menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8921  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 14:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Witam pozdrawiam was.
Robota mnie czeka na ogrodzie.
Po obiedzie , kawę piję i ida do pracy.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8922  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 15:53
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 629
Domyślnie

Witam wszystkie Pszczółki i Gucie po urlopie.
W miarę możliwości przeczytałam Wasze posty.
Grażynko - dziękuję za zdjęcia z koncertu oraz Zakopanego.
Gienkowi dziękuję za zdjęcia z pobytu na pogrzebie.
Po 2-ch tygodniach wróciliśmy wczoraj, a w domu wysiadł piec do c.o. i zimnica straszna.
Pobyt w hotelu ‘’Nova Park ‘’ w Side – riwiera turecka uważamy za udany.
Hotel bardzo ładny, czysto wszędzie. Pokoje codziennie sprzątane
i wymieniane ręczniki i pościel. Codziennie uzupełniany barek w pokoju. Sejf w każdym pokoju.
Jedzenie super, w restauracji na bieżąco wymieniane obrusy.
Kelnerów i obsługi w restauracji bardzo dużo, sprzątane na bieżąco,
więc nie ma sytuacji że jedzenie jest porozrzucane pod stołem czy wymazany obrus.
Wszędzie blisko. Do Side można przejść wzdłuż plaży ok 6 km lub podjechać busem
za 2 euro albo taxi za 10-12 euro.
Wszystko jak najbardziej na plus. Obsługa przemiła, pomocna i na najwyższym poziomie.
Z hotelu blisko do plaży, a sama plaża czysta i leżaków na plaży wystarczająco dużo.
Okolica ładna, a w pobliżu mnóstwo bazarków i restauracji.
Jedzenie bardzo dobre i duży wybór.
Na terenie hotelu jest tzw, street food czyli serwują kebab, hamburgery, gofry itp.
W innym miejscu jest ‘’patisserie’’ tj. lody kawa i i ciasta.
Na terenie hotelu jest basen kryty oraz hammam (łaznia turecka), oferują również masaże.
Obiekt jest ladnie zagospodarowany i urządzony.
Rosną drzewa owocowe: banany, pomarancze, cytryny, papaja.
Codziennie różne animacje i wieczorem, przez co człowiek nie ma kiedy się nudzić.
Jesteśmy ładnie opaleni i ogólnie zadowoleni.
Miłego dnia - pozdrawiam wszystkich serdecznie.



__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8923  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 18:54
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry Pszczółki i Gucie. Grażynce dziękuję , że przypomniała nam , że dzisiaj 20 -Maja jest światowy dzień Pszczoły. Basiu pozwoliłam sobie z Twojego Profilu przywłaszczyć obrazek Pszczółek. Pozwalasz nam to korzystam. Dzisiaj wszyscy z naszego Ula świętujemy.
Basia się martwiła , że nas mało , a tymczasem Pszczółki się zlatują i to jeszcze z jakimi pięknymi zdjęciami. Nasza Pszczółka Krysia z Turcji przybyła , spędziłaś tam cudowne wczasy , pięknie wyglądasz na zadowolona , ładnie jesteś opalona i ładne miejsca zwiedziłaś, pokazałaś nam drzewa owocowe egzotyczne obfite w owoce.
Krysiu zwiedziłaś całkiem inny kawałek na ziemi. Bardzo ładne zdjęcia. Gieniu , a Ty tylko praca , praca , praca i piszesz , ze robota czeka na ogrodzie, a kiedy gdzieś sobie wyjedziesz , żeby wypocząć tak jak Grażynka czy Krysia , one też mają domy , ogródki , działki , ale i czas znajdują na wczasy . Ja miałam działkę , ale ze swoim mężem co roku wyjeżdżaliśmy na wczasy jak były na to siły, a dopiero teraz na starsze lata siedzimy w domu bo trudniej zebrać już siły na wyjazdy. Masz dużo teraz roboty, a Partnerka dopiero zjedzie na gotowe jak już wszystko porobisz.
Dzisiaj była bardzo ładna pogoda dopiero jak zaszło słonko to się trochę ochłodziło. Miłego dnia , pozdrawiam wszystkich.
__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 20-05-2026 o 19:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8924  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 22:24
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie





