menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Leon-Gdańsk
Zdjęcie użytkownika Leon-Gdańsk /></div><div align= 
Leon- Gdańsk
Imię
dr inż. Leon Chalimoniuk
Wiek
93
Płeć
Mężczyzna
Stan cywilny
Małżeństwo
Kraj
Polska
Miejsce
Gdańsk, HI, 80-249
Moje zainteresowania
medycyna praw natury
Forum
Data dołączenia: 17-02-2010
Wszystkich postów: 88 (0.02 postów na dzień)
Liczba postów usuniętych przez moderatora/administrację: 2
Szybkie komentarze
28-06-2017 23:33
Awatar użytkownika Vika

Wszystkiego Najlepszego !
17-08-2012 15:11
Awatar użytkownika elizka

Witam.
Czytam pana blog i wypowiedzi.Często pisze pan o swojej diecie.Czy nie są tajemnicą jej zasady? Czy gdzies pan o niej pisał?
Jesli mozna,proszę o wiadomosć.Pozdrawiam.

PS.Ma pan zablokowane wysyłanie wiadomości na priv,dlatego tu,w profilu
pozwalam sobie pisać.
Moze pan usunac ten elist po przeczytaniu.
Ostatnie wpisy do bloga
11-09-2012

Dieta jaką stosuję przy profilaktyce leczniczej raka jelita grubego jest opisana w mojej książce pt. "Leczenie reumatyzmu osteoporozy /raka/ własnym organizmem". Podtytuł książki - Na podstawie własnych doświadczeń. Można ją nabyć za 10 zł, plus koszty przesyłki listem poleconym -3,75 zł.

Na stronie 74 książki jest podtytuł - Jak wyleczyłem objawy raka jelita grubego. Książka była wydana w 2006 r. Od tego czasu w dyskusjach bezpośrednich i w internecie ludzie wnoszą zastrzeżenie do użycia słowa /wyleczyłem/.Nawet wydawca książki na stronie 6 skreśla zdanie z tym związane. W związku z tym wyjaśniam, że należy zawsze łączyć słowa /wyleczyłem objawy/ raka. Znaczy to, że opanowałem objawy a nie wyleczyłem raka.

Rak jelita grubego jest chorobą niezakażną. Jak każda choroba niezakażna będzie trwała do końca życia. Poczatek objawów raka jelita grubego zaczyna się po naruszeniu równowagi zdrowotności naturalnej dla tej choroby. Występują wtedy stałe zaparcia stolca przy wypróżianiu się. Gdy pojawi się w kale krew lub śluz, jest to ostatni sygnał, że zaczyna się choroba rakotwórcza. W takim momencie są dwa wyjścia: 1/ zastosować profilaktykę leczniczą Hipokratesa, lub 2/profilaktykę leczniczą WHO. Różnica między tymi dwoma rodzajami profilaktyki polega natym, że pierwsza zapobiega rozwijaniu się choroby, a druga zaleca - gdy powstanie choroba jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Jak podaje K. Romanowski,/specjalista chirurgii ogólenej Akademii Medycznej w Warszawie, lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej/ w profilaktyce hipokratejskiej dąży się do odkrycia praw natury i fizjologii po to aby skutecznie unikać chorób. Rozwijana jest medycyna edukacyjna, zapobiegawcza. Uczy się ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Lekarz funkcjonuje jako nauczyciel, albo osoba interwniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. W związku z tym potrzeba mało lekarzy /żródło informacji - internet/.
Sposób leczenia profilaktyką drugą, medyczną został ustalony przez Swiatową Organizację Zdrowia /WHO/ w 1973 r /żródło informacji : J. Słonecki - inernet/.

Porównując te dwa sposoby profilaktyki leczniczej zrozumiałym jest, że lekarze nie sa zainteresowani stosowaniem profilaktyki hipokratejskiej. Są prawie niepotrzebni. A więc musimy wprowadzić w postępowaniu zasadę -"nasze zdrowie w naszych rękach".

