menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > O serwisie > Informacje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Informacje Informacje, ogłoszenia, propozycje administracji. Nowe tematy mogą zakładać tu jedynie administratorzy i moderatorzy Klub Senior Cafe.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-01-2013, 10:45
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 880
Uwaga Zasady uczestniczenia w Klub Senior Cafe


I. Zasady ogólne obowiązujące w Klub Senior Cafe (KSC)

1. Językiem używanym na Forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski, a także wypowiedzi i cytatów mających charakter edukacyjny (teksty o charakterze poetyckim, treści w wątkach poświęconych nauce języka, tłumaczeniom tekstów etc.).

2. Zamieszczane tematy muszą mieć związek z działem tematycznym w którym się znajdują. W dyskusji należy trzymać się tematu rozpoczętego wątku (temat postu oraz intencja autora zawarta zazwyczaj w pierwszym wątku), bez zbędnych dygresji i bez nadmiernego rozszerzania tematu.

Przed założeniem tematu należy sprawdzić, czy nie występuje już aktywny temat podobny, używając w tym celu wyszukiwarki. Zalecane jest kontynuowanie istniejących wątków. Dla większej przejrzystości wypowiedzi wszelkie cytaty winny być używane w odpowiednim kodzie. Cytować należy jedynie tę część wypowiedzi, do której się odnosimy, nie zaś całe posty, zwłaszcza długie.

Nie należy zaśmiecać forum przez posty niewnoszące treści merytorycznej (na przykład cytując czyjś post, by wstawić do niego emotikonkę bądź zdanie "zgadzam się" lub zamieszczając posty stanowiące niemal wyłącznie zlepek cytatów z innych postów).

UWAGA: zamieszczanie próśb o wypełnienie ankiet jest dozwolone wyłącznie w specjalnym wątku (Badania, ankiety do prac) w dziale SPOŁECZEŃSTWO. Posty na ten temat zamieszczane w jakimkolwiek innym miejscu są traktowane jak spam i usuwane.

3. Aby uzupełnić lub poprawić swój post należy go wyedytować, nie zaś wpisywać nowy. Jedna osoba nie może umieszczać kilku postów jeden pod drugim, chyba że stanowią one odpowiedzi na posty kilku użytkowników (choć w tym wypadku lepiej jest także zastosować wspólną odpowiedź zawierającą stosowne cytaty).

4. Dyskusje w Klub Senior Cafe zakładają różnorodność poglądów i postaw, w tym również kontrowersyjnych. Wszystkie muszą być jednak wyrażane w sposób kulturalny, z poszanowaniem godności innych użytkowników Klubu a także osób trzecich oraz tolerancją dla ich odmiennych poglądów. Dotyczy to zarówno wątków w dyskusjach jak też komentarzy oraz treści zamieszczanych w profilach, blogach i stronach użytkowników.

5. W Klub Senior Cafe niedopuszczalne jest:
 1. umieszczanie treści o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem, naruszających cudze prawa autorskie,
 2. zamieszczanie na forum bardzo długich tekstów, mających charakter felietonów czy samodzielnych artykułów (należy zamieszczać je w swoim profilu lub blogu a w dyskusji podać linka do tej treści). Dozwolone (i mile widziane) są oczywiście obszerne odpowiedzi współdyskutantom.
 3. zamieszczanie treści szerzących nienawiść w stosunku do jakiejkolwiek grupy społecznej - w szczególności ze względu na wiek, płeć, wyznanie, narodowość czy światopogląd a także treści uznanych powszechnie za naganne moralnie i naruszających zasady Netykiety.
 4. zamieszczanie personalnych odniesień do innych dyskutantów oraz argumentów ad personam (w rodzaju jesteś głupi, bezczelny, idź się leczyć, cham etc.) a także wulgaryzmów oraz słów i zwrotów powszechnie rozumianych jako obraźliwe
 5. zamieszczanie gróźb użycia przemocy wobec jakiejkolwiek osoby lub grupy osób
 6. wielokrotne zamieszczanie tych samych treści w różnych wątkach (wyjąwszy wyjątkowe, uzgodnione z administracją sytuacje - na przykład zdarzenia losowe)
 7. występowanie z pretensjami do innych użytkowników o nieudzielenie odpowiedzi na pytania czy "nie udzielanie się" w wątku
 8. zamieszczanie treści o charakterze komercyjnym i spamu wszelkiego rodzaju
 9. poufnych informacji na temat osób trzecich (dane osobowe, prywatne maile publikowane bez zgody autora etc.)
 10. zamieszczanie wypowiedzi o charakterze trollingu (definicja http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling oraz http://www.dziecineostrady.prv.pl/)
 11. piętnowanie początkujących użytkowników Forum za ich niewiedzę, dotyczącą zwłaszcza towarzyskich relacji między użytkownikami oraz niepisanych zasad dotyczących poszczególnych wątków
 12. zamieszczanie wpisów szkalujących innych użytkowników KSC, insynuujących im różnego typu działania (w tym na innych forach). W przypadku wystąpienia podejrzeń o działania użytkownika niezgodne z regulaminem i zasadami KSC, należy zgłosić nadużycie albo zwrócić się do administracji za pomocą PM lub e-maila
 13. zakładanie wątków poświęconych konkretnym użytkownikom lub wymienionym z nicków grupom użytkowników i ich zachowaniom (na przykład rozważaniom, czy dany użytkownik jest trollem etc.)
 14. przenoszenie/komentowanie treści z KSC do innych serwisów, w celu szkalowania, wyśmiewania lub działań na szkodę serwisu i użytkowników KSC
 15. rozsyłanie "ostrzegawczych" wiadomości do nowych użytkowników
6. Pliki graficzne zamieszczane przez użytkowników w Galerii oraz inne pliki zamieszczane w Klub Senior Cafe nie mogą naruszać praw autorskich bądź innych praw osób trzecich. Zabrania także podawania linków do plików chronionych naruszających prawo autorskie - cracków, seriali, pirackich plików mp3, filmów itp. Nie oznacza to, że nie można wcale podawać linków na przykład piosenek czy filmików na Youtube, ale zawsze należy sprawdzić czy dany plik nie narusza praw osób trzecich.

