menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

23-07-2013 07:41

Adwork24.com jest jedynym w Polsce serwisem internetowym, który e całości poświęcony jest tematyce pracy dodatkowej.

 Portal addwork24.com jest odpowiedzią na zaistniałą sytuację na polskim rynku pracy. Statystyki z Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w Polsce jest 17 milionów osób aktywnych zawodowo, z czego większość deklaruje, że nie jest usatysfakcjonowana ze swoich obecnych zarobków i chciałaby zarabiać więcej, dlatego ludzie coraz częściej szukają dodatkowych źródeł dochodu. Praca po godzinach dla wielu osób i rodzin staje się jedynym sposobem na osiągnięcie
stabilizacji finansowej. Brakuje rzetelnej i pełnej wiedzy jak ją zdobyć, jakie są możliwości, ile można zarobić.

Stąd właśnie narodził się pomysł stworzenia portalu addwork24.com, który ma pomagać ludziom, rozwiązywać ich problemy i odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące sposobów na znalezienie pracy dodatkowej.

Portal addwork24.com jest tworzony we współpracy z firmami, serwisami internetowymi oraz doświadczonymi osobami, trudniącymi się pracą dodatkową i osiągającymi duże sukcesy w swoich dziedzinach. Wywiady oparte na ich doświadczeniach będą cennym źródłem sprawdzonych informacji na temat każdej formy pracy dodatkowej.

Addwork24.com przedstawi wszystkie możliwe formy pracy tymczasowej począwszy od programów partnerskich, freelancingu, po marketing sieciowy i tzw. hand made, czyli rękodzieło.

Na portalu addwork24.com znajduje się bogata baza ofert pracy, liczne artykuły, porady ekspertów oraz wywiady z doświadczonymi przedstawicielami wolnych zawodów, co ułatwi wybór najbardziej odpowiedniej i opłacalnej dla każdego pracy dodatkowej.


Jednym z najważniejszych elementów portalu addwork24.com jest dział poświęcony szkoleniom on-line, które są cennym źródłem wiedzy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę pracą dodatkową, dla tych, którzy poszukują nowych sposobów na uzupełnienie swoich dochodów, chcących polepszyć swoją sytuację materialną oraz dla tych, którzy borykają się z problemami natury finansowej.

Sprawdz ... http://www.addwork24.com/irenakow50@gmail.com


25-03-2013 07:02

Nowy Polski Progra Społecznościowy, legalny, prześwietlony przez UOKiK, KNF, UKS---- Program daje uczestnikom możliwość zdobywania między innymi środków finansowych.------ Program BHC Darczyńcy kierowany jest głównie do osób, które potrzebują pomocy finansowej i zmiany swojego życia na lepsze oraz które chcą pomóc innym osobom . ------ DO TEGO PROGRAMU MOŻEMY PRZYSTĄPIĆ TYLKO POPRZEZ ZAPROSZENIE.---------- To może być szansa dla Ciebie. ----zapoznaj się z tematem i jeśli zechcesz dołączyć do grona Darczyńców .....kliknij w link i dowiedz się więcej :------

http://www.benefiter.pl/landing/irenakowalczyk/

09-09-2012 18:05

„Ciesz się tym, co posiadasz; odnajdź pełne zadowolenie w istocie wszystkich rzeczy. Gdy zrozumiesz, że niczego nie brakuje, cały świat będzie należeć do Ciebie.” - Laozi

Życie minimalisty pozbawione jest wszystkiego, co niepotrzebne i zbędne, by zrobić miejsce na to, co uwielbiasz i co sprawia Ci przyjemność.
To pozbycie się wszystkiego, co powoduje w życiu szeroko pojęte zatłoczenie, dzięki czemu osiągniesz stan spokoju, wolności i lekkości.

Prawdziwy minimalista powstrzymuje się od filozofii posiadania, rezygnując z gromadzenia rzeczy, konsumowania, robienia zakupów. Wie, że "większe" wcale nie musi oznaczać "lepsze". Skupia się na idei posiadania mniej, życiu w zadowoleniu z rzeczy, które już posiada, i czynieniu tego, co daje mu prawdziwe szczęście.

