menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

O pracy opiekuna osoby starszej
08-23-2022 09:22 AM

Opiekunka do osoby starszej pojawia się w domach coraz częściej. Sięgnięcie po pomoc opiekuna jest czymś normalnym, naturalnym.
Wzrost popularności zawodu jest dostrzegalna gołym okiem, głównie za sprawą starzejącego się wolno społeczeństwa. Obecnie model rodziny, w której to dzieci opiekują się rodzicami lub dziadkami, zaczął zanikać. Mimo iż ofert pracy na rynku jest wiele, wciąż brakuje osób wykwalifikowanych do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu. Szukam opiekunki do osoby starszej to fraza coraz częściej wpisywana w wyszukiwarkę Google.

Jaki powinien być dobry opiekun? Cechy wyróżniające osobę będącą opiekunem osoby starszej.
Opieka nad seniorem to satysfakcjonujące, lecz wymagające zajęcie.
Starcie wyobrażeń osób, które chcą zostać opiekunami i towarzyszami osób starszych będzie różnić się od rzeczywistości, stąd wybór odpowiedniego kandydata powinien opierać się przede wszystkim na doświadczeniu.

Dobry opiekun to osoba, która miała kontakt z osobami starszymi, posiada wprawę w zajmowaniu się i sprawowaniu opieki. Jest cierpliwa, ciepła,i potrafi podejść do każdego w sposób indywidualny.

Osoba pozbawiona doświadczenia może nie zdawać sobie sprawy z tego, z jak wieloma wyzwaniami może się zmierzyć. Wiele osób starszych ma problemy z pamięcią, jest niecierpliwa lub niechętna do rozmowy, może wielokrotnie zadawać te same pytania, zachowywać się w nieuprzejmy a nawet agresywny sposób. Praca jako opiekunka osoby starszej wymaga kontaktu, wysokiego poziomu empatii i zrozumienia, umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.