menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3481  
Nieprzeczytane 13-06-2026, 20:47
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie


Witam
Nasze miłe grono w sobotnie popołudnie. Dziękuję Krysi , Grażynce
za poczęstunek kawką i smacznymi truskawkowymi ciasteczkami i owocami.
Posprzątałam, wzięłam prysznic i dopiero mogłam spokojnie zasiąść
do komputera.
Jarek gratuluję wnuka , dobrze że dziecko, wyręczyło Dziadka od koszenia
trawy przez co zrobiło Ci wielką niespodziankę i byłeś miło zaskoczony.
Kochany wnuk zrobił ci wielką niespodziankę i takie gesty się bardzo docenia.
To prawda Janino, że z roku na rok mamy mniej sił sama tego doświadczam
bo mój organizm słabnie i nie zdołam wykonywać wszystko tak jak kiedyś.
Wszystko robię w wolniejszym tempie i wiele rzeczy mnie już ogranicza.
Nareszcie kupiłam sobie bardzo bezpieczną drabinę, którą Wam pokazywałam
i nie strasznie mi na nią wchodzić bo czuję się na niej bezpiecznie tak jak bym
wchodziła na schody a z dołu mąż jeszcze mnie zabezpiecza.
Dzisiaj wchodziłam na tą drabinę, zdejmowałam kratki wentylacyjne
do mycia z kuchni i z łazienki, okleiłam je od wewnątrz nową gazą
jest gęsta i chroni przed wszelkimi pajączkami, które spacerują w kominie
wentylacyjnym i lubią się przez otwory kratki stamtąd dostawać do domu
i przed wdmuchiwanymi stamtąd pyłkami kurzu, a gaza już to zatrzyma.
Zdjęłam bardzo brudną i zapchaną kurzem gazę. Muszę sobie kupić taką
siatkę, specjalną na kratki wentylacyjne, ale jak na razie nie spotkałam takiej
mi musi wystarczyć na jakiś czas gaza, ona dobrze przepuszcza powietrze
i nie przepuszcza zanieczyszczeń do środka.
Janina Ty też masz do pomocy córki, które Ci sprzątają takie pomocne rączki.
Grażynko ja również pamiętam takie akcje jak byłam Harcerką,robiło się takie
różne akcje pomocy, a potem był Znak " Z " - ZORRO !!! niewidzialna ręka i słynny
seryjny Film w TV. Znak Zorro (z hiszp. „Lis”), właśc. Don Diego de la Vega.
Na ten film seryjny wszyscy czekali i oglądali w TV, wtedy to po tym filmie
zrodziła się nowa akcja niewidzialnej ręki. Tylko pełno było napisów ZORRO
na różnych płotach, bramach itp. Chyba jeszcze to pamiętacie.
Sama z niecierpliwością czekałam na każdy następny odcinek. Po tym filmie
zrodziła się pomoc niewidzialnej reki. Trzeba przyznać to były pożyteczne
akcje, a dzieci naśladujący w nich brali chętnie
czynny udział, pomagali i czuli się bohaterami niewidzialnej ręki.
Dzisiaj mąż robił zakupy, kupił truskawki, galaretki, żelatynę a ser
w wiaderku zapomniał kupić bo miał kupić na samym końcu,
nic się nie stało i nie będzie sernika, a czereśnie przywiozła nam córka
ze swojego sadu. Też mamy sezonową sobotę. Grażynka ma swoje truskawki.
Teraz jest sezon truskawkowy i czereśniowy, zapraszam na truskaweczki
i popołudniową kawkę. Życzę pogodnej szczęśliwej , spokojnej soboty,
pozdrawiam wszystkich.



Data 13.06.-2026r. Strona 452 # 9037
Czerwiec - 2026r.
__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 14-06-2026 o 16:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3482  
Nieprzeczytane 14-06-2026, 16:10
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie



