|
|||||||
![]() |
| Narzędzia wątku | Przeszukaj ten wątek |
|
#3441
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() Witam w pierwszą niedzielę 3 Maja. Święto Konstytucji 3 Maja upamiętnia uchwalenie polskiej konstytucji w 1791 roku. W całej Polsce odbywają się wówczas obchody, podczas których organizowane są parady, koncerty bądź innego rodzaju wydarzenia patriotyczne. Życzę przyjemnego świętowania, niech pogoda dopisuje, miłych spotkań rodzinnych i przyjaciół. Z pozdrowieniami dla wszystkich, miłego świętowania. ![]() ![]() Co to jest Konstytucja to każdy wie można dużo wzbogacić wiedzę i poczytać jeszcze obszerniej całą Historię w internecie. Jarek już Janina wcześniej pytała dlaczego Bogusia się nie pokazuje. Nic nie wiemy. Jest to za długo nawet gdyby gdzieś wyjechała to do tej pory by już wróciła i do nas się odezwała. Bardzo się martwię, że się nie odzywa. Musiało ją coś zatrzymać , że nie zagląda do nas. Janina i Jarek piszą, że dawno nie było Bogusi i nas wszystkich tutaj zastanawia i zaniepokoiła nas jej nieobecność tym bardziej, że ostatnio pisała i obiecała, że będzie częściej nas odwiedzać. Po samym tym stwierdzeniu, że będzie częściej, a nie jest - jestem jej nieobecnością bardzo zaniepokojona. Hania też nagle przestała pisać. Tak to jest jak dłużej ktoś się nie odezwie to my martwimy. Bogusi już bardzo dawno nie było. Zadałam sobie trud, weszłam na jej Profil, ostatnie wpisy i skopiowałam ostatni wpis Bogusi. Cytat:
i jeszcze poczekać na Bogusię. Z drugiej strony myślę, że teraz na Latyfundia ma grom pracy i nie sądzę by odjechała w tym czasie gdzieś dalej od domu. Nie mamy innego kontaktu nie wiem czy Bogusia ma Profil na Facebooku bo byłby to jeszcze z nią drugi kontakt, a tak to nie wiemy. U mnie jest bardzo ciepło na termometrze w słońcu+29°C. Pogoda dzisiaj dopisuje spotkaniom i różnym uroczystością. Pozdrawiam wszystkich, miłego świętowania. Data 03.05.-2026r. Strona 441 # 8847 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 04-05-2026 o 17:58. |
|
#3442
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() Witam w nowym tygodniu Maja obecnych Grażynkę , Krysię i Gienka. Po obiedzie musiałam odpocząć. Byłam na zakupach dużo pochodziłam po sklepach bo chciałam kupić mężowi białe buty na lato do jasnych spodni, ale nie było takich jakie by chciał. Wracając ze sklepu do domu nie mogłam się oprzeć, zrobiłam zdjęcia bo ładnie zaczął kwitnąć Bez i Kasztan pięknie zakwitł. Teraz razem z kwitnięciem Kasztanów odbywają się matury. Grażynko bardzo mocno trzymam kciuki i życzę Twojemu wnukowi pomyślnie zdania matury. Zdolny chłopak Skończył naukę w Technikum to Maturę też zda bez problemu. Zapewne z Wnukiem wyjeżdżacie w góry w nagrodę i odpoczynek. Chyba trzeba będzie i nam Pszczółkom i Guciom udzielić urlopu i my też musimy odpocząć bo Grażynka wyjeżdża w góry do Zakopanego, Krysia do Turcji, Bogusia prawdopodobnie wyjechała do Szwecji, Jarek już chyba pojechał nad stawy do swojego letniego domku tylko Janina, Gienek i ja zostaniemy w Ulu. Pozdrawiam, miłego popołudnia. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Data 04.05.-2026r. Strona 441 # 8851 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3443
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam Grażynkę i Janinę.Gienek zapracowany nie było go dzisiaj, ale się nie dziwię tylko podziwiam. Grażynka Ul otworzyła dużo smacznej kawki nam zaparzyła, ale jakoś Pszczółki zamiast do Ula to z Ula wylatują na łono natury, ale nie ma się co dziwić bo Pszczele wzloty w przestrzeń przynoszą zawsze obfite zbiory. Grażynko pokazałaś nam jaki upiekłaś chlebek, jak widać na zdjęciu to bardzo ładnie Ci urósł, drożdże swoje zrobiły ma otworki po popękanych pęcherzykach. Z pewnością taki chlebek jest smaczny. Osobiście nigdy nie piekłam chleba. Warto wszystkiego spróbować. Grażynko wiśniowa aleja drzew zakwitła faktycznie oszałamiająco pięknie, a że w mieście są takie piękne aleje wiśni to tylko podziwiać. Ładnie wygląda. Cytat:
