menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

12-08-2018 21:12

2657
============
tym razem opowiadania

Hakan Nesser - Intrigo <--- czyta Adam Bauman

"Intrigo" to zbiór wybranych najlepszych opowiadan Håkana Nessera obejmujacy utwory: Rein, Droga Agnes!, Wezowy kwiat z Samarii, Wszystkie informacje w sprawie oraz najnowsza nowele autora – Tom.

Fabula rozgrywa sie w fikcyjnym mieście Maardam oraz jego okolicach i krąży wokół motywów takich jak ucieczka, wina, zemsta, pojednanie czy tajemnice sprzed lat, które dopiero teraz wychodzą na swiatło dzienne.

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu; zdradzony mąż, któremu – jak sadził – udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie; dziewczyna, która przed trzydziestu laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
Wszystkie opowieści, choć niesplecione ze sobą w oczywisty sposób, w mroczny sposób łączą przeszłość z teraźniejszością, odkrywając przy tym psychologiczne tlo zbrodni. Nesser w typowym dla siebie stylu, krok po kroku prowadzi czytelnika do tajemnicy kryjącej się w każdej z tych historii.

08-07-2018 21:26

2653
===========
mam tylko jedną audio, inne mam w pdf

Hakan Nesser - Karambol <--- czyta Robert Jarociński

Pijany kierowca powoduje wypadek, w którym ginie młody chłopak. Przerażony sprawca pod osłoną deszczu i ciemności ucieka z miejsca przestępstwa, lecz mimo wyrzutów sumienia nie zmierza przyznać się do winy.
Ale pewnego dnia dostaje anonimowy list od kogoś, kto był świadkiem śmierci chłopaka. Mężczyzna wpada w panikę. Gotów jest na wszystko, byle tylko skrywana przez niego tajemnica nie wyszła na jaw. Pociągnie to za sobą lawinę tragicznych zdarzeń, a jego życie przemieni w piekło. Jak wiele zła zdoła jeszcze wyrządzić jeden człowiek, uciekający przed odpowiedzialnością i karą?

05-07-2018 22:56

2646
============
elizka proponuje, ja uzupełniam

Danuta Mostwin - Cień księdza Piotra<--- czyta Henryk Machalica

Saga Polska, cykl powieściowy, w którym autorka przedstawiła dzieje kilku pokoleń polskiej rodziny.
Na ten cykl składają się powieści: Cień księdza Piotra, Szmaragdowa zjawa, Tajemnica zwyciężonych, Nie ma domu, Dom starej lady, Ameryko! Ameryko!, i Ja za wodą, ty za wodą.

27-06-2018 19:25

2643
============
kolejna nowość u mnie

Viva 18 wywiadów<--- czytają: Laura Breszka, Krzysztof Banaszyk

Z okazji 18 rocznicy powstania magazynu Viva zostalo wydanych w formie audio 18 ekskluzywnych wywiadów:

Jeremi Przybora, Krzysztof Krawczyk, Magdalena Zawadzka, Tomasz Stańko,
Magda Gessler, Agata Młynarska, Jolanta Kwaśniewska, Jerzy Gruza, Jerzy Stuhr,
Urszula Dudziak, Zbigniew Zamachowski, Borys Szyc, Jan Jakub Kolski, Anna Przybylska,
Szymon Szurmiej,Sławomir Mrożek, Joanna Bator, Magda Umer


Wywiady prowadzili: Katarzyna Przybyszewska, Krystyna Pytlakowska, Piotr Najsztub, Sylwia Borowska, Marcin Kydrynski, Elzbieta Pawelek, Roman Praszynski, Aleksandra Kwasniewska oraz Liliana Snieg-Czaplewska.

Lektorami sa Laura Breszka oraz Krzysztof Banaszyk.
Nie sa to nagrane wywiady, ale wywiady odczytane przez tych dwoje lektorów. Np. w pierwszym wywiadzie Krzysztof Banaszyk odczytuje zarówno prowadzącego Marcina Kydryńskiego jak i pytanego Jeremiego Przyborę. W drugim wywiadzie Laura Breszka czyta pytania prowadzącej wywiad Krystyny Pytlakowskiej, a Krzysztof Banaszyk piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. W trzecim Laura Breszka czyta pytania Krystyny Pytlakowskiej oraz odpowiedzi Magdaleny Zawadzkiej. W dziewiątym rozmawiała Liliana Snieg-Czaplewska (Laura Breszka) z Jerzym Stuhrem (Krzysztofem Banaszykiem).

Czy to zle? Pewnie fajnie byłoby posłuchać prawdziwych głosów, ale należy pamiętać, że wywiady były przeprowadzane dla czasopisma Viva i ukazały się w ciągu tych 18 lat na jego lamach, a lektorzy na ile to było możliwe dobrze wywiązali się ze swego zadania.

17-06-2018 13:37

2642
+++++++++++++++
u mnie nowość

Roberto Costantini - Żona doskonała <--- czyta Adam Bauman

Po międzynarodowym sukcesie Trylogii Zła komisarz Balistreri powraca w thrillerze wciągającym czytelnika w zapierający dech w piersiach wir suspensu.

Rzym 2001 roku. Dwie pary, amerykański profesor włoskiego pochodzenia Victor Bonocore i jego żona Nicole Steele, prokurator Bianca Begnini i jej mąż Nanni Annibaldi. Dwa małżeństwa jak wiele innych, czasem szczęśliwe, czasem mniej. Między nimi niebezpieczna dwudziestolatka, Scarlett Steele. Wokół roztacza się półświatek Głuchoniemego i Dziurkacza, ustawianie zamówień publicznych, hazard, lichwa i okrutna śmierć dziewczyny, Donatelli. Wszystko wygląda na kolejny akt przemocy wobec kobiet, morderca zostaje szybko wykryty i sprawiedliwości staje się zadość. A może nie?

Kiedy ginie kolejna osoba, Michele Balistreri, naczelnik sekcji zabójstw wydziału kryminalnego prowadzi śledztwo wspólnie z prokurator Biancą Begnini. Oboje tworzą mieszankę wybuchową, sposób prowadzenia śledztwa gwałci wszelkie reguły prawa, a jego wynik to kompletna klęska. Aresztowanie podejrzanych wywołuje międzynarodowy kryzys dyplomatyczny. Wszystko źle się kończy.

Po dziesięciu latach nieoczekiwane spotkanie popycha Balistreriego do ponownego zajęcia się sprawą, w której nie znaleziono winnych. A skoro nie jest za późno na sprawiedliwość, może nie jest też za późno na miłość i życie? A może szansa ostatecznie przepadła.

Strona 1 z 127:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X