menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

26-03-2008 19:22
ISS
Awatar użytkownika ISS
Zapraszamy do wrzucania Waszych pomysłów do "skrzynki"

02-04-2008 10:13
green
Awatar użytkownika green
Bardzo się ciesze że powstała ta inicjatywa, ciągle jeszcze jestem zaganiany i dopiero teraz tu jestem. Myślę że właśnie tu możemy prowadzić swobodne dysputy na temat działań ISS. Z góry przepraszam za swój chaotyczny styl i wielkie chciejstwo robienia wszystkiego naraz. Mam nadzieję że jeżeli HannaBarbara wytrzyma stres ścisłej współpracy ze mną to w niedługim czasie będzie jeszcze ze mnie pożytek.(Przy okazji dziękuję HaBe za cierpliwość i wyrozumiałość - obiecuję poprawę.) Jednym z moich pomysłów na działanie ISS jest prowadzenie porad szkoleń czy dzielenie się informacja - jak możemy skuteczniej posługiwać się narzędziami Świata wirtualnego, dla naszej lepszej komunikacji, dla prezentowania naszych osiągnięć - dorobku, dzielenia się swoimi pasjami i umiejętnościami.
(Zgodnie z zaleceniem HaBe skracam i już kończę). Słonecznie pozdrawiam H.T.

02-04-2008 10:46
green
Awatar użytkownika green
Celem konkursu „Seniorzy w akcji” jest wsparcie przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, uruchamiają i rozwijają inicjatywy oparte na współpracy międzypokoleniowej, a także promują wolontariat osób starszych. Ważnym celem konkursu jest wsparcie animatorów (liderów), którzy chcą opracować i zrealizować własny projekt społeczny, aktywnie angażujący seniorów do działania.
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/340243.html
http://www.seniorzywakcji.pl/

04-04-2008 20:02
Anna_Maria_57
Awatar użytkownika Anna_Maria_57
W wątkach stowarzyszeniowych Hebra napisała o czymś takim:

"/.../ po drugie oprócz dużych programów są też mniejsze programy w których możemy uczestniczyć w tym roku, to programy sejmików, urzędów miasta i ministerstw bardziej w tej chwili osiągalne dla Nas ale tylko wtedy gdy będą zgodne z założeniami stowarzyszenia."

Ja w tym się nie orientuję, należało by dopytać Hebry, napewno wie więcej - ale jak znam zasady, w Warszawie nie ma co próbować - ale w innych miastach...

Można się zorientować, czy jeszcze coś jest do wzięcia w dotacjach na ten rok.

Dotacje lokalne często są przeznaczane na promocję regionu / miasta lub na rozwój turystyki - jak by tak wykombinować, żeby nasze spotkanie (spotkania) w realu, dały się podciągnąć pod promocję danego regionu...

05-04-2008 10:11
hannabarbara
Awatar użytkownika hannabarbara
Anna_Maria_57 napisała:
Dotacje lokalne często są przeznaczane na promocję regionu / miasta lub na rozwój turystyki - jak by tak wykombinować, żeby nasze spotkanie (spotkania) w realu, dały się podciągnąć pod promocję danego regionu

I na szczęście udało Ci się wykombinować, o czym świadczy Twój wieczorny, wczorajszy post na wątku ISS.

Bo droga do sukcesu nie prowadzi przez myślenie "dlaczego mam daną propozycję odrzucić" lecz szukaniu w niej tego "jak ją wykorzystać". Jedno i drugie wymaga energii i czasu, ale to pierwsze do niczego nie prowadzi, a drugie jest źródłem pożytku.

11-04-2008 11:44
Anna_Maria_57
Awatar użytkownika Anna_Maria_57
Na wątku "Stowarzyszenie - tak, czy nie" w tym miejscu, Ewita rzuciła bardzo fajny pomysł, właściwie kilka pomysłów.

A mnie szczególnie spodobał się pomysł na "Targi własnych wyrobów".

Pomyślałam, że dobrą okazją byłyby "Europejskie Dni Dziedzictwa" we wrześniu.

"Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Celem imprezy jest promowanie dziedzictwa kulturowego poszczególnych państw, poszerzenie wiedzy o zabytkach i ich ochronie.
W Polsce impreza jest organizowana od 15 lat.
Tegoroczne obchody mają przebiegać pod hasłem "Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny”. Ten właśnie temat - proponowany przez ministerstwo kultury - ma inspirować do szukania korzeni polskiej kultury."