przyjemnego pobytu w Turcji, zwiedzaj, wypoczywaj niech zdrowie i pogoda Wam dopisuje, pozdrawiam serdecznie.Przyjemnego pobytu. Jarek zapewne też się zadomowił w letnim domku w swoim Edenie spokoju i szczęśliwości bo lubi tam przebywać, aż do jesieni. Grażynka niedługo też się spakuje i wyjedzie i niewiele nas zostanie, ale będziemy dbać o nasz Ul i czekać na Wasze powroty. Ja dzisiaj miałam pracowity dzień zrealizowałam swoje plany. Zadzwoniłam i przedłużyłam leki na E-Receptę dla męża i dla siebie. Zamówiłam sobie wizytę u Fryzjera na podfarbowanie odrostów i podcięcie włosów. Czekałam dzisiaj na Kuriera i na przesyłkę, ponieważ zamówiłam sobie wygodną drabinę domową 5-cio stopniową z dodatkiem na samej górze ze stoliczkiem na różne przyrządy. Drabinka już dostarczona jestem zadowolona bo jest bardzo wygodna i bezpieczna, ma szerokie stopnie, wysoki uchwyt na samej górze jest się za co podtrzymać jak się staje na ostatni stopień i po bokach ma pomocne uchwyty przy wchodzeniu i schodzeniu. Na próbę, pościerałam z szaf kurze. Drabinę wypróbowałam i nareszcie bez problemu z tej drabiny zetrę kurz z wierzchu szaf i szafek kuchennych, zawieszę firany i swobodnie umyję okna, wygodna i bezpieczna do wchodzenia i stania na niej, wchodzę wysoko do pawlaczy Szaf w przedpokoju itp. Postanowiłam Wam ją pokazać na zdjęciu po rozpakowaniu i w schemacie. Mam w domu 2 domowe drabinki;- 2-wu stopniową o szerokich stopniach co najwyżej można z niej sięgnąć do szafek kuchennych i drugą rozkładaną o szerokich stopniach 3-stopniową, którą po złożeniu można przewozić cięższe rzeczy jak pralkę, lodówkę itp. ma nawet kółka, ale z niej nie mogłam swobodnie podnieść się stając na ostatni stopień np. do pawlaczy szaf. Natomiast ta drabinka jest wyższa ma 5-stopni, wysoko wygodne uchwyty na górze jest się czego złapać i po bokach, szerokie stopnie wchodząc na ostatni stopień jest bezpiecznie. Po złożeniu drabiny widać na samej górze jest jeszcze półka z dziurką na różne materiały przyrządy gospodarcze, np. wiaderko z wodą, ściereczki, Płyny itp. można całą drabinę złożyć na płasko i wstawić za story firanki. U mnie tam znalazła swoje miejsce, będę ją zawsze miała pod ręką, waży ponad 11 kg. Jestem bardzo z niej zadowolona, że ją wypatrzyłam i zamówiłam i mam teraz lepszą wygodę i nie strach mi wchodzić na drabinę. Pozdrawiam wszystkich , miłego wieczoru i nocy. Data 05.05.-2026r. Strona 443 # 8856 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 07-05-2026 o 19:30. |
|
#3444
|
||||
|
||||
________ ![]() Witam Grażynkę i Gienka. Grażynko bardzo ładnie wspomniałaś lata dziecięce, pamiętam, że też lubiłam bawić się w deszczu i tak mam do dzisiaj . Lubię ciepły deszcz majowy i nawet lubię zmoknąć. Gienku przyjemnego spotkania i przyjmowanie gości u siebie na kawce, miłego popołudnia. Cytat:
do Krakowa na Koncert, a potem do Zakopanego, dużo ostatnio podróżujesz , ale korzystaj póki jest na to czas i siły. Grażynko jesteś znakomita gospodynią kulinarną, wszystko potrafisz upiec nawet chlebek. Okna z chęcią myjesz bo kupiłaś sobie myjkę i doskonale ona ułatwia mycie też Ci podpowiedziałam i poleciłam mam podobną. Lubię podpowiedzieć jak mam coś wypróbowane i dobrze się sprawdza i cieszę się jak z moje polecenie się sprawdzi. Jeśli chodzi o drabinę to zamówiłam na Allegro. Zakupiłam już jako ostatnią -5cio stopniową i kupiłam z wystawy, miała tylko uszkodzone pudło opakowania, ale pudło to nie problem bo i tak wyrzucę. Żadnej innej drabinki nie chciałam tylko tą i tylko 5-cio stopniową z dodatkowym stoliczkiem na górze i jeszcze torbą na narzędzia na taką się uparłam. Taką kupiłam już z wystawy ostatnią co nie znaczy, że takich drabinek nie będzie bo jeszcze sprowadzą. Uszkodzone miała jedynie pudło o czym zaraz mnie powiadomili, okleili ładną folią i Kurier dostarczył mi drabinkę do domu na miejsce. Moja drabinka ma wytrzymałość udźwigu do 181 kg, ale książeczkę z instrukcji wrzucili do pudła inną z udźwigiem 150 kg. innej drabinki i dlatego tak pisałam, ale tak, czy siak może na tą drabinę wchodzić tęga osoba. Były tam różne drabinki podobne 4-ro stopniowe itp, ale takiej nie chciałam, upatrzyłam sobie 5-cio stopniową z dodatkowym stoliczkiem i z wysoką poręczą do podtrzymywania i tylko tą chciałam sobie kupić i taką mam. Wchodzę na nią wysoko jak po schodach i czuję się bezpiecznie. Polecam. Jestem z niej bardzo zadowolona. Grażynko jak masz blisko siebie sklep "AMAZON" to w tym Markecie też są takie 5-cio stopniowe drabinki ze stoliczkiem i torbą na narzędzia. Były też podobne na "TEMU" i " AMAZON". Ja swoją kupiłam na Allegro. https://allegro.pl/oferta/bontec-dra...6?dd_referrer= https://allegro.pl/oferta/bontec-dra...cm-18527881586 ![]() Tylko taką drabinkę polecam. Na tym zdjęciu tu, gdzie jest stolik pokazana jest jeszcze torba na narzędzia. Dobrze tutaj widać. Pozdrawiam wszystkich , miłego pogodnego dnia. Data 06.05.-2026r. Strona 443 # 8859 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 07-05-2026 o 19:30. |
