menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5021  
Nieprzeczytane 21-01-2018, 16:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Domyślnie

Przedruk z Faktu.
Teraz, by dostać emeryturę, wystarczy tylko ukończyć wiek emerytalny. Wpłata tylko jednej składki uprawnia do świadczenia. Najniższa wypłacana przez ZUS emerytura to... 4 grosze. – Należałoby poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem dodatkowego warunku – mówi Faktowi prezes ZUS. I jak wyjaśniała, by pieniądze dostawać z ZUS dożywotnio, trzeba by mieć np. 15 lat pracy lub uzbierać taki kapitał, który wystarczy na wypłatę minimalnego świadczenia. Czyli kobieta musiałaby mieć co najmniej 263 tys. zł, mężczyzna – 219 tys. zł.

Co w sytuacji, jeśli ktoś takiej kwoty nie uzbiera lub nie wypracuje lat? Wtedy ZUS wypłaciłby mu to, co ma na koncie emerytalnym, np. w kilku ratach. Takie propozycje znalazły się w przygotowanym przed rokiem przeglądzie emerytalnym. Rząd Beaty Szydło (54 l.) nie zdecydował się na takie zmiany. Prezes ZUS chce teraz namówić na ich wprowadzenie premiera Mateusza Morawieckiego (50 l.).

Nie będzie łatwo jednak przeforsować te przepisy, bo pomysł ten nie podoba się związkowcom. – To oznaczałoby kompletnie przebudowanie systemu emerytalnego! – uważa Wiesława Taranowska wiceszefowa OPZZ. Podkreśla też, że będzie problem z tysiącami osób, które w ostatnich latach pracowały na umowach śmieciowych, od których nie były odprowadzane składki ZUS. Czy one będą mieć zagwarantowane pieniądze na starość?

Tak jest:

By przejść na emeryturę wystarczy tylko ukończyć wiek emerytalny. Dziś to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Staż nie jest wymagany

Taki jest plan:

Oprócz wieku emerytalnego, wprowadzony byłby dodatkowy warunek – konieczność przepracowania np. 15 lat pracy lub też uzbieranie kapitału, który wystarczy na emeryturę minimalną. Dziś to tylko 1000 zł bru.....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5022  
Nieprzeczytane 24-01-2018, 20:23
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Teraz dopiszę o naszej Służbie Sdrwowotnej.
Pierwsze gdzie OPO niy ma..
Musi się jeden narodzić co by tą scenę Polityczną poskładał a resztę przegonił.My już tego nie doczekamy..Musiała to by, być Opozycja,ale nie Parlamentarna bo Ci są od szpiku do szpiku skażeni.Nie mają do niczego charyzmy i skrupółów.garnąć i żreć co najlepsze za nasze a nam ochłapy...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5023  
Nieprzeczytane 10-02-2018, 20:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Że co? witajcie miło.

Witajcie miło..

Dzień jak co dzień,ucieka a my pozostajemy starymi "Dziadygami"Nie męczy mnie to.Jedynie wiem ile Ludzi z tego padołu odchodzi.Śpiewają im;W grobie ciemnym, śpij na wieki.

Dlaczego ktoś,mam śpiewać.U innych narodowości, cieszą się,Że Zmarły będzie zbawiony;.Będzie na Stosie Spalony....
Kto go zbawi to ja ,nie mam pojęcia.Popłynie z wodą do Raju..

No cóz,polityka to jak stara Baba a Sport to nadwyżka finansowa.Nie moja.HOU.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5024  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 13:15
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Witajcie.

Co te Żwierzęta nie nauczą.Popatrzcie...Własnie to dostałam mailem.
https://youtu.be/o5RJPkc_H98
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5025  
Nieprzeczytane 15-02-2018, 14:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Witajcie ..

Dzisiaj do południa,oglądaliśmy TV.Był Reportaż o Haiti.

Nie........Te Kurorty z Palmami i Hotelami dla Bogaczy,ale ta zwykła męka i cierpienie po Trzęsieniu Ziemi.

Angielscy Lekarze bez Granic,ratowali dzieci,które ucierpieli w tej strasznej tragedii.
Niemowlęta bez Rączek,Nóg a wiele Niewidomych.Obraz nędzy i rozpaczy.

