menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > O serwisie > Informacje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Informacje Informacje, ogłoszenia, propozycje administracji. Nowe tematy mogą zakładać tu jedynie administratorzy i moderatorzy Klub Senior Cafe.

Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 11:24
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Informacja Zgłaszanie nadużyć i pytania o usunięte treści


Przypominam że każdy uczestnik naszego forum może zgłosić moderatorom i/lub administracji posty naruszające regulamin, obraźliwe czy zawierające treści łamiące polskie prawo (w tym autorskie). Służy temu znaczek: , znajdujący się u góry każdego posta. Po kliknięciu w niego otwiera się formularz zgłoszeniowy, w którym wystarczy wpisać powód zgłoszenia i wysłać. UWAGA: w sytuacji zgłoszenia naruszenia regulaminu nie należy odpowiadać na naruszający go post. Prowadzenie dyskusji z osobą naruszającą regulamin bardzo utrudnia reakcję na zgłoszenie nadużycia.

Jednocześnie - w celu uniknięcia nieporozumień i zadrażnień związanych z opóźnioną lub brakiem reakcji na zgłoszenia lub skargi - bardzo prosimy o nie zgłaszanie naruszeń w następujący sposób:
- prywatnymi wiadomościami i mailami do moderatorów/administracji
- poprzez posty w wątku który zawiera naruszenia
- poprzez komunikatory internetowe

Sposoby opisane powyżej nie zawsze są skuteczne, gdyż nie zawsze na czas dociera do osób mających uprawnienia do reakcji, ponadto tylko zgłoszenie nadużycia zawiera wszystkie informacje pozwalające w każdej chwili dotrzeć bezpośrednio do postu zawierającego nadużycie.

Zgłoszenie nadużycia służy WYŁĄCZNIE do zgłaszania postów niezgodnych z regulaminem. Nie należy go używać do zgłaszania własnych postów błędnych, podwójnych etc.

Zapytania o usunięte treści nalezy natomiast zgłaszać drogą wskazaną w regulaminie,. Nie przewiduje się publicznej dyskusji na temat powodów usuwania postów lub wątków.
  #2  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 23:00
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Domyślnie

W związku z tym, że namnożyło się wątków dotyczących kto kogo i za co obraził oraz innych rzeczy osobistych, raz jeszcze przypominam, że JEDYNĄ formą dopuszczalych reakcji na posty oraz zachowania niezgodne z regulaminem jest w/w zgłaszanie nadużyć.

Sprawy które dzieją się na innych forach proszę załatwiać na innych forach, prywatne sprawy na priv a wątki/posty niezgodne z regulaminem zgłaszać jako nadużycia. Administracja ani moderatorzy nie mają za zadania godzenia powaśnionych forumowiczów a czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu i tym, żeby fum działało poprawnie w wielu warstwach. Jeśli chcecie Państwo się nawzajem obrażać, podyskutować prywatnie czy wymieniać bardziej osobiste uwagi, w każdym profilu jest możliwość stworzenia własnych dyskusji dostępnych dla wybranej grupy użytkowników - proszę je przenieść tam, bo na publicznym forum nie mają racji bytu.
  #3  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 13:21
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Domyślnie

Przypominam, że zgodnie z regulaminem jedyną możliwą drogą informacji na temat rzeczywistego lub wyimaginowanego usuwania postów i wątków jest mail lub prywatna wiadomość z zapytaniem o usunięte treści wysłane do moderatora podforum (nicki osób moderujących zawsze znajdują się na dole głównej strony danego podforum) lub do administracji. Pytania tego typu zadawane na forum będą usuwane i nie będa na nie udzielane żadne odpowiedzi.
  #4  
Nieprzeczytane 08-06-2013, 17:17
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Domyślnie

Po raz kolejny informujemy, że zgłoszenia naruszeń są rozpatrywane w kolejności ich napływania, a tażkże, iż reakcja na zgłoszenie nie następuje natychmiastowo ani automatycznie. Dotyczy to zwłaszcza dni wolnych od pracy, wieczorów i wczesnych poranków, kiedy to skłąd moderatorów i administratorów jest znaczaco niższy niż w normalnych sytuacjach. Dlatego ponawianie zgłaszania naruszenia pozostanie bez wpływu na szybkość działania (i tak zawsze jest najpierw rozpatrywane zgłoszenie przesłane wcześniej), a zamieszczane w "powtórkach" komentarze o "specjalnych prawach pewnych osób", sympatiacz / antypatiach poderatorów i adminstratorów czy inne tego typu wyłącznie utrudniają pracę, bowiem nie wnoszą żadnej merytorycznej treści.
  #5  
Nieprzeczytane 14-11-2013, 16:16
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Domyślnie