|
#3445
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() Witam obecnych Grażynkę i Janinę w towarzystwie czwartkowych krasnali. Dziękuję za kawkę, chętnie do Was dosiadam w zamian podeślę pomocnika Krasnala. Krasnale naprawdę pomagają i jak trzeba kwiatki też podlewają. Wprawdzie u nas wczoraj po południu padał deszcz, ale dla roślinek ciągle wody jest za mało. Więcej by się deszczu przydało na obszarach Lubelszczyzny by zgasić pożar, gdzie płona lasy. Dzisiaj zrealizowałam swoje plany. Wykupiłam lekarstwa na E-Receptę dla siebie i męża. Zjedliśmy wcześniej obiad bo na 14-tą byłam zapisana do Fryzjera. Fryzjer zaliczony, koczek już rozpuszczony, pelerynka założona i za chwilę będzie farbowanie, podcinanie w oczekiwaniu na Fryzjerkę zrobiłam sobie zdjęcie u Fryzjera. Do domku wróciłam, kawkę wypiłam i teraz odreagowuję cały dzień i odpoczywam. Miłego wieczoru z pozdrowieniami dla wszystkich. ![]() Data 07.05.-2026r. Strona 444 # 8863 Maj - 2026r. Witam Grażynkę, Gienka i Janinę. Grażynce dziękuję za otworzenie Ula i poczęstunek kawką i przychodzę z rewanżem zapraszając Was na popołudniowa kawkę. Dziękuję za pochwały od Grażynki i Janiny. Cytat:
w warkocz czy tzw.- koński ogon jak są upały. Jak podrosną za długie rozjaśniam odrosty obcinam, przeważnie skracam włosy do ramion tak by je upiąć i moja Fryzjerka już wie czego ja chcę. Jeszcze w dzieciństwie jak należałam do Harcerstwa pamiętam jak obcięłam włosy na krótką fryzurkę. Nie powiem jest bardzo wygodna, a potem zapuściłam włosy i tak do tej pory mam zawsze długie, a jak chcę to je różnie uczeszę, podepnę itp. chciałam kiedyś obciąć włosy to mąż mi nie pozwolił i woli jak mam dłuższe włosy. Grażynka też odświeżyła sobie fryzurkę przed wyjazdem. Życzę Wam szczęśliwej drogi i miłego przebywania w górach w Zakopanem. Gienek Tobie też szybko rosną włosy nie dawno podcinałeś. Pokosiłeś trochę trawy, a teraz deszcz przeszkodził, ale za to deszcz zmoczył Ci grunt do wsiania pietruszki, marchewki i kopru. Po deszczyku nasionka szybciej Ci zakiełkują. Dbaj o swoje siły. Miłego wieczoru dla wszystkich, smacznej kolacji i odpoczynku. Pozdrawiam wszystkich obecnych i nieobecnych. Grażynce i jej mężowi, życzę szerokiej i szczęśliwej podróży. Data 08.05.-2026r. Strona 444 # 8868 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 08-05-2026 o 17:36. |
|
#3446
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam tych co nas odwiedzą, niewiele nas zostało. Gienek, Janina i ja. Może ktoś zechce do nas dołączyć? - zapraszamy. Reszta pojechała na wczasy. Grażynka wczesnym rankiem jeszcze o zmroku wyruszyła ze swoim mężem z podróż i do tego czasu zajechali już do Krakowa, a potem Zakopane i w góry Tatry. Miłego zwiedzania. Gienek ma zawsze pracę na ogrodzie, sadzie, Janina czasami też wyjeżdża na Grillowanie, a ja ostatnio uwielbiam być w swoim domu i wiem, że wtedy czuję się bezpiecznie i dobrze wypoczywam. Dużo wyjeżdżaliśmy co rok na wczasy w swoim życiu, dużo podróżowaliśmy, gdzie się tylko dało, pozwiedzałam co było możliwe, zmienialiśmy klimaty, a teraz z racji wieku i różnych dolegliwości i chorób jest to już nie możliwe. Dlatego też każdy z nas przechodząc na emeryturę powinien korzystać ze swoich sił bo potem z upływem lat adekwatnie do swojego wieku wiele rzeczy jest już ograniczone, a wiem to po sobie. Tyle miejsc zwiedzić by się chciało, a czasu i sił wciąż za mało... Napisałam wiersz w 2013r. jak dosięgnęła mnie wielka niemoc do podróżowania spowodowana poważną chorobą serca, operacjami itp, a teraz i wiekiem zostały po podróżach tylko miłe wspomnienia. ZABYTKI . Tyle ciekawych miejsc na świecie, zwiedzić by się chciało, tyle różnych zabytków, a czasu ciągle mało. Tyle ciekawych krajobrazów, spamiętać na tym świecie do tego jeszcze siły mieć bo na to też sił trzeba przecież. Tyle zakątków w których jeszcze się nie było, ile zapału trzeba mieć , żeby te miejsca się pozwiedzało. Tyle zainteresowań w człowieku i zwiedzać by się chciało. Człowiek z roku na rok starszy, więcej sił by się zdało, a czasu ciągle mało, mało. /Autor; Basia R. / Miłego weekendu. Zapraszam wszystkich na nasz watek i pozdrawiam tych co nas odwiedzą.Miłej pogodnej soboty Data 09.05.-2026r. Strona 444 # 8870 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 09-05-2026 o 14:39. |