Ja stosuję profilaktykę hipokratejską, leczącą przyczynę raka. Ustaliłem dietę, którą stsuję każdego dnia już od 15 lat i zdaję sobie sprawę, że będę to musiał czynić do końca życia. Nie występują objawy raka w postaci zaparć, czy krwi i śluzu w kale. Gdybym wybrał profilaktykę WHO musiałbym przejść leczenie medyczne: chemioterapię, radioterapię i operację. Gdybym przeżył takie leczenie i tak muiałbym sobie ustalić odpowiednią dietę, co byłoby dużo trudniej uczynić. Medycyna akademicka leczy objawy - inaczej skutki choroby , a nie jej przyczynę. Przyczyną raka jelita grubego jest nieodpowiednia dieta żywieniowa, powodująca zaparcia. Długo zalegający kał niszczy komórki ścianki jelita, na których pojawia się rak.

Przy okazjii informuję, że biorę udział w dyskusji na temat chorób rakotwórczych -strona www.primanatura.pl, tematy:Po odcięciu glukozy nowotwór ginie!, Czy noszenie biustonoszy może powodować raka? Można tam znależć materiały między innymi na temat przyczyny raka piersi. Tą przyczyną jest noszenie biustonoszy, które uciskając naczynia krwionośne piersi utrudniają normalne krążenie krwi, powodując tym tworzenie się komórek rakotwórczych. Szczególnie cenne są z tym związane wyniki szerokich badań naukowych, jakie zostały przeprowadzone przez małżeństwo Sydney Ross Singer i Soma Grismaijer. Pozdrawiam.

28-11-2011

Czytelników moich postów informuję, że biorę udział w forum dyskusyjnym na temat rzs i innych chorób reumatycznych. Zabierałem głos w dyskusji już 9 razy.Tam młodzi ludzie wchodzący w dorosłe życie i zakładający rodziny przeżywają dramaty zwiazane z chorobami reumatycznymi.
Wiele dyskutujących młodych kobiet boi sie mieć dzieci, tłumacząc to następująco:
- widzą swoje postępujące kalectwo,
- nie będą w stanie zająć się dziećmi, gdyż same wymagają opieki,
- nie chcą skazywać dzieci na zajmowanie się chorą matką.

Patrząc na dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które zamiast ruszać się na świeżym powietrzu siedzą przy komputerach i telewizorach, problem chorób reumatycznych w społeczństwie będzie narastał. Już teraz jak podają statystyki, w Polsce około 20 procent takich dzieci posiada nadwagę. Ruch jest życiem, a tego jak widac na obecnym etapie rozwoju cywilizacji nie doceniamy.

Dla osób zainteresowanych moimi postami na stronie rzs podaję adres - www.rzs.pl/Forum/Leczenie/Potrzebuję pomocy i rady. www.rzs.pl/Forum/Czego boję się w rzs/Dzieciaki i my w rzs.
Pozdrawiam

0 komentarzy
29-06-2011

Cytat:
Napisała formiko
Poczytam w wolnym czasie artykuły, ktore proponujesz. Ciekawa jestem opinii.

Najsłuszniej będzie najpierw przeczytać w kolejności następujace posty:
1/ z dnia 27.03.10. pt. "Medycyna praw natury /reumatyzm/",
2/ z dnia 07.04.10. pt. "W medycynie akademickiej konieczne jest stosowanie prawa rozwoju nauki Poppera",
3/ z dnia 14.06.10. pt. "Róznica /przeciwieństwa/ w leczeniu reumatyzmu metodą naturalna a metodą medyczną",
4/ z dnia 11.12.10. pt. "Przyczyna reumatyzmu - choroba niezakazna przewlekła",
5/ z dnia 24.01.11. pt. "Leczenie reumatyzmu - znane od wieków".
Pozwoli to na zorientowanie się, czy jest sens czytania dalszych wypowiedzi. Oczywiście , jeżeli daną osobę zainteresuja rozpatrywane problemy. Nastepną kolejność czytania postów można zachować w zależności od potrzeb i zainteresowania własnym problmem zdrowotnym.
Z pierwszego postu można zorientować się, że nie tylko w Polsce ale także w Stanach Zjednoczonych Ameryki występują problemy z leczeniem chorób niezakaznych przewlekłych. Dotyczy to chyba wszystkich państw cywilizacji zachodniej. Należy więc dyskutować o tym i szukać alternatywnych rozwiązań. Istnienie monopolisty w każdej działalności ludzkiej jest szkodliwe dla społeczeństw. Porusza ten problem drugi post.
Z postu o przyczynie choroby mozna dowiedzieć się dlaczego medycyna akademicka leczy skutki a nie przyczynę reumatyzmu. Takie postepowanie jak wykazuje praktyka jest włsnie problemem w leczeniu chorób niezakaznych przewlekłych. Z ostatniego, piątego postu widać, że medycyna akademicka odwróciła się plecami do medycyny praw natury. Czy przysięga Hipokratesa, jaką lekarze składają po ukończeniu studiów oddaje istotę zalecenia, wskazaną przez Hipokratesa 2500 lat temu. Naczlna zasada Hipokratesa brzmi - "nieszkodzenie choremu i pomaganie uzdrawiającym siłom natury". W składanej przysiędze druga część zdania - i pomaganie uzdrawiającym siłom natury, jest pominęta . Pozdrawiam.

