menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #14421  
Nieprzeczytane 15-05-2026, 07:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 25 607
Domyślnie

Dzień dobry...Helenko...Beniu...
Wstał kolejny dzień, a wraz z nim nowe zadania i problemy. Też mam ich sporo, ale kto ich nie ma...
Helenko...mądre słowa... Trzymaj się i bądź szczęśliwa.
Beniu...oby rehabilitacja pomogła i abyś poczuła się lepiej.
Masz rację, posadziłam już kwiaty, ale takie - mrozoodporne - bratki, prymulki, pelargonie. Teraz kupiłam stokrotki afrykańskie i supertunię, ale stokrotki przykrywam gdy ma być mroźnie, a supertunie wiszą w zacisznym miejscu - pod dachem, tak na wysokości ok. 2 m, więc nic im nie jest, gdy mróz tylko przy gruncie. Mam nadzieję, że wszystko przetrwa.
Miłego dnia...i zdrowia Wam życzę...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14422  
Nieprzeczytane 15-05-2026, 08:26
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Witaj Beniu, Izo co tam u Was?u mnie swieci sloneczko 8 stopni ale wiatr ale to dziś ale to Zosia święto jak pamiętam. U mnie nic szczegolnego tak mi sie marzy gdzieś pojechac ale...W czerwcu mam wyjazd na rehabilitacje po tym wypadku.Mam nadzieję że będę miala mozliwość na pokój jednoosobowy oczywiście z doplatą oby sie udalo bo inaczej nie pojadę.Cieszę się Beniu ze masz rehabilitacje Izo niech Twoje kwiatki rosną tez kiedyś mialam ogrodek, działkę...Dobrego zdrowego dnia dziewczyny.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14423  
Nieprzeczytane 15-05-2026, 20:06
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie Dobry wieczór

Izo, Helenko, ja znowu tak póżno, nie bardzo daję sobie
radę z tym wychodzeniem, przygotowaniem, coś ugotować...
Źle sypiam, 4 godziny to sukces...Nie wiem co się dzieje
A ta rehabilitacja...nie wiem czy pomoże, tak mocno okrojona, bo sporo chorób to i przeciwskazania.
Tak chciałam cokolwiek na kark, barki....nie można.
Także i na nogi niewiele, a i to co mam, czytam że może
szkodzić, ale już nic nie mówiłam.
Tak więc bardziej te marsze do i z powrotem będą
w pewnym sensie rehabilitacją.
Pozdrawiam serdecznie i życzę już teraz spokojnej nocy
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14424  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 08:36
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Witaj Beniu witaj Izo.Beniu dobrze że chodzisz na rehalitację rozumię że cięzko ale walczysz o swoje zdrowie to wazne a każdy ruch jest nam potrzebny.Ja tez mam problemy czasami siebie nie poznaje kiedys chodziłam szybko sprawnie teraz powoli szukam ławki by usiąśc bo boli mnie kręgosłup ,barki, ramiona po tym wypadku.Dzis wychodze na spacer po drodze rozmowa z koleżanką .Kiedys mowila do mnie "wolniej " bo szłam szybko teraz...ponarzekalam Izo co tam u Ciebie? Dzis świeci słoneczko będzie dobry dzień zdrowka dziewczyny życzę.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14425  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 14:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 25 607
Domyślnie

Dzień dobry... Helenko...Beniu...
Pytasz Helenko co u mnie? nie ma się czym chwalić...robię dobrą minę do wszystkiego, bo jestem w dołku i nie radzę sobie z problemem zdrowotnym. Powtarzam sobie, że co ma być to będzie i zamartwianie się nie pomoże, ale niewiele z tego do mnie dociera.
U Ciebie słoneczko a u mnie od rana zimno i pada deszcz.
Masz rację mówiąc do Beni, że nawet same spacery sa swoistą rehabilitacją. Wiem po sobie, że odkąd zaczęłam się intensywniej ruszać, spacerować, gimnastykować się - problemy z sercem zaczęły ustępować. Wiadomo...zastawki nie domkną się, ale kołatanie zanika, zdarza się sporadycznie.
Beniu...wiadomo, jak są różne inne schorzenia to wykluczają pewne zabiegi...miałam to samo. Cóż..mamy zbyt dużo chorób i trudno dobrać coś, co nam nie zaszkodzi.
Miłego popołudnia...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14426  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 18:09
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie

Witam Izo, Helenko
Zaglądam , a mnie tu nie ma
Już wieczór prawie, zimno, mokro,czasem słoneczko
wyjrzało. Wczoraj mnie chyba zawiało, boli kręgosłup, głowa..
Jutro jeszcze zimniej...W domu trudno samej wytrzymać,
a na to zimnisko nie ma dokąd pójść, do kościoła tylko,
ale chyba trzeba przeprosić ciepłą kurtkę ..., a chciałoby
się tak od święta ładniej.
Pamiętam z dzieciństwa jak to było.....Niedziela w rodzinnym
domu , to było piękne święto...
Życzę Wam , i sobie takiej niedzieli właśnie
Izo, Helenko
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14427  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 18:10
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie

__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14428  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 08:20
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Beniu to prawda spokoj jest bardzo ważny.Witajcie dziewczyny Izo, Beniu.Ja wczoraj wróciłam ze spaceru skonana zrobiłam ponad 4 km byłam na dłuższy spacerze a potem poszłam na cmentarz bo była tam koleżanka oj narzekam ale wiem że nikomu nie powiecie /żart.Dziś idę na krótszy spacer a potem do koscioła.Trzeba sie ruszać...U mnie w nocy ziąb a teraz swieci piękne słoneczko.MIłej zdrowej niedzieli Beniu , Izo [IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14429  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 08:24
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 25 607
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie... Helenko...Beniu..
U mnie chłodno i deszczowo...chyba będzie ponury dzień.
Beniu...piękną dobranockę przyniosłaś i wspaniałe życzenia. Też pamiętam rodzinne, wielopokoleniowe niedziele i czasem tęsknię za nimi, chociaż i teraz nie mogę narzekać..Np. dziś, na popołudnie zapowiedzieli się moi młodzi, więc będą wspominki.
Miłego dnia...
O...Helenka przeleciała mi nad głową i ładny widoczek wkleiła...pewnie tamtędy chodzi na spacer.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14430  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 13:00
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 193
Domyślnie senior i senior

Kogo uważasz za seniora, Aniu? Czy można wi9edzieć? Osobę w jakim wieku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14431  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 16:27
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie

Witam dziewczyny -seniorki
Nie wiem o co Tobie kometo chodzi, definicja kto jest
seniorem jest czytelna, a jak się kto czuje to już inna sprawa.
No i Ani tu raczej nie ma

Pozdrawiam wszystkich , życzę cieplejszej niedzieli niż u mnie. Zostawię piosenkę ,pewnie raczej Was nie dotyczy,
ale mnie ''trafiła''.
https://www.youtube.com/watch?v=f39S...tart_radio =1
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14432  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 07:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 25 607
Domyślnie

Dzień dobry... Witam na progu nowego tygodnia...
Znowu zimno i wietrznie, a ciemne chmury wiszą na niebie - oby nie chciało padać.
Jakichś konkretnych planów nie mam na dziś...będzie szara codzienność.
Beniu...piękne i jakże realne słowa piosenki...dzięki, że przyniosłaś. Może ktoś zastanowi się i weźmie do swego serca...oby.
Miłego dnia...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14433  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 08:12
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Witam w poniedziałek miło że jestes Izo.Beniu co tam u Ciebie? U mnie jesli by ktos pytal to mialam koszmarne sny i jestem...Za oknem chmury narazie nie za ciepło...dobrego zdrowego dzionka zyczę. [IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14434  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 11:04
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie Witam serdecznie

Izo, Helenko
No nie ma słońca i już. Zimno, choć na termometrze 15 stopni....chyba w domu brrr..
A ja muszę się rehabilitować
Dziś wyłowiłam piękną jedną z licznych piosenek
Stanisławy Celińskiej , na chwile relaksu

https://www.youtube.com/watch?v=ZpTJetK83zw

Stanisława Celińska - Słowa

Chcesz komuś pomóc być mu potrzebnym
Przyjąć w swym domu dać dobre słowo
Nie wiesz jak zacząć żeby nie zranić
Spróbuj, chcesz dobrze nic się nie stanie

Niech twoje słowa będą łagodne
Padają lekko jak krople deszczu
Jasne promiennym niebem pogodne
Głosem ściszonym do szeptu

Niech nie ranią lecz mądrością koją
Spokojnie życie wytłumaczą
Każdy z nas przyszłości się boi
Chce wiedzieć co mu los przeznaczył

___________________________________________
Dobrego dnia życzę
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14435  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 07:27
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 25 607
Domyślnie

Dzień dobry Helenko i Beniu...
Beniu...dzięki za Celińską, bardzo jej szkoda, że odeszła... W niedzielę oglądałam program Orłosia, nagrywany jeszcze w ubiegłym roku, kiedy była w dość dobrej formie. Wprawdzie nogi odmawiały Jej posłuszeństwa już kilka lat temu, gdy byłam na Jej koncercie - wtedy też cały czas siedziała i nie wstawała. Nie wiem jaka była przyczyna Jej śmierci.
Moje drogie...chciałam Was zawiadomić, że od jutra nie będzie mnie na wątku. Benia wie, a teraz piszę, że wybieram się do szpitala na operację. Jak będę w stanie, to być może dam znać ze szpitala, a jak nie - to aż po powrocie do domu. Trzymajcie się i pilnujcie wątku...
Pozdrawiam...i miłego dnia życzę.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14436  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 08:13
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Witam jestem zaskoczona Izo trzymam kciuki zdrówka zyczę,odezwij sie czekamy na Ciebie.Beniu to dobrze ze chodzisz na rehabilitacje U mnie? coś sie dzieje po tych antybiotykach dzis ide do apteki kupić jakieś witaminy, walczę ale to leczenie bardzo mnie osłabiło .świeci słoneczko i dzisiaj ma być u mnie cieplej oby.Pozdrawiam Beniu, Izo zdrowia zyczę. [IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14437  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 17:50
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie Witam serdecznie