Witam Pszczółki i Gucie
i wszystkich obecnych ;- Grażynkę, Gienka, Krysię, Janinę.
Bardzo miłą niespodziankę zastałam, witaj Krysiu, miło Cię witać
i widzieć naszą Pszczółkę - Krysię wypoczętą. Wróciłaś z Turcji
z pięknymi zdjęciami, bardzo ładnie wyglądasz, opalona zadowolona
z wczasów. Dziękuje Krysiu, że pokazałaś nam bardzo ładne zdjęcia
i ciekawie opisałaś swoje odczucia z pobytu w Turcji.
Najważniejsze, że miło spędziliście pobyt na wczasach w innym,
ciekawym klimacie i jesteście zadowoleni z pobytu. Pięknie jesteś
opalona, wyglądasz cudownie i miło Cię było zobaczyć.
Grażynce dziękuję za przypomnienie , że dzisiaj jest "Dzień Pszczoły".
Maj obfituje w wiele świątecznych dni i trudno o wszystkich pamiętać,
ostatnio obchodziliśmy 15 Maja " Dzień Niezapominajki " są to piękne
kwiatki Majowe, zapylane, zbierające z nich nektar i lubiane przez
Pszczółki, cieszymy nasze oczy niebieskimi kwiatkami. Niezapominajki
to popularne majowe kwiaty miododajne, które przyciągają Pszczoły,
a po odwiedzinach tych niebieskich kwiatów przez Pszczoły, żółty środek
kwiatu po zapyleniu ciemnieje na brązowo. To sygnał dla Pszczół,
że kwiat jest już zapylony i nie ma w nim nektaru, dzięki czemu Pszczoła
omija go, oszczędzając energię. Miłego wieczoru i dobrze przespanej nocy.
Miłego spędzenia reszty dnia, pozdrawiam tych co nas odwiedzają.

__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 20-05-2026 o 22:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8925  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 15:41
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie


Witam w towarzystwie Krasnali. Dzisiaj jeszcze nie ma nikogo . Pszczółki i Gucie świętują.
Krysia i Grażynka z pewnością po powrocie z wczasów mają dużo obowiązków
do nadrobienia w domu, Gienek w ogródku urzęduje, Jarek Ryby filetuje,
a ja z Janiną dalej świętuję. Jutro jadę z mężem do Szpitala w celu sprawdzenia
Kardiowertera i znowu dzień szybko zleci i już niedługo znowu weekend.
Życzę pogodnego dnia, miłego weekendu, odpoczywania i świętowania.
Z miłymi pozdrowieniami dla tych co nas odwiedzą.
______
__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 21-05-2026 o 15:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8926  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 19:23
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry. Witam obecną Basię i czwartkowe ludki. Prawdą jest , że w Maju
tylko świętujemy i jeszcze przed nami czeka nas " Dzień Matki ". Ten weekend dla wszystkich mamusiek może być wyjątkowy w odwiedziny dzieci.
Dzień Matki wypada we wtorek, ale dzieci , które pracują mogą odwiedzić swoje mamy w niedzielę. Nieustająca okazja do świętowania. Basiu jutro znowu odwiedzisz Szpitalnika , a Twojemu mężowi życzę dobrego wyniku w sprawdzeniu Kardiowertera. Grażynka i Krysia muszą w domu odreagować , a Grażynka wróciła przeziębiona i musi się podleczyć.
Gieniu teraz w swoim żywiole jest u siebie na ogrodzie pogoda ładna to wczasuje
na swojej Posesji cały czas na dworze. Pochwal się Gieniu co znowu wsadziłeś nowego? Jarosław kupił noże lasery i filetuje Ryby może znajdzie czas by napisać jak mu idzie to filetowanie. Zupy rybne są smaczne tylko trzeba umieć je ugotować , smaczne
i zdrowe są obiadki rybne. Zdrowe takie odżywianie, gzie jest dużo białka i omega3.
Ja jutro na obiad będę miała Rybę smażoną. U mnie pięknie świeci słoneczko i jest cieplutko. Byłam na zakupach i potem jeszcze trochę posiedziałam z sąsiadką
na dworze na ławce przy naszym skwerku. Dotleniłam się i teraz wróciłam dopiero
do domu. Miłego , pogodnego dnia. Pozdrawiam.

