menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika awasawaawasawa
O mnie
Imię
Andrzej Wasilewski
Wiek
77
Płeć
Mężczyzna
Stan cywilny
Małżeństwo
Kraj
Polska
Województwo
wielkopolskie
Moje zainteresowania
Nie podano żadnych zainteresowań.
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Przeplatanki biegu czasu
Zdjęcie użytkownika awasawa
 
Forum
Data dołączenia: 17-02-2015
Wszystkich postów: 42 (0.03 postów na dzień)
Szybkie komentarze
15-02-2016 17:53
Awatar użytkownika eledand

Witaj i poczytałam a w rzeczywistości masz rację.Spojrzenie na siebie i danie cokolwiek,drugiej osobie,ale tak bezinteresownie,Poza tym obdzielenie Zwierząt i spoglądanie na naszą przyrodę to powinno nasze Oczy cieszyć a wtedy staniemy się przyjażniejsi..
14-02-2016 14:11
Awatar użytkownika awasawa

WALENTYNKI ?
Ósmy marca nadal mocno tkwi w tradycji starszego pokolenia jako Dzień Kobiet. Wżył się w tradycję, wspomnienia, życiorysy. I wcale nie jest prawdą, że święto owe wymyślili komuniści. Oni je uaktywnili. Z drugiej zaś strony - wypaczyli. Uaktywnili przez nadanie mu rangi niemal państwowej. Wypaczyli realizacją emocjonalnie beznamiętną, formalizacją urzędową. A naród? A my, naród podchodziliśmy ochoczo: panie "stawiały" kawę i jakieś ciasta. Balangi w pracy zaczynały się skromnie około czternastej a potem pijaństwo szło niemal do wieczora. Męskie pijaństwo. Panie biegły do domu, do dzieci.

Nowa ideologia wymagała nowej rytualizacji. Najlepiej jakiejś amerykańskiej. Nowy duch, nowy Wielki Brat. Może więc "walentynki"? Święty Walenty jest bardzo dobrym nośnikiem bo święty. Nadto - patron zakochanych. Dlatego w USA jest to "święto" głównie panienek i kawalerów, doskonałe dla podnoszenia temperatury klimatów w relacjach. A w Polsce? Także. Ale nadto w Polsce dziadek zabiera małe wnuczki na lody z okazji "walentynek", mama wysyła synka do babci z kwiatkiem z okazji "walentynek". Żona domaga się od męża jakiegoś walentynkowego gestu (pomna Dnia Kobiet) on zaś odpowiada "przecież po 30 latach małżeństwa nie będę ci kupował w TESCO jakiegoś tam misia z serduszkiem".

Pewnie jak to bywa przy przenoszeniu "na żywca" wzorców innej kultury społecznej, coś tu chyba wypaczamy. A jak Ty myślisz?
Ostatnie wpisy do bloga
Brak wpisów
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
fhucave Sąsiadujące profile Naduye77


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.