menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dania fakty
02-13-2018 09:43 PM

Mieści się od Polski dość niedaleko, można się tam wybrać na kilka dróg - stateczkiem, samolotem, a także dwuśladowcem. Jednakowoż nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak inne ojczyzny Europy - na przykład Rumunia, czy Włochy. Przede wszystkim z powodu na stawki - Dania jest stosunkowo arcykosztownym krajem do relaksu jeśli chodzi o wakacje. Nie zmienia to faktu, że wypada zrozumieć ciekawostki z nim związane.
Mało osób ma świadomość, że Królestwo Danii ma ogromną ilość wysp. Łącznie powyżej 400, które stanowią niemalże jedną trzecią obszaru całego Królestwa Danii. Pewne z nich ciągle pozostają bezludne - głównie te mniejsze.
Kolejnej nowiny nie muszę prezentować sympatykom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w tym miejscu. Wymyślił je Duńczyk Kirk Christiansen relatywnie dawno, bo już w 1947 roku. W słownictwie duńskim wyraz Lego oznacza "baw się dobrze" i przypuszczalnie na całym globie setki osób wzięło sobie tę ideę do serducha. Główna centrala znajduje się w znikomym grodzie Billund. Znajduje się tam tematyczne wesołe miasteczko, do którego bilet pożera w przybliżeniu dwieście złotych.
W każdej chwili uruchamiając Bluetootha w swoim urządzeniu mobilnym mamy coś wspólnego z rzeczonym krajem. To właśnie w tym Królestwie rządził władca Bluetooth w X wieku. To dla jego honoru nazwano tę metodę łączności.
W Królestwie Danii trwa zwyczaj, iż gdy w dzień swoich dwudziestych piątych urodzin chłopak lub panna w tym kraju ciągle jest singlem, można na niego wyrzucić wór z cynamonem. Aktualnie może się to dziać coraz częściej.
Dania śmieszne ciekawostki zdołają zaskoczyć. A w tym momencie słowo o budżecie - myślałeś ile kasy dostaje Duńczyk? Przeciętna minimalna godzinne pensja równa się 62 złote. Każdego miesiąca statystyczny Duńczyk zarabia około 16 tysięcy zł. Trzeba jednak pamiętać, że nakład pieniężny w Danii są dużo większe niż w Polsce. Nie zmienia to wcale sprawy, iż tygodniowo oszczędzają oni zdecydowanie więcej niż kobieta zatrudniona w naszym kraju.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.