Wszędobylski brud,bez wody,światła Dziki i Świnie w tej gnojówce pyskami przewracają tą ziemię i rozstrząsają Bakterie i Zarazę.
Sami.Lekarze porównywali wojenny Afganistan i inne wschodnie Narody,ale takiego Syfu nie widzieli.

No cóż,nam jest dobrze i też psioczymy.Człowiekowi ani Stary Diabeł nie wygodzi..

__________________
http://ewefew.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez eledand : 15-02-2018 o 16:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5026  
Nieprzeczytane 15-02-2018, 16:31
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech Witajcie miło.

Witajcie i trochę Historii o Gnębicielach narodu RUMUŃSkiego.
Wszyscy, wielcy tak kończą.
O to poczytajcie.

Nicolae Ceauşescu i jego żona Elena na kolacji, Rumunia, 1980.


„Z czterech klas edukacji, który mógłby być maksymalnie Nicolae Ceauşescu - świecąca butów. Ale los zdecydował inaczej: kto brał udział w rewolucji komunistycznej w Rumunii w 1933 roku udał się do stać się dyktatorem kraju. Współudział w jego zbrodni stała jego żona Elena, przebiegły kobieta, która lubi kąpać się w luksusie kosztem ciężko pracujących Rumunów „- opisuje rodzinę Ceauşescu, jeden z jego biografów.
[Więcej]
Para mieszkała w luksusowej wiosny pałacu z 80 elegancko urządzonych pokoi z jedwabiu tapety i ręcznie tkane dywany, panele z rzeźbionego drewna, obrazy znanych artystów rumuńskich. Niektóre pokoje zostały urządzone z mozaiki, marmuru i żyrandole Murano szkła i luster, importowanego z Wenecji.

Dekoracja czuł splot Deco i brytyjski klasycyzm, meble były w stylu Ludwika XIV i XV. Pokój jak ich córki Zoe była miniaturowa kopia buduaru ścięty francuskiej królowej Marii Antoniny - rodzice oczywiście nie zauważył złowieszczy wskazówkę dekorator. Każdy szczegół w domu osobiście wybrał żonę Elena dyktatora. Specjalny duma kochanki stalowych łazienek z złote krany, prysznic i umywalkę. Poza tym, dom miał winiarnię, garderoba, basen, spa, kina domowego, oranżerię z egzotycznymi roślinami. Na terenie pawie stymulacji. W domu towarzysza sekretarza generalnego Rumuńskiej Partii Komunistycznej było wszystko ok obywatele rumuńscy nie mógł nawet marzyć: wielu z nich w czasie i na wszystkich stłoczonych w ciasnych nieogrzewanych, prefabrykowanych domów.

Niektóre pokoje pałacu dosłownie pękają z luksusowych prezentuje liczne przywódców zagranicznych. Świadoma postawa czci rodziny Ceausescu do złota, wiele z nich otrzymali upominki wykonane z tego metalu szlachetnego. Szczególnie podobało się para gobelin XV - prezent od Francji przez generała Charlesa de Gaulle'a i drzwi pokryte skórą Buffalo - prezent od prezydenta USA Richarda Nixona.

Syn chłopa

Nicolae Ceauşescu urodził się 26 stycznia 1918 roku w miejscowości Scornicesti w rodzinie ubogiego wieśniaka. Po ukończeniu czterech klas, rodzice zdecydowali, że dodatkowy usta do niczego (Nick był jednym z dziewięciorga dzieci) - i zbudował 11-letniego chłopca jako szewc praktykant w Bukareszcie. Cztery lata później wstąpił do partii komunistycznej.

Nie został właśnie aresztowany za podżeganie do strajku i kolportaż ulotek, który tylko dodaje do niego szacunek w oczach innych członków partii. W więzieniu, tylko komunistyczne przekonania Nicolae dostaje silniejszy, również tam, że spotkał się z przyszłością rumuński przywódca, Gheorghe Gheorghiu-Dezhem, gdy weszła w kręgu jego otoczenia. Po zwolnieniu z więzienia, dawny towarzysz z celi zaczął aktywnie promować partię schodów Nicolae.

Wziąwszy po śmierci Gheorghiu-Dej prezydentury Ceausescu początkowo przekazywane za liberała: on złagodził reżimu, biorąc pod uwagę ograniczone firmy samorządowe. Ponadto, na półkach w księgarniach pojawiła literatury obcej, Rumuni nie są już postawić na rozmowach z cudzoziemcami.

