menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #207021  
Nieprzeczytane 05-06-2026, 23:14
Evergreen's Avatar
Evergreen Evergreen jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2024
Posty: 256
Domyślnie

Ehhh, smutno tu jakoś ostatnio
Mam nadzieję, że wszystkim Gadułkom zdrowie, przynajmniej jako tako, dopisuje.
Miałem przez kilka dni gości z Polski i starałem się im poświęcić jak najwięcej czasu. Niestety pogoda nie całkiem sprzyjała atrakcjom, które dla nich zaplanowałem. No cóż, bywa i tak, a na kapryśną, ostatnio, aurę wpływ mam równy zeru. Dzisiaj też nie jest przyjemnie, a wczoraj musiałem na chwilę włączyć ogrzewanie
Trzymajcie się Mili moi.
Do zobaczenia i przeczytania.
__________________
Sławek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207022  
Nieprzeczytane 06-06-2026, 09:52
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Dzień dobry!

Cześć Sławek!
Wczoraj, też lało przez większość dnia, ale dzisiaj słońce
od rana świeci, aż miło
Przyjadą dzieciaki, to skoszą trawę, bo po deszczach poszła
mocno w górę.
Mam trochę roboty, bo jutro zapowiedział się brat z żoną
ze Szczecina, mojego dawnego miasta.
Pozdrawiam gromadkę, jeszcze się odezwę...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207023  
Nieprzeczytane 06-06-2026, 16:34
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 6 076
Domyślnie

Witajcie kochani.
Ja wreszcie wracam do żywych.
Dziś jesteśmy na działce, i nie wiedzieliśmy za co się
wziąć.Nie byliśmy od miesiąca.Wszystko zarosło,trawa
i chwasty do pasa. Mąż kosi a ja tak trochę na raty pielę
i szykuje donice do kwiatków.
A jeszcze trochę porządków mam w domku.
Dobrze,że trochę padało to chociaż borówki podlało.
Sławek - goście z Polski to pewnie duża radość.
Szkoda,że pogoda nie bardzo dopisuje.
Przesyłam Ci słonko z mojej Łodzi.
Małgosiu - pozdrawiam.
A wszystkim życzę pięknego weekendu.
A teraz idziemy do sąsiadki na kawę i urodzinowy tort.
Goście się już schodzą,więc do następnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207024  
Nieprzeczytane 06-06-2026, 19:48
Evergreen's Avatar
Evergreen Evergreen jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2024
Posty: 256
Domyślnie

Witajcie Dziewczęta.
Małgosiu, być może już o tym wspominałem, ale niech będzie jeszcze raz. Kocham Szczecin i gdybym miał z jakichkolwiek powodów wrócić do Polski, to tylko do Sczecina.

Jadziu, duża radość, że czujesz się dużo lepiej.
Tak, cieszyłem się z wizyty, zważywszy, że jednym z moich gości był kolega, z którym grałem w mojej pierwszej profesjonalnej kapeli rockowej. Wspomnień i humoru było co nie miara.
Słonko dotarło, dziękuję 🌞 Chociaż chmury próbują je przesłonić, ono jednak dzielnie się broni.
Trzymajcie się ciepło. I Te, które dzisiaj są i Ci, którzy dołączą.
__________________
Sławek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207025  
Nieprzeczytane 06-06-2026, 21:22
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 415
Domyślnie