Witam nasze miłe grono,
obecnych jak na razie Gienka i Grażynkę. Gienkowi dziękuję za otworzenie
naszego Ula.
Grażynce dziękuję za kawkę i uśmiechnięte słoneczko. Jest za chłodno
jak na tą porę wiosny, której towarzyszyły długo przymrozki.
U naszej córki na sadzie przemarzły drzewa czereśni i orzechy.
Czereśnie skąpo w tym roku owocowały. U mnie też jest chłodno,
szare deszczowe chmury przysłaniają słoneczko jest 17°C.
Trzeba się odpowiednio ubrać i jest dobrze, a jak słoneczko przedostanie
się zza chmur i zaświeci to od razu jest wyższa temperatura, rośliny
rozwijają się znacznie lepiej w promieniach słońca i one też więcej
potrzebują słoneczka. Jeszcze mamy wiosenną porę, wprawdzie od 1 czerwca
( rozpoczął się początek meteorologiczny lata ), ale kalendarzowe lato dopiero
przywitamy za tydzień 21/22 czerwca. Ciekawe jaką aurą lato nas przywita
już za tydzień. Nie lubię latem wysokich temperatur i nie tęsknię za upałami,
ludzie w starszym wieku czują się znacznie lepiej jak jest chłodniej i musimy
się już przystosować odpowiednio do wyższych temperatur.
Jarkowi życzę udanej imprezy urodzinowej u Wnuka, który wchodzi
w dorosły wiek i Dziadek musi porządnie ruszyć kiesą...
Przeczytałam w internecie na co muszą być przygotowani Dziadkowie
na urodzinową 18-tkę wnuka. Przesyłam link do wiadomości.
https://www.google.com/search?q=ile+...client=gws-wiz

Życzę Wam dużo pogodnych dni, słoneczka na niebie od razu jest cieplej
i dusza się śmieje bo u mnie słonko przebija się przez chmurki.
Zapraszam dzisiaj na poczęstunek kawką i czereśniami, milutko Was
wszystkich pozdrawiam. Pogodnej udanej niedzieli.




Data 14.06.-2026r. Strona 453 # 9041
Czerwiec - 2026r.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3483  
Nieprzeczytane 15-06-2026, 20:53
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie




Witam nasze Pszczele grono. Gienkowi dziękuje za otworzenie naszego Ula .
Gienek u mnie jest podobna pogoda bardzo chłodno jak na tą porę,
ale zapowiadają w przyszłym tygodniu poprawę pogody wraz
z przyjściem lata. Gienek pokosiłeś trawniki w ogrodzie to teraz
odpoczywaj i zregeneruj siły. Teraz tylko słychać warkot kosiarek
podczas koszenia traw. Moje dzieci zmądrzały i dużą część sadu
przeznaczyli na łąkę kwietną i na niej kwitną przeróżne kwiatki,
aż miło zawiesić oko i Pszczółki się cieszą bo maja gdzie zbierać
pyłki kwiatów, aż miło popatrzeć na kolorowy łan trawnika kwiatów,
a nie jak na taką wygoloną trawę to bez sensu tak niszczyć przyrodę.
Zięć tylko kosi trawę tam, gdzie często chodzą. Zaoszczędzi przez to
swojego wysiłku i czasu. Sąsiedzi też wzorują się na nich i przeznaczyli
koszenie traw na kwietne łąki bo teraz one są coraz bardziej uznawane.
Córka jeszcze dosiewa różne kwiaty, żeby było bardziej kolorowo.
Ludzie kosząc trawę niszczą wszelkiego rodzaju kwiaty i przyrodę.
Cytat:
Pisze Krysia;- Zgadnijcie, co zerwałam na łące..Tak, to te piękne rumianki kwitnące. Rumianek biały, skromny kwiatuszek, co leczy ciało, nie tylko duszę. Gdy napar z niego wypijesz, zaraz zdrowiej Ci sie żyje. Od wielu lat medycyna ludowa bardzo ceniła te wspaniałe zioła,
bo to co ludziom przyroda daje, żadna chemia pomóc nie zdoła…
Krysiu pięknie wyraziłaś i napisałaś jakie znaczenie ma dla nas przyroda ,
ale ludzie postanowili ją niszczyć. Ta moda koszenia traw udzieliła się
na podstawie wzornictwa jeden od drugiego...Bardzo ładnie wyglądają
takie kwietne łąki. Cieszę się, że moja córka mnie posłuchała
i ma dużo różnych kwiatów w trawniku, aż miło popatrzyć.
W tamtym roku pokazywałam Wam kwietną łąkę mojej córki.
Sama kiedyś chodziłam na łąkę, zbierałam runianki, pokrzywę różne
kwiaty i zioła, z których robiło się napar herbaciany, a łąki kosiło się
dwa razy do roku i trawę przeznaczało się na siano dla zwierząt,
a teraz ludzie niszczą trawę w kompostach, a dla zwierzyny z "ZOO"
sprowadzają siano z importu i taką teraz mamy gospodarkę,
a w koło domów trawniki wystrzyżone, wymęczone częstym koszeniem.
Cytat:
Pisze Janina;- Krysiu masz rację , ze takie polne zioła to najlepsze lekarstwo , ale kto je teraz zbiera jak mało gdzie jeszcze są łąki chyba na polanach przy lasach , albo w górach nad jeziorami bo tam jeszcze ludzie nie wyniszczyli przyrody. Często zaparzam sobie rumianek , leczy stany zapalne , i wspomaga w zasypianiu i lubię jego smak.
Janino , kiedyś było zupełnie inaczej i wiemy jak było kiedyś, a jak jest
teraz, dużo się etapami zmieniało zanim osiągnęłyśmy wiek senioralny.
Zmieniło się dużo w świecie i w przyrodzie, a ludzie to specjaliści
w niszczeniu przyrody nie tylko przez koszenie traw, ale przez stosowanie
środków chemicznych, zatruwając się wzajemnie, które używane są
w sadach i warzywniakach, a potem my te warzywa i owoce kupujemy
i spożywamy. Teraz można by tak gdybać bez końca, kto, co, po co itp,
ale to co było to się już nie wróci jemy nie zdrowe i jeden drugiemu szkodzi.
Na szczęście ludzie powoli mądrzeją i odbiegają powoli od koszenia traw
i zakładają kwietne łąki, gdzie będą rosły kwiaty i te kwiaty będą odwiedzać
i zapylać Pszczoły. Dopóki żyje Pszczoła to będą żyli ludzie.
Są bardzo pożyteczne w przyrodzie, a jak umrze ostatnia Pszczoła
to za cztery lata będą wymierali ludzie. Możemy nawet nie zdawać sobie
sprawy z tego, co dla nas robią Pszczoły. Dzięki zapylaniu, możemy jeść
zdrowe owoce i warzywa. Lecz co by było, gdyby pszczół zabrakło?.
Nie mielibyśmy żadnych roślin oraz pokarmów mięsnych, ponieważ Pszczoły
zapytają kwiaty przeznaczone na paszę dla zwierząt , a my z nich jemy mięsa.
Poczytałam dużo o tych ciekawostkach w internecie.
Konsekwencje wyginięcia Pszczół byłyby tragiczne dla ludzkości.
Bez zapylania wyginą rośliny, które są pożywieniem dla ludzi i zwierząt,
wyginą drzewa produkujące tlen i redukujące CO2 w atmosferze, wyginą lasy,
bo praca Pszczół sprzyja zwiększeniu ilości zdrowych nasion itd... itp...
Teraz nawet w miastach odbiegli od wykaszania traw tylko dosiewają różne
gatunki kwiatów tworzą kwietne trawniki. Coraz więcej ludzi mądrzeje
i zakłada sobie takie kwietne łąki, koszą tylko ścieżki przejścia tam,
gdzie często chodzą. Rozpisałam się , ale poczytajcie sobie więcej w internecie.
Podaję jeden z linków. https://www.google.com/search?q=Traw...client=gws-wiz
Przyjemnego, pogodnego nowego tygodnia, miłego popołudnia pozdrawiam wszystkich.



Data 15.06.-2026r. Strona 453 # 9046
Czerwiec - 2026r.
__________________

Ostatnio edytowane przez basia2002 : Wczoraj o 00:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3484  
Nieprzeczytane Wczoraj, 23:14
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 108 029
Domyślnie