14-06-2011

Cytat:
Napisał babciela
Opanować skutki, ale nie ma leczenia przyczynowego chorób zwyrodnieniowych...

Dziękuję bardzo za uwagi. Dyskusja pozwala lepiej zrozumieć problem.
Człowiek jest cząstką natury.
Prawa natury ukształtowały anatomię i fiziologię organizmu człowieka, nadal ciągle oddziałują. W wyniku nieznajomości lub lekceważenia znaczenia praw natury przez człowieka, następuje naruszenie równowagi zdrowotności naturalnej /post pt. "Równowaga zdrowotności naturalnej chorób niezakaznych przewleklych"/ i zaczyna się choroba niezakazna przewlekła. Przy reumatyzmie - chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa tymi prawami natury są ruch i temperatura /post pt. "Ruch jest życiem", oraz post pt. "Znaczenie temperatury ciała człowieka w powstawaniu reumatyzmu"/.

W reumatyzmie - chorobie niezakaznej przewlekłej nie da się zlikwidować przyczyny choroby. Mówi o tym nazwa - choroba przewlekła. Znam przyczynę choroby, nie likwiduję jej ale ciągle utrzymuję pod kontrolą tak, aby nie szkodziła mojemu zdrowiu. Pomaga mi w tym ból - anioł stróż naszego zdrowia /
post pt. "Znaczenie bólu w chorobach reumatycznych", oraz post pt. "Jak walczę z bólem reumatycznym"/.

Marzeniem chyba każdej osoby myślącej jest, aby jak najdłużej zachować równowagę zdrowotności naturalnej w różnych chorobach niezakaznych przewlekłych. Aby to uzyskać należy stosować profilaktykę naturalną, czyli podporządkowywać sie działaniu praw natury. Gdy już nastąpi naruszenie tej równowagi i zacznie się np. choroba reumatyczna, wtedy ja stosuję naturalne leczenie przyczynowe. Przyczyna reumatyzmu jest ta sama przy profilaktyce jak i leczeniu choroby. Zrozumiałym jest, że wysiłek jaki muszę ponieść w leczeniu choroby w porównaniu z jej profilaktyką jest niewspółmiernie większy.

Dlaczego medycyna akademicka stosuje leczenie skutków reumatyzmu- choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa a nie jej przyczyny, można przeczytać w poście pt. "Przyczyna reumatyzmu -choroba niezakazna przewlekła".

Proponuję przeczytać posty stanowiące odpowiedz osobom na ich pytania: post z dnia 19.05.10. pt. "Ustosunkowanie się do niektórych uwag dotyczacych moich wypowiedzi", oraz post z dnia 11.01.11. pt. "Odpowiedz użytkownikom internetu o nazwie al-ka i bronczyk". Adres dla ostatnich dwóch postów - www.senior.pl//zdrowie/dyskusje/choroby/medycyna praw natury ?reumatyzm/ Leon-GdaNsk/. Pozdrawiam.

14-05-2011

1.Wstęp.