dzień dobry, a właściwie dobry wieczór. Co dzień zaglądam tu, ale nic nie wpisuję, bo nic ciekawego nie mam do napisania. Cieszę się, że mirelka doszła do siebie. Sławek wiernie zaznacza swoją obecność, Małgosia także się pokazuje Irenka też chociaż rzadziej, a ja? Ja po prostu nie mogę się pozbierać. I ciągle mam problemy z poruszaniem się. Więcej odpoczywam, jak cokolwiek robię więc po coam zanudzać. Pogoda ostatnio bardzo się poprawiła. Dziś było cudownie pełnia lata. Nasz zabytkowy park uporządkowano, a jeszcze nie widziałam. ...😕 Może w najbliższym czasie uda mi się zobaczyć... Pozdrawiam i dobrej nocy życzę. 😘😘😘
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207026  
Nieprzeczytane 07-06-2026, 22:17
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Dobry wieczór!
Jestem padnięta, ale jeszcze zaglądam do Was.
Pożegnałam gości, czyli młodszego brata z bratową,
wrócili do Szczecina, gdzie mieszkają.
Mam coraz mniej siły na gotowanie dla gości, a czeka
mnie jeszcze wizyta starszego brata, który chce przyjechać,
bo my nie możemy się nigdzie ruszyć.
Rozmawiałam z Anią Szu. u niej nic nowego, nie pisze
bo ma problemy z oczami, poza tym chyba źle znosi samotność,
bo trudno w naszym wieku poradzić sobie z zakupami,
gdzie wszędzie trzeba dojść na własnych nogach.
Nie ma nikogo, kto by towarzyszył na co dzień, a córki
maja własne problemy, choroby itd.
Taka ta nasza starość do kitu.
Zapowiadali wielkie opady, a tu chwilkę popadało i koniec.
Na szczęście nie było żadnych kataklizmów.
Mirka, nie poddawaj się, wiadomo że nie jest łatwo, ale
trzeba się postarać i wykrzesać z siebie trochę chęci
do życia, chociażby siedząc z gazetką pod jabłonką.
Ja, teraz nie mam żadnego drzewka pod którym mogłabym
siedzieć, bo tam, gdzie były czereśnie, rozciąga się równiutki
trawnik, a na rabatkach córka posadziła mnóstwo
kwiatków, które dopiero zakwitną.
Z boku domu posadziła nam kilka pomidorów w tym jeden
szczepiony na dyni, podobno ma nie chorować.
Pożyjemy, zobaczymy...
Sławek, też brakuje mi Szczecina, bo tam
spędziłam dzieciństwo i pokończyłam szkoły,
dopiero za mężem
wyniosłam się do Poznania.
Trzymajcie się kochani o odzywajcie,
dobranoc!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207027  
Nieprzeczytane 08-06-2026, 10:23
Irenna's Avatar
Irenna Irenna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 15 834
Domyślnie

Dzień dobry Gadułki!
Przede wszystkim chcę Was ostrzec przed włamaniami na konta FB,WhatsApp,MSN.
Oszuści podają się za członka rodziny i proszą o przelanie określonej kwoty na podane
konto i rachunek bankowy.Miałam taki przypadek w piątek na WatsApp,powiadomiłam
swój bank i policję.Policja podejrzewa Ukraińca,widać było,że to tłumaczenie na polski,
będą szukać człowieka.
Tak się roztrzęsłam,że przez weekend nie funkcjonowałam normalnie.Uważajcie,
nie klikajcie na coś nieznanego i ostrzegajcie swoich znajomych.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207028  
Nieprzeczytane 08-06-2026, 12:08
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Cześć kochani!
Irenko, wiem o tym i nie dam się nabrać
Nie denerwuj się, najważniejsze, że nie dałaś się oszukać
Ja powoli dochodzę do siebie po wizytach, bo każda taka
wizyta, kosztuje mnie mnóstwo nerwów.
Trzymajcie się, pozdrawiam, M


..................
Cisateczka do kawy zostawiam...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207029  
Nieprzeczytane 08-06-2026, 15:20
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 561
Domyślnie

Witajcie kochani.
U mnie od dwóch dni dosyc ładna pogoda, nie pada choc czasami sie chmurzy.
0bserwowałam Maje Chwalinską, Co za dziewczyna, tak trzymałam za nia kciuki ale niestety była juz zbyt zmeczona aby ograc Rosjankę. Jest wpanała mam nadzieje,że jej palma nie uderzy do głowy.
Małgosiu ja juz też nie mam siły aby robic przyjęia, Młodzi tez juz wola inaczej spedzać urodziny, jada sobie gdzies w ciekawe miejsc lub na jakis koncert.
U mnie czeresnia tak obrodziła, że nie wiem co z tym zrobic, ludzie chetnie by wzieli ale juz gotowe zebrane w wiaderku. To olbrzyma czeresnia o grubych konarach , trudno wspinac sie na nią. W piwnicy jeszcze peLno sloikow kompotu.
Trzymajcie sie zdrowo.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207030  
Nieprzeczytane 08-06-2026, 18:25
Evergreen's Avatar
Evergreen Evergreen jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2024
Posty: 256
Domyślnie

