menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #206981  
Nieprzeczytane 15-05-2026, 22:29
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Mirellko, bardzo współczuję, jakoś nie łapię wirusów,
tylko nogi mi dokuczają, ale to da się znieść.
Dawno zauważyłam, że najbardziej choruje się
zarażając od kogoś, nie z przeziębienia.
Jesienią na wszelki wypadek, zaopatrzyłam się
w leki przecie grypie, przeciw kaszlowi itp.
Na szczęście nie musiałam używać.
Mnie też poraziła wiadomość o tym napadzie
na młodych chłopaków, co za bestialstwo...
Nasi rodzimi faszyści podburzają, kogo się da,
żeby tylko utrudnić rządzenie obecnej ekipie.
Film o którym wspomniałaś oglądałam dość dawno,
rzeczywiście ciekawy, u mnie normalnie się otwiera,
więc u innych pewnie też.
Nie mam czasu na odpoczynek, więc może dlatego
zawsze jakoś się trzymam.
Pozdrawiam naszą gromadkę, dobranoc!

__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206982  
Nieprzeczytane 15-05-2026, 22:55
Evergreen's Avatar
Evergreen Evergreen jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2024
Posty: 256
Domyślnie

Dobry wieczór.
Ci agresorzy to brunatne bojówki Bąkiewicza. Niedouczonego absztyfikanta, który chciał nieść krużganek oświaty. Pajac.
Jadziu, książkę "Światło między oceanami" możesz znaleźć na lubimyczytać.pl. Tam możesz sobie ją przeczytać, a jeśli chcesz mieć tę książkę w swojej bibliotece to możesz ściągnąć sobie na virtualo.pl w formie e-booka lub audiobooka. Można taż zamówić na www.empik.com z dostawą do domu.
Ci, którzy jeszcze chorują niech szybciutko wracają do zdrowia, a reszta niech na siebie uważa.
Pozdrawiam Was ciepło, choć u mnie nadal chłodno.
__________________
Sławek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206983  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 11:58
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 561
Domyślnie

Witajcie.
Małgosiu trzeba co jakis czas stawiac nass na baczność, tak jak to robiła Krysia hihihi.
Ten film widziałam kilka lat temu.Bardzo fajny.
Korzystając z linka Sławka już zamowiłam sobie w EMPIk książke, przy okazji jeszcze inna z serii Camili Lancberg - 12 tom "Płaczka". Lubie kryminały z tej serii, kraje Skandynawskie-.
Pogoda fatalna, bola mnie kości, dziewczyny trzymajcie sie zdrowo, Jadziu kuruj sie, oby do pogodnych dni.
Miłej soboty.



W tym roku jakiś biedny ten rododendron.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206984  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 20:44
Evergreen's Avatar
Evergreen Evergreen jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2024
Posty: 256
Domyślnie

Grażynko, cieszę się, że na cos mogłem się przydać 🤏Dzisiaj zjadłem pierwszą truskawkę z moich sadzonek 🍓 A jak smakowała...
__________________
Sławek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206985  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 13:33
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 561
Domyślnie

Witajcie kochani.
Nadal zimno, na piecyku gotuje sie obiadek. Miałam ochotę na rosołek więc sobie pyrka. Wyciagnęłam tez z zamrażarki zapmniana watrobke, bęedzie super, do tego ziemniaczki i surowka z kiszonej kapusty.
Po obiedzie lekkie drzemanko i tak sie toczy dzień emeryta.
Miłej niedzieli.
__________________
Grażyna

Moje ustronie

Ostatnio edytowane przez ditta hop : 17-05-2026 o 13:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206986  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 22:11
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Grażynko, Sławku

U nas był ładny dzień, więc wyszłam na chwile do ogródka,
a tam czarno od mszyc.
Szybko zmieszałam mleko z wodą + troszkę płynu do
zmywania i zrobiłam ekologiczny oprysk.
Zobaczę jutro, czy to pomogło.
Sławek, jesz już własne truskawki, brawo
W Polsce dużo kwiatów zmarzło, przez przymrozki i pewnie
będą wysokie ceny.
Te sprowadzane mi nie smakują.
Grażynko, miałaś dobry obiadek, a u mnie , tylko zupa
pomidorowa i kawałek kurczaka z zupy, z kiszonym w tym roku, ogórkiem.
Moje wszystkie rododendrony wyginęły, chyba cos im nie służyło.
Książek nie kupuję, najczęściej ściągam za darmo
z chomika na czytnik.
Jutro rano pobudka, bo przychodzi Dorotka i tak
zaczyna się nowy tydzień
Dobranoc kochani!

...............