Minimalista zdaje sobie sprawę z tego, że pozyskiwanie nowych rzeczy na dłuższą metę wcale nie czyni nikogo szczęśliwym; że większe zarobki i bogactwo przedmiotów są bez znaczenia; że życie w biegu, wypełnione pozornym stanem bycia zajętym to coś, czego należy unikać.


Minimalista najbardziej ceni jakość,
a nie ilość - w każdej postaci
.


Jestem minimalistą i jest to stan, który daje mi niesamowitą satysfakcję. Budzę się rano w pokoju, który nie jest zawalony zbędnymi przedmiotami, w którym panuje błoga, poranna cisza. Popijam kawę, czytam, idę pobiegać, a potem siadam i piszę. Trochę popracuję, spędzę nieco czasu z rodziną. Oto, co czyni mnie szczęśliwym. Oto sprawy, z których czerpię radość.

Kupowanie wielu rzeczy, nieustanne podróżowanie, imprezowanie i wydawanie pieniędzy na różne rozrywki, bezmyślne oglądanie telewizji, pozwalanie na to, by być bombardowanym setkami reklam... są tacy ludzie, którzy z tego czerpią przyjemność oraz w tym poszukują szczęścia. Nie krytykuję ich za to, choć uczciwie mówię: „to nie dla mnie”.

Kluczem do minimalizmu jest odgadnięcie tego, co czyni Cię szczęśliwym i pozbycie się całej reszty, aby w pewnym sensie „stworzyć czas” na to, co dla Ciebie ważne. W żadnym wypadku minimalizm nie powinien być utożsamiany z prowadzeniem życia pustelnika lub trwaniem w nieustającym poczuciu nudy.


Celem jest bogate życie, przy niewielkim stanie posiadania.

Twoje życie, jako minimalisty, będzie inne, niż moje. To Ty będziesz musiał odkryć, co czyni Cię prawdziwie szczęśliwym. Zaplanuj swój idealny dzień, a potem usuń z niego wszystko, co nie jest Ci absolutnie potrzebne. Zrób w swoim życiu miejsce właśnie na ten idealny dzień, na rzeczy, czynności oraz ludzi, których kochasz.

Zadaniem tego ebooka jest pomóc Ci to osiągnąć. Poradnik bazuje na zasadzie: usuń to co zbędne, zostaw to co ważne, a odzyskaną "przestrzeń" wypełnij czymś dla Ciebie ważnym.


Przegląd zasad minimalizmu

Mniej obaw, a więcej nadziei. Mniej jedzenia, a więcej przeżuwania. Mniej narzekania, więcej oddychania. Mniej gadania, więcej mówienia. Więcej kochania. Rob to, a wszystko, co dobre, będzie Twoje.” - przysłowie szwedzkie

Minimalizm niekoniecznie oznacza pozbycie się absolutnie wszystkiego. Jest to raczej ścieżka, dzięki której:
uzyskasz więcej wolności,
będziesz mieć więcej czasu,
przygotujesz miejsce na to, co ważne w Twoim życiu,
będziesz miał mniej zmartwień,
będziesz czerpał więcej przyjemności,
będziesz rozsądniej dysponował tym, co posiadasz,
bardziej dbał o środowisko,
oraz będziesz wiódł zdrowsze życie.


Czy warto zostać minimalistą?

Minimalizm to sposób na ucieczkę od nadmiaru, jakim żyje dzisiejszy świat: konsumpcjonizmu, przedmiotów materialnych, bałaganu, obowiązków, dystrakcji, hałasu, a nawet długów. Jest sposobem na powstrzymanie się od tego, co nie jest w życiu prawdziwie istotne, po to, by można było skupić się na tym, co dla nas ważne, co nadaje naszemu życiu sens i czyni nas szczęśliwymi.


