menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9041  
Nieprzeczytane 14-06-2026, 15:50
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie



Witam nasze miłe grono,
obecnych jak na razie Gienka i Grażynkę. Gienkowi dziękuję za otworzenie
naszego Ula.
Grażynce dziękuję za kawkę i uśmiechnięte słoneczko. Jest za chłodno
jak na tą porę wiosny, której towarzyszyły długo przymrozki.
U naszej córki na sadzie przemarzły drzewa czereśni i orzechy.
Czereśnie skąpo w tym roku owocowały. U mnie też jest chłodno,
szare deszczowe chmury przysłaniają słoneczko jest 17°C.
Trzeba się odpowiednio ubrać i jest dobrze, a jak słoneczko przedostanie
się zza chmur i zaświeci to od razu jest wyższa temperatura, rośliny
rozwijają się znacznie lepiej w promieniach słońca i one też więcej
potrzebują słoneczka. Jeszcze mamy wiosenną porę, wprawdzie od 1 czerwca
( rozpoczął się początek meteorologiczny lata ), ale kalendarzowe lato dopiero
przywitamy za tydzień 21/22 czerwca. Ciekawe jaką aurą lato nas przywita
już za tydzień. Nie lubię latem wysokich temperatur i nie tęsknię za upałami,
ludzie w starszym wieku czują się znacznie lepiej jak jest chłodniej i musimy
się już przystosować odpowiednio do wyższych temperatur.
Jarkowi życzę udanej imprezy urodzinowej u Wnuka, który wchodzi
w dorosły wiek i Dziadek musi porządnie ruszyć kiesą...
Przeczytałam w internecie na co muszą być przygotowani Dziadkowie
na urodzinową 18-tkę wnuka. Przesyłam link do wiadomości.
https://www.google.com/search?q=ile+...client=gws-wiz

Życzę Wam dużo pogodnych dni, słoneczka na niebie od razu jest cieplej
i dusza się śmieje bo u mnie słonko przebija się przez chmurki.
Zapraszam dzisiaj na poczęstunek kawką i czereśniami, milutko Was
wszystkich pozdrawiam. Pogodnej udanej niedzieli.

__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 14-06-2026 o 16:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9042  
Nieprzeczytane 14-06-2026, 20:38
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry. Witam Pszczółki i Gucie , obecnych Gienka, Grażynkę i Basię . Dziękuję za poczęstunek kawą i czeresienkami . Kawkę chętnie wypiłam , dzisiaj już trzecią. Basi dziękuję za czereśnie Była u nas w odwiedzinach córka jeszcze miałam trochę czereśni poczęstowałam córkę, a córka przyniosła dobre ciasto z galaretkę z truskawkami i tak minęło nam przy kawce popołudnie teraz mąż ogląda mecz , a ja przyszłam przywitać się z Wami.
Jarosława szarpnie po kieszeni , ale na 18-tkę dla wnuka zawsze Dziadkowie mają odłożone i to nie złą kasę. Dobrze , że jeszcze mamy komu dawać i tym się cieszmy i przeżywajmy z wnukami każde ważne dla nich dni. Ja już przeżyłam 18-tki swoich wnuczek i jeszcze mam dwie Prawnuczki czego się nie spodziewałam, cieszyłam się , że dożyłam ich narodzin , a one już chodzą do Przedszkola. Szybko leci czas , dzieci dorastają , a my się starzejemy. Nie byłam na dworze bo jest zimno , ale już wkrótce przywitamy lato i pogoda się zmieni jeszcze będziemy narzekać na gorąc na dworze i będziemy kryć się w cieniu. Gieniu u mnie też jest zimno i nie ma co się smucić
w niedzielę odpoczywaj przed telewizorem , oglądaj filmy to co Cię interesuje i się zrelaksuj masz pokoszone , a na ogrodzie zawsze jest praca to chociaż w niedzielę odpoczywaj. U mnie teraz znowu się rozpadało i wraz z deszczem przychodzi taki ziąb na dworze, nadciągają ciemne chmury deszczowe , zrobiło się ciemno i musiałam zaświecić światło. Pozdrawiam wszystkich.
__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 14-06-2026 o 20:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9043  
Nieprzeczytane 15-06-2026, 09:55
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Witam przy poniedziałku miło was.
Ranek zimny wietrzny plus 17 było tylko.
Teraz niby ciepło ale zimny wiatr jest. I zimno jest dalej. Siedzę w domu , po śniadaniu kawa wypita. Obiad od wczoraj mam. Tylko ziemniaka jednego zrobię d o obiadu.
MIŁEGO CIEPŁEGO DNIA WAM ŻYCZĘ.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9044  
Nieprzeczytane 15-06-2026, 10:24
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 629
Domyślnie