__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 21-05-2026 o 19:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8927  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 21:28
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Wczoraj wsadziłem 7 pomidorów tylko. Dzisiaj porządki robiłem na dworze. Reszta w domu porządki . I obiad zrobić sobie.
Jutro będę miał ziemniaki i maślanka jajka sadzone. Ziemniaków nie jadłem z tydzień chyba, bo ryż jadłem z zupą pomidorową i makaron tez miałem .
Wczoraj miałem pierogi ,ale kupne, smakują mi.Sobota będzie pieczeń . Jeszcze nie wiem jaka . Mam jeszcze bigos mrożony. Kolację już jem pomidor rzodkiewka, cebulka, ogórek kiszony i papryka , trochę poleję śmietanką super kolacja.

Pozdrawiam was miło. Koszenie trawy też mam. Z jednej strony wykoszona , a drugiej już wyrosła. Szybko rośnie.Kwiaty kupiłem na skalnik 8 sztuk. Też jest przy nich robota. Tylko posadzić trza. Nawet ogolić się nie mam czasu , Już mi partnerka mówiła dziś, przez kamerkę rozmawialiśmy.
Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8928  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 14:02
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 629
Domyślnie

Dzień dobry - Witam milutko Pszczółki i Gucie
Mam popsuty humor, bo musimy kupić nowy piec do centralnego ogrzewania.
Koszt wymiany nowego pieca to tutaj w Niemczech kosztuje okolo 35 tysięcy do 40 tysięcy zlotych.
Nie chcemy pompować pieniędzy w naprawę, bo części są drogie i usługi też,
a nie ma gwarancji jak długo będzie sprawny stary piec.
Wczoraj był fachowiec i nie udało Mu się naprawić pieca.uff
Może od Was są lepsze wieści - mam nadzieję.
Spokojnego dnia w dobrym zdrowiu - pozdrawiam wszystkich serdecznie.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8929  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 16:21
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry. Witam Krysię dziękuje za otworzenie naszego Ula za piękne pachnące bukieciki Kwiatów.
Krysiu współczuje Ci , że zepsuł się Wam piec C.O. Nic nie doradzę bo nawet na tym się nie znam. Zdaje sobie sprawę , że to wielki wydatek. Jak na razie tylko Krysię zastałam bo oprócz Krysi jeszcze nikogo tu nie było. Basia pojechała do Szpitala i na pewno zrobi zdjęcie Krasnalowi Szpitalnikowi to na pewno nam pokaże bo zawsze go odwiedza. Gieniu zapracowany do tego stopnia , że nawet nie zauważył jakie Krysia z wczasów z Turcji zdjęcia nam pokazała . Masz okazję zobaczyć na zdjęciu jakie tam na drzewach rosną owoce w jakim pięknym miejscu Krysia była. Gienek masz okazje zobaczyć i lepiej poznać naszą Pszczółkę Krysię na zdjęciu . Krysia zawsze podziwia Twoje zdjęcia , a Ty nawet słowa nie napisałeś , dawałam Ci do zrozumienia , podpowiadałam dyskretnie, że powinieneś odpocząć tak jak Krysia i Grażynka , ale jakoś Gieniu Ty nie zauważasz tu zdjęć tylko jak swoje wstawiasz to my zawsze zauważymy, a Ty jak widać nie masz czasu nawet czytać o czym piszemy.
Gieniu muszę Ci zwrócić uwagę bo to nie pierwszy raz , że Ty nie zauważasz , a nam może być przykro z tego powodu, że nawet Cię zdjęcia innych nie interesują , albo zapominasz o życzeniach chyba się chłopie postarzałeś , albo jesteś roztargniony i zakochany bo nic oprócz swoich spraw nie widzisz . Podporządkuj się Gieniu jak się razem pisze to trzeba się wzajemnie zauważać i będzie dobrze. Cieszę się , że sobie kupiłeś kwiatki na skalniak , że masz 7 krzaczków pomidorków , ładny czosnek , cebulkę , że wsadziłeś sobie ziemniaczki itp, ładny masz ogródek i Ciebie zawsze pochwalimy jak nam zdjęcia pokazujesz, a Ty nie zauważasz, żadnych zdjęć. Wróć i pooglądaj zdjęcia Grażynki , Krysi bo chyba nie widziałeś. Grażynka się z przeziębienia kuruje , a ja korzystam z ciepłego dnia i wychodzę pospacerować. Miłego dnia, pozdrawiam.
__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 22-05-2026 o 16:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8930  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 17:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Janina ja wszystko widzę , tylko nie mam aż tyle czasu opisywać to wszystko. Wpadnę jak złodziej na internet ,i nie wiem co nawet napisać czasami. Wy się nie gniewajcie na mnie.