http://porada.psychorada.pl/aff/337799/

15-08-2012 15:14

Wynajęcie mieszkania to często jedyna alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno własnego M. na co zwracać uwagę, aby nie naciąć się na bubel lub nieuczciwego wynajmującego?
Nigdy nie wynajmuje się mieszkania „w ciemno”. Zawsze przed dokonaniem wyboru należy dokładnie obejrzeć lokal. Oczywiście, estetyka jest bardzo ważna, ale to nie wszystko. Należy zwrócić uwagę na techniczną stronę nieruchomości – sprawdzić stan różnych instalacji: gazowej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej. Jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że będziemy mieszkać w lokalu, gdzie ciągle wyskakują korki lub zalewany sąsiada z dołu z powodu nie szczelnej rury. Stan okien, jeśli jest słaby, da o sobie znać jesienią i zimą. Drewniane, stare okna są nieszczelne – silny wiatr i mróz będą przenikać do wnętrza a wtedy bardzo trudno ogrzać mieszkanie – zużywa się wiele energii a efekt jest marny. Zanim zdecydujemy się na wynajem, należy dowiedzieć się, co wchodzi w skład wyposażenia mieszkania. Niektóre są bardzo dobrze umeblowane i posiadają wszystkie niezbędne sprzęty AGD – lodówkę, pralkę, mikrofalówkę a nawet zmywarkę i czajnik elektryczny. Jednak czasami można trafić na mieszkanie, które trzeba częściowo umeblować samodzielnie lub dokonać drobnych remontów, na przykład malowania ścian – należy ustalić z właścicielem kto ponosi koszty napraw i drobnych remontów.

Aby zyskać pewność, że wynajmujący nie wypowie umowy z dnia na dzień, a my nie zostaniemy wyrzuceni na bruk, trzeba podpisać umowę najmu. Taka umowa chroni interesy obydwu stron, więc nikt nie powinien mieć obiekcji, aby ją tworzyć. Powinna zawierać informacje dotyczące stron transakcji – dane osobowe spisane z dowodów tożsamości. W części dotyczącej mieszkania muszą znaleźć się informacje dotyczące okresu wynajmu, okresu wypowiedzenia, wyposażenia mieszkania oraz kaucji. Dobrze jest spisać protokół odbioru mieszkania, który zawiera spis całego wyposażenia.
Zanim podpiszemy umowę trzeba upewnić się kto jest właścicielem mieszkania do wynajęcia. Czasami zdarzają się sytuacje, że umiera starsza osoba a jedno z dzieci przejmuje mieszkanie. Ale jeśli mieszkanie ma jeszcze nieuregulowany status, i nie wiadomo kto jest jego spadkobiercą, to mogą z czasem pojawić się problemy.

Aby mieszkać w komfortowych warunkach, warto przyjrzeć się sąsiadom oraz położeniu mieszkania. Hałaśliwi sąsiedzi mogą okazać się zmorą, więc dobrze zrobić mały wywiad środowiskowy dotyczący mieszkańców bloku czy kamienicy. Natomiast od jakości skomunikowania osiedla z innymi częściami miasta zależy to, ile czasu będziemy tracić na dojazd do pracy, do szkoły, do centrum. To ważne jeśli nie posiadamy samochodu.

www.plus50.ebrokerpartner.pl

03-08-2012 23:23

Czy Twoje dziecko jest uzależnione od Internetu?

Uzależnienie od Internetu zaczyna być takim samym problemem jak alkoholizm czy narkomania. Szacuje się, że na całym świecie blisko 30 milionów ludzi jest uzależnionych od Internetu i liczba ta będzie wzrastać.

Jedną z pierwszych osób prowadzących badania nad internetowym nałogiem jest amerykańska psycholog dr Kimberly Young. Według niej uzależnienie od Internetu może być definiowane jako zaburzenie kontroli impulsów nie zatruwające organizmu. Wpływa ono na pogorszenie funkcjonowania człowieka w różnych sferach życia: społecznej, zawodowej i psychologicznej .