Dzień dobry witam wszystkie Pszczółki i Gucie.
Dzisiaj jest 15 czerwca 2026 - poniedziałek.
Imieniny dzisiaj obchodzą: Jolanta, Wit oraz Oliwia, Witold, Bernard, Angelina, Adelajda, Izolda, Abraham, Leonida, Witosław, Lotar, Wisława, Albertyna, Witolda, Liba, Wisław, Germana, Placyda, Edburga
Nietypowe święta:
Dzień Wiatru
Ogólnopolski Dzień Dogoterapii
Światowy Dzień Praw Osób Starszych
Przysłowia na dziś:
„Gdy przychodzi Witus suchy, tedy wiedzie z sobą muchy”
„Na świętego Wita zboże zakwita”
„Na świętego Wita ze śpiewem ptaków kwita”.

Witam Gienka i dziękuję za pozdrowienia.
-------------------
Zgadnijcie, co zerwałam na łące..
Tak, to te piękne rumianki kwitnące.
Rumianek biały, skromny kwiatuszek, co leczy ciało, nie tylko duszę.
Gdy napar z niego wypijesz, zaraz zdrowiej Ci sie żyje.
Od wielu lat medycyna ludowa bardzo ceniła te wspaniałe zioła,
bo to co ludziom przyroda daje, żadna chemia pomóc nie zdoła…
>>> Zdrowego, udanego nowego tygodnia - z milymi pozdrowieniami dla wszystkich.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #9045  
Nieprzeczytane 15-06-2026, 18:44
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry. Gieniu ja też siedzę w domu bo zimno jeszcze będzie taki czas ,
że jeszcze będziemy się wygrzewać . Niedługo będzie kalendarzowe lato , a teraz niech deszcz nawilża ziemię bo było za sucho, ogrodnicy narzekali. Krysiu masz rację , ze takie polne zioła to najlepsze lekarstwo , ale kto je teraz zbiera jak mało gdzie jeszcze są łąki chyba na polanach przy lasach , albo w górach nad jeziorami bo tam jeszcze ludzie nie wyniszczyli przyrody. Często zaparzam sobie rumianek , leczy stany zapalne , i wspomaga w zasypianiu i lubię jego smak. Znowu u mnie nadciągają ciemne chmury i całe niebo nimi zasłonięte i aż od nich zrobiło się ponuro i chyba się rozpada. Mąż ogląda mecz po meczu , a ja przy komputerze poczytam sobie w internecie ,
a potem jakieś filmy itp. Miłego poniedziałku . Pozdrawiam wszystkich.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9046  
Nieprzeczytane 15-06-2026, 20:41
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie




Witam nasze Pszczele grono. Gienkowi dziękuje za otworzenie naszego Ula .
Gienek u mnie jest podobna pogoda bardzo chłodno jak na tą porę,
ale zapowiadają w przyszłym tygodniu poprawę pogody wraz
z przyjściem lata. Gienek pokosiłeś trawniki w ogrodzie to teraz
odpoczywaj i zregeneruj siły. Teraz tylko słychać warkot kosiarek
podczas koszenia traw. Moje dzieci zmądrzały i dużą część sadu
przeznaczyli na łąkę kwietną i na niej kwitną przeróżne kwiatki,
aż miło zawiesić oko i Pszczółki się cieszą bo maja gdzie zbierać
pyłki kwiatów, aż miło popatrzeć na kolorowy łan trawnika kwiatów,
a nie jak na taką wygoloną trawę to bez sensu tak niszczyć przyrodę.
Zięć tylko kosi trawę tam, gdzie często chodzą. Zaoszczędzi przez to
swojego wysiłku i czasu. Sąsiedzi też wzorują się na nich i przeznaczyli
koszenie traw na kwietne łąki bo teraz one są coraz bardziej uznawane.
Córka jeszcze dosiewa różne kwiaty, żeby było bardziej kolorowo.
Ludzie kosząc trawę niszczą wszelkiego rodzaju kwiaty i przyrodę.
Cytat:
Pisze Krysia;- Zgadnijcie, co zerwałam na łące..Tak, to te piękne rumianki kwitnące. Rumianek biały, skromny kwiatuszek, co leczy ciało, nie tylko duszę. Gdy napar z niego wypijesz, zaraz zdrowiej Ci sie żyje. Od wielu lat medycyna ludowa bardzo ceniła te wspaniałe zioła,
bo to co ludziom przyroda daje, żadna chemia pomóc nie zdoła…
Krysiu pięknie wyraziłaś i napisałaś jakie znaczenie ma dla nas przyroda ,
ale ludzie postanowili ją niszczyć. Ta moda koszenia traw udzieliła się
na podstawie wzornictwa jeden od drugiego...Bardzo ładnie wyglądają
takie kwietne łąki. Cieszę się, że moja córka mnie posłuchała
i ma dużo różnych kwiatów w trawniku, aż miło popatrzyć.
W tamtym roku pokazywałam Wam kwietną łąkę mojej córki.
Sama kiedyś chodziłam na łąkę, zbierałam runianki, pokrzywę różne
kwiaty i zioła, z których robiło się napar herbaciany, a łąki kosiło się
dwa razy do roku i trawę przeznaczało się na siano dla zwierząt,
a teraz ludzie niszczą trawę w kompostach, a dla zwierzyny z "ZOO"
sprowadzają siano z importu i taką teraz mamy gospodarkę,
a w koło domów trawniki wystrzyżone, wymęczone częstym koszeniem.
Cytat:
Pisze Janina;- Krysiu masz rację , ze takie polne zioła to najlepsze lekarstwo , ale kto je teraz zbiera jak mało gdzie jeszcze są łąki chyba na polanach przy lasach , albo w górach nad jeziorami bo tam jeszcze ludzie nie wyniszczyli przyrody. Często zaparzam sobie rumianek , leczy stany zapalne , i wspomaga w zasypianiu i lubię jego smak.
Janino , kiedyś było zupełnie inaczej i wiemy jak było kiedyś, a jak jest
teraz, dużo się etapami zmieniało zanim osiągnęłyśmy wiek senioralny.
Zmieniło się dużo w świecie i w przyrodzie, a ludzie to specjaliści
w niszczeniu przyrody nie tylko przez koszenie traw, ale przez stosowanie
środków chemicznych, zatruwając się wzajemnie, które używane są
w sadach i warzywniakach, a potem my te warzywa i owoce kupujemy
i spożywamy. Teraz można by tak gdybać bez końca, kto, co, po co itp,
ale to co było to się już nie wróci jemy nie zdrowe i jeden drugiemu szkodzi.
Na szczęście ludzie powoli mądrzeją i odbiegają powoli od koszenia traw
i zakładają kwietne łąki, gdzie będą rosły kwiaty i te kwiaty będą odwiedzać
i zapylać Pszczoły. Dopóki żyje Pszczoła to będą żyli ludzie.
Są bardzo pożyteczne w przyrodzie, a jak umrze ostatnia Pszczoła
to za cztery lata będą wymierali ludzie. Możemy nawet nie zdawać sobie
sprawy z tego, co dla nas robią Pszczoły. Dzięki zapylaniu, możemy jeść
zdrowe owoce i warzywa. Lecz co by było, gdyby pszczół zabrakło?.
Nie mielibyśmy żadnych roślin oraz pokarmów mięsnych, ponieważ Pszczoły
zapytają kwiaty przeznaczone na paszę dla zwierząt , a my z nich jemy mięsa.
Poczytałam dużo o tych ciekawostkach w internecie.
Konsekwencje wyginięcia Pszczół byłyby tragiczne dla ludzkości.
Bez zapylania wyginą rośliny, które są pożywieniem dla ludzi i zwierząt,
wyginą drzewa produkujące tlen i redukujące CO2 w atmosferze, wyginą lasy,
bo praca Pszczół sprzyja zwiększeniu ilości zdrowych nasion itd... itp...
Teraz nawet w miastach odbiegli od wykaszania traw tylko dosiewają różne
gatunki kwiatów tworzą kwietne trawniki. Coraz więcej ludzi mądrzeje
i zakłada sobie takie kwietne łąki, koszą tylko ścieżki przejścia tam,
gdzie często chodzą. Rozpisałam się , ale poczytajcie sobie więcej w internecie.
Podaję jeden z linków. https://www.google.com/search?q=Traw...client=gws-wiz
Przyjemnego, pogodnego nowego tygodnia, miłego popołudnia pozdrawiam wszystkich.