Stolarz pół roku robił mi łóżko do sypialni . Miało być 2, na 2 metry , bo takie materace kupiłem. Wczoraj składali o u mnie w sypialni Ja patrzyłem jak to robią. Po południu zaprosiłem bratanka zobaczyć , bo nie skończone jeszcze. Bratanek ekspert mi powiedział tak . Wyrzuć jego z tym łóżkiem.
Jak my włożyli materac luzy były niesamowite. Po prostu źle zrobił za duże . Tam gdzie głowa luz był na 4 cm i boki tak samo o 2, a z drugiej strony po 1,5 cm. Po za tym ja są dwa materace , to środek powinien być pusty , a dołem powinna iść listwa. On zrobił po swojemu. Dwa razy był oglądać jak stare łóżko wygląda. Nie wiem czy robił jakiś rysunek. Przecież to stolarz z niego jest. Jego ojciec był dobrym stolarzem.

Dzisiaj powiedziałem mu rozumu rozbieraj i zabieraj to wszystko. Chciał coś w mawiać . Nie pozwoliłem sobie na jego widzimisię.
Teraz będę załatwiał na alegro, może ze sąsiadką porozmawiam., Bo partnerko mówiła że łózka też są dobre. Ja jej mowie jak się będziesz kochać ze mną. Jak łóżka będą osobne. Śmiała się i mówiła masz racje.
Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8931  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 18:51
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie



Witam Was kochani;- Krysię, Janinę, Gienka. Krysiu dziękuję, że otworzyłaś nasz Ul
i wniosłaś piękne bukiety i ładny zapach konwalii.
Bardzo Wam Krysiu współczuję , że macie poważną awarię pieca C.O i nie da
się naprawić, ale podjęliście słuszną decyzję o zakupie nowego pieca bo piec
musi być solidny i sprawny, a z czasem wszystko się zużywa.
Niestety są to dość drogie wydatki. Krysiu oglądałam w internecie miejsce
w Turcji, gdzie byliście na wczasach i wszystkie inne podobne miejsca.
Jest tam w Turcji pięknie. Po cenach zorientowałam się, że można sobie
raz w roku odłożyć na taki wyjazd. Z przykrością, ale już nie skorzystamy
z pewnych względów choćby zdrowotnych. Dopóki możecie korzystajcie.

Dzisiaj byliśmy w Szpitalu, zrobiłam zdjęcie Krasnalowi, ale w tym czasie jakieś dziecko
rysowało coś do pamiętnika przy Krasnalu, a jak nadeszłam to uciekło.
Janino myślę, że Cię nie zawiodłam i zdjęcie zrobiłam Krasnalowi, przechodzę obok
i zawsze zdjęcie robię. Gienek dobrze, że z Janiną się rozumiecie i szczerze sobie
piszecie, potrafisz się wytłumaczyć, a nawet z humorem podchodzisz do pewnych
uwag i to się docenia. Współczuję Ci, że Stolarz nie spełnił Twoich oczekiwań,
ale teraz można kupić masywne łóżko jakie chcesz. Może sąsiadka pomoże Ci
poszukać łóżka na Allegro, powodzenia w zakupie łóżka, trzymam kciuki,
żeby udało Ci się kupić to wymarzone.
Grażynce życzę skutecznego wykurowania się, martwię się o Bogusię i Hanię
bo nie dają za długo już o sobie znać. Znając Jarka z pewnością zakupił zestaw
noży laserowych do Filetowania i filetuje złowione świeże Rybki.
Oglądałam w internecie bardzo fajne zestawy do Filetowania Ryb.
Jak Jarek czyta może pokaże efekt swoich umiejętności.
Dzisiaj jestem bardzo zmęczona, przejechaliśmy przy okazji kawał Wrocławia
z różnych stron Miasta dzisiaj jechaliśmy, autobusem i tramwajem.
Wrocław bardzo się rozbudowuje w piękne nowoczesne bloki i wieżowce.
Cudowne jest moje Miasto, ale coraz mniej sił do zwiedzania.
Miłego popołudnia i wieczoru. Pozdrawiam wszystkich.
__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 22-05-2026 o 19:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8932  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 21:16
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 1 309
Domyślnie