|
#3447
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam obecnego Gienka w niedzielę.Obiad mam na ukończeniu, czekamy na córkę mają do nas przyjechać w odwiedziny, czekamy na nich. Milej, pogodnej niedzieli. Pozdrawiam wszystkich. Gienek przysłał swoje zdjęcia jest u Bratanka koło jego domu. Gienek ładne zdjęcia. widać , że jesteś ładnie opalony, dużo przebywasz na dworze w słońcu. Miłej niedzieli z rodziną. Gienek przesłał zdjęcia ze swojego ogródka , ładnie Ci rośnie cebula i czosnek. Masz dobrą rękę ogrodnika. Jak się patrzy to oko już cieszy. Super... Gienek ładny kawał ogródka skopałeś tylko podziwiać, że to sam szpadlem musiałeś skopać taki wielki obszar ziemi. ładny kawał ogródka. Bardzo ładna nasz cebulę i czosnek i cieszy jak coś się posadzi i rośnie. Data 10.05.-2026r. Strona 444 # 8874 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3448
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam Kochane Pszczółki :- Janinę , Grażynkę i Gienka. Janino dziękuje za otworzenie Ula poczęstunek kawką. Grażynko bardzo się ucieszyłam, zrobiłaś nam miłą niespodziankę, że się do nas odezwałaś już z Zakopanego. Opisałaś nam odczucia z Koncertu w Krakowie. Wpisałam sobie w pasku na YuTube nazwę tego Koncertu na którym byłaś i oglądałam filmiki. Bilety na ten Koncert były drogie. Grażynko być może z tego powodu było mniej ludzi na tym Koncercie bo bilety są bardzo drogie, ale jak się chce być na takim Koncercie to można odłożyć pieniążki na ten cel. Wczoraj u nas była córka z wnusią i oznajmiła mi ;- Zabieramy Cię Mamuś na koncert w listopadzie. Robimy Babski Wieczór, babcia, wnusia i córka. Bilety ma już wykupione i przesłała mi na Messenger, który Wam pokazuję. Bilety też są bardzo drogie, ale przecież jak jeszcze mogę pójść i ma to być Babski wieczór to jak mam odmówić swoim dzieciom?, dlaczego mam nie pójść, a do listopada jeszcze daleko, ale bilety już mamy wykupione. Ten koncert będzie we Wrocławiu. Cenię sobie ludzi, którzy korzystają z Kultury. Grażynko, tylko pozazdrościć Ci, że masz takie zapatrywania i zamiłowania i chcesz być w wielu miejscach i na ulubionych Koncertach. Życzę Wam miłego pobytu w Zakopanym, bądźcie zdrowi, serdecznie Was pozdrawiam i życzę pogodnych dni. U nas od wieczora pada dość obfity deszcz dla roślin zbawienny. Gienek Szczęśliwej drogi na jutrzejszy wyjazd, dobrze, że jedziesz razem z rodziną i szczęśliwie razem z nimi wracaj. Ja dzisiaj byłam u mojej siostry i wróciliśmy bardzo późno do domu. Przyjemnej, dobrej nocy, dobrego wypoczynku Dobranoc. Data 11.05.-2026r. Strona 445 # 8881 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 11-05-2026 o 23:39. |
|
#3449
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam Pszczółki i Gucie.Przywitała nas Grażynka z pięknego Zakopanego, miło Cię widzieć, super fotka, wyglądasz cudownie na tle gór Tatr, aż zapiera dech w piersiach od tych cudownych widoków. Świetne zdjęcie, wyglądasz na nim naprawdę pięknie i wcale nie wyglądasz na Emerytkę. Jak widać nie marnujecie czasu, zwiedzajcie i niech tylko pogoda Wam dopisuje. Z miłymi pozdrowieniami dla Ciebie i Twojego męża. Dziękuję za przesłanie przepięknych zdjęć i za to, że pomyślałaś o nas i z nami się dzielisz. Grażynko, pogoda się zmieni i wyruszycie w góry. Życzę miłego podróżowania i podziwiania widoków wysokich Tatr, przyjemnego spędzania urlopu. Grażynko zdjęcia z Koncertu są piękne dziękuję, że nam pokazałaś i dzielisz się swoimi przeżyciami. U mnie wczoraj padał deszczyk, dzisiaj słonko świeci, ale wiaterek jest chłodny, a przed nami jeszcze zimna Zośka i ogrodnicy muszą na noc zabezpieczyć swoje roślinki by nie przemarzły. Naszym urlopowiczom pięknej pogody życzę. Gienek dzisiaj pojechał na pogrzeb jak wróci to się do nas odezwie. Grażynka zrobiła nam miłą niespodziankę zobaczyliśmy piękne zdjęcia z Koncertu w Krakowie i miło było zobaczyć Grażynkę już w Tatrach. Miłego pobytu w górach, udanego, pogodnego wtorku. Urlopowiczom dużo słońca. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kochane Pszczółeczki i Gucie. Zapraszam na popołudniowa kawkę. ![]() ![]() Data 12.05.-2026r. Strona 445 # 8885 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3450