Kimberly Young wskazuje kryteria, z których pięć musi być spełnionych, aby można było powiedzieć o uzależnieniu. Aby rozpoznać, czy Twoje dziecko jest uzależnione od Internetu, odpowiedz sobie na następujące pytania:
Czy czujesz że Twoje dziecko jest zaabsorbowane Internetem (myśli o poprzednich, bądź następnych pobytach w sieci)?
Czy czuje potrzebę używania Internetu przez coraz dłuższe okresy czasu ?
Czy wielokrotnie miało nieudane próby kontroli, ograniczenia czasu lub zaprzestania korzystania z Internetu?
Czy dziecko czuje się niespokojne, markotne, zirytowane, przygnębione gdy nie może korzystać z Internetu?
Czy pozostaje w sieci dłużej niż pierwotnie planowało?
Czy ryzykuje utratę znajomości z przyjaciółmi, zaniedbuje naukę z powodu Internetu?
Czy oszukuje Cię, aby ukryć narastający problem Internetu?
Czy używa Internetu jako sposobu na ucieczkę od problemów lub sposobu na pogorszony nastrój (uczucia bezradności, winy, lęku, depresji)?
Young twierdzi, że jeśli osoba, biorąc po uwagę okres ostatniego roku, odpowie na pięć z powyższych twierdzeń "tak", to jest uzależniona od Internetu. Cierpi na syndrom "Pathological Internet Use" czyli patologicznego korzystania z Internetu. Jeśli zauważysz powyższe objawy u swojego dziecka może to być alarmującym sygnałem, że spędza w Internecie zbyt wiele czasu i może być już uzależnione od Sieci.


www.opiekun.pl/entry.php?go=home&idp=316"
Co zrobić, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest uzależnione od Internetu?
Na początku warto powiedzieć, że początkujący internauci z reguły przeżywają fascynację Internetem. Nie oznacza to automatycznie uzależnienia. Dopóki Internet nie przeszkadza w codziennym życiu, nie ma powodów do zmartwienia. O uzależnieniu można mówić, gdy z powodu Internetu dochodzi do notorycznego zaniedbywania nauki, pracy czy rodziny.

Internetoholizm często dotyka osób i dzieci, które mają już inne problemy np. emocjonalne, a uzależnienie od Internetu jest odzwierciedleniem tego, co w nich się dzieje. Należy dowiedzieć się w pierwszej kolejności czy dziecko ma jakieś problemy. Być może są to kłopoty w szkole, problemy w kontaktach z innymi, niskie poczcie własnej wartości a może niewłaściwe relacje rodzinne. Spróbuj dowiedzieć się czy jakaś sytuacja nie wpływa na dziecko negatywnie i porozmawiaj z nim o tym. Internet może być nie przyczyną, a skutkiem, ucieczką od problemów.

W tej sytuacji nacisk należy położyć na poprawę radzenia sobie z frustracjami, stresującymi sytuacjami czy konfliktami. Sprzyja to wyjściu z nałogu. Można również ustalić z dzieckiem ograniczenie czasu spędzanego przez nie w Internecie, zachęcać do podjęcia innych form aktywności w rzeczywistym świecie (kółka zainteresowań, basen itp.). Całkowite zabranianie korzystania z Sieci nie doprowadzi to do poprawy sytuacji a może stworzyć dodatkowe problemy i konflikty. To tak jakby zabraniać alkoholikowi pić alkohol. Jeśli nie sięgniemy do przyczyn nałogu, taką postawą na dłuższa metę nic nie wskóramy.

Pomocne w kontroli czasu dostępu dziecka do Internetu są specjalne programy. Jednym z nich jest Opiekun Dziecka w Internecie, program do kontroli rodzicielskiej blokujący szkodliwe treści internetowe i umożliwiający ograniczenie czasu spędzanego przez dziecko w Sieci. Więcej o programie dowiesz się na stronie www.opiekun.plwww.opiekun.pl/entry.php?go=home&idp=316"
Pornografia - największe internetowe zagrożenie dla dzieci

Najczęstszym niebezpieczeństwem kryjącym się w sieci, jest łatwość z jaką dzieci mogą mieć kontakt z materiałami pornograficznymi. W rzeczywistym świecie chronimy je przed takimi treściami – kontrolujemy jakie oglądają filmy i czasopisma. Dostęp dzieci do pornograficznych materiałów w realnym świecie jest utrudniony. Jednak w Internecie bez najmniejszego problemu mogą je znaleźć. Wystarczy kilka kliknięć myszką.