Dobry wieczór.
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Krysiu dziękuję za pokazanie nam miejsca w którym wypoczywałaś.Tak jak Basia,poczytałam w necie o tym kurorcie.W pięknym miejscu byłaś i taka kesteś na zdjęciu zadowolona.Takie kiście bananów czy dostępne na wyciągnięcie ręki pomarańcze robią wrażenie. Jak u nas przy drogach śliwki czy jabłonie. Pamiętam jakie wrażenie zrobiły na mnie drzewka z oliwkami w Rzymie.Dla kogoś kto często wyjeżdża w takie egzotyczne kraje to na pewno widok codzienny ale dla mnie nowość.
Krysiu,przykro że czeka Was kolejny wydatek.Zakup pieca to poważny uszczerbek finansowy ale i bardzo poważna sprawa.Sprawny piec C O to gwarancja Waszego bezpieczeństwa.
Basiu,dziękuję za obrazek Szpitalnika. Ładnie wygląda stojąc na zielonej trawie i pilnuje z uśmiechem brulionu,które zostawiło dziecko.Mam nadzieję że wizyta kontrolna męża wypadła pozytywnie i będą tylko same dobre wiadomości.
Basiu, teraz jak są pobudowane obwodnice to nie wjeżdżając do miasta niestety nie możemy zobaczyć jak się one zmieniają i rozbudowują.Sama nie lubię jeździć autostradami czy obwodnicami, bo mnie nużą ale znacznie skracają drogę.We Wrocławiu byłam z wnukami ( nocowaliśmy) i biegaliśmy szukać Wrocławskich Krasnali i trochę zwiedzaliśmy. Było to 10 lat temu.Potwierdzam, Ty, Basiu i Janinka mieszkacie w pięknym mieście.
Janinko Ty z uśmiechem grozisz palcem Gienkowi.Masz rację.Ale cieszmy się że jest prawie co dziennie z nami i podzieli się z nami tym co go trapi i co robi.Teraz martwi się nowym łóżkim. Łóżko w tym wieku to bardzo ważna sprawa a ważniejszy to jeszcze materac.Wiem co piszę.Często wyjeżdżamy i stan materacy w hotelach czy w pensjonatach jest różny.Raz za miękki,za twardy a najczęściej uleżany i zapadnięty.Nie zawsze wygodny nie taki co u siebie w domu.
Sama dużo rzeczy kupuję na Allegro ale zakup łóżka to zawsze zakup w ciemno.Chyba pewniejszy i mniej ryzykowny byłby zakup w jakimś salonie meblowym.
U mnie już lepiej.Nie jest całkiem dobrze,jest jeszcze kaszel ale idzie ku lepszemu.Pomału,nie męcząc się coś tam grzebię na działce.Wsadziłam pomidory,posadziłam ogórki i fasolkę szparagową.Z pieleniem czekam na deszcz a tego u nas brakuje.
Spokojnego wieczoru i w pełni zasłużonego odpoczynku życzę wszystkim. Niech to będzie czas na relaks i regenerację sił. Dobranoc!
__________________
Dobrego dnia dla wszystkich życzę

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 23-05-2026 o 07:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8933  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 11:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 968
Domyślnie

