menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

post 2620 = 02-12-2017
12-02-2017 08:27 PM

2620
==========
elizka proponuje, ja uzupełniam

Kazuo Ishiguro - Nie opuszczaj mnie <--- czyta Maria Peszek

Elitarna szkoła z internatem, stawiająca duży nacisk na zdrowie i kreatywność. Dzieci nie wyjeżdżają stąd na wakacje, nie znają niczego, co znajdowałoby się poza jej murami. To dla nich swojego rodzaju rodzinny dom.

Wiedzą, że innej rodziny nie mają. Wiedzą, że zostały stworzone, by kiedyś w przyszłości poddać się tajemniczym donacjom. Ale tak naprawdę żyją w atmosferze niepewności i domyślania się. Domyślania się głównie z nudów, bo chyba nie do końca chcą „wiedzieć”. Gdy odkrywanie sekretów ma charakter zabawy, wszystko jest fajnie, ale jeśli przypadkiem uda się odkryć coś niepokojącego – lepiej szybko zamknąć oczy.

Pod szkolnym kloszem dorastają trzy wyraziście nakreślone postaci. Tommy, niekreatywny, impulsywny chłopiec, któremu przeznaczono dziwne, niepasujące do niego życie. Ruth, z talentem tworząca własny świat iluzji, w którym może być królową. I Kathy C, narratorka powieści – wrażliwa obserwatorka, niewyróżniająca się, ale wnikliwie starająca się rozwikłać zagadki ich wspólnej rzeczywistości.

Dzieci te wkrótce ukończą szkołę, ich życie potoczy się dalej – ale nigdy nie wejdzie na te tory, jakimi biegnie życie nasze i naszych znajomych.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X