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Miło Was przywitać w środę 13-tego, życzę dnia udanego i szczęśliwego, żeby nie spotkało nas nic złego. Dzień po dniu szybko mija i już zbliżamy się do połowy Maja. Czas rytmicznie wibruje i lat nam ujmuje bo już za miesiąc wejdziemy w półrocze. Miłego dnia z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich.![]() Data 13.05.-2026r. Strona 445 # 8889 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 13-05-2026 o 11:24. |
|
#3451
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam w towarzyskim gronie Krasnoludków. Jak się wyśpicie i się obudzicie zapraszam wszystkich na poranne śniadanie, każdemu na śniadanie coś dobrego się dostanie, a po śniadaniu zapraszam na kawę na Tarasie, oby na dworze bo o tej porze na łonie natury w połowie cudownego miesiąca - " Maj" jest bardzo przyjemnie posiedzieć przy kawie na kwietnej łące, gdy świeci słońce, gdzie wszędzie jest pięknie zielono i drzewa ładnie w sadach kwitną roznosząc woń kwiatów i przyjemny zapach. ![]() ![]() ![]() Przyjemnego, udanego, szczęśliwego, spokojnego i pogodnego czwartku z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich, obecnych nieobecnych, urlopujących i chorujących. Dużo zdrówka i dobrego samopoczucia na cały dzień. Data 14.05.-2026r. Strona 445 # 8894 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3452
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() Witam Was Kochani w tak szczególnym dniu . Dziś jest dzień Niezapominajki . ![]() ![]() Pamiętaj o mnie , gdy dzień Cię budzi, kiedy uśmiechem pozdrawiasz ludzi, pamiętaj o mnie w deszczowe dni, gdy krople w okno stukają Ci. Niezapominajki są to kwiatki z bajki rosną nad potoczkiem, patrzą jednym oczkiem i tak szepczą skromnie - nie zapomnij o mnie... ![]() ![]() Pozdrawiam wszystkich serdecznie i wszystkie niezapominajki Wam zostawiam, miłego dnia. ![]() Witam tu wyjątkowo Grażynkę i chcę podziękować za przepiękne zdjęcia z Zakopanego z pod Morskiego Oka pod górami Tatr. Zdjęcia zapierają dech w piersiach i przypominają każdą tam chwilę spędzoną. Byłam nad Morskim Okiem kilka razy i raz nawet w schronisku na kawie przy Morskim oku. Stolik mieliśmy przy oknie z widokiem na góry Rysy. Patrząc na zdjęcie od razu się przypominają nasze wojaże , a na zdjęciach od razu Cię poznałam, Grażynko wyglądasz cudownie i tak jak pisze Janina, popieram nie wyglądasz na emerytkę. Jesteś bardzo młoda, ładna nasza Pszczółko - Turystko. Dużo zwiedzasz i pokonujesz ciekawe szlaki w górach. Wszystkie zdjęcia są piękne i ładnie nam od razu je opisujesz. Miło Cię widzieć w czasie wędrówek w Tatrach fryzurka mi się Twoja bardzo podoba i nie tylko fryzurka. Grażynko, podziwiam Cię. Życzę miłego pobytu i wytrwałości w wędrówce po górach, życzę Wam dobrej pogody. Pozdrawiam Was serdecznie. Zwiedzajcie i wracajcie szczęśliwi. Data 15.05.-2026r. Strona 445 # 8898 Maj - 2026r. ![]() ![]() Witam ponownie Grażynkę. Miło, że nas odwiedzasz, aż z Zakopanego. U mnie też pogoda na bakier, niby słonko się pokazuje, a za chwilę deszczyk pada i jest chłodno. Pytasz czy Pszczoły lubią niezapominajki ? , -uwielbiają i do nich te kwiatki puszczają oczko. Jak już taka niezapominajka jest zapylona i ma zebrany nektar to w środku punkcik kwiatka, Pszczółkom daje znak i Pszczółki zapylają te z otwartym oczkiem. Poczytałam o tym w internecie. info z internetu.... (- Maleńkie kwiaty niezapominajek zebrane są w kwiatostanach – czyli jest ich kilka na jednej łodydze. Dzięki temu tworzą lepiej widoczne dla Pszczół większe plamy barwne. Niezapominajki, które 15 maja miały swoje święto, również komunikują, że zostały zapylone, zmieniając żółte oczko w kremowo brązowe. Samo żółte oczko w niebieskiej koronie też działa jako drogowskaz, wskazujący, gdzie poszukiwać pokarmu. Swoją drogą niebieski kolor to także wabik dla Pszczół, bo tę barwę owady preferują i Pszczoły szczególnie lubią błękity.-) Grażynko to miłe, że nawet na wyjeździe byłaś z nami na łączach internetu przesłałaś i się podzieliłaś z nami pięknymi zdjęciami z Zakopanego i z gór korzystając z niepogody o nas pomyślałaś. Serdeczne uściski i podziękowania. Zapraszam na popołudniowa kawkę. Pozdrawiam serdecznie. ![]() Data 15.05.-2026r. Strona 445 # 8900 Maj - 2026r. ![]() ![]() Witam serdecznie w sobotnie popołudnie obecnego Gienka. Podobnie jak u Gienka pogoda u mnie nie ciekawa, można pospacerować z kijkami, albo pojeździć na rowerze, ale dzisiaj sobotę spędziłam pracowicie, sprzątałam, prałam, zmywałam i dopiero przysiadłam by odpocząć. Na dworze chłodno +13°C i jeszcze nie można wypić kawki na Balkonie bo szybko stygnie. Muszę wystawić na balkon swój rowerek stacjonarny, ale na dzisiaj miałam wystarczająco dużo ruchu teraz tylko odpoczywać. Życzę przyjemnej, spokojnej soboty z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich. Data 16.05.-2026r. Strona 446 # 8903 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 16-05-2026 o 18:20. |