Ależ pysznościami nas tutaj częstujesz Małgosiu. Szkoda, że nie ma takiej technologii, by sięgnąć można przez ekran i poczęstować się. A łasuch ze mnie nie lada.
Zazdroszczę Tobie bycia przez lata częścią Małego Paryża, jak nazywany jest Szczecin. Ja choć nie pochodzę z tego miasta, a jedynie mieszkałem w Szczecinie kilka lat - zakochałem się w nim i miałem, tam właśnie, okazję spotkać fantastycznych ludzi.
Ja również Grażynko oglądałem mecze Mai Chwalińskiej i przyznaję, że dawno już tak mocno nie kibicowałem żadnemu sportowcowi.
U mnie na przemian trochę słońca i chmury. Chłodny wiatr nie pozwala posiedzieć w ogrodzie. Ponoć od soboty ma być już ciepło. Zobaczymy. Fingers crossed, jak to się u nas mówi.
Faktycznie Irenko, coraz więcej "amatorów" cudzych pieniędzy ostatnio pojawia się. Ja wymyśliłem taki sposób - kiedy dzwoni do mnie taka łachudra, odbieram i przedstawiam się: "Departament zwalczania cyberprzestępczości, w czym mogę pomóc?" Momentalnie delikwent wyłącza się i więcej nie dzwoni.
Mireczko, w żadnym wypadku nas nie zanudzasz i czekamy zawsze na wieści od Ciebie. Porozmawiaj z nami, nawet jeśli wydaje się Tobie, że nie masz o czym
Trzymajcie się tam w tym moim Starym Kraju.
__________________
Sławek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207031  
Nieprzeczytane 10-06-2026, 13:34
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie Dzień dobry!

Cześć kochani!
Jestem zabiegana, jak zwykle, rano zaliczyłam aptekę,
potem sklep mięsny, a na koniec stację paliw
i inPost po moją paczkę.
Sławek, co do słodkości to polecam bardzo smaczne
tiramisu, którego przepis pochodzi z naszego "seniorka"
i był wielokrotnie przeze mnie wypróbowany.
Niczego nie trzeba piec i zawsze się udaje:
http://www.dieta.senior.pl/Tiramisu-...anych,617.html

U nas dziś pochmurno, ale dość ciepło, a na jutro
zapowiadają deszcz.
Moje pranie znów się odwlecze, bo lubię suszyć
na dworze.
Coś mnie napadło i zrobiłam 6 słoiczków z jagodą
kamczacką, zimą się przyda.
Zaraz wstawiam ziemniaczki na obiad, do tego
kawałek kurczaka i maślanka.
Trzymajcie się kochani!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207032  
Nieprzeczytane 10-06-2026, 19:05
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 415
Domyślnie

cześć 🤜🏿🤛🏿 no nie pisze, a w trakcie znika mi tekst. Do laptopa mi się nie chce siadać i to jest przyczyną, że tak mało się pokazuję. Dziś szaro i chłodno na dworze więc siedzę w chacie i gapie się w pudło TV. Czereśni tego lata obrodziło jak nigdy, a że drzewo wielkie, więc córka i synowa mają co robić. Jeden sąsiad przyszedł z córką i narwal cały kosz. Jedna koleżanka też sobie narwal , a dwóm starszym córka się poświęciła. Szkoda, że wy mieszkacie daleko. ... Kończę, bo boje się, że zaraz zniknie to moje bazgranie... Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207033  
Nieprzeczytane 10-06-2026, 21:58
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 6 076
Domyślnie

Dobry wieczór kochani
Wpadam się przywitać i pokazać.
Choć ze wściekłości chce mi sie płakać.
Od dwóch dni mam wściekłe bóle i potworne pieczenie
z tyłu w pasie. Dziś byłam u lekarza i tak jak się
domyślałam, to jest półpasiec. Dziwny i rzadki
bo nie ma bąbli i zaczerwienienia.
Wszystko już sie mnie czepia a komu to przeszkadzało
jak było tak fajnie.
Mirka - faktycznie na straganach
czereśni bardzo dużo,i nie wiem dlaczego takie drogie.
Dziś płaciłam po 27 zł.
Truskawek też zatrzęsienie i ceny spadają od 12 zł - do 18zł.
Małgosiu - pozdrawiam serdecznie. Dobrze,że jakoś się trzymasz i nie chorujesz
bo u ciebie to naprawdę byłby kłopot.
Wszystkim życzę dobrej nocki.
Ja też dzis wyjatkowo wcześnie pójdę do łóżeczka
bo czuje się ookroopnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207034  
Nieprzeczytane Wczoraj, 13:06
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Cześć kochani!