"31 marca 2008 - 11:17
Szykują się na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

Inauguracja tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w Byczynie. Odpadły takie miasta jak Poznań, Łódź czy Olsztyn.
T o jest bardzo prestiżowe wydarzenie, pod patronatem Rady Europy, i ogromna promocja dla miasta. Super, że do organizacji otwarcia wybrali właśnie nas - Ryszard Gruener, burmistrz Byczyny, zaciera z zadowoleniem ręce."

Strona Organizatora EDD
"Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny – tak brzmi temat przewodni edycji 2008 Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Główne obchody EDD zaplanowano na dwa jesienne weekendy: 13-14 oraz 20-21 września 2008 r."

21-04-2008 11:14
green
Awatar użytkownika green
"Twoje życie jest takie jakie chcesz mieć." Jest to tytuł artykuł napisany przez ważną dla Mnie osobę, Moją trenerkę e- biznesu Wandę Loskot, Wy również jesteście dla mnie Ważne... dlatego pozwoliłem sobie umieścić Jej adres na naszej stronie: http://sukcestwojejfirmy.com/?p=253#more-253

04-05-2008 17:09
green
Awatar użytkownika green
Hannobarbaro do rozpatrzenia wstępnego ... http://www.fortisbank.com.pl/dotacje2/index.asp

04-05-2008 17:13
green
Awatar użytkownika green
Do wszystkich zainteresowanych...
http://granty.pl/
http://www.eog.gov.pl/Granty+Blokowe/
http://www.gci.myslenice.pl/GRANTY%20I%20DOTACJE.htm
http://www.smartyou.pl/
Pozdrawiam H.T.

10-05-2008 17:39
hebra
Awatar użytkownika hebra
http://www.voila.pl/190/x63je/

10-05-2008 23:07
Anna_Maria_57
Awatar użytkownika Anna_Maria_57
Kto może korzystać z dotacji EFS:

http://www.olsztyn.roefs.pl/Page/exeSingle/?id=58A w Olsztynie podobno bardzo wspierają NGO:
http://olsztyn.kei.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=663&Item id=1

13-05-2008 11:33
green
Awatar użytkownika green
Po raz ostatni zamieszczam propozycje korzystania z bardzo dogodnego serwisu do nauki użytkowania i zarabiania w internecie. www.implesite.pl

Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy impleSITE.pl jest dla Ciebie, posłuchaj opinii innych użytkowników:

Niedawno stworzyłem Wypożyczalnie która już działa. Niestety cała strona powstała na szablonie zakupionym za 3,99 zł. Nie posiada żadnego CMSa, co bardzo utrudnia mi pracę.

Z ImpleSITE prowadzenie wypożyczalni to będzie sama przyjemność. I nie puszczam słów na wiatr... Ostatnio chciałem dodać do wypożyczalni nowy instrument (Djembe - bęben afrykański). I co się okazało?

Aby dodać nową stronę z ofertą musiałbym spędzić bardzo dużo czasu. Musiałbym grzebać chyba kilkanaście godzin w kodzie HTML, żeby do oferty można było dojść z każdej podstrony.

W ImpleSITE mogę dodawać nowe instrumenty w kilka sekund. A link do oferty będzie widoczny w każdej podstronie w MENU.

Kamil Goldmann, gitarowy.implesite.pl

***

ImpleSITE to znakomite rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcieliby zaistnieć w sieci, ale problemem zawsze były dla nich:

1. koszty wykonania strony (dot. drobnych przedsiębiorców, sklepików, handlowców itp.) - ponieść koszty wykonania strony rzędu 800 - 1000 zł to za dużo jak na ich możliwości finansowe, dalej
2. administrowanie i zarządzanie stroną (większość do tej pory nie była w stanie sama tego robić)
3. koszty utrzymania serwera (dla wielu to też spory wydatek)

A zatem wybór był:

* albo zaistnieć w sieci i ponieść te koszty,
* albo całkowita rezygnacja z wykonywania swojej choćby prostej e-wizytówki i niestety większość czeka "na niby lepsze czasy"

W ImpleSITE te problemy znikają, bo abonament jest za przystępną cenę dla każdego w zależności od potrzeb (i tu zainteresowanie jest nie tylko małych firm, ale także prywatnych osób - wykonujących wolne zawody, pasjonatów, innych osób, które korzystają teraz z blogów, a ImpleSITE będzie dla nich świetną alternatywą.)