Oczywiście, nie bez demonstracyjnego rygoru: podjąwszy walczyć o wzrost liczby urodzeń, zakazał aborcji i środków antykoncepcyjnych, podniósł podatek od bezdzietności i skomplikowanej procedury rozwodowej. Jednak kraj zareaguje na to ze zrozumieniem.

Top liberalizmu w Rumunii pojawiła się w 1968 roku, gdy Ceausescu, nie tylko nie wysłać swoje wojska do Czechosłowacji, aby rozproszyć praskiej wiosny, ale również potępił działania Związku Radzieckiego. W Rumunii jest niejako sama z entuzjazmem: fala jego popularności zajmował dziesiąte Kongres partii, na której on pozbył nielojalnych członków partii. Teraz, że Ceausescu miał wolną rękę: nic nie może zatrzymać go w drodze do władzy absolutnej.

szary kardinalsha

We wszystkich swoich decyzjach obsługiwane żona Elena, którą poznał na defiladzie w 1939 roku. żona Ceausescu również nie udało się nawet skończyć szkołę wiejską, ale to nie jest śmierć jej ambicji.

Gdy tylko staje pierwsza dama, ona wyobraża sobie wielki naukowiec i zaczął brać udział w różnych konferencjach naukowych. Naukowcy w Rumunii w celu uniknięcia problemów zostali zmuszeni do przystąpienia do jednej zasady: wszystkie ich publikacje koniecznie podać nazwę Elena Ceauşescu, jako jeden ze sponsorów.

W rzeczywistości była to szara eminencja reżimu. Zajmowała szereg wysokich stanowisk i umiejętnie je stosować. Jako Minister Kultury, Elena opróżniane muzeów, aby przedstawić swoje miejsce zamieszkania, a jej rodzina miała różne synekury.

śladami Mao

Wielki wpływ na oboje małżonków Ceausescu miał podróż do Chin i Korei Północnej w 1971 roku. Nicholas był zafascynowany Azji Wschodniej socjalizmu: wszędzie był witany doping tłumów, pracował w fabrykach pracujących z nim każdy portret ściany uśmiechając Towarzysza Mao i Kim Ir Sena.

Wracając do domu, on entuzjastycznie zabrał narzucić kult osobowości. Dzięki łatwej dając dziennikarze i pisarze zaczęli praktykować fawning, walczą wynalezienie nowych przymiotników dla Karpackiej lidera: Geniusz Karpat, mądrość Dunaju, inteligencja i charyzma skarb, nasze źródło światła, Stworzyciela Ery Peerless aktualizacji. Stopniowo, sam zaczął w to wierzyć.

Prezes boski przedstawiana przez wielkiego lidera, jego wystąpienie spotkało się z aplauzem etapowej. „Przyjęcia i uroczystości organizowane na jego cześć, mógłby pozazdrościć Queen” - napisał o niej The Telegraph. Jednak mieszkańcy oka w porównaniu do Vlad Tepes to - hrabia Dracula.

Elena również próbował wyrwać kawałek tortu rządu. Zwracając uwagę na to, jak dużo energii jest skupiona w rękach żony Mao Zedonga, postanowiła pójść za jej przykładem. Powrót do domu, Helen łatwo pomiatać przez męża, przekonał go, aby wyznaczyć jej pierwszy wicepremier bez trudności. W rzeczywistości stało się drugą osobą w kraju, chociaż wielu Rumuni byli przekonani, że w rzeczywistości to ona wstaje o wszelkich decyzjach w kraju. Jak zauważył The Telegraph, to ona za winnego ludobójstwa 60 tysięcy osób i podważanie gospodarce narodowej kraju.

żona dyktatora chwalił nie mniej niż jej mąż. Oprócz tytułu „Matka Narodu”, Elena Ceauşescu również całkiem oficjalnie nazywany „Torch”, „Party żeńskiego bohatera” i „kierowanie wiązki Kultury i Nauki”.

nawyki dictator

Ceausescu był bardzo zaniepokojony o swoje zdrowie i wygląd. On przestrzegać zrównoważonej diety, nie jeść czekolady, nigdy nie paliły, a codziennie po obiedzie udał się do odpoczynku.

telewizja państwowa kazano reprezentują dyktatora wzrost 1,65 m fizycznie atrakcyjny i męski. Ci, którzy łamią tę zasadę i grozi surowymi karami. Tak, jeden z producentów, nie dosmotrevshego że rumuńscy miga lider i zacina ekran, zawieszony w pracy przez trzy miesiące.

