menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

27-04-2014 12:37

Zawiść!

Dlaczego człowiek pokrętny jest
Ocenia drugiego nie znając go
Słucha podszeptów - kłamstw
Ocenę wystawia
Dlaczego zawiść i chora zazdrość
Jak robal drąży i zżera chore umysły
Głupota ludzka okrutna jest
Nie dajmy się jej
***
I właśnie otworzyłam oczy

29-10-2013 18:07

I zapalę dla Ciebie świecę
By rozproszyć ciemności i uczcić nasz przeszły wspólny czas
Jak latarnia na morzu
Jasny świecy płomień
Będzie nas wiódł tą naszą drogą...
Och, zapalę dziś świece dla Ciebie...
Mijają pory roku, czas płynie i czas trwa.
A ja, znużona ogromnie, idę przed siebie w dal -
Ty wiesz, że to już nie to...
A gdy tak idę samotnie, czy słyszysz, gdy wzywam Cię?
Czy słyszysz jak nucę piosenkę, którą śpiewaliśmy Ty i ja?
Byłeś cudem mojego życia,
Byłeś tą wielką niespodzianką ,
I gdy patrzyłam Ci w oczy, widziałam w nich głębie niezwykłą...
Te chwile piękne i te bolesne
Znosiliśmy z godnością
A teraz już sama - pozostanę wierna miłości i szczęściu, które mi dałeś.
Joanna.

15-08-2013 21:14

Minął rok od ostatniej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej.W tym roku jadą nasi czyli K.E.iR.z G......y do Gór świętokrzyskich.Byłam zdecydowana jechać.Jednak życie mnie zawiodło.Powodem mojej rezygnacji to kłopoty w pracy syna.Otóż podjął nową pracę w nowym zakładzie w czerwcu. Decyzja była spowodowana wyższym zarobkiem i zarazem cięższą pracą. Po miesiącu zachorował na kręgosłup,nie wytrzymywał dźwigania ciężarów.W lipcu nie był 12 dni w pracy,nie mógł nawet chodzić.W sierpniu poszedł po wypłatę i okazało się że nawet nie był ubezpieczony.Cóż miałam zrobić musiałam na życie oddać,moje uciułane oszczędności. Syn zmienił pracę.Moje plany diabli wzięli.I to się nazywa DEMOKRACJA.Czy mój syn był pierwszą ofiarą naszej ukochanej ojczyzny? z pewnością nie.
Przypomniało mnie się jak mój ojciec opowiadał nam dzieciom jak walczył na froncie podczas 2-giej wojny światowej, za kraj za Polskę o lepsze jutro.Dziś tego "jutra" nie umiemy my Polacy uszanować.Brat brata wykorzystuje do maksimum.
Pamiętam nie jedną rozmowę matki mojej z ojcem.Nadejdą takie czasy kiedy to będzie brat u brata niewolnikiem, rodzice będą mordować swoje dzieci, a dzieci będą mordować swoich rodziców.
Czyż to nie te czasy nastały?.Joanna

12-09-2012 20:30

W czwartek wieczorem dostałam wiadomość aby jechać na wycieczkę do kotliny Kłodzkiej.Myślałam przez 24 godz.-jechać nie jechać? Dopiero wróciłam z nad morza.Dla mnie to duży koszt.Ale stwierdziłam że życie to tylko chwilka i trzeba z niego korzystać.Nie miałam koleżanki ale zabrałam ze sobą moja Natalie.O czwartej rano wyjazd.Kiedy wsiadałam do autobusu poparzyłam czy kogoś znam.Byli znajomi ale nie tak bliscy. Po kilku godzinach jazdy towarzycho się rozbawiło.Wtedy już wszyscy byli równi.Pierwszy przystanek to Wrocław i PANORAMA RACŁAWICKA.Byłam już- nic ciekawego.Jedziemy do Łężyc tam mamy noclegi.Na drugi dzień jedziemy do PRAGI. (Na galeri są zdjęcia).Nigdy nie myślałam że PRAGA ma w sobie tyle uroku i ciekawych miejsc historycznych.Następny wyjazd to jedziemy do KAMIENNE MIASTO w Czechach.Nie komentuje Są zdjęcia na mojej galeri.Potem jeszcze była JASKINIA NIEDZIWIEDZIA.Zwiedzaliśmy jeszcze kilka miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej.
Tak zeszło nam5-cio dniowa wycieczka.Jeśli ktoś by chciał zwiedzić te miejsca gorąco polecam.Pozdrawiam wszystkich.
Joanna.

21-08-2012 10:51

Dzisiaj przeczytałam artykuł w ONECIE, utopieni w szambie.Wzruszył mnie bardzo.Mi eszkam na wsi ,jestem na emeryturze i wiem jak bardzo jestem potrzebna synowi do sezonowych prac.Dlatego bardzo współczuje tej rodzinie.Na forum ktoś pisał co robił 70-latek w oborze? Moi drodzy pomagał,pomagał jak tylko mógł i mu zdrowie pozwoliło.Tak sobie często myśle co by było z nie jednym gospodarstwem gdyby nie te dziadkowie czy babcie.U nas na wsi dzieje się różnie,jedni są zaradni i nie wykorzystują swoich starych rodziców .Mam na myśli rolniczą emeryture.W tej chwili rolnictwo jest podzielone .Jedni mają renty z KRUS to jest ok.700zł Ja należę do tej grupy.Inni mają rentę strukturalną ok.2500zł. Ta grupa ludzi nigdy nie mogła chorować,tylko przekazać gospodarstwo następcy.Zadaje sobie często pytanie, czy ja pracowałam mniej niż ci co mają rentę 2500zł.???.A gdzie tu wczasy gdzie odpoczynek? za co wczasy?.
A najważniejsze to mieć zdrowie i cieszę się że mogę pomagać dzieciom.
JOANNA.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.