|
#3453
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() Witam znowu miła niespodzianka bo odwiedził nas Jarek. Jarkowi dziękuję za otworzenie dzisiaj naszego Ula. Jarek myślałam o Tobie, że jest zimna wiosna jak na połów ryb i dłuższe przebywanie na dworze, ale wiem, że masz urządzenia do wędkowania, które automatycznie nastawiasz i tylko je nadzorujesz, nie musisz siedzieć przy wędkach, kiedyś pokazywałeś nam takie urządzenie na zdjęciu. Minęła już połowa miesiąca Maja i wkrótce może w końcu po zimnej Zośce i trzech ogrodnikach się ociepli, zapowiadają poprawę pogody, minęło zagrożenie przymrozków. Jarek i tak Cię podziwiam, że dajesz radę i Ci się tak chce przebywać na dwa domy to nie jest łatwe. Janino ja też stałam się domownikiem i nie lubię nigdzie wyjeżdżać, lubię swobodę i wygodę, a najlepiej czuję się u siebie w domu. Nawet jak mamy wyznaczony czas wizyty do lekarza to się już wkurzam, że coś muszę i muszę wstawić się na oznaczona godzinę. Teraz znowu 22 Maja musimy jechać, mąż ma sprawdzian parametrów Kardiowertera i zawsze jedziemy razem do lekarza jesteśmy sobie wzajemnymi opiekunami i razem czujemy się ze sobą bezpieczniej. Dzisiaj po obiedzie leniuchujemy, porozmawiałam z siostrami przez telefon i dopiero zasiadłam do komputera. Wczasowiczom życzę przyjemnego odpoczywania i zwiedzania, chorym poprawy zdrowia. Miłego popołudnia i wieczoru z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich. Data 17.05.-2026r. Strona 446 # 8907 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3454
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam w nowym tygodniuJarka ♥, Janinę ♥, Grażynkę ♥-, Gienka ♥. Jarek już raniusieńko nam nasz Ul otworzył Cytat:
dużo wędkujesz i takie specjalne ostre noże są przydatne to nie to samo co zwykły nóż. Obejrzałam filmiki jak sprytnie takim ostrym nożem filetują, ale trzeba pewnych umiejętności jak do wszystkiego. Cytat:
Już kiedyś pisałaś o tej Pani Marysi jak byłaś w górach poprzednim razem i zawozisz dla niej Paprykarz Szczeciński, który bardzo lubi. Jak widać jesteście już od lat zaprzyjaźnione i dobrze mieć takich dobrych znajomych u których można wynająć kwaterę i zamieszkać, znając już takie wypróbowane miejsce. Dziękuję, że pokazałaś nam zdjęcie z Panią Marysią dzięki temu mogliśmy ją zobaczyć razem z Tobą, uśmiechnięte bardzo ładnie wyglądacie, a najważniejsze, że zawsze możecie się u niej zakwaterować. Dobrze mieć kogoś takiego już znajomego. Kupiłam ostatnio w Carrefour Oscypki na stoisku EKO, ale końcówki Oscypków były trochę wysuszone i twarde to nie to co góralskie, świeże robione od ręki. Janina jesteś spostrzegawcza i zauważyłaś, że w nocy wkleiłam zdjęcie Gienka- Pieska i Kotka. Poszłam bardzo późno spać i czasami po nocach buszuje po internecie. Moja córka ma Psa i Koty i też są bardzo ze sobą zaprzyjaźnione. Powiedzenie, że " żyje jak Pies z Kotem " - nie musi być źle zrozumiane. Nie mówiąc o tym, że zwierzątka te są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka co na bieżąco potwierdza Gienek i nie tylko... Miłego wieczoru, pozdrawiam wszystkich. Data 18.05.-2026r. Strona 446 # 8914 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 18-05-2026 o 20:00. |
|
#3455
