menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Myśli w czasach zarazy. 1.
03-22-2020 10:07 AM

Tak sobie myślę w czasie zarazy.

Gdybym wierzyła, to rzekłabym, ze już niedługo wyślę duszę w kierunku nieśmiertelności.
Dziwny jest taki stan zagrożenia, a dla mnie stan oczekiwania na kres życia.
Myślę czy i jakie wskazówki pozostawić córkom i wnukom. Może pozostawić jaką chwytliwą myśl lub hasło?
Jeżeli to tylko to o życiu. Że jest piękne dla młodych, trudne dla dorastających, ciekawe dla dociekliwych, a dla starych jest takie, że już nie czuję się do niego szczególnie przywiązana.
Pandemia się nasila, ludzie okopali się w domach razem z nadzieją, że wirus ich nie znajdzie. Nie znajdzie na wiosnę, to być może poszuka dokładniej w jesieni, jak ongiś hiszpanka.
Wielu wyznaje nową wiarę . Nie w Boga, który zsyła zdrowie lub chorobę, lecz w to, że jeszcze trochę, a naukowcy znajdą szczepionkę przeciwko koronawirusowi CEVIT-19.
Opustoszały kościoły, zapełniły się apteki i sklepy internetowe. Życie kulturalne przeniosło się do Internetu i przed odbiorniki mediów. W kryzysie każdy łaknie dobrego słowa, nadziei, ze ma przed sobą jakąś przyszłość.

Gdy świat stał się wrogi i nieprzyjazny łaknę pięknego słowa. Czytam poezję, szukam sztuk teatralnych, słucham muzyki.
Zmieni się świat po pandemii. Zmieni się wiara wierzących, zmieni się filozofia życia. Może pójdzie to w stronę ekologii i poszanowania nauki, a może wprost przeciwnie - nastanie nowe średniowiecze?
Zmieni się gospodarka, systemy administracyjne przeniosą się w większej mierze do komputerów. Ludzie docenią cyfryzację, która umożliwia zdalną pracę i naukę, wymianę wytworów sztuki, literatury, prezentację muzyki.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.