Witam nasze Pszczele grono. Grażynka nam Ul otworzyła kakao ze smakiem
wypiłam bo dawno kakaa nie robiłam. Krysiu dobry pomysł i wspaniały
zaparzacz, pomysłowy dystrybutor z saszetek, kawka prosto do żyły i prosto
do garnuszka ta smaczna kawka czarnuszka.
Gienek radzisz się nas jak ugotować kakao. Ja kupuję takie, że nie trzeba
gotować. Nie wiem jakie Ty masz kupione w domu. Jak masz takie jak moje
na zdjęciu to nie trzeba to kakao gotować, wystarczy wsypać kakao i cukier
do garnuszka, wymieszać z cukrem i zalać ciepłym mlekiem i już pijesz
bez gotowania tak jak pisała Ci Janina, ale musi być to Kakao z wiatrakiem
na paczce. Zrobiłam zdjęcie jakie ja kupuję kakao i nie trzeba go gotować
tylko wsypać do filiżanki i zalać ciepłym mlekiem. Przesłałam Ci zdjęcie
jak wygląda to kakao z wiatrakiem na pudełku. Grażynka już też pokazywała.
Gienek Kup sobie takie kakao z wiatrakiem, a na boku pudełka jest przepis ;
Ja mieszam w filiżance, kakao z cukrem i zalewam bezpośrednio gotowanym
ciepłym mlekiem i nie gotuję bo to kakao pije się bez gotowania.
Trzeba zawsze czytać jak się kupuje kakao i jak się go przyrządza bo jest
kakao, które trzeba gotować i wtedy gotuję podobnie jak nasze Pszczółki.
Zobacz jakie masz kakao w domu i na torebce powinno pisać jak przyrządzić,
a jak nie masz kakao to kup sobie takie Kakao z wiatrakiem bo to kakao
nie gotuje się tylko zalewasz ciepłym mlekiem i pijesz. Kosztuje tylko 14 zł.
lub 16 zł, zależy gdzie kupujesz i starcza na długo. Jest super smaczne.
Przesyłam Ci zdjęcie.


Gienek zrobiłam Ci zdjęcie jak wygląda to kakao z wiatrakiem i z boku pudełka
masz przepis. Smaczne i bardzo łatwo przyrządzisz. Takie sobie kup.

Ja dzisiejsze popołudniu spędziłam na pomocy sąsiadce bo upadła na mieście
i się bardzo potłukła. Udzielono jej pomocy, zaprowadzili ją nieznani ludzie
do najbliższej Przychodni. Tam zadzwonili po Pogotowie, lekarz z pogotowia
stwierdził stłuczenia i chcieli ją zabrać do Szpitala to się nie zgodziła.
Kazano jej jak będzie się źle czuła zgłosić się do swojej Przychodni.
Oczywiście przyszła do mnie i pytała co stosowałam jak się ja i mój mąż
potłukł. Zrobiłam jej okłady z octu jabłkowego. Niedawno mój mąż miał
dwa podobne upadki i jeszcze do tej pory nie może jednej ręki podnieść
do góry bo miał całą rękę siną. Robiłam mu okłady z Altacet Żel i z octu
jabłkowego. Sama w lutym w tą ślizgawicę się przewróciłam i potłukłam
to wiem jak to długo boli i jak długo nie można się pozbierać.
Zaniosłam jej w tubce żel by sobie jeszcze smarowała. Bardzo jej współczuję
bo to prawa ręka, sina noga, kolano na twarzy otarcia i siniak pod okiem.
Nawet ją boli kość ogonowa i nie może siedzieć. Jest sama w domu, mieszka
na przeciw moich drzwi, kazałam jej dzwonić jak będzie czegoś potrzebować
bo co więcej mogę jej pomóc. Szkoda, że nie pojechała do Szpitala zrobili by
jej badania, wyniki i coś więcej zadziałali, ale człowiek mądry dopiero po
szkodzie, sama to przeszłam i mój mąż dwa razy się potłukł i nie byłam taka
mądra i nawet nie byliśmy u lekarza. Niedawno nasza znajoma ze środkowej
bramy Pani w naszym wieku wysiadając z tramwaju potknęła się i spadła głową
z wysokich schodów z pomostu tramwaju w dół na peron na kamienny chodnik
uderzyła głową i zmarła w Szpitalu. Trzeba uważać bo takie upadki są bardzo
niebezpieczne, a czasami śmiertelne. Muszę kończyć bo oglądam w TV.
Szkło Kontaktowe i do Was piszę, a na dworze się bardzo rozpadało i mocno
znowu leje deszcz. Niech się wypada by w dzień tylko było pogodnie.
Dobrej nocy Wam kochani życzę, miłych snów i dobrego odpoczynku. Dobranoc.


Data 16.06.-2026r. Strona 453 # 9053
Czerwiec - 2026r.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wrocławianie, Wrocławianko zaznacz obecność na 2-gim wątku, wpisz swoje notatki.. basia2002 Wrocław 1050 18-10-2017 00:07
Piosenki Archiwalne cz. III Tesa Muzyka - wątki archiwalne 507 08-09-2008 12:59
Piosenki archiwalne - Cz II. Tesa Muzyka - wątki archiwalne 519 03-06-2008 15:46
Piosenki archiwalne Jan Sobolewski Muzyka - wątki archiwalne 499 24-03-2008 02:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.