Jego pasją było polowanie. pomocnicy pre Ceausescu były niedźwiedzie kojący pompy, tak aby mógł strzelać do nich tyle, ile chce. Przyjaciół lub personel podróżujący z nim na polowanie, Zakazane zabić więcej zwierząt niż on.

Pomimo faktu, że dyktator wniesionego w drogich ubraniach z zagranicy, który nosił w trakcie negocjacji i oficjalnych imprez, spotkań z robotników lub rolników jest to nauka niepełnosprawność żony pojawił się w starym wytartym płaszczu, tak aby pokazać Rumunów, że jest on człowiekiem z ludu.

Większa moc koncentruje się w rękach rodziny Ceausescu, tym bardziej wątpliwe stał Mikołaj: starał się z „błędów” w Pałacu Buckingham, gdzie został uprzejmie zorganizował podczas wizyty w Londynie, a następnie uciekł do dezynfekcji rąk z alkoholem po wstrząśnięciu królową ręce.

Stale prowadzone z nim arsenał ochrony chemicznej. Przede wszystkim bał otruty. Szef ochroniarzem prezydenta próbował wszystkich potraw, przeznaczone dla Ceausescu, ubrania wysłał w zapieczętowanych paczkach z Bukaresztu, więc nikt nie mógł zapłodnić ją trucizną.

życie psa

Po lidera Partii Liberalnej Wielkiej Brytanii dał szczeniaka labrador dyktator. Ceausescu nazwał go Corbu. Wkrótce na ulicach rumuńskiej stolicy rozpoczął jeżdżąc z rządową limuzyną kawalkada motocykli - transport własny „Towarzyszu Corbu”, jak nazywany psa w kraju.

Corbu mieszkał w osobnym willi i to było dostarczane do pałacu w nocy do właściciela, który kochał, gdy pies śpi w nogach. Następnie pies otrzymał stopień pułkownika armii rumuńskiej. Ponadto rumuński ambasador w Londynie miał co tydzień, aby kupić jedzenie w supermarkecie Sainsbury dla psa, który przyniósł pocztę dyplomatyczną w Bukareszcie.

W drodze do otchłani

Model ekonomiczny wybrany przez Ceausescu, nie uzasadnia sama: w produkcji w Rumunii początku lat 70 wzrosła średnio o 10 procent w skali roku, pod koniec dekady - i nie więcej niż 3 procent. Ten kraj jest szybko popadając kryzysu gospodarczego. Jednak tutaj dyktatorem, chciał pokazać światu, że kraj jest w stanie spłacić zadłużenia zagranicznego.

To właśnie w tym czasie, że postanowił uwiecznić swoje nazwisko w kamieniu i jednocześnie potwierdzić status dyktatora - zbudować coś wielkiego, jedyny w swoim rodzaju. Stawali się Pałac Parlamentu. W celu oczyszczenia przestrzeni dla takiej konstrukcji dużą skalę, rumuński przywódca wycierane z powierzchni 19, 6 kościołów i synagog 30.000 domów. Od 1983 do 1989 roku około 40 procent PKB kraju wydano na budowę okolicy pałacu 333.000 metrów kwadratowych. Nawiasem mówiąc, pomimo ogromnych zasobów finansowych i ludzkich przeznaczane są na budowę budynku udało się zakończyć po śmierci pary. Obecnie mieści się w nim Parlament. Pałac ustępuje wielkością tylko do budynku Pentagon.

Jednakże, z powodu tak ogromnej wydatków i chęć do zapłaty długu, on ogłosił stan surowości: w sklepach spadła nie więcej niż 15 procent lokalnych wyrobów włókienniczych do dochodów ludności wynosi nie więcej niż 6,3 procent paliwa produkowanego w kraju, nie ma wystarczającej ilości lekarstw i żywności.