Z racji wykonywania (ogólnie mówiąc) usług reklamowych skorzystam z okazji i ten bardzo dobry produkt będę promował i sprzedawał swoim klientom. A wiem że oni na taki właśnie produkt czekali...

Paweł z multimediams.pl

***

Dla mojego "matematycznego" patrzenia na wiele rzeczy, rozwiązania zastosowane na impleSite są intuicyjne, mimo że nie jestem informatykiem ani programistą, jedynie jestem zwyczajnym użytkownikiem komputera i Internetu. Mam uczucie, że sobie poradzę.

Barbara Szumocka, pierwszyebiznes.wordpress.com

***

Jak widać z zalet implesite.pl nie skorzystam tylko ja, chce promować go aktywnie wśród org. pozarządowych (nie tylko z pomocą www ale także w rzeczywistym środowisku 3-ego sektora, także z pomocą wolontariuszy). To tylko potwierdza jak bardzo przekonywujący i funkcjonalny jest implesite.pl.

Michał Cwajna, sektor3.pl

***

Od kilku miesięcy noszę się z zamiarem stworzenia serwisu internetowego, ale moje umiejętności tworzenia stron www są niewystarczające (tylko prosty html), żeby było to możliwe w stopniu satysfakcjonującym. ImpleSITE spłynął mi w sam raz z internetowego kosmosu.

Karolina Zabłocka

13-05-2008 13:52
green
Awatar użytkownika green
http://najlepszelata.com/blog/

16-05-2008 16:00
green
Awatar użytkownika green
Ludzie czesto sie buntuja przeciw temu, ze to od nich wszystko zalezy. Wlasciwie tylko garstka wierzy w to, ze naprawde sa kowalami wlasnego losu. Tak latwo zapomniec, ze kazda podjeta akcja jest poprzedzona nasza decyzja zeby te akcje podjac. A jeszcze latwiej jest zapomniec o tym, ze kazda akcja powoduje caly szereg nastepst, nastepstw ktore sa czesto tak ogromnie oddalone w czasie, ze trudno sie doszukac co bylo ich katalizatorem.

A jednak wlasnie tak jest - to gdzie sie w tej chwili znajdujesz jest efektem twoich wlasnych dzialan, twoich wlasnych decyzji.

Na szczescie to bardzo dobra wiadomosc. Bo nawet jesli nie podoba ci sie to miejsce w ktorym jestes …

16-05-2008 16:04
green
Awatar użytkownika green
…jesli zaakceptujesz ze masz ogromny wplyw na to jak twoje zycie bedzie wygladac w przyszlosci, mozesz od zaraz zaczac ksztaltowac swoja przyszlosc. Pamietaj na kazdym kroku, ze kazdy twoj wybor okresla twoje wyniki w przyszlosci. I wlasnie od wynikow najlepiej zaczac. Tutaj potrzbna jest swiadomosc co chcemy osiagnac - poparta wiedza co jest mozliwe, a co nie.

Na przyklad wlasnie podejmuje decyzje, zeby trzymac sie mojego planu na dzisiejsze popoludnie i za chwile, jak tylko skoncze pisac ten post, odejde od komputera i pojde na dlugi spacer. Kiedys nie myslalam o dalekoterminowych wynikach i jak typowy workoholik siedzialam przy komputerze dlugimi godzinami, nie zdajac sobie sprawy z tego jak negtatywnie to wplywa nie tylko na moje cialo i na preznosc umyslu. W efekcie sie roztylam niemozebnie a z praca tworcza i tak nie nadazalam bo umysl ktory nie jest odpowiednio regenerowany, strzepi sie zamiast preznie dzialac…

Dzisiaj wiem, ze nie tylko moja sylwetka, ale takze moje zdrowie, moja energia, jakosc tego czym moge sie dzielic z innymi, wszystko to zalezy miedzy innymi od tego, ze ide na ten dlugi spacer - jesli nie pojde, swiat sie nie zawali, nie bedzie widac zadnych natychmiastowych efektow, ake wczesniej czy pozniej zloza sie one w niewesola calosc.