Witam gorąco Pszczółki.
Dochodzę do wprawy przy filetowaniu. Jedne ryby lepiej się filetuje a inne gorzej. Najgorzej karpie bo krótkie a szerokie. Czytam Wasze posty o podróżach i zazdroszczę. Ja z żoną przejechałem wzdłuż i wszerz całą Polskę. Praktycznie nie ma miejsca gdzie byśmy nie byli choćby przejazdem na kilka godzin. Za granicą byłem we Francji i Czechach i Słowacji byłem kilka razy ale tylko u nas mi się podoba. Niestety ze względów zdrowotnych i technicznych teraz tylko zażywam spokoju u siebie w mojej ostoi. Tak mi najlepiej pasuje tylko ja i cisza i przyroda.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8934  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 13:20
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 629
Domyślnie

Dzień dobry - Witam milutko Pszczółki i Gucie
Witam serdecznie Jarka, który nam UL otworzyl i dziękuję za pozdrowienia.
Jarku - pięknie spędzasz czas wiosną i latem w swojej ostoi.
Ja kocham słońce i czas nad rzeką czy morzem sprawia mi niesamowitą frajdę.

Gienku - w Niemczech mamy łóżko 200 x 200 cm z 3-ma szufladami po bokach,
zakupione w ikea. Jest masywne i przetrwało kilka przeprowadzek i lat.
Najlepiej tak jak Ci radzi Grażynka kupić w sklepie dokładnie oglądając,
ale zrobisz jak zechcesz.

Dziękuję Wam za miłe komentarze i serdeczności.
Dobrze, że jest ciepło to mamy czas na wymianę pieca.


Basiu - dziękuję za zdjęcie szpitalnika, wygląda uroczo na kwiecistej łące.

Cytat:
Basia pisze: Krysiu oglądałam w internecie miejsce
w Turcji, gdzie byliście na wczasach i wszystkie inne podobne miejsca.
Jest tam w Turcji pięknie. Po cenach zorientowałam się, że można sobie
raz w roku odłożyć na taki wyjazd. Z przykrością, ale już nie skorzystamy
z pewnych względów choćby zdrowotnych. Dopóki możecie korzystajcie.
Basiu - w Turcji było dużo Polaków jak również Holendrów, Niemców i Ruskich.
Było dużo seniorów, osób poszkodowanych ruchowo, bo tam są komfortowe warunki.
Ceny faktycznie są umiarkowane i jeśli ktoś chce, to może raz na rok
lub na 2 lata odłożyć sobie na wyjazd.

Miłego weekendu - pozdrawiam wszystkich cieplutko i zapraszam na kawkę.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8935  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 14:26
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Witam was miło.
U nas nie ,ma w sklepach takich łóżek,dużo zwiedziłem tych sklepów, jedynie w internecie. Sąsiadka dziś popatrzy ma opanowane to wszystko. To mi powie potem.
Pozdrawiam , koszę trawę. Rośnie jak szalona.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8936  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 17:02
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie



Przyszłam się z Wami przywitać o zdrówko Wasze zapytać, cieszy mnie bardzo jak z Wami się łączę i widzę
wszystkich na łączach, a jak kogoś dłużej z nami nie ma to może nie wiecie,
ale martwi mnie, że nie wiem co się dzieje z Wami na tym świecie czy
przypadkiem nie chorujecie. Jak na razie wszyscy tu obecni są zdrowi
co mnie cieszy. Dzisiaj miałam pracowity dzień jak przy sobocie, a już
po tzw. robocie wypiliśmy z mężem dzisiaj pierwszą kawkę majową
na Balkonie. Dzisiaj jest pogodnie słonecznie, aż się chce o Majowej porze
przebywać na dworze.
Jarkowi dziękuję za otworzenie naszego Ula, cieszę się, że zakupiłeś sprzęt
i radzisz sobie z filetowaniem Ryb za każdym razem będzie tylko lepiej.
Jarek też Was podziwiam z żoną, że potraficie podzielić rok na dwa domy
i korzystać latem z pięknej przyrody spełniając w dalszym ciągu swoje hobby.
Naszym młodszym Seniorkom konstruktywnie zazdroszczę tych pięknych
wyjazdów, moment ukłucia zazdrości przekuwam w podziw i inspirację
podziwiając ich przy tym ciesząc się razem z nimi, że mogą dużo zwiedzać.
Krysiu podzielam Twoje zdanie, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,
dobrze, że awaria pieca c.o. nastąpiła teraz, a nie zimą. Spokojnie teraz o tej porze
wymienicie piec na nowy i przynajmniej będziecie jego pewni.Dziękuję za kawkę.
Cytat:
Pisze Grażynka;- U mnie już lepiej.Nie jest całkiem dobrze,jest jeszcze kaszel ale idzie ku lepszemu.Pomału,nie męcząc się coś tam grzebię na działce.
Cieszę się Grażynka, że już czujesz się lepiej. Jeśli chodzi o radę dla Gienka to radzisz
mu dobrze, że teraz w sklepach meblowych można kupić bardzo dobre łóżka.
Ja też jestem tego zdania. Gienek ja bym Ci radziła, żebyś o pomoc zwrócił się
do Bratanka są to młodzi ludzie i na pewno doradzą Ci dobrze, a jeszcze może
pomogą Ci przy zakupie łóżka, podjadą gdzie trzeba, a Ty nachodzisz się
po kilku sklepach i się zniechęciłeś, ale teraz wybór jest naprawdę duży.
Trudno Gienek Ci cokolwiek radzić bo Ty sam musisz kupić to co Ty chcesz,
a jeszcze liczysz na pomoc sąsiadki, a może jeszcze doradź się swojej Partnerki.
Życzę udanego zakupu. Janino Ty zawsze byłaś i jesteś szczera i prawdomówna
nigdy niczego nie zamieciesz pod dywan. Cenię sobie Twoją szczerość.
Przy tym nie jesteś pretensjonalna i każdą sytuację lubisz doprowadzić do końca.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie , miłej pogodnej soboty.
__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 23-05-2026 o 17:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8937  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 18:02
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry . Witam Jarosława, Krysię , Grażynkę , Gienka i Basię. Cieszę się , że mogę więcej osób przywitać, a martwiłam się , że tylko zostaniemy na Pszczółkach z Basią i Gienkiem , ale nasze Podróżniczki powróciły i Jarosław zagląda, dzieli się z nami tym , że opanował filetowanie Rybek. Ja miałam wczoraj i dzisiaj na obiad filetowaną Mirunę bez ości bardzo bezpiecznie się taka Rybkę je. Martwi mnie długa nieobecność naszej Bogusi, ale mi się przypomina , ze ona pisała o jakiejś dolegliwości zdrowotnej, ale nie zapeszam, może się do nas odezwie czekamy.
Krysiu sprawy Twojego pieca w toku, kupisz nowy i nic nie będzie się psuło. Grażynka już w ogródku działa dobrze , że jest już pogoda to szybko roślinki będą rosły. Gieniu teraz ma dodatkową robotę kosi trawę. Basiu dziękuję za Twoje uznania, ale taka jestem od lat uczyłam zawsze dzieci w szkole prawdomówności otwartości na siebie i już się nie zmienię. Gieniu zawsze mnie posłucha jak mu coś radzę bo wie , że nigdy nie doradzę mu źle i chwalę go za to , że jest bardzo pracowity i sobie sam ze wszystkim radzi. Pisze z nami przez długie lata i jakoś się szanujemy. Lubię być pomocna ludziom w potrzebie czy jak umie to doradzę , a Gieniowi to zawsze. Była u mnie córka , pozmywała mi podłogi, poodkurzała i dla mnie to duża pomoc.
Miłego wieczoru pozdrawiam wszystkich.
__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 23-05-2026 o 18:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8938  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 22:29
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Wieczorowo witam.
Janina to profesor szkolny jeszcze.Wiem , bo mam kuzynkę też a emeryturze jak się rozpisze to nie ma końca. Też była nauczycielką w szkole. Ja poważam Janinę . Nauczyciele muszą dużo gadać.Krysia to ładna jest kobieta , taka miła jest i pomaga nam i to się liczy. Ja kupił materace już nowoczesne, w ich nie żadnych sprężyn. Po rozwinięciu ich samoczynnie się napełniły. Moment to trwało.. Przy zakupie ich musiałem je wybrać i położyć się na nich czy mi odpowiadają . To na trzech materacach kładłem się ja i moja partnerka też. Przywieźli mi je taki kwadrat był tylko.
Pokosiłem trochę trawy , a jeszcze mam tego bo pierona rośnie szybko. Ale po niedzieli będę kosił spalinową na równinie , bo to ciężka maszyna jest. Teraz to koszę elektryczną taka mała jest bo krzewy są i podkaszarkę też mam i spalinową też. Kosiarek to mam 4 sztuki elektrycznych dwie mam które ja sobie zrobiłem sam tylko one trawy nie zbierają. Jeszcze kąpanie zostało mi.

