menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Sprawdź pogodę zanim wyruszysz w trasę!
04-05-2022 08:56 PM

Co to jest mapa burzowa?

Mapy burzowe to rodzaj map pogodowych, które pokazują lokalizację i siłę burz.

Mapa będzie pokazywać pozycję burzy, jej kierunek, prędkość i nasilenie. Mapy sztormów mogą być używane do śledzenia huraganów, jak również innych rodzajów burz.

Mapy sztormów są zazwyczaj interaktywne i pozwalają użytkownikom na powiększanie określonych obszarów. Dostarczają one również aktualnych informacji o aktualnym położeniu burzy i prognozowanej ścieżce jej przebiegu, co jest przydatne dla tych, którzy chcą mieć ją na oku, gdy są poza domem.

Jak mogę śledzić ruch burzy?

Narodowe Centrum Huraganów posiada wiele narzędzi, które pomagają w śledzeniu burzy. Dostarcza mapy, wykresy i prognozy, które pokazują, gdzie obecnie znajduje się burza, dokąd zmierza i co zrobi, gdy tam dotrze. Możesz również dowiedzieć się, czy Twój obszar jest zagrożony oraz jak bardzo jesteś przygotowany na burzę.

Jak działa Mapa Burz i jak mogę z niej korzystać?

Mapa sztormów to narzędzie wizualizacyjne, które pokazuje aktualne i prognozowane położenie sztormów tropikalnych na Oceanie Atlantyckim. Dostarcza ona również informacji o sile burzy, jej lokalizacji oraz o tym, kiedy znajdzie się ona na lądzie. Mapa burza nie pokazuje żadnych innych systemów pogodowych.

Mapa sztormów została stworzona przez Narodowe Centrum Huraganów (NHC) i jest prowadzona przez zespół meteorologów w siedzibie NHC w Miami na Florydzie. Dane na mapie są aktualizowane co sześć godzin o nowe prognozy zespołu NHC. Mapy tej można używać do śledzenia burz w miarę zbliżania się do celu oraz do planowania potencjalnych skutków dla danego obszaru.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.