Rak piersi jest w Polsce pierwszą wśród nowotworów co do częstości przyczyną zgonów u kobiet. Jest to więc bardzo ważny problem społeczny i każdy proponowany sposób, jak sądzę winien być doceniony. Poprzednie moje wypowiedzi w internecie, dotyczące chorób niezakażnych przewlekłych wypływały z doświadczeń, jakie uzyskałem na własnym organizmie. Z 22 chorób niezakaznych przewlekłych nawiedzających mój organizm potwierdziła się zbudowana hipoteza, że przyczyna wewnętrzna, bezpośrednia jest taka sama dla tych chorób. Jest nią niedokrwienie /niedożywienie/ komórek i tkanek miejsc bolących organizmu człowieka. Natomiast przyczyna zewnętrzna jest różna dla różnych chorób niezakaznych przewlekłych.

Wyprowadzenie przyczyny wewnętrznej, bezpośredniej chorób niezakaznych przewlekłych bierze swój początek z podstawowego prawa natury. Brzmi ono - zródłem życia żywych organizmów na kuli ziemskiej jest odżywianie. W organizmie człowika do wszystkich komórek i tkanek potrzebne produkty odżywcze dostarcza krążąca krew.

2. Przyczyny raka piersi.

W medycynie akademickiej jest stosowany podział chorób na dwie grupy - choroby zakazne i niezakazne przewlekle. W 2006 roku Światowa Organizacja Zdrowia z okazji 60-lecia swojej działalności przypomniała, że już 210 lat istnieją szczepionki przeciw chorobom zakaznym. Pierwszą ludzkość uzyskała w 1796 r na ospę, a ostatnią w 2006r na raka szyjki macicy. Można postawić hipotezę, że wszystkie inne rodzaje raka, za wyjątkiem raka szyjki macicy należą do chorób niezakaznych przewlekłych. Będą więc trwać, jak każda z tych chorób do końca życia. Nie da się ich całkowicie wyleczyć, a tylko zaleczyć. Hipoteza naukowa porządkuje wiedzę w rozpatrywanym problemie, ukierukowuje badania i poszukiwania.
Przy chorobach niezakaznych przewlekłych nawiedzających mój organizm hipoteza ta sprawdziła się i dlatego jest pełna podstawa, aby ją zastosować przy leczeniu raka piersi. Znana jest więc przyczyna wewnętrzna, bezpośrednia wywołująca to schrzenie.Jest nią niedokrwienie /zagłodzenie/ komórek i tkanek chorych miejsc piersi.
Zastanawiając się co może być przyczyną zewnętrzną raka piersi nasuwa się logiczny wniosek. Jest nią:
a/ ucisk biustonosza na naczynia krwionośne piersi,
b/ biustonosz podtrzymując piersi eliminuje ich naturalne zwisanie, powodując przez to zaburzenia w pierwotnym krążeniu krwi.

3. Czynniki potwierdzające hipotezę przyczyny raka piersi.

a/ M. Kuszewska w tygodniku Rewia z22.09.07 informuje - brytyjskie zródła podają, że około 80% kobiet nosi biustonosze zle dobrane. W Polsce jest jeszcze gorzej. Kobiety myślą, że są po prostu skazane na złe staniki. W artykule tym autorka podreśla, że zle dobrane biustonosze mogą prowadzić do poważnych chorób.
b/ Lekarze zastanawiają się dlaczego kobiety Afryki mniej chorują na raka piersi w porównaniu z kobietami państw cywilizacji zachodniej. Wniosek prosty - gdyż tam w mniejszym stopniu noszony jest biustonosz.
c/ W latach 70-tych ubiegłego wieku lekarze zastanawiali się dlaczego w Polsce mniej występuje rak piersi u kobiet na wsi w porównaniu z miastem. W tamtym czasie kobiety na wsi mniej nosiły biustonosze niż kobiety w mieście. Teraz przez rozpowszechnienie telewizji różnice te znacznie się zmniejszyły.
d/ W internecie można przeczytać, że w Wielkiej Brytanii zdiagnozowano wzrost częstotliwości zachorowań na raka piersi od roku 1971 do roku 2004 o 81%. Ten wzrost można również przypisać jak w Polsce wyrównywaniem z latami noszenie biustonoszy przez kobiety na wsi i w mieście,

0 komentarzy
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
karmina Sąsiadujące profile andomi


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.