menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika dziadzioemerytdziadzioemeryt
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika dziadzioemeryt /></div><div align= 
Moje zainteresowania
filatelistyka, fotografia cyfrowa, malowanie, turystyka, komputer
O mnie
Imię
Marian Niedzielski
Wiek
85
Płeć
Mężczyzna
Stan cywilny
Małżeństwo
Kraj
Polska
Praca
EMERYT
Miejsce
Wejherowo, HI, 84-200
 
 
 
 
 
 
Szybkie komentarze
Brak komentarzy.
Ostatnie wpisy do bloga
12-12-2016

Rozumiem,że Rząd i jego agendy muszą składać się z ludzi mądrych,wykształconych,odpowiedzialnych .Może on być złożonych przez premiera i akceptowany przez sejm i prezydenta. Premier desygnowany przez prezydenta lub większość sejmową. Członkowie rządu nie mogą być również posłami. Za dobór i organizację pozostałych elementów rządu winni odpowiadać resortowi ministrowie.Zdjęcie ze stanowiska może nastąpić już po pół rocznej nieodpowiedniej działalności. Przejście na nowy model działania powinno być wykorzystane dla ograniczenia biurokratycznych układów. Wykluczenie z tego elementu służby państwowej partyjnych dominacji wpłynie zapewne na sprawne działanie wszystkich szczebli władzy.
Władza sądownicza winna być niezależna od innych elementów władzy. Musi funkcjonować w oparciu o określone przepisy państwa prawa i konstytucji, osądzać i karać sprawiedliwie i sprawnie dbając o adekwatność kary i jej skuteczność. Samodzielność sędziów winna być dana tylko osobom o odpowiednim stażu prawniczym, sprawiedliwym i odpowiedzialnym.
W tak zorganizowanym państwie Kościół winien działać zgodnie z zapisami konstytucji i obowiązującego konkordatu. Nienaruszalną zasadą powinna być rozdzielność kościoła od państwa.
Zdaję sobie sprawę, że to wszystko co tu nabazgrałem to marzenia i rzeczy w istniejącej rzeczywistości nieosiągalne.
Ale marzyć mi wolno i mogę żyć jeszcze nadzieją, że może choć część tych marzeń się za mego życia się spełni, a moje dzieci, wnuki i prawnuki będą żyły w lepszych czasach.

0 komentarzy
11-12-2016

Sprawa Prezydenta : Prezydent ze swoją małżonką to pierwsze osoby w państwie, to największy honor dla obywatela tego kraju. Zadaniem prezydenta jest reprezentowanie interesów kraju i społeczeństwa poza granicami. Wybierany jest większością głosów całego narodu a desygnowany przez grona intelektualne, naukowe i organizacje społeczne /nie partie!! i nie kościół!!/. Prezydent to też nie święta krowa i można go zdjąć ze stanowiska jeśli się sprzeniewierzy, nie podoła wyzwaniom i oczekiwaniom narodu. Rok czasu powinien wystarczyć na ocenę działania. Powinno załatwić to ogólnonarodowe referendum większością głosów. To przecież podstawowy walor demokracji. Nie ma preferencji dla wybranych , swoich . Są konstytucyjne obowiązki i prawa. Gdybyśmy dziś mieli takie rozwiązanie, nie mielibyśmy takiego stanu jaki mamy. Jednopartyjne, nieomylne przywództwo narodu już mieliśmy i doskonale wiemy jak to się kończy !!! cdn.

0 komentarzy
11-12-2016

Gdyby to było możliwe, to wyobrażam sobie że do sejmu dostają się ludzie mądrzy, odpowiedzialni i posiadający poparcie społecznosci , w których żyją. Wybierani są najlepsi z terenu , znający lokalne problemy i oddani. Wybór każdego posła odbywa się większoscią uzyskanych głosów, a pełnienie tej funkcji to zaszczyt i honor. Taki skład sejmu gwarantował by własciwą jego pracę a nie zajadłe międzypartyjne walki, mógłby też zostać ograniczony ilościowo. Akty prawne wychodzące z takiego sejmu nie wymagały by korektora w postaci senatu. Prosty i zapewniający prawidłowe funkcjonowanie państwa układ!!! Takie zasady winny obowiązywać na wszystkich szczeblach władzy. Ludzie sprawdzeni na stanowiskach, odpowiedzialni i bez zastrzeżeń powinni pełnić swoje funkcje nie ograniczone kadencyjnością , a odwoływani być za złe funkcjonowanie przez swoich wyborców. /lokalne referenda/.cdn.

0 komentarzy
10-12-2016


Znów mnie dawno tu nie było. Choroby i inne przypadłości nie dają możliwości nieprzerwanej aktywności. Dalej obserwuję i oceniam wszystko to, co się wokół mnie dzieje.Gdy tak siedzę, patrzę i słucham to nachodzą mnie takie myśli, które są na pograniczu fantazji, a może nawet utopii. Ale było by pięknie. Toczona w moim kraju nieustająca co raz bardziej wulgarna i bezpardonowa, to wojna PARTII!!!To że naród został podzielony i nie radzi sobie z własnym bytem to efekt nieugiętych postaw PARTII i PARTYJEK, z których każda ma swoją ideologię, swoje sposoby urządzania państwa.Czasowa dominacja w narodzie odbiera wodzom i ich przydupasom rozum, przyzwoitość i rozsądek, a uzbraja w chamstwo i bezpardonowe rozgrywki. Jak do tej pory nie widać końca tej Polsko- Polskiej wojny.Jak długo jeszcze ten oszukany naród ma cierpieć i czekać na to co mu obiecano???? To może zrezygnujmy z tych PARTII i ich przywódczej roli, a stwórzmy państwo bezpartyjne, społeczne. cdn.

0 komentarzy
27-04-2016

* Dlaczego idziemy w kierunku izolacji Polski, kiedy cały świat dąży do wspólnot i wzajemnych powiązań politycznych i gospodarczych, nasi wielcy nie zdają sobie sprawy , że dalej to rasizm, nacjonalizm i faszyzm. ?
*Dlaczego w obliczu rosnącego zagrożenia wewnętrznego i zewnętrznego powierzamy odpowiedzialne funkcje ludziom nieodpowiedzialnym i nieprofesjonalnym ?
* Czy lekceważenie opinii ludzi mądrych i odpowiedzialnych w Polsce, a także w Europie i świecie to dobre rozwiązanie i dokąd nas zaprowadzi?
*Czy niczego nie nauczyła nas historia naszego narodu, kto odpowie za skutki i upodlenie narodu ?
* Kto wytłumaczy następnym pokoleniom, że to kolejne błędy i zakręty historyczne , których skutki będą ponosić przez kolejne dekady i pokolenia?
* Czy religijny fanatyzm reprezentowany przez rządzących i bałwochwalczy stosunek do kleru i religii to dobra metoda uszczęśliwiania narodu ?
*Czy doczekamy się i kiedy obietnic serwowanych narodowi bez miary w czasie kampanii wyborczej ?...itp itd.
A P E L !!!! Stary już jestem i chciałbym doczekać w tym moim pięknym Kraju normalności i ładu politycznego i gospodarczego, budzić się następnego ranka z poczuciem optymizmu i spokoju. Ludzie, Polacy opanujcie się !!!!!!!!!!

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
Ilona10 Sąsiadujące profile kinomanka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.