Ponieważ w ostatnich dniach znów zaczęło się zgłaszanei naruszeń metodami dowolnymi przypominamy, że jedyną metodą jest zgłoszenie naruszenia poprzez formularz dostępny z poziomu każdego postu, nie zaś przesyłanie na priv, mailem czy przez komunikatory.

Administracja nie zajmuje się na codzień moderowaniem postów, robią to moderatorzy. Wysyłanie informacji do administracji nie przyspieszy procedury moderowania.
  #6  
Nieprzeczytane 14-11-2013, 20:41
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Domyślnie

Posty naruszające regulamin (w tym także te naruszające prawa autorskie, o ile wiemy że takie naruszenie nastąpiło - tj. post zawiera treści, na ktorych publikację w danym miejscu i w dany sposób nie ma zgody autora)należy zgłaszac jako nadużycie - nie zaś cytować i traktowac jako element rozgrywek z innym użytkownikiem.

Innymi słowy - jeśli uważamy, że dany post narusza regulamin lub prawo - zgłaszamy go jako nadużycie, nie zaś komentujemy. Posty tego typu sa usuwane jako wycieczki osobiste.
  #7  
Nieprzeczytane 18-02-2016, 20:10
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 868
Informacja

Cytat:
Napisał admin
Po raz kolejny informujemy, że zgłoszenia naruszeń są rozpatrywane w kolejności ich napływania, a także, iż reakcja na zgłoszenie nie następuje natychmiastowo ani automatycznie. Dotyczy to zwłaszcza dni wolnych od pracy, wieczorów i wczesnych poranków, kiedy to skład moderatorów i administratorów jest znacząco niższy niż w normalnych sytuacjach. Dlatego ponawianie zgłaszania naruszenia pozostanie bez wpływu na szybkość działania (i tak zawsze jest najpierw rozpatrywane zgłoszenie przesłane wcześniej), a zamieszczane w "powtórkach" komentarze o "specjalnych prawach pewnych osób", sympatiach / antypatiach moderatorów i adminstratorów czy inne tego typu wyłącznie utrudniają pracę, bowiem nie wnoszą żadnej merytorycznej treści.

Podnoszę cytat, bo zdaje się że umknął.

Ponieważ w ciągu ostatnich dni napłynęło od kilku osób sporo zgłoszeń nadużycia z powodu "obrażania innych użytkowników" oraz wycieczek osobistych, informuję, że zgłoszenie nadużycia zobowiązuje moderatora danego działu wyłącznie do zapoznania się z postem, nie zaś do jego usunięcia - to moderator decyduje o zgodności lub niezgodności postu z Regulaminem i Netykietą. Jeśli moderator nie jest pewny swojej decyzji, może skonsultować ją z innymi moderatorami na priv lub na forum moderatorskim.

Ani administracja ani moderatorzy nie będą włączali się w żadną "wojnę na nadużycia", która od czasu do czasu wybucha w różnych miejscach forum. Seryjne i wielokrotne zgłaszanie postów będzie ignorowane, jeśli zgłaszane posty są w osądzie osoby moderującej zgodne z Regulaminem.

Przypominam też, że nie są niezgodne z Regulaminem takie zachowania jak:
- polemika, nawet bardzo ostra i zawierająca odniesienia do innych użytkowników forum (oczywiście bez obelg, epitetów etc.)
- przedstawianie swojego punktu widzenia, nawet skrajnie różnego od poglądów innych osób
- interpretacja treści napisanych przez innych użytkowników
- odnoszenie się bezpośrednie lub pośrednie do poprzednich postów, w tym do faktów publicznie podanych do wiadomości na forum (niedozwolone jest "wyciąganie" informacji pozyskanych prywatnie z niepublicznych źródeł, ani też interpretacja tych faktów mająca na celu zranienie bądź poniżenie użytkownika)
Zamknięty Temat

 Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.