Wiem juz co chce - i wiem czego nie chce. I to dyktuje moje decyzje i moje zachowanie na kazdym kroku. No, prawie na kazdym, bo tez wypadam od czasu do czasu z toru..

Czy wiesz co TY chcesz osiagnac? Jesli nie wiesz, nie mozesz podejmowac trafnych decyzji co robic - zawsze sie to wszystko kreci wokol naszych celow i wokol naszej wizji. Z pewnoscia chcesz miec dobre zdrowie ale to zbyt mglisty cel. Ubierz to w konkrety. Im bardziej dokladnie wiesz czego chcesz tym latwiej znalezc sciezke wiodaca wlasnie tam.

20-05-2008 11:32
green
Awatar użytkownika green
Dla orientacji w wymaganiach przed ubieganiem się o dofinansowanie.
Matryca logiczna planowanych w przyszłości projektów.
Matryca logiczna projektu jest jednym z narzędzi efektywnego zarządzania projektami. Stosuje się ją przy planowaniu i realizacji projektów miękkich i twardych. Tworzenie matrycy logicznej jest niezbędną umiejętnością w procesie ubiegania się od dofinansowanie z funduszy strukturalnych. W perspektywie finansowej 2007-2013 będzie ona obowiązkowym załącznikiem prawidłowo przygotowanego wniosku o dofinansowanie w niektórych Regionalnych Programach Operacyjnych oraz w ramach Mechanizmów Finansowych EOG.
Matryca logiczna projektu jest analitycznym narzędziem używanym do planowania, monitorowania i ewaluacji projektów.
Matryca logiczna w sposób prosty i przejrzysty przedstawia założenia projektu (nie wniosku aplikacyjnego!). Jest swoistego rodzaju mapą projektu prezentującą i systematyzującą kluczowe jego elementy.
Za pomocą przejrzystej tabeli mieszczącej się na jednej kartce matryca logiczna pozwoli określić:
• zamierzenia projektu,
• wpływ planowanych działań na poprawę bieżącej sytuacji,
• efekty podejmowanego przedsięwzięcia i zaangażowanych zasobów,
• wskaźniki oraz źródła ich weryfikacji.
Matryca logiczna odzwierciedla związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy różnymi poziomami celów projektu, wskazuje sposoby weryfikowania, czy cele zostały osiągnięte, oraz określa jakie założenia poza obszarem kontrolowanym przez projekt mogą wpłynąć na jego udane zakończenie.
Matryca logiczna odpowiada na podstawowe pytania :
• do jakich celów zmierza projekt,
• jakie działania będą podjęte by osiągnąć założone cele,
• jakie zasoby są do tego potrzebne,
• jakie potencjalne ryzyko i problemy mogą zagrozić sukcesowi projektu,
• w jaki sposób będzie mierzony i weryfikowany postęp i sukces projektu.
Matryca logiczna pomaga menedżerom projektu w:
• analizowaniu istniejącej sytuacji podczas przygotowywania projektu,
• budowaniu logicznej struktury celów projektu,
• identyfikowaniu potencjalnych zagrożeń dla projektu,
• ustalaniu sposobów monitorowania i ewaluacji zarówno efektów jak i produktów projektu,
• prezentowaniu projektu według określonego szablonu (jedna kartka A4).
Matryca logiczna powinna być dynamicznym narzędziem, które można wykorzystywać i zmieniać w czasie trwania projektu, dostosowując je do rzeczywistej sytuacji. W czasie upływającym pomiędzy przygotowywaniem projektu, a jego realizacją często zachodzą duże zmiany, wynikające z różnych przyczyn np. mniejszego niż planowane dofinansowania projektu, które wpływa na ograniczenie działań projektowych, weryfikację celów i planowanych rezultatów. Projekt może się również zmieniać w trakcie jego trwania i najczęściej tak się zdarza. Wszelkie tego typu sytuacje powinny zostać jak najszybciej odzwierciedlone w matrycy logicznej projektu i zaakceptowane nie tylko przez zespół realizatorów projektu, ale także przez grantodawcę.
Więcej o praktycznym zastosowaniu matrycy logicznej w planowanych projektach oraz zasadach poprawnej konstrukcji matrycy możemy przeczytać w czerwcowej aktualizacji poradnika "Zarządzanie dotacją w organizacji pozarządowej".