__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 15-06-2026 o 22:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9047  
Nieprzeczytane Wczoraj, 10:00
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 1 309
Domyślnie

Dzień dobry.
Witam wszystkich bardzo serdecznie w ten chłodny wtorkowy ranek.…pada, wieje, zimno. Podobno idzie lato. Mówią, że dziś to ostatni taki zimny dzień. Cieszę się bo ile można trząść się z zimna.
Basiu, wielu miastach odchodzi się od częstego koszenia.Kosi się tylko pas wzdłuż jezdni a dalej zostawia się zieleń. Nie zabiera się owadom kwiatu a ptakom ziarno.Taki naturalny, kwietny zakątek to dla owadów, takich jak pszczoły i motyle, cenne źródło nektaru i pyłku. Ale niektórym osobom to przeszkadza, chcą mieć równiutko ale przyroda cierpi.
Beton i równa trawka to przepis na martwe miasto.
W tym roku posiałam nasiona łąki kwiatowej. Nic niestety nie wzeszło.Posadziłam w to miejsce sadzonki szałwię,nagietki i ustawiłam wiaderka z petuniami.Nie chcę mieć pustych miejsc i ciągle wyrywać chwasty( lebioda i trawa),kwitnące to zostawiam.Niekiedy te samosiejki ( mak,rumianek ) tworzą miły dla oka obraz i przyciągają owady. Lubię takie roślinki-niespodzianki. Jeśli tylko nie przeszkadzają, pozwalam im rosnąć. Często są zdrowsze i ładniejsze niekiedy od tych wysianych czy wysadzonych umyślnie.
Pora zbierać się na zabiegi.Dziś kolejny dzień terapii.
Miłego i cieplejszego dnia życzę wszystkim.



__________________
Dobrego dnia dla wszystkich życzę

Ostatnio edytowane przez gracja50 : Wczoraj o 19:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9048  
Nieprzeczytane Wczoraj, 10:08
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Robi się pogoda, mam jeszcze koszenie trawy. Może coś dzisiaj zrobię. Wczoraj plewiłem ogród ze chwastów. Pietruszka fajnie rośnie, tylko kopru nie ma . Mszyce zjadły. Wczoraj posiałem jeszcze raz.
Dziś jada po chleb i do apteki. jak się gotuje kakao , napiszcie mi. Bo mam smaka na niego.
Pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9049  
Nieprzeczytane Wczoraj, 11:14
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 629
Domyślnie

Dzień dobry witam wszystkie Pszczółki i Gucie.
Witam Gienka i Grażynkę, dziękuję za poczęstunek i pozdrowienia.
Gienku - ja gotuję kakao w ten sposób : na pół litra zimnego mleka dodaję
4 łyżki gorzkiego kakao w proszku oraz 1 łyżkę cukru.
Kakao z cukrem mieszam z odrobiną zimnego mleka,
a resztę mleka gotuję na małym ogniu, dodaję rozpuszczone kakao
i cały czas mieszając wszystko zagotowuję.
-------------------
U mnie dzisiaj kolejny dzień deszczowy z temp. 15 stopni.
Mam niskie ciśnienie, serce mi dzisiaj wpada w doły, nie najlepiej dzisiaj się czuję.
W związku z powyższym przytargałam dla chętnych caly duży tank kawy w kroplówce,
aby nie brakło na cały dzień i dostarczyło więcej energii.
Pogodnego dnia w dobrym zdrowiu - z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #9050  
Nieprzeczytane Wczoraj, 13:29
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 1 309
Domyślnie

Gienek dla ciebie jak zrobić kakao do picia.
- 2 szklanki mleka,
- 4 łyżki gorzkiego kakao w proszku (możesz zwiększyć tę porcję, jeśli wolisz bardziej intensywny smak),
- 1 łyżkę lub więcej jak lubisz bardziej słodki, cukru,lub miodu lub słodziku