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam obecną na wątku Grażynkę, Ul nam z rana otworzyłaś, smacznej kawki zaparzyłaś, zdjęcia ładne dostarczyłaś za wszystko Ci pięknie dziękuję. Bardzo ładna nasza blondyneczka Pszczółka Grażynka przed Bacówką na zakupach w Zakopanym. Patrząc na te zdjęcia od razu czuje się inną atmosferę życia górali. Grażynko czujesz się tam w swoim żywiole. Ładne zdjęcia, cudowne te drewniane chaty góralskie. Grażynko teraz po powrocie do domu odreaguj pobyt w górach i wylecz się z kataru, którego się nabyłaś, miejmy nadzieję , że u nas pogoda się poprawia. U mnie dzisiaj jest znacznie cieplej i słonko świeci. Opady deszczu pozwoliły się znacznie rozwinąć przyrodzie widać to po drzewach jak bujnie zazieleniło się w koło. Wykorzystuję pogodne dni piorę kapy, poszewki z Sofy z poduszek itp. W domu jest zawsze coś do zrobienia. Zaraz zasiadamy do obiadu. Życzę smacznego obiadku z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich. Data 19.05.-2026r. Strona 446 # 8917 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3456
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam wiosennie Pszczółki i Gucie w drugiej dekadzie miesiąca Maja. Maj to to piękny miesiąc czas rozkwitu i zmian w przyrodzie. Życzę, aby ten dzień był początkiem pięknych zmian, a wszystkie Wasze plany zamieniły się w sukcesy. Zapraszam na kawkę i ciacho. Widzę, że ostatnio do naszego Ula zagląda tylko Grażynka i Janina, a reszta gdzieś odleciała. (OK. ) Miłego dnia, pozdrawiam tych co nas odwiedzą. Data 19.05.-2026r. Strona 446 # 8919 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 20-05-2026 o 22:38. |
|
#3457
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Witam Pszczółki i Guciei wszystkich obecnych ;- Grażynkę, Gienka, Krysię, Janinę. Bardzo miłą niespodziankę zastałam, witaj Krysiu, miło Cię witać i widzieć naszą Pszczółkę - Krysię wypoczętą. Wróciłaś z Turcji z pięknymi zdjęciami, bardzo ładnie wyglądasz, opalona zadowolona z wczasów. Dziękuje Krysiu, że pokazałaś nam bardzo ładne zdjęcia i ciekawie opisałaś swoje odczucia z pobytu w Turcji. Najważniejsze, że miło spędziliście pobyt na wczasach w innym, ciekawym klimacie i jesteście zadowoleni z pobytu. Pięknie jesteś opalona, wyglądasz cudownie i miło Cię było zobaczyć. Grażynce dziękuję za przypomnienie , że dzisiaj jest "Dzień Pszczoły". Maj obfituje w wiele świątecznych dni i trudno o wszystkich pamiętać, ostatnio obchodziliśmy 15 Maja " Dzień Niezapominajki " są to piękne kwiatki Majowe, zapylane, zbierające z nich nektar i lubiane przez Pszczółki, cieszymy nasze oczy niebieskimi kwiatkami. Niezapominajki to popularne majowe kwiaty miododajne, które przyciągają Pszczoły, a po odwiedzinach tych niebieskich kwiatów przez Pszczoły, żółty środek kwiatu po zapyleniu ciemnieje na brązowo. To sygnał dla Pszczół, że kwiat jest już zapylony i nie ma w nim nektaru, dzięki czemu Pszczoła omija go, oszczędzając energię. Miłego wieczoru i dobrze przespanej nocy. Miłego spędzenia reszty dnia, pozdrawiam tych co nas odwiedzają. Data 20.05.-2026r. Strona 447 # 8924 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3458
|
||||
|
||||
![]() Witam w towarzystwie Krasnali. Dzisiaj jeszcze nie ma nikogo . Pszczółki i Gucie świętują. Krysia i Grażynka z pewnością po powrocie z wczasów mają dużo obowiązków do nadrobienia w domu, Gienek w ogródku urzęduje, Jarek Ryby filetuje, a ja z Janiną dalej świętuję. Jutro jadę z mężem do Szpitala w celu sprawdzenia Kardiowertera i znowu dzień szybko zleci i już niedługo znowu weekend. Życzę pogodnego dnia, miłego weekendu, odpoczywania i świętowania. Z miłymi pozdrowieniami dla tych co nas odwiedzą. ______ Data 21.05.-2026r. Strona 447 # 8925 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3459
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() Witam Was kochani;- Krysię, Janinę, Gienka. Krysiu dziękuję, że otworzyłaś nasz Ul i wniosłaś piękne bukiety i ładny zapach konwalii. Bardzo Wam Krysiu współczuję , że macie poważną awarię pieca C.O i nie da się naprawić, ale podjęliście słuszną decyzję o zakupie nowego pieca bo piec musi być solidny i sprawny, a z czasem wszystko się zużywa. Niestety są to dość drogie wydatki. Krysiu oglądałam w internecie miejsce w Turcji, gdzie byliście na wczasach i wszystkie inne podobne miejsca. Jest tam w Turcji pięknie. Po cenach zorientowałam się, że można sobie raz w roku odłożyć na taki wyjazd. Z przykrością, ale już nie skorzystamy z pewnych względów choćby zdrowotnych. Dopóki możecie korzystajcie. Dzisiaj byliśmy w Szpitalu, zrobiłam zdjęcie Krasnalowi, ale w tym czasie jakieś dziecko rysowało coś do pamiętnika przy Krasnalu, a jak nadeszłam to uciekło. Janino myślę, że Cię nie zawiodłam i zdjęcie zrobiłam Krasnalowi, przechodzę obok i zawsze zdjęcie robię. Gienek dobrze, że z Janiną się rozumiecie i szczerze sobie