menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

02-12-2017 20:27

2620
==========
elizka proponuje, ja uzupełniam

Kazuo Ishiguro - Nie opuszczaj mnie <--- czyta Maria Peszek

Elitarna szkoła z internatem, stawiająca duży nacisk na zdrowie i kreatywność. Dzieci nie wyjeżdżają stąd na wakacje, nie znają niczego, co znajdowałoby się poza jej murami. To dla nich swojego rodzaju rodzinny dom.

Wiedzą, że innej rodziny nie mają. Wiedzą, że zostały stworzone, by kiedyś w przyszłości poddać się tajemniczym donacjom. Ale tak naprawdę żyją w atmosferze niepewności i domyślania się. Domyślania się głównie z nudów, bo chyba nie do końca chcą „wiedzieć”. Gdy odkrywanie sekretów ma charakter zabawy, wszystko jest fajnie, ale jeśli przypadkiem uda się odkryć coś niepokojącego – lepiej szybko zamknąć oczy.

Pod szkolnym kloszem dorastają trzy wyraziście nakreślone postaci. Tommy, niekreatywny, impulsywny chłopiec, któremu przeznaczono dziwne, niepasujące do niego życie. Ruth, z talentem tworząca własny świat iluzji, w którym może być królową. I Kathy C, narratorka powieści – wrażliwa obserwatorka, niewyróżniająca się, ale wnikliwie starająca się rozwikłać zagadki ich wspólnej rzeczywistości.

Dzieci te wkrótce ukończą szkołę, ich życie potoczy się dalej – ale nigdy nie wejdzie na te tory, jakimi biegnie życie nasze i naszych znajomych.

12-11-2017 22:34

2612
=============
tenia proponuje, ja uzupełniam

Anne Tyler - Obiad w restauracji dla samotnych <--- czyta Ksawery Jasieński
Powieść psychologiczno-obyczajowa laureatki Nagrody Pulitzera.

Pearl i Beck stanowili kiedyś rodzinę. Beck jednak odszedł, zostawiając żonę i dzieci. Jego decyzja zaważyła na życiu całej rodziny i każdego z osobna. Po latach Pearl, żegnająca się ze światem, żąda od syna, by zaprosił na obiad wszystkich bliskich. Przed czytelnikiem z wolna odsłania się ukryte oblicze rodzinnego świata...

28-10-2017 19:07

2610
===========
elizka proponuje, ja uzupełniam

John Ehle - Zimowi ludzie<--- czyta Joanna Jędryka

"Zimowi ludzie" to wspaniała opowieść o miłości i nienawiści, które rządzą zachowaniami bohaterów, o pracy, uświęconych tradycją obyczajach rodzinnych, poszanowaniu uczuć w obliczu tragicznych wydarzeń.
Na podstawie tej powieści Ted Kotcheff wyreżyserował film z Kelly McGillis i Kurtem Russellem w rolach głównych.

28-10-2017 19:04

2607
============
u mnie nowość

Małgorzata Kalicińska - Trzymaj się, Mańka<--- czyta Marta Klubowicz

Małgorzata Kalicińska przekonuje, że najlepsze dopiero przed nami! Romans, który przywraca uśmiech i wiarę w ludzi.

Marianna, lat kilkadziesiąt z lekkim plusem, nie jest specjalnie przebojowa i żadna z niej superbohaterka. Jest za to kobietą, z którą chce sie przebywać i towarzyszyć jej w życiowych perypetiach. Bliska. Niemal znajoma.
Po ocknięciu się z żałoby po siostrze Lilce walczy z zalanym mieszkaniem i remontem, jednocześnie poszukuje pracy i próbuje zrozumieć fakt, że w życiu jej ojca pojawiła się nowa kobieta. Jak male dziecko, Marianna jest o tatę zazdrosna.
Sfrustrowana i samotna odnajduje radość w mejlowaniu z Antonim – dawnym znajomym, teraz pracującym w Korei Południowej. By uciec od codziennego zgiełku, Mańka przyjmuje zaproszenie na krótki wypad do Korei.
Nieoczekiwanie rozmawia z kobietami z różnych stron świata, które zdecydowały się żyć tak, jak chcą, i odnalazły w ten sposób szczęście.
Rezultat tego „desperackiego susa” zaskakuje ją samą. Okazuje się, że najlepsze w jej życiu wcale nie minęło, a dopiero się zaczyna.

10-09-2017 14:27

2600
===========
Janusz proponuje, ja uzupełniam

niestety mam tylko eksiążkę w formacie pdf

Andrew Morton - Diana, Moja Historia

Wstrząsający światowy bestseller, który Diana pomagała pisać, i który ukształtował jej los i przeznaczenie, i który zmienił królewska rodzinę na zawsze.
Istnieje tylko jedna prawdziwa i źródłowa biografia Diany, księżnej Walii: ta, w której powstawaniu ona sama sekretnie brała udział. To jest właśnie ta książka.
Opublikowano o niej setki książek, biografie oparte głównie na plotkach i żalach niechętnej służby, ograniczonym widzeniu przyjaciół, lub tzw. przyjaciół oraz ilustrowane zdjęciami, pstrykanymi przez paparazzich.
„Diana – moja historia” opiera się na zarejestrowanych na magnetofonie wywiadach, przekazanych w sekrecie przez księżną Walii Andrew Mortonowi w czasie głębokiego kryzysu w małżeństwie księżnej oraz w jej życiu, ilustrowanych unikalnymi kolorowymi fotografiami, które ona sama dostarczyła.
Odkąd życie Diany tak dramatycznie się zakończyło, ta książka jest tak bliska autobiografii, jaką świat kiedykolwiek może otrzymać.

„Bardzo rzadko biografie królewskie pełnią tak decydującą rolę w życiu poddanych” Anthony Holden, DAILY MAIL
„Najlepiej udokumentowana i miarodajna książka o rodzinie królewskiej, jaka kiedykolwiek powstała”. Sunday Times
„Nowoczesna klasyka, książka, która zmieniła życie tych, którzy byli jej bohaterami” David Sexton London Evening Standard
“...wiarygodny, intrygujący, lecz także alarmujący portret ‘ostatniej ikony dwudziestego wieku’ ” Lynn Barber Daily Telegraph

Strona 1 z 125:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X