Obiad dziś to maślanka była z ziemniakami i jajka sadzone. Jutro na obiad mam kapustę nową już , jak się ugotuje to będzie jej garstka. kotlet pieczony schab może też rosół będzie , a z niego zrobię pomidorową zupę b bardzo lubię . Mięso zapeklowane mam leży w lodówce. To moment i będą gotowe. warga mi już wisi.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8939  
Nieprzeczytane 24-05-2026, 16:48
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry. Jeszcze nikogo dzisiaj nie było , wczoraj jeszcze Gieniu do nas napisał.
Cytat:
Pisze Gienek- Janina to profesor szkolny jeszcze.Wiem , bo mam kuzynkę też a emeryturze jak się rozpisze to nie ma końca. Też była nauczycielką w szkole. Ja poważam Janinę . Nauczyciele muszą dużo gadać.
Jak widzę Gieniu to wziąłeś ze mnie przykład i wcale nie trzeba być profesorem , żeby więcej coś napisać czasami tego wymaga dany temat , nauczyciele byli w szkole, a tu jesteśmy sobie równi Seniorzy , ważne dla nas by ze sobą utrzymywać dobry kontakt i nieraz się do nas zwracałeś z poradami i zawsze sobie doradzamy, cieszy mnie , że Ty również dużo napisałeś i stać Cię by więcej do nas napisać. Tak samo z tymi materacami. To są materace zdrowotne piankowe . Kupiłeś dwa oddzielne materace do łóżka dwuosobowego ? czy tylko jeden wielki materac dwuosobowy o szer. i dług. 200x200cm. Kupiłeś jeden taki szeroki? Może Gieniu wystarczy poprawić Twoje łóżko i zmienić w nim tylko stelaż pod materac. Córka ma taką nowoczesną sypialnię , łóżko dwuosobowe ma tylko boczne deski i wtyłki, środek jest pusty i wstawia się stelaż na nóżkach i na tym stelażu dopiero położony jest jednolity szeroki materac dwuosobowy. Domyślam się , że w Twoim łóżku trzeba zlikwidować środek i wstawić tylko stelaż i Stolarz Ci tego nie umie zrobić.
Można takie dokupić , nawet na Allegro. Znalazłam taki stelaż za 915zł metalowy masywny na metalowych nóżkach wstawiasz w środek i na niego kładziesz materac. Po co od razu kupować nowe łóżko jak masz swoje dobre , wystarczy tylko nowy stelaż wstawić do środka. Taki ma moja córka.

Może za dużo znowu piszę , ale chcę doradzić. Wystarczy taki stelaż pod materac i masz swoje łóżko bez większych wydatków.
Przyjemnego popołudnia , pozdrawiam wszystkich.

__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 24-05-2026 o 16:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8940  
Nieprzeczytane 24-05-2026, 18:25
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Te stare łóżko po włożeniu materaca rozleciało się . Miało ponad 40 lat, a cienkie ścianki były Materace mam dwa dwa metry na metr szerokie. Do nich nie potrzeba stelażu tylko deseczki to już mam.
Fajna pogoda dziś . Bardzo ostro świeci słonko.
Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-120-ta. basia2002 Humor, zabawa 966 06-08-2018 18:17
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo Pod dobrą nadzieją- Część -119 -ta basia2002 Humor, zabawa 999 27-05-2018 10:23
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-118-ta. basia2002 Humor, zabawa 1000 27-02-2018 21:27
" PSZCZÓŁKI JOLITY " - czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część - 117 basia2002 Humor, zabawa 990 01-12-2017 20:09
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 107 oma Humor, zabawa 996 21-10-2015 00:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.