7. W dyskusji na forum należy kierować się wyrozumiałością zwłaszcza w stosunku do użytkowników nowych, dopiero zapoznających się z Klub Senior Cafe. Nie należy publicznie ich piętnować czy upominać, chyba że naruszają w sposób rażący Regulamin (zwłaszcza pkt. 5 cz. II) i Netykietę.

8. Niedozwolone jest zamieszczanie przez tę samą osobę na forum Klub Senior Cafe oraz w innych miejscach serwisu postów pod różnymi nazwami użytkownika (dyskusje z samym sobą, wchodzenie zabanowanych użytkowników pod nowymi nickami etc). W przypadku odkrycia takiego postępowania wszystkie komentarze użytkownika zostaną skasowane a wszystkie "sklonowane" konta usunięte.

9. Zasad Klubu nie może naruszać także login, podpis automatyczny użytkownika, ani żadne treści zamieszczone przez niego w profilu, blogu oraz w innych miejscach Klub Senior Cafe.

10. Uczestnik Klub Senior Cafe publikuje treści wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja serwisu i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za niezgodne z prawem treści zamieszczane przez użytkowników Klub Senior Cafe, przyjmują jednak uzasadnione wnioski o interwencję.

II Moderacja

1. Moderatorzy są to użytkownicy serwisu Klub Senior Cafe, którzy społecznie, z chęci pomocy innym starają się brać udział w pracach porządkujących na forum. Moderatorem społecznym może zostać każdy aktywny użytkownik forum, co do którego nie ma zastrzeżeń dotyczących zachowania w Klub Senior Cafe i który zgłosi chęć moderowania konkretnego podforum pod adresem cafe@senior.pl. Decyzję o powierzeniu funkcji moderatora danego działu podejmuje administrator, w niektórych przypadkach zasięgając opinii innych moderatorów. Moderatorzy nie przebywają w Klub Senior Cafe na specjalnych prawach, obowiązują ich te same zasady co innych użytkowników. Mają pełne prawo uczestniczenia w dyskusji. Przy pełnieniu funkcji moderatorskich powinni natomiast wykazywać się dużym taktem, obiektywizmem i kulturą osobistą.

2. Na posty łamiące regulamin nie należy odpowiadać, ani żądać ich usuwania w wątkach. Pamiętać należy, że moderatorzy i administratorzy nie są "automatami do natychmiastowej reakcji" i nie mają obowiązku czytania wszystkich postów. Każdy post naruszający regulamin można w łatwy sposób zgłosić do moderacji, naciskając przycisk "zgłoś nadużycie". Moderatorzy mają obowiązek reakcji (przeczytania postu, podjęcia decyzji o moderacji) wyłącznie w stosunku do postów zgłoszonych jako nadużycie.

3. Moderatorzy i administracja mogą edytować i przenosić poszczególne posty do tematów, z którymi są one związane a także wydzielać do nowego wątku posty niezgodne z wątkiem poprzednim lub łączyć wątki na ten sam temat.

4. Sankcje dla użytkowników w sposób uporczywy lub drastyczny naruszających Regulamin i niniejsze Zasady to:
- publiczne upomnienie na forum
- czasowe lub stałe przeniesienie do grupy użytkowników z ograniczonymi prawami (ich posty każdorazowo podlegają moderacji przed opublikowaniem, niemożliwa jest publikacja treści na profilu ani wysyłani PW)
- czasowe lub stałe zabanowanie (uniemożliwienie prowadzenia jakiejkolwiek aktywności na forum). Po odbanowaniu konta użytkownik znajdzie się w grupie osób z ograniczonymi prawami do uczestnictwa w Klubie przez czas co najmniej równy czasowi uprzedniego zablokowania konta.

5. Administracja KSC zastrzega sobie także prawo usunięcia konta oraz czasowego lub stałego zablokowania IP użytkownika, który w sposób notoryczny będzie takie treści zamieszczał.