Ze szczególną gorliwością w kraju, aby oszczędzać energię elektryczną: transmisje telewizyjne tylko dwie lub trzy godziny dziennie w mieszkaniach pozwolono zachować nie więcej niż jedną żarówkę 15 watów mocy. W nocy, cała Rumunia, z wyjątkiem pałacu dyktatora, pogrążyła się w ciemnościach. zamieszkania Ceausescu nadal świecą wszystkie światła.

Jednak cel, dla którego została ona wszystko i zaczął, został osiągnięty, gdy dług zagraniczny wynosił $ 11 mld w 1980 roku, a następnie przez 1986 th był w dół do 6,4 mld dolarów, aw kwietniu 1989 roku ogłosił triumfalnie kompletny Ceausescu płatność długu zewnętrznego. Takie osiągnięcie nie mógł pochwalić się żadnym innym kraju socjalistycznym. Następnie Ceausescu nie mógł sobie wyobrazić, że przed końcem swojej prezydentury, a samo życie było trochę więcej niż sześć miesięcy.

W 1989 roku, w mieście Timisoara, zamieszkałej głównie przez Węgrów, z powodu aresztowania lokalnego księdza błysnął małe protesty, które stopniowo doprowadziły poza miasto. Atmosferę podgrzewa się szybko: Strajki i demonstracje w całym kraju. 20 grudnia Ceausescu poleciał do Iranu z oficjalną wizytą, ale z powrotem w dzień, bo sytuacja jest już poza kontrolą. 21 grudnia dyktator zgromadziło spotkanie w stolicy Rumunii, i zaapelował do ludzi z mową, w której potępił znęcających Timisoara.

Jednak zamiast zwykłej oklasków i wiwatów Ceausescu usłyszał krzyki oburzenia. Dyktator i jego żona zdecydowali się na ucieczkę, ale ucieczka z kraju nie stało. Wojskowy uciekł do rebeliantów i dał para trybunał Frontu Ocalenia Narodowego. Ceausescu zostali uznani za winnych ludobójstwa i Rumuni zostali skazani na śmierć. Według świadków, od tych, którzy jej przeprowadzenia nie było uwolnienie. Nicholas i Helen przyniósł na podwórko i zastrzelił niedaleko koszar latryny żołnierzy. Aktualności kotwica na jednej z telewizji rumuńskiej powiedział na antenie: „Antychryst został zabity w dniu Bożego Narodzenia.”
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5027  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 16:53
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Grający Pies na Pianinie...

https://youtu.be/SJkrfh1SLEE
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5028  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 20:15
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Zmiana malowania.Na bardzo,ciemnym tle maziane pędzlami we wszystkie strony.Efekt taki.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5029  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 20:35
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 42 417
Domyślnie

Ewka, bardzo fajnie to wygląda.
Podoba mi się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5030  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 21:18
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Domyślnie

Dzięki za słowo.Cały dzień,wariactwo.Przątanie i rozmrażanie a jeść nie dadzą.
Pozdrawiam jutro będą kluseczki z miseczki,mój miły panie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5031  
Nieprzeczytane 09-03-2018, 16:17
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Niech się szczęści do wieczorka.

https://youtu.be/iYZ6JCyH7U4
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5032  
Nieprzeczytane 10-03-2018, 13:28
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Witajcie.

Będziemy tańczyć,cały dzień.

https://youtu.be/dDYN2D4MvOM

Dlaczego Koty,boją się zielonych ogórków.
https://youtu.be/llUb3r8IJCM
__________________
http://ewefew.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez eledand : 10-03-2018 o 13:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5033  
Nieprzeczytane 10-03-2018, 17:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Domyślnie

__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5034  
Nieprzeczytane 16-03-2018, 13:27
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Jak mi idzie dobrze to mi idzie żle.

To niech tak będzie.DO boju.

Jasio dzwoni do taty, który jest w pracy.
- Tatusiu, bo nasz kotek się zesrał.
- Weź z szafki żwirek i zasyp to. Mamusia wróci to sprzątnie.
- Dobrze.
Za godzinę znowu dzwoni:
- Tatusiu, teraz piesek się zesrał.
- To tak samo, weź żwirek i zasyp. Mamusia sprzątnie.
- Dobrze.
Za dwie godziny kolejny telefon. Tatuś lekko już poirytowany:
- Jaki masz znowu problem?
- Tatusiu, bo mamusia wróciła z jakimś panem, najpierw się całowali,
teraz ten pan ściąga gacie i pewnie będzie srał a żwirek się skończył.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5035  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 16:50
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech Gimnastyka rąk.

