menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika drapak212drapak212
O mnie
Brak informacji.
Moje zainteresowania
Nie podano żadnych zainteresowań.
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika drapak212
 
Szybkie komentarze
Brak komentarzy.
Ostatnie wpisy do bloga
13-02-2018

Mieści się od Polski dość niedaleko, można się tam wybrać na kilka dróg - stateczkiem, samolotem, a także dwuśladowcem. Jednakowoż nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak inne ojczyzny Europy - na przykład Rumunia, czy Włochy. Przede wszystkim z powodu na stawki - Dania jest stosunkowo arcykosztownym krajem do relaksu jeśli chodzi o wakacje. Nie zmienia to faktu, że wypada zrozumieć ciekawostki z nim związane.
Mało osób ma świadomość, że Królestwo Danii ma ogromną ilość wysp. Łącznie powyżej 400, które stanowią niemalże jedną trzecią obszaru całego Królestwa Danii. Pewne z nich ciągle pozostają bezludne - głównie te mniejsze.
Kolejnej nowiny nie muszę prezentować sympatykom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w tym miejscu. Wymyślił je Duńczyk Kirk Christiansen relatywnie dawno, bo już w 1947 roku. W słownictwie duńskim wyraz Lego oznacza "baw się dobrze" i przypuszczalnie na całym globie setki osób wzięło sobie tę ideę do serducha. Główna centrala znajduje się w znikomym grodzie Billund. Znajduje się tam tematyczne wesołe miasteczko, do którego bilet pożera w przybliżeniu dwieście złotych.
W każdej chwili uruchamiając Bluetootha w swoim urządzeniu mobilnym mamy coś wspólnego z rzeczonym krajem. To właśnie w tym Królestwie rządził władca Bluetooth w X wieku. To dla jego honoru nazwano tę metodę łączności.
W Królestwie Danii trwa zwyczaj, iż gdy w dzień swoich dwudziestych piątych urodzin chłopak lub panna w tym kraju ciągle jest singlem, można na niego wyrzucić wór z cynamonem. Aktualnie może się to dziać coraz częściej.
Dania śmieszne ciekawostki zdołają zaskoczyć. A w tym momencie słowo o budżecie - myślałeś ile kasy dostaje Duńczyk? Przeciętna minimalna godzinne pensja równa się 62 złote. Każdego miesiąca statystyczny Duńczyk zarabia około 16 tysięcy zł. Trzeba jednak pamiętać, że nakład pieniężny w Danii są dużo większe niż w Polsce. Nie zmienia to wcale sprawy, iż tygodniowo oszczędzają oni zdecydowanie więcej niż kobieta zatrudniona w naszym kraju.

0 komentarzy
15-10-2017

Niezwykły zestaw nowin o kraju samurajów, który zszokuje kobiet. Ten niezwykły obszar potrafi zdumieć na każdym kroku, a bytujący w tym kraju osoby są nadzwyczaj szczęśliwi. Pomysłowość obywateli Japonii i specyficzna atmosfera to coś co cechuje tę krainę w Azji.
W tym regionie istnieje wiele ekscytujących paragrafów normujących. Dla przykładu, prawdopodobnie mogłeś nie orientować się, że każda persona harująca w tym kraju ma sądowo zagwarantowaną drzemkę w czasie pracy. Do 2015 roku zabroniony był pląs po godzinie 22 - z pewnością to nie był państwo dla kochających pląs.
Co więcej, w Japonii można zdobyć dość rzadkiego kawona w kształcie prostokąta bądź serca. Nie jest to tymczasem tania sprzedaż, pojedyncza jednostka tego wytworu pochłania nawet 165 dolarów. Inną ciekawostką jest obawa Japończyków przed numerem cztery. Nie kocha jej żaden człowiek i stroni się jej zasadniczo zawsze. Gdyby możliwe było usunięcie tego numeru, bez wątpienia zostałoby to wypracowane. Wszystko złączone jest ze sposobem wypowiedzenia tego numeru - oznacza ona odejście na wieki. Czwórek częstokroć braknie w numerze telefonu, chałupy, czy w hostelach. Od czasu do czasu nawet nie występuje takie piętro w danym drapaczu chmur, czy hostelu.
To jednak nie wszystkie ciekawostki o Japonii.
Finiszową godną uwagi informacją są opóźnienia jednostek pociągowych w tym kraju. Średnio wynoszą one raptem siedemnaście sekund. Coś niewystępujące w naszym kraju. Większa ilość ciekawych faktów dostępnych jest na naszym wortalu.
Kanada ciekawostki - to kolejny przykład obszaru wprawiającego w osłupienie swoimi ciekawymi faktami. Należy się z nimi zapoznać.

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
opiekunkiodserca@o2.pl Sąsiadujące profile ubobenko


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.