6. Wypowiedzi zawierające niedozwolone treści będą przenoszone do podforum Kosz lub usuwane . Przenoszone lub usuwane będą też posty niezgodne z Netykietą, tematem forum lub wątku, zaśmiecające wątek (pojedyncze emotikony nie wnoszące nic nowego do treści) lub stanowiące próbę "przemycenia" treści reklamowych. Decyzję o tym, czy wątek lub post kwalifikuje się do przeniesienia czy do usunięcia podejmują moderatorzy lub administratorzy Klub Senior Cafe.

7. Uwagi i pytania dotyczące usunięcia konkretnego postu przez moderatora należy kierować do tegoż moderatora lub na adres cafe@senior.pl. Pytania i uwagi dotyczące decyzji o zabanowaniu lub przeniesieniu do grupy użytkowników z ograniczonymi prawami należy kierować do administracji serwisu, pod w/w adres. Nie przewiduje się publicznej dyskusji na temat przyczyn usuwania poszczególnych wątków i postów lub sankcji wobec użytkowników, zaś wpisy o takiej treści będą usuwane jako niezgodne z regulaminem.

III Katalog konsumencki Opinie.senior.pl

1. W katalogu konsumenckim opinie.senior.pl można:
- przeglądać, wyszukiwać i porównywać produkty zamieszczone w serwisie
- samodzielnie dodawać produkty, które chce zaopiniować lub ocenić
- zgłaszać informacje o koniecznych zmianach lub błędach w opisie produktów
- zgłaszać do dodania produkty, które chciałby zaopiniować lub ocenić
- wystawiać oceny wszystkim produktom w serwisie
- tworzyć opinie na temat poszczególnych produktów
- zapoznawać się z opiniami innych użytkowników
- używać systemu komentarzy by zapytać innych użytkowników o cechy, sposób użytkowania i satysfakcję z zakupu danego produktu
- odpowiadać na pytania innych użytkowników dotyczące produktów
- brać udział w dyskusjach związanych z daną grupą produktów, marką lub producentem

2. Przeglądanie, wyszukiwanie i porównywanie produktów, opinii a także zgłaszanie uwag i błędów jest dostępne zarówno dla zalogowanych użytkowników jak i dla osób niezarejestrowanych w katalogu konsumenckim OPINIE.

3. Produkty mogą być dodawane wyłącznie przez zarejestrowanych użytkowników. Opis produktu musi zawierać nazwę, nazwę producenta i/lub marki oraz wykaz charakterystycznych cech produktu. Wskazane jest dodanie słów kluczowych oraz zdjęć produktu.

4. W opisie nie wolno zawierać:
- treści naruszających dobra osobiste, polskie prawo, dobre obyczaje i regulaminy serwisu [nazwa serwisu]
- treści naruszających prawo autorskie, prawa patentowe, tajemnicę handlową
- treści o charakterze reklamowym
- odnośników do stron www oraz adresów e-mail
- danych osobowych
- treści nieprawdziwych, świadomie wprowadzających w błąd
- opinii o produkcie (bez względu na ich charakter)

5. Dozwolone jest zamieszczanie w opisach produktów zdjęć wykonanych osobiście lub pochodzących bezpośrednio z przeznaczonych do publikacji materiałów reklamowych i informacyjnych producenta lub dystrybutora (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Art. 33 index 4).

6. Opinie i oceny wyrażają subiektywne odczucia użytkowników dotyczące konkretnego produktu, jego cech i poziomu zadowolenia z użytkowania. Publikowane przez użytkowników opinie są ich prywatnymi wypowiedziami i redakcja katalogu konsumenckiego opinie.senior.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść. W komentarzach do produktu można prowadzić dyskusję na temat produktu, wystawionych produktowi opinii, zapytania dotyczące produktu, jego cech i użytkowania.

7. W opiniach i komentarzach produktu nie wolno zawierać:
- treści naruszających dobra osobiste, polskie prawo, dobre obyczaje i regulaminy serwisu senior.pl
- treści naruszających prawo autorskie, prawa patentowe, tajemnicę handlową
- danych osobowych (poza własnymi)
- treści o charakterze reklamowym i PR (wyłączywszy informacje o miejscu zakupu produktu przez użytkownika)
- elementów "czarnego PR"
- treści nieprawdziwych, świadomie wprowadzających w błąd
- odnośników do witryn internetowych zawierających zabronione w niniejszym regulaminie treści

8. W komentarzach można prowadzić dyskusję na temat produktu, wystawionych produktowi opinii, zapytania dotyczące produktu, jego cech i użytkowania.

IV Postanowienia końcowe

1. Administracja Klub Senior Cafe zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszych zasadach. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

(wer. 25.01.2013)

Zobacz też:
Regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną Portalu Senior.pl
Zamknięty Temat

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Galeria w Klub Senior Cafe admin Informacje 11 27-01-2013 17:09
Klub Senior Cafe w TVN24 admin Informacje 7 21-03-2007 21:30
Regulamin Klub Senior Cafe admin Informacje 0 19-02-2007 15:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.