Garnek, w którym zamierzasz ugotować mleko, opłucz zimną wodą. To prosty patent na zmniejszenie ryzyka przypalenia i przywierania domowego kakao do ścianek naczynia.
Wlej mleko i podgrzewaj. W międzyczasie dodaj cukier.
Odlej trochę ciepłego mleka do kubeczka i wymieszaj z kakao.Rozetrzyj je tak aby nie było grudek.
Wlej zawartość kubka do gorącego mleka, nadal podgrzewaj – powinno być gorące ale nie doprowadź do wrzenia – i często mieszaj.
Gorące domowe kakao rozlej do kubków lub filiżanek. Można posypać startą czekoladą.

Można użyć też gotowego kakao w proszku takiego dla dzieci np.Nestlé Nesquik.
Ale ja wolę to przygotowane wg tradycyjnej receptury.Jest smaczniejsze i bez chemii.
Ponoć najpopularniejszym kakao jest kakao typu holenderskiego Deco Morreno ale są i inne.
Samo często robię kakao np do kanapek z pastą jajeczną.
Smacznego.



__________________
Dobrego dnia dla wszystkich życzę

Ostatnio edytowane przez gracja50 : Wczoraj o 16:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9051  
Nieprzeczytane Wczoraj, 20:27
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 6 531
Domyślnie


Dzień dobry. Witam Pszczółki i Gucie obecną Krysię , Grażynka i Gienka. Krysiu dzięki za podłączenie do kroplówki , ale ja dzisiaj też jestem podobnie podłączona do kawki , wypiłam dodatkowo kakao od Grażynki bardzo smakowało i wieczorem jeszcze malutką kawkę zaliczę. Basia i Grażynka tak ładnie opisała o kwietnych łąkach teraz jest ich coraz więcej na wsiach i w miastach na szczęście. Jeśli chodzi o kakao to ja piję takie z wiatrakiem na pudełku jakie Grażynka pokazała na zdjęciu i to kakao a nie trzeba już gotować tylko dodaje czubatą łyżeczkę kakao do kubka , 1 lub 2 łyżeczki cukru ja daję 1 łyżeczkę cukru ,
a mąż lubi słodsze kakao i słodzę mu 2 łyżeczki cukru wymieszam na sucho kakao z cukrem w garnuszku i zalewam gorącym mlekiem wymieszam i gotowe do picia. Nie muszę już gotować. Jak kupuję inne kakao to wymaga gotowania i gotuję tak jak Krysia , albo Grażynka. Miłego wieczoru , pozdrawiam serdecznie wszystkich.
__________________

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : Wczoraj o 20:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9052  
Nieprzeczytane Wczoraj, 21:13
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 12 069
Domyślnie

Dobry wieczór pszczółkom.
No zrobię tak jak Pisze Janina. Mnie chodzi napić się takiego kakała z mlekiem.
Powinno się udać. Jak się gotuje inaczej to się przypala do dna do garnka.Od Gracji też spisałem. Dzięki wam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..

Ostatnio edytowane przez gynek66 : Wczoraj o 21:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9053  
Nieprzeczytane Wczoraj, 22:17
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie




