menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

26-02-2018 18:43

2633
=============
polecam tę autorkę

Hanna Cygler - Grecka mozaika <--- czyta Piotr Grabowski

Labirynt losów i uczuć z grecką tajemnicą w tle.

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką... Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? Przeznaczenie bywa przewrotne i wiedzą o tym zwłaszcza Grecy...

Hanna Cygler zaprasza czytelnika na kolejną pasjonującą przygodę, podczas której na przestrzeni lat przemierzy Grecję i Bieszczady, Kraków, Gdańsk, Londyn i Nowy Jork. Przygodę, w której wątki historyczne splecione będą z miłosnymi i sensacyjnymi, a z bohaterami jak zwykle trudno się będzie rozstać.

30-01-2018 23:28

2628
============
mój najnowszy nabytek

Maja Lunde - Historia pszczół <--- czytaja: Magdalena Schejbal, Leszek Filipowicz, Adam Bauman

TRZY KONTYNENTY, TRZY EPOKI, TRZY POSTACI.

WIELOWYMIAROWA OPOWIEŚĆ, W KTÓREJ ZACZYTAŁY SIĘ MILIONY CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

HERTFORDSHIRE, 1852. William, przyrodnik, właśnie wpadł na genialny pomysł, jak zrewolucjonizować konstrukcję ula. Nie wie jednak, że równolegle nad tym samym projektem pracuje inny wynalazca…

AUTUMN HILL, 2007. Prowadzący rodzinną hodowlę pszczół George ma nadzieję, że jego syn Tom przejmie po nim interes. Dowiaduje się, że chłopak ma inne plany, a co więcej – w całych Stanach pszczoły zaczynają wymierać.

SYCZUAN, 2098. W pozbawionym pszczół świecie przyszłości Tao od rana do nocy pracuje nad zapylaniem kwiatów. Pragnie, by jej syn, Wei-Wei, uniknął jej losu. Niespodziewanie jednak dziecko znika w tajemniczych okolicznościach, matka zaś wyrusza w podróż, by go odszukać.

Maja Lunde tworzy historię ludzkiego życia, które poruszają i angażują, a zarazem rzuca światło na globalną katastrofę.

02-12-2017 20:27

2620
==========
elizka proponuje, ja uzupełniam

Kazuo Ishiguro - Nie opuszczaj mnie <--- czyta Maria Peszek

Elitarna szkoła z internatem, stawiająca duży nacisk na zdrowie i kreatywność. Dzieci nie wyjeżdżają stąd na wakacje, nie znają niczego, co znajdowałoby się poza jej murami. To dla nich swojego rodzaju rodzinny dom.

Wiedzą, że innej rodziny nie mają. Wiedzą, że zostały stworzone, by kiedyś w przyszłości poddać się tajemniczym donacjom. Ale tak naprawdę żyją w atmosferze niepewności i domyślania się. Domyślania się głównie z nudów, bo chyba nie do końca chcą „wiedzieć”. Gdy odkrywanie sekretów ma charakter zabawy, wszystko jest fajnie, ale jeśli przypadkiem uda się odkryć coś niepokojącego – lepiej szybko zamknąć oczy.

Pod szkolnym kloszem dorastają trzy wyraziście nakreślone postaci. Tommy, niekreatywny, impulsywny chłopiec, któremu przeznaczono dziwne, niepasujące do niego życie. Ruth, z talentem tworząca własny świat iluzji, w którym może być królową. I Kathy C, narratorka powieści – wrażliwa obserwatorka, niewyróżniająca się, ale wnikliwie starająca się rozwikłać zagadki ich wspólnej rzeczywistości.

Dzieci te wkrótce ukończą szkołę, ich życie potoczy się dalej – ale nigdy nie wejdzie na te tory, jakimi biegnie życie nasze i naszych znajomych.

12-11-2017 22:34

2612
=============
tenia proponuje, ja uzupełniam

Anne Tyler - Obiad w restauracji dla samotnych <--- czyta Ksawery Jasieński
Powieść psychologiczno-obyczajowa laureatki Nagrody Pulitzera.

Pearl i Beck stanowili kiedyś rodzinę. Beck jednak odszedł, zostawiając żonę i dzieci. Jego decyzja zaważyła na życiu całej rodziny i każdego z osobna. Po latach Pearl, żegnająca się ze światem, żąda od syna, by zaprosił na obiad wszystkich bliskich. Przed czytelnikiem z wolna odsłania się ukryte oblicze rodzinnego świata...

28-10-2017 19:07

2610
===========
elizka proponuje, ja uzupełniam

John Ehle - Zimowi ludzie<--- czyta Joanna Jędryka

"Zimowi ludzie" to wspaniała opowieść o miłości i nienawiści, które rządzą zachowaniami bohaterów, o pracy, uświęconych tradycją obyczajach rodzinnych, poszanowaniu uczuć w obliczu tragicznych wydarzeń.
Na podstawie tej powieści Ted Kotcheff wyreżyserował film z Kelly McGillis i Kurtem Russellem w rolach głównych.

Strona 1 z 126:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X