menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

10-09-2017 13:27

2600
===========
Janusz proponuje, ja uzupełniam

niestety mam tylko eksiążkę w formacie pdf

Andrew Morton - Diana, Moja Historia

Wstrząsający światowy bestseller, który Diana pomagała pisać, i który ukształtował jej los i przeznaczenie, i który zmienił królewska rodzinę na zawsze.
Istnieje tylko jedna prawdziwa i źródłowa biografia Diany, księżnej Walii: ta, w której powstawaniu ona sama sekretnie brała udział. To jest właśnie ta książka.
Opublikowano o niej setki książek, biografie oparte głównie na plotkach i żalach niechętnej służby, ograniczonym widzeniu przyjaciół, lub tzw. przyjaciół oraz ilustrowane zdjęciami, pstrykanymi przez paparazzich.
„Diana – moja historia” opiera się na zarejestrowanych na magnetofonie wywiadach, przekazanych w sekrecie przez księżną Walii Andrew Mortonowi w czasie głębokiego kryzysu w małżeństwie księżnej oraz w jej życiu, ilustrowanych unikalnymi kolorowymi fotografiami, które ona sama dostarczyła.
Odkąd życie Diany tak dramatycznie się zakończyło, ta książka jest tak bliska autobiografii, jaką świat kiedykolwiek może otrzymać.

„Bardzo rzadko biografie królewskie pełnią tak decydującą rolę w życiu poddanych” Anthony Holden, DAILY MAIL
„Najlepiej udokumentowana i miarodajna książka o rodzinie królewskiej, jaka kiedykolwiek powstała”. Sunday Times
„Nowoczesna klasyka, książka, która zmieniła życie tych, którzy byli jej bohaterami” David Sexton London Evening Standard
“...wiarygodny, intrygujący, lecz także alarmujący portret ‘ostatniej ikony dwudziestego wieku’ ” Lynn Barber Daily Telegraph

24-08-2017 22:01

2590
===========
Pani Stefania

niestety zadziałała cenzura w moim chomiku i mogę tylko przedstawić kolejną także świetną pozycję

Stefania Grodzieńska - Kawałki żeńskie, męskie i nijakie <--- czytają: Elżbieta Kijowska i Jacek Kiss

Drugi po "Już nic nie muszę" zbiór felietonów wszechstronnej Stefanii Grodzieńskiej.
Pod nazwą: felietony – czy tytułowe: "kawałki" kryje się jednak więcej form artystycznych: humoreski i skecze, które Grodzieńska pisywała przez wiele lat w założeniu ich wykonań scenicznych oraz rozmowy na aktualne i dawne tematy z redaktor Beatą Kęczkowską, stałą współpracownicą Autorki.
Kawałki "męskie" napisali zaprzyjaźnieni z Grodzieńską Władysław Kopaliński, Wojciech Mann i Wojciech Młynarski.
A nijakie? Autorka utrzymuje, iż mianem takich nazywa wszystkie te mniej udane, "bezpłciowe".
Znając wszak poczucie humoru i dystans do własnej twórczości wielkiej "chałturzystki" możemy być pewni, że żadnej "bezpłciowości" w tej książce nie znajdziemy.

26-07-2017 21:56

2570
==========
u mnie nowość

Remigiusz Mróz - Czarna Madonna<--- czyta: Krzysztof Gosztyła

Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym. Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego.

Przez pierwsze godziny Filip wierzy, ze samolot się odnajdzie. Nic nie wskazuje na zamach, straż przybrzeżna nie odnajduje wraku, a co jakiś czas do kontroli lotów dociera sygnał z transpondera.

Co stało się z boeingiem? Jaki związek ma jego zniknięcie z podobnymi zdarzeniami?
I jakie znaczenie ma obraz Matki Bożej, nazywany Czarna Madonna?

Pierwsze odpowiedzi każą Filipowi sadzić, że niewiedza naprawdę jest błogosławieństwem.

03-07-2017 16:21

2568
===========
Stefan proponuje, ja uzupełniam

Karin Wahlberg - Ostatni dyżur <--- czyta Mariusz Bonaszewski

W prowincjonalnym szpitalu zostają znalezione zwłoki młodej lekarki. Maria Kaahn miała opinię łamiącej męskie serca manipulatorki. Kiedy więc wychodzi na jaw, że ofiara morderstwa była w ciąży, krąg podejrzanych okazuje się wcale niemały.
Czyżby motywem zbrodni była chęć ukrycia wstydliwej prawdy?
Prowadzący dochodzenie komisarz Claes Claesson zagłębia się w tajemnice szpitala. Nie domyśla się jednak, że los szykuje mu niespodziankę w postaci romantycznej przygody.

""Ostatni dyżur"" to pierwsza powieść kryminalna Karin Wahlberg, autorki bestsellerowej serii szwedzkich kryminałów, sprzedanej w prawie 1,5 miliona egzemplarzy. Karin Wahlberg to szwedzka pisarka, jedna z najbardziej poczytnych autorek literatury sensacyjnej. Jej książki, których głównymi bohaterami są Claes Claesson i Veronika Lundborg, zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów, otrzymywały też złote i srebrne nagrody w kategorii książek kieszonkowych. Karin Wahlberg pracuje jako lekarka w szpitalu uniwersyteckim.

28-06-2017 21:38

2566
===========
pluto37 proponuje, ja uzupełniam

Henryk Rzewuski - Pamiątki Soplicy <--- czyta Henryk Machalica

Debiut literacki, a jednocześnie najdoskonalszy i najpopularniejszy utwór Rzewuskiego, którego do napisania, jak się powszechnie uważa, nakłonił sam Adam Mickiewicz.
Cykl składa się z 25 gawęd, szkiców historyczno-obyczajowych, w których pisarz, posługując się postacią szlachcica, Seweryna Soplicy, w mistrzowski sposób przedstawił sposób myślenia, życie i obyczaje prowincjonalnej szlachty u schyłku niepodległej Rzeczypospolitej.

Strona 1 z 124:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X