Witam nasze Pszczele grono. Grażynka nam Ul otworzyła kakao ze smakiem
wypiłam bo dawno kakaa nie robiłam. Krysiu dobry pomysł i wspaniały
zaparzacz, pomysłowy dystrybutor z saszetek, kawka prosto do żyły i prosto
do garnuszka ta smaczna kawka czarnuszka.
Gienek radzisz się nas jak ugotować kakao. Ja kupuję takie, że nie trzeba
gotować. Nie wiem jakie Ty masz kupione w domu. Jak masz takie jak moje
na zdjęciu to nie trzeba to kakao gotować, wystarczy wsypać kakao i cukier
do garnuszka, wymieszać z cukrem i zalać ciepłym mlekiem i już pijesz
bez gotowania tak jak pisała Ci Janina, ale musi być to Kakao z wiatrakiem
na paczce. Zrobiłam zdjęcie jakie ja kupuję kakao i nie trzeba go gotować
tylko wsypać do filiżanki i zalać ciepłym mlekiem. Przesłałam Ci zdjęcie
jak wygląda to kakao z wiatrakiem na pudełku. Grażynka już też pokazywała.
Gienek Kup sobie takie kakao z wiatrakiem, a na boku pudełka jest przepis ;
Ja mieszam w filiżance, kakao z cukrem i zalewam bezpośrednio gotowanym
ciepłym mlekiem i nie gotuję bo to kakao pije się bez gotowania.
Trzeba zawsze czytać jak się kupuje kakao i jak się go przyrządza bo jest
kakao, które trzeba gotować i wtedy gotuję podobnie jak nasze Pszczółki.
Zobacz jakie masz kakao w domu i na torebce powinno pisać jak przyrządzić,
a jak nie masz kakao to kup sobie takie Kakao z wiatrakiem bo to kakao
nie gotuje się tylko zalewasz ciepłym mlekiem i pijesz. Kosztuje tylko 14 zł.
lub 16 zł, zależy gdzie kupujesz i starcza na długo. Jest super smaczne.
Przesyłam Ci zdjęcie.


Gienek zrobiłam Ci zdjęcie jak wygląda to kakao z wiatrakiem i z boku pudełka
masz przepis. Smaczne i bardzo łatwo przyrządzisz. Takie sobie kup.

Ja dzisiejsze popołudniu spędziłam na pomocy sąsiadce bo upadła na mieście
i się bardzo potłukła. Udzielono jej pomocy, zaprowadzili ją nieznani ludzie
do najbliższej Przychodni. Tam zadzwonili po Pogotowie, lekarz z pogotowia
stwierdził stłuczenia i chcieli ją zabrać do Szpitala to się nie zgodziła.
Kazano jej jak będzie się źle czuła zgłosić się do swojej Przychodni.
Oczywiście przyszła do mnie i pytała co stosowałam jak się ja i mój mąż
potłukł. Zrobiłam jej okłady z octu jabłkowego. Niedawno mój mąż miał
dwa podobne upadki i jeszcze do tej pory nie może jednej ręki podnieść
do góry bo miał całą rękę siną. Robiłam mu okłady z Altacet Żel i z octu
jabłkowego. Sama w lutym w tą ślizgawicę się przewróciłam i potłukłam
to wiem jak to długo boli i jak długo nie można się pozbierać.
Zaniosłam jej w tubce żel by sobie jeszcze smarowała. Bardzo jej współczuję
bo to prawa ręka, sina noga, kolano na twarzy otarcia i siniak pod okiem.
Nawet ją boli kość ogonowa i nie może siedzieć. Jest sama w domu, mieszka
na przeciw moich drzwi, kazałam jej dzwonić jak będzie czegoś potrzebować
bo co więcej mogę jej pomóc. Szkoda, że nie pojechała do Szpitala zrobili by
jej badania, wyniki i coś więcej zadziałali, ale człowiek mądry dopiero po
szkodzie, sama to przeszłam i mój mąż dwa razy się potłukł i nie byłam taka
mądra i nawet nie byliśmy u lekarza. Niedawno nasza znajoma ze środkowej
bramy Pani w naszym wieku wysiadając z tramwaju potknęła się i spadła głową
z wysokich schodów z pomostu tramwaju w dół na peron na kamienny chodnik
uderzyła głową i zmarła w Szpitalu. Trzeba uważać bo takie upadki są bardzo
niebezpieczne, a czasami śmiertelne. Muszę kończyć bo oglądam w TV.
Szkło Kontaktowe i do Was piszę, a na dworze się bardzo rozpadało i mocno
znowu leje deszcz. Niech się wypada by w dzień tylko było pogodnie.
Dobrej nocy Wam kochani życzę, miłych snów i dobrego odpoczynku. Dobranoc.
__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : Wczoraj o 22:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-120-ta. basia2002 Humor, zabawa 966 06-08-2018 18:17
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo Pod dobrą nadzieją- Część -119 -ta basia2002 Humor, zabawa 999 27-05-2018 10:23
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-118-ta. basia2002 Humor, zabawa 1000 27-02-2018 21:27
" PSZCZÓŁKI JOLITY " - czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część - 117 basia2002 Humor, zabawa 990 01-12-2017 20:09
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 107 oma Humor, zabawa 996 21-10-2015 00:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.