Zdjęcie Grzesia
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206987  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 22:16
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 415
Informacja

dobry wieczór . Jestem nad morzem. Pogoda fatalna. Zimno jest okropnie. Nie pada, ale wieje jak ... Trzeba będzie się rozgrzewać w odpowiedni sposób w odpowiednim lokalu. 😺 No ale to był ostatni wyjazd nad morze. W ogóle mam wrażenie, że kiepsko przędzie ten bursztynowy brzeg. Woda zimna, grzejniki też...☹️ Obsługa grzeczna, ale....
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy 🌜🪻🌛

Odpowiedź z Cytowaniem
  #206988  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 11:26
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Dzień dobry!
Mirko, to Wam się trafiło z pogodą, bo wszędzie jest
podobna, chociaż u nas cieplutko od rana i zaraz pojechałam
do miasta pozałatwiać sprawy, a przed chwilą włączyłam
pranie, które czekało na pogodę.
Od jutra ma znów padać, więc trzeba korzystać ze słonka,
oby i u Was troszkę zaświeciło i ogrzało całą wycieczkę.
Mam nadzieję, że jesteś odpowiednio ubrana.
Nie chce mi się gotować, więc kupiłam gotowe pierogi
i obiad z głowy.
Aniu, odezwij się, bo coś długo Cię nie ma...
Pozdrawiam gromadkę, trzymajcie się kochani


...............................
Śliczny, ale nie mój...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206989  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 20:55
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 6 076
Domyślnie

Dobry wieczór gadułkowo
Witaj Małgosiu
Kurcze,aż wstyd mi już mówić o chorobach.
To też krótko. Czuję się źle i wczoraj poszłam na kontrolę
do mojej rodzinnej. Zrobiła rtg płuc bardzo długo
badała i orzekła ,że mam śródmiąższowe zapalenie płuc.
Nowy antybiotyk tylko przy tym schorzeniu i inhalacje
sterydami. Nie wiem kiedy to się skończy.
Jednak mam nadzieję,że pokonam to choróbsko.
Żadnych innych wiadomości nie mam. Leże,czytam
oglądam i śpie. Pozdrawiam was wszystkich
i zdrowia życzę.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #206990  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 09:40
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 415
Domyślnie

dzień dobry.
Pozdrawiam i życzę dużo słońca i ciepelka. Jesteśmy po śniadaniu i zaraz wchodzimy słuchać szumu morza, głosów mew i innego ptactwa. Już wczoraj pogoda się wyklarowała i mam nadzieję, że tak zostanie. Już powoli rozkładają co niektórzy odważniejsi leżaki, ale inni chodzą szczelnie opatuleni. Ogólnie jest ok. Wczoraj była zorganizowana potancowka. Ale mało osób brało w niej udział. Wiadomo jak taka babcia,czy dziadek 80+ pochodzi po nadmorskiej promenadzie to ma już dość. 🤥 Przy kawie i nalewce... Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206991  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 10:33
Irenna's Avatar
Irenna Irenna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 15 834
Domyślnie

Dzień dobry!

Mirka,u mnie mniej więcej pogoda podobna do Twojej,na słońcu ciepełko,w cieniu zimno ...
pada od czasu do czasu,drzewa nabrały pięknej zieleni,trawa odżyła...
Mirellko,bardzo współczuję ,mnie dopadła alergia,stosuję Amertil,ale i tak muszę
mieć chusteczki do nosa pod ręką.
Znacznie lepiej jest ,kiedy pada.

Dobrego dnia życzę,pozdrawiam wszystkich!
Balon nad osiedlem,ledwo widoczny z tej odległości.

Ostatnio edytowane przez Irenna : 20-05-2026 o 10:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206992  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 10:51
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Cześć kochani!
Mirka, oby pogoda dopisała do końca pobytu i baw się dobrze,
może być przy naleweczce.
Jadziu, strasznie długo Cię trzyma choroba, teraz
wreszcie robi się cieplej, może i Tobie zrobi się lepiej
Dzisiaj musiałam zrobić awanturę w przychodni, bo od zeszłego tygodnia czekam na zlecenie dla męża,
a papiery
zaniosłam w piątek.
Po południu przychodzi hydraulik do łazienki i tak mija
życie emerytki, pozdrawiam, do potem...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206993  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 18:40
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 415
Domyślnie

niewesołe jest życie staruszków. Jak nie boli tu, to boli tam i tak w kółko. ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206994  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 10:42
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Cześć kochani!

Irenko, wczoraj mnie wyprzedziłaś

Mirko, mam nadzieję, że macie ciepło, trzymaj się
i nie poddawaj
U nas bardzo ładnie, ciepło, właśnie wróciłam ze sklepu,
a tu córka zawitała
Pozdrawiam wszystkich, do potem..
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206995  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 14:11
Irenna's Avatar
Irenna Irenna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 15 834
Domyślnie

Witajcie kochani!
U nas grzmi i pada,dobrze,powietrze się oczyszcza,a ja mam
mniejszy katar i oczy mniej łzawią.Zdążyłyśmy z Agą do sklepu
i z powrotem,rzęsisty deszcz złapał na w drzwiach klatki schodowej
Zakupy zrobione,jutro Monika dowiezie resztę,szczególnie ziemniaki.
We wtorek wypad do Gracji planuję,jak nie będzie lało,muszę
zobaczyć,co tam mają ciekawego.

Małgosiu,fajna rzecz ta córcia,która zagląda do rodziców,miejcie
dobre chwile z sobą...
Moja będzie jutro...
Mirka,jakie tam niewesołe,jak boli,to znaczy,że żyjesz
oby tylko nie za bardzo bolało...