[FONT="Century Gothic"]Jak wielkie znaczenie ma Gimnastyka rąk.Pomaga w utrzymaniu ruchu i pomaga przy różnych chorobach.


13:34 20/03/2018Ćwiczenia „przeplatając palce u rąk i nóg” - powróci młodzież do nogi!

[Alt = "Ťprzeplatając palce u rąk i nógť" / 2835299_Perepletenie_palcev_ryk_i_nog (584x700, 195Kb)
[Alt = „Ť przeplatając palce u rąk i nóg Ťť / Wiele ćwiczeń jogi wydają się nam niezrozumiałe, ale skutecznie pomóc w trudnych sytuacjach. Jeżeli dana osoba ma ograniczoną mobilność z powodu choroby (zawał serca, udar mózgu, zapalenie stawów), to jest wciąż żywe w pragnieniu życia, pragnienie ruchu, nic nie może zmusić go do pozostania przykuty do wózka inwalidzkiego lub łóżka. Ale w tych przypadkach, jogi i przychodzi na ratunek. Ćwiczenia „przeplatając palce u rąk i nóg” pomoże Ci nauczyć się chodzić, jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy i wymagający od siebie.
Oddzielenie palców palców, można przywrócić mobilność nóg! Nie zapominaj, że masz na nogach 10 palców, a każdy musi być traktowana z należytą uwagę. Na tych samych palcach 10 rąk, starają się wykorzystywać je wszystkie! Ćwiczenia mogą być wykonywane w pozycji siedzącej i pozycji leżącej, jak wolisz.
Siedzieć jak najbardziej komfortowy na krześle (najlepiej stałej powierzchni), przekręcić palce lewą nogą z lewej palców dłoni, wstawianie podstawy małego palca w łonie małego palca lewej nogi, tak samo jest wtedy zrobić z prawej nogi i prawej ręki.
Pull koniuszki palców w kierunku kolan, utrzymując tę ​​pozycję przez chwilę, powtórz dla drugiej nogi i ramienia. Dobrze, jeśli w tym samym czasie można nacisnąć kciukiem punkty odruchowe na stopach, a kciuk trzymać dodatkowe rozciąganie, biorąc go za daleko od drugiego palca. Nie staraj się przemieszczać palec, Twoje ruchy powinny być powolne i ostrożne. Trzymać palce w tej pozycji tak długo, jak to możliwe. Zwiększyć ruchomość palców, poprawia krążenie krwi w nogach. Twoje palce będą bardziej zgodne i posłuszny. Każdy dzień, zwiększenie czasu trwania ćwiczenia, zacznij od 5 minut i doprowadzić do godziny. [/font]
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5036  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 19:26
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Idzie wiosna.


WWIOSNA
Wiosna jest jak zwiewny szalik,
Unoszony delikatnym ciepłym wietrzykiem.
Od czasu do czasu Niebo rozwiera swoje podwoje
Posyłając ZIemi parę kropel deszczu
Znośnego jak na tą porę roku.
szystko dookoła pachnie,
Ptaszki śpiewają radośnie budując gniazda
Szał przyrody przynosi Radość,
Ciepłe wspomnienia o młodości,
Rozpamiętywania o dniu jutrzejszym.
Wiosno nie odchodź,
Pozostań ku naszej radości
A będzie wszystkim wesoło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5037  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 18:30
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech WITAJ MIŁO>witajcie..................................... .......

Obrazowe Zjawy.

__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5038  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 19:07
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 42 417
Domyślnie

Ewa, bardzo ciekawy obraz.
Taki trójwymiarowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5039  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 21:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech WITAJ MIŁO>witajcie..................................... .......

Postanowiłam kilka obrazów przemalowac i tak to wyszło.
We wtorek puszczę inne.Na nic nie mam ochoty bo jest ZIMA>..
Pozdrawiam miło wszystkich....Na sanki z Wami...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5040  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 17:48
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 20 654
Uśmiech witajcie miło.

Taniec na lodzie.

https://youtu.be/rv7dGhj5UlA
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czat toy_ Różności - wątki archiwalne 45 14-09-2009 21:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X