Izo, Helenko
Jestem tak późno, bo nie radzę sobie z tym szykowaniem
i chodzeniem na tę ''pożal się Boże'' rehabilitację.
Czuję się gorzej jeszcze, bo tak jak podejrzewałam jonoforeza na moje kolana raczej nie wskazana. Ale w takim
razie co mi zostaje....Laser i lampa pomogą?
Za dużo się nazbierało, a ostatnio inne dolegliwości jeszcze,
dość że jest marnie.
Izo, śp P.Celińska ,to moja prawie rówieśniczka.
Też oglądałam ten program Orłosia , a i wcześniej też częściej wspominano
''Stasię''. Była lubiana za film,teatr, no i piosenki piękne.
To pokolenie
odchodzi, coraz częściej zbliżone roczniki żegnają ten świat.

Izo, życzę Ci powrotu do zdrowia,
będziemy pamiętać

Helenko, ty potrafisz jeszcze walczyć, jak to często
wspominasz, a mnie już brakuje sił.
Coraz częściej nieprzespane noce, nie mogę też jeść normalnych posiłków. Dziś zamiast obiadu serek homogenizowany i suche wafle. Nie mam apetytu na zupę,
czy jakieś drugie danie. Ugotuję i zostawiam.
Czy się z tego podniosę ,nie wiem. Nie mam wsparcia.

Pogoda się poprawia, warto byłoby na spacer , słowików
posłuchać..... , ja nie mam takich możliwości.......
Miłego wieczoru życzę

__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14438  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 08:49
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Witaj Beniu mam nadzieję że nasza Iza ma sie dobrze i nie dlugo do nas wroci pozdrawiam.Beniu myslę że te zabiegi pomogą ale samo to ze wychodzisz jest tez wazne. Cięzko wiem ja sama siebie nie poznaję idę pomału nie tak jak przed rokiem, męczę sie ciągle szukam lawki bo boli kręgosłup, mam haluksy,astmę oj czego to jeszcze nie mam.Mam swoje nawyki z przed lat ...na razie sobie radzę ale jest cięzko.Oslabiły mnie też te antybiotyki oj truję...A tak ? pojeżdzilabym sobie rowerem,pomaszerowałabym trochę...Zakupy ?mam plecak i po drodze do domu na tą moją gorkę zawsze coś dzwigam.Beniu jestem z Tobą wiem że każda z nas potrzebuje wsparcia, wysłuchania zdrowe osoby tego nie rozumieją.Nie wszystko i ne każdemu można powiedziec...zmieniaja temat...samo życie ale nikt nie wie jak będzie trzymajmy się.Pozdrawiam Was dziewczyny i każdej z osobna zyczę zdrowka. [IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14439  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 10:48
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 7 023
Domyślnie Dzień dobry

Witaj Helenko
Zbieram się z trudem na rehabilitację,
naprawdę nie mam ochoty bo wiem ,że te zabiegi
niewiele lub...oby nie zaszkodził/zwłaszcza jeden z zabiegów/, a to że tam doczłapię,...wolałabym inny ,
przyjemniejszy cel, ale trudno, niech odhaczą by później
lekarz nie miał powodu że pacjentka nie słucha.
Trzeba słuchać i łykać wszystko co Pan lekarz zleci !
Pozdrawiam, również Izę , oby wszystko przebiegło dobrze
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu-''Mały książę''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14440  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 08:36
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 11 393
Domyślnie

Witaj Beniu zdrowia życzę samo to że wychodzisz jest dobre trzymaj tak dalej.U mnie ? wczoraj zadzwoniłam do brata jest schorowany.Ma problemy ze słuchem choć czasami nosi aparat.Nie rozumie co się do niego mówi...Podczas rozmowy z nim dowiedzialam się że zadzwonili do niego i wczoraj dostał przesyłkę lek rzekomo na cukrzucę a jak przeczytalam to suplement diety zapłacił za to 400 zł.Miało mu to pomoc w cukrzycy tak mu powiedziano.Szkoda że nie moge sama do niego pojechać trudno mu wytłumaczyć.Na pewno potrzebuje opieki.Wytłumaczylam mu ze po recepte trzeba iść do lekarza....trudna sprawa i bardzo dla mnie przykra.Izo mam nadzieję że czujesz sie dobrze zdrówka życzę.Izo, Beniu
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.