piszecie, potrafisz się wytłumaczyć, a nawet z humorem podchodzisz do pewnych uwag i to się docenia. Współczuję Ci, że Stolarz nie spełnił Twoich oczekiwań, ale teraz można kupić masywne łóżko jakie chcesz. Może sąsiadka pomoże Ci poszukać łóżka na Allegro, powodzenia w zakupie łóżka, trzymam kciuki, żeby udało Ci się kupić to wymarzone. Grażynce życzę skutecznego wykurowania się, martwię się o Bogusię i Hanię bo nie dają za długo już o sobie znać. Znając Jarka z pewnością zakupił zestaw noży laserowych do Filetowania i filetuje złowione świeże Rybki. Oglądałam w internecie bardzo fajne zestawy do Filetowania Ryb. Jak Jarek czyta może pokaże efekt swoich umiejętności. Dzisiaj jestem bardzo zmęczona, przejechaliśmy przy okazji kawał Wrocławia z różnych stron Miasta dzisiaj jechaliśmy, autobusem i tramwajem. Wrocław bardzo się rozbudowuje w piękne nowoczesne bloki i wieżowce. Cudowne jest moje Miasto, ale coraz mniej sił do zwiedzania. Miłego popołudnia i wieczoru. Pozdrawiam wszystkich. Data 22.05.-2026r. Strona 447 # 8931 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
|
|
#3460
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Przyszłam się z Wami przywitać o zdrówko Wasze zapytać, cieszy mnie bardzo jak z Wami się łączę i widzę wszystkich na łączach, a jak kogoś dłużej z nami nie ma to może nie wiecie, ale martwi mnie, że nie wiem co się dzieje z Wami na tym świecie czy przypadkiem nie chorujecie. Jak na razie wszyscy tu obecni są zdrowi co mnie cieszy. Dzisiaj miałam pracowity dzień jak przy sobocie, a już po tzw. robocie wypiliśmy z mężem dzisiaj pierwszą kawkę majową na Balkonie. Dzisiaj jest pogodnie słonecznie, aż się chce o Majowej porze przebywać na dworze. Jarkowi dziękuję za otworzenie naszego Ula, cieszę się, że zakupiłeś sprzęt i radzisz sobie z filetowaniem Ryb za każdym razem będzie tylko lepiej. Jarek też Was podziwiam z żoną, że potraficie podzielić rok na dwa domy i korzystać latem z pięknej przyrody spełniając w dalszym ciągu swoje hobby. Naszym młodszym Seniorkom konstruktywnie zazdroszczę tych pięknych wyjazdów, moment ukłucia zazdrości przekuwam w podziw i inspirację podziwiając ich przy tym ciesząc się razem z nimi, że mogą dużo zwiedzać. Krysiu podzielam Twoje zdanie, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, dobrze, że awaria pieca c.o. nastąpiła teraz, a nie zimą. Spokojnie teraz o tej porze wymienicie piec na nowy i przynajmniej będziecie jego pewni.Dziękuję za kawkę. Cytat:
mu dobrze, że teraz w sklepach meblowych można kupić bardzo dobre łóżka. Ja też jestem tego zdania. Gienek ja bym Ci radziła, żebyś o pomoc zwrócił się do Bratanka są to młodzi ludzie i na pewno doradzą Ci dobrze, a jeszcze może pomogą Ci przy zakupie łóżka, podjadą gdzie trzeba, a Ty nachodzisz się po kilku sklepach i się zniechęciłeś, ale teraz wybór jest naprawdę duży. Trudno Gienek Ci cokolwiek radzić bo Ty sam musisz kupić to co Ty chcesz, a jeszcze liczysz na pomoc sąsiadki, a może jeszcze doradź się swojej Partnerki. Życzę udanego zakupu. Janino Ty zawsze byłaś i jesteś szczera i prawdomówna nigdy niczego nie zamieciesz pod dywan. Cenię sobie Twoją szczerość. Przy tym nie jesteś pretensjonalna i każdą sytuację lubisz doprowadzić do końca. Pozdrawiam wszystkich serdecznie , miłej pogodnej soboty. Data 23.05.-2026r. Strona 447 # 8936 Maj - 2026r. ![]() ![]() Witam w Zielone Światki obecną Janinę Gienka i wszystkich kto jeszcze dołączy. Dzisiaj u mnie bardzo pogodna Niedziela, słonko świeci i nawet przed chwilą troszkę padał deszczyk. Wybieramy się z mężem na mały spacerek. Miłego świętowania, pogodnej niedzieli i pogody ducha. ![]() ![]() ![]() Data 24.05.-2026r. Strona 448 # 8941 Maj - 2026r.
__________________
![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez basia2002 : 24-05-2026 o 19:08. |
![]() |
Podobne wątki
|
||||
| Wątek | Autor wątku | Senior Cafe | Odpowiedzi | Ostatni Post / Autor |
| Wrocławianie, Wrocławianko zaznacz obecność na 2-gim wątku, wpisz swoje notatki.. | basia2002 | Wrocław | 1050 | 18-10-2017 00:07 |
| Piosenki Archiwalne cz. III | Tesa | Muzyka - wątki archiwalne | 507 | 08-09-2008 12:59 |
| Piosenki archiwalne - Cz II. | Tesa | Muzyka - wątki archiwalne | 519 | 03-06-2008 15:46 |
| Piosenki archiwalne | Jan Sobolewski | Muzyka - wątki archiwalne | 499 | 24-03-2008 02:15 |
| Narzędzia wątku | Przeszukaj ten wątek |
|
|