Jadziu, bardzo współczuję, ale nic więcej nie mogę,
a wiem jaki to ból, nikomu nie życzę
Pamiętacie Edzia-Kangura z Australii, teraz chyba zrezygnował z seniorka,
ale czasem przesyła mi piękne
piosenki na Messengera.
Ja bardzo lubię te kontakty na fejsie, bo są tu wszyscy
z seniorka i masa innych znajomych, a czuję się
bezpieczna, bo nie przyjmuję do znajomych, nikogo
kogo faktycznie nie znam.
Dzisiaj robię gołąbki z młodej kapusty, część zamrożę,
będą dla gości.
U nas nie widać czereśni, ale jutro wybieram się na targ,
to zobaczę, bo za truskawkami mi tęskno.
Obok mnie nic ciekawego nie sprzedają, a moje
czereśnie wycięte...
Mirka, nie chcę słyszeć, że nie chce Ci się
siadać do komputera, bo od tego zaczyna się starość i niemoc
Ja pisze wyłącznie na laptopie, przynajmniej dobrze widzę i zawsze mogę poprawić.
Trzymajcie się kochani, do potem...



Moje dawne, ale już nie ma...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207035  
Nieprzeczytane Wczoraj, 15:59
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 415
Domyślnie

Małgosiu święta prawda, tak się właśnie zaczyna starość. Masz rację. Niby cały czas w chwilach słabości mam na myśli ciebie. Podziwiam i staram się podobnie jak ty mierzyć się z trudnościami, jednak brakuje mi wytrwałości. Coraz częściej zastanawiam się nad operacją kręgosłupa. Teraz córka robi mi okłady borowinowe. Stwierdzam, że to jest fajna sprawa. Przynosi ulgę i chyba nie niszczy wątroby jak prochy przeciwbólowe. Dziś chyba już koniec z opadami. Jednak z czereśniami też, bo zaczynają się psuć od tego deszczu. Dla ziemi dobrze że pada, wreszcie trochę wilgoci. Nawet słońce zaświeciło.🪻🌞🪻 pozdrawiam i życzę zdrowia i ciepła. 🌹💕🌹
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207036  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 13:15
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 31 482
Domyślnie

Dzień dobry!

Rano byłam wykupić leki i 300 zł mniej w portfelu.
Cóż... nie mam wyboru, muszę dbać o męża
Byłam też u mojej ulubionej fryzjerki, a potem pojechałam
na targ po owoce, których praktycznie już nie było
Truskawki skończyły mi się przed nosem, a były tylko
w jednym miejscu, ale kupiłam czereśnie po 20 zł, nawet
dobre.
Rzodkiewki, pomidory i pyrki i koniec zakupów.
Po powrocie wypiliśmy kawkę, ale w domu, bo za oknem
chmury. Włączyłam pralkę, ale chyba będę suszyć
pod dachem.
Na obiad mam gołąbki z młodymi ziemniaczkami, a potem
przewiduję labę
Jadziu, wracaj do zdrowia, bo coraz mnie się odzywa
z naszej gromadki i nie ma z kim pogadać.
Grażynko, co u Ciebie, mam nadzieję, że jesteś zdrowa?
O resztę nawet nie pytam, bo pokazują sie rzadko
Pozdrawiam wszystkich, bez wyjątku, do potem...



Moja ulubiona róża, zmarzła zimą na amen...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rozmowy... o religiach ostatek Społeczeństwo 1896 02-07-2021 13:36
rodzina o dobrym sercu rodzinka1980 Różne 3 01-06-2021 00:48
Grillowanie przyjazne sercu - komentarze sabinkaa Ogólny 0 23-01-2012 10:54
Pomóż Sercu. inka-ni Ogólny 1 16-02-2011 17:40
Czy w Polsce zyja jeszcze ludzie o sercu czlowieka ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 70 03-05-2008 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.