Trzymajcie się cieplutko ,majowo...bzy pięknie kwitną!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #206996  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 22:09
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Irenko, córka jest bardzo zapracowana, wzięła
dodatkową pracę, ogromne ilości faktur przeliczających cło
i boryka się z tym za nędzne grosze.
Zgodziła się, bo nie wiedziała ile tego jest, a szef ją namawiał
a sam, najwięcej zarobi.
Przyjeżdża do mnie i często nawet nie mamy kiedy pogadać,
bo zajęła się ogródkiem, robi po drodze, moje ciężkie zakupy
i często jeszcze odkurza mi dom.
Jak lepiej się czuję, to robię dużo sama, ale ostatnio
jakoś siły mnie opuściły.
Zaraz idę w pióra, bo rano przychodzi Dorota i wcześniejsza
pobudka.
Śpijcie dobrze, dobranoc!


Zamówiłam sobie zegar do kuchni, bo stary się zepsuł...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206997  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 13:13
Irenna's Avatar
Irenna Irenna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 15 834
Domyślnie

Dzień dobry Gadułki!
Bardzo słonecznie i bardzo wietrznie u mnie,pranie pięknie wyschnie na balkonie.
Monika wpadła na chwilę jadąc z Nidzicy,kupiła chlebek na maślance,młode
ziemniaczki ,pomidory duszone w słoikach,będzie dobra pomidorówka.
Małgosiu,współczesne czasy są trudne dla naszych dzieci,ciężko pracują ,
dodatkowo muszą dorabiać,bo wynagrodzenie jest mizerne,niestety,moja córka
też tak ma...
Zegar bardzo ładny,jaśminowo-cytrynowy,słoneczny
Mirellko,jak tam zdrówko,trochę lepiej?
Mirka,gdzieś poszłaś pewnie,wstąp na wątek po drodze
Aniu,Eniu,mam nadzieję dziewczyny,że jesteście zdrowe,wpadnijcie na słówko...
Lonia chyba wybyła już całkiem...
Grażynka,co u Ciebie teraz w ogrodzie kwitnie?
Sławek,Janusz, też czekamy na Was...
Chyba pozbierałam wszystkich,nigdy nie wiem ,ile nas jest,9 czy 10?

Trzymajcie się cieplutko,fajnego piątku i udanego weekendu!

https://www.facebook.com/reel/1554442332768250

Ostatnio edytowane przez Irenna : 22-05-2026 o 14:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206998  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 14:13
franka2's Avatar
franka2 franka2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 350
Domyślnie

Witam wszystkich w Gadułkowie.
Irenko dzięki za wywołanie mnie.
Małgosiu zegar bardzo ładny.
Jestem pod wrażeniem ile pracy musi zrobić Małgosia.
Mirko korzystaj z wakacji nad naszym morzem.
Wszystkim życzę zdrowia.
__________________
Lonia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206999  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 20:56
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 561
Domyślnie

Witajcie kochani.
Irenko w tej chwili kwitna azalie, rododendrony, bez Mayera,
konwalie, orliki,kalina pomponiki po naszemu sznyjbale,
no i jeszcze sporo takich niskich skalnych. Powoli urok kolorowy sie skończy, maj to taka orgia kolorow w ogrodzie, potem juz spokojnie, róże, floksy,





tak wygladały wakacje u mnie sporo lat temu .brakuje tu Natana/





ta azalia przy plocie przecudnie pachnie różami.
Miłego weekendu dziewczyny i chłopaki trzymajcie się zdrowo.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207000  
Nieprzeczytane 24-05-2026, 22:04
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Niedziela, piękna pogoda, a ja cały dzień w moim kieracie

Irenko, miałaś rację, że nie trzeba przerywać kręcenia
rotorkiem, bo po pierwszym bólu jest trochę lepiej
Szkoda, że mąż po chwilowej poprawie, znów czuje się
gorzej, jest bardzo słaby i nie chce chodzić.
Wieczorkiem wyszłam podlać ogródek, bo z widocznych chmur nic nie spadło.
Przy okazji nakarmiłam kotka, który zawsze się zjawia,
jakby wyczuwał, że wyjdę.
Grażynko, jak się nazywa ten krzew z białymi kwiatkami
na zwisających gałązkach? Zdjecie z piłką.
Bardzo mi się podoba, chociaż, nie za bardzo mam gdzie
posadzić.
Mam nadzieję, że zakwitnie moja żółta piwonia, posadzona
ubiegłej jesieni, bo ma dwa pąki
Odpoczywajcie i do jutra...



...........
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rozmowy... o religiach ostatek Społeczeństwo 1896 02-07-2021 13:36
rodzina o dobrym sercu rodzinka1980 Różne 3 01-06-2021 00:48
Grillowanie przyjazne sercu - komentarze sabinkaa Ogólny 0 23-01-2012 10:54
Pomóż Sercu. inka-ni Ogólny 1 16-02-2011 17:40
Czy w Polsce zyja jeszcze ludzie o sercu czlowieka ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 70 03-05-2008 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.