30-05-2008 16:57
green
Awatar użytkownika green
Drodzy członkowie ISS. (A szczególnie z Wrocławia i okolic)

W związku ze zbliżającym się okresem końcowych naborów FOP (Funduszu Organizacji Pozarządowych) pomyślałem, że warto poinformować Państwa o ostatniej możliwości wykorzystania własnego potencjału i zrealizowania ciekawych projektów ISS, ze sporym wsparciem finansowym z pozyskanych grantów.

Aktualny Harmonogram naboru wniosków na lata 2007-2009

KOMPONENT I- Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie
- nabór czwarty: IV kwartał 2008 r. ( 16 października 2008r)
- nabór piąty: II kwartał 2009 r.
BUDŻET w euro to 1 700 000 EUR na kwartał

Warto zwrócić uwagę na to, że aplikowanie o dotacje NIE jest trudne i zarezerwowane jedynie dla wąskiego grona dużych organizacji

Wykorzystując potencjał doświadczonego Trenera Mateusza Tarczyńskiego udostępniam warsztaty, na których przekazuje praktyczną wiedzę o budowaniu projektu w taki sposób, by uzyskać dofinansowanie pozwalające na realizacje projektu bez obawy o zaplecze materialne.

Dletego też polecam szkolenie, które odbędzie sie już 6 czerwca we Wrocławiu

FUNDUSZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. JAK SKUTECZNIE APLIKOWAĆ O GRANTY, BUDOWAĆ PROJEKT I EFEKTYWNIE NIM ZARZĄDZAĆ <http://www.smartyou.pl/content/view/27/52/>

KOMPONENT II - Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój

- nabór drugi: II kwartał 2008 r.
BUDŻET to 5 000 000 EUR
- nabór trzeci: I kwartał 2009 r.
BUDŻET to 2 600 000 + ŚRODKI NIE WYKORZYSTANE W POPRZEDNICH NABORACH

KOMPONENT III - Równe szanse i integracja społeczna

- nabór trzeci: I kwartał 2009 r.
BUDŻET to 2 600 000 EUR

Fundusz Organizacji Pozarządowych służy wsparciu mikro, małych i średnich projektów, stosuje uproszczoną procedurę aplikacyjną i oferuje korzystne warunki dla wnioskodawców:
- wysokość grantu na poziomie 90% kosztów kwalifikowanych projektu,
- uproszczone procedury, płatność „z góry”,
- budżety od 5 000 do 250 000 euro

Jeśli rzeczywiście myślimy o pozyskaniu grantów dla naszej organizacji, to być może ktoś się tym zainteresuje, i po odbyciu szkolenia podzieli się z pozostałymi nabytą wiedzą.

Po głębszej analizie tego zagadnienia zapraszam na <http://www.smartyou.pl/content/view/27/52/> po więcej informacji.

Jeśli zainteresuję chętnych z okolic Wrocławia to polecam i zapraszam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego <http://www.smartyou.pl/pliki/formularz_wroclaw_smartyou.doc>

Sami Wybierz co jest lepsze - oczekiwanie, czy działanie?

SmartYou - Innowacyjne rozwiązania.
T +48 071 733 60 48
F + 48 071 733 60 29
E ada@smartyou.pl <mailto:ada@smartyou.pl>
W www.smartyou.pl <http://www.smartyou.pl> - Szkolenia z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych
W www.dotacyjnie.smartyou.pl <http://www.dotacyjnie.smartyou.pl> - Forum o dotacjach unijnych
W www.wniosekodotacje.smartyou.pl <http://www.wniosekodotacje.smartyou.pl> - Bezpłatny e-kurs jak napisać wniosek o dotację unijną
W www.nowe-dotacje.pl <http://www.nowe-dotacje.pl> - Nowości o dotacjach z Unii Europejskiej

Infolinia szkoleniowa: (0) 503 501 975

----------------------------------
Biuro:
ul. Góralska 46
53-610 Wrocław
Piętro III, lok. 8

05-08-2008 21:04
Mar-Basia
Awatar użytkownika Mar-Basia
Cytat:
Napisał ISS
Zapraszamy do wrzucania Waszych pomysłów do "skrzynki"

Dziendobry, bardzo bym chciala aby zagraniczna polonia dolaczyla sie do ISS.
Jezeli moge byc w czyms pomocna, prosze o kontakty. Pozdrowienia.Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.