Osoby zarabiające na takich treściach „dbają”, by trafiały do jak największej liczby użytkowników Internetu. Dziecko może szukać materiałów do nauki czy też informacji o ulubionym piosenkarzu, a z dużym prawdopodobieństwem może trafić na stronę pornograficzną. Szczególnie bulwersująca jest pornografia dziecięca. W Polsce karane jest nie tylko utrwalanie, produkowanie, sprowadzanie i udostępnianie treści pornograficznych z udziałem małoletniego poniżej 15 lat, ale także samo ich posiadanie i przechowywanie.

Z badań przeprowadzonych przez Fundację Kidprotect i portalu Onet.pl wynika, że w ciągu 1 miesiąca Polacy około 18.000 razy szukają treści związanych z pornografią dziecięcą. Niemal ciągle media donoszą o policyjnych akcjach związanych z pedofilią, zarówno za granicą jak i w Polsce. Jak widać problem ten w ostatnim czasie ma tendencję narastającą.

Negatywny wpływ pornografii na jej użytkowników jest bardzo duży. Rozbudzenie zainteresowania treściami pornograficznymi w młodym wieku ma szczególnie destrukcyjne skutki. Pornografia bowiem:
Fałszuje obraz kobiet i mężczyzn. Kobieta ukazywana jest jako przedmiot pożądania, jej znaczenie jako jednostki ludzkiej zostaje zredukowane. Pornograficzne materiały często ukazują także przemoc fizyczną wobec kobiet. Prowadzi to do stworzenia wizerunku kobiety uległej, mającej satysfakcję z używania wobec niej przemocy. Mężczyźni z kolei w pornografii są twardymi facetami zaspokajającymi własne potrzeby seksualne nie licząc się z kobietami. Współżycie seksualne jest wyprane z uczucia i głębszych relacji między dwojga ludźmi.
Zachęca do zachowań seksualnych. Osoby oglądające treści pornograficzne aprobują przedmałżeńskie kontakty seksualne, antykoncepcję, przemoc fizyczną i psychiczną oraz aborcję. Deklarują także mniejszą chęć posiadania potomstwa.
Przyczynia się do powstawania i pogłębiania patologii seksualnych. Materiały pornograficzne sprawiają, że jej odbiorcy poszukują coraz to nowszych i silniejszych wrażeń. Sprzyja to rozwojowi patologii i przemocy seksualnej, w tym gwałtów i seksualnego wykorzystywania dzieci.
Przyczynia się do seksualnego wykorzystywania dzieci przez produkcję materiałów pornograficznych z udziałem najmłodszych, zachowania pedofilskie i kazirodcze jak również przez seksualne rozmowy i zachowania dorosłych na oczach dzieci. Dzieci mające kontakt z pornografią stają się szczególnie podatne na seksualne propozycje dorosłych oraz próbują naśladować zachowania przedstawione w takich materiałach.
Zniekształca rozwój osobowości przez naruszenie poczucia własnej wartości osób mających styczność z pornografią. Uzależnia od zachowań seksualnych.
Tak rozległe szkodliwe następstwa częstego kontaktu z pornografią, szczególnie w przypadku dzieci sprawiają, że jest to największe zagrożenie w Internecie. Pornografia łączy się z przemocą, alkoholem, nikotyną, narkotykami. Z tego też względu kontakt z nią ma nadzwyczaj destruktywne następstwa.

Jak więc widać ochrona dzieci przed pornografią w Internecie ma istotne znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju psychicznego, seksualnego jak i społecznego. Pornografia uderza bowiem we wszystkie te sfery.

Oprócz pornografii dzieci łatwo mogą natrafić na strony z przemocą, zdjęcia zmasakrowanych ofiar wypadków samochodowych, strony www i fora dyskusyjne z wulgarnym słownictwem, strony sekt, bojówek neonazistowskich propagujących przemoc i rasistowskie poglądy.

Aby ochronić dziecko przed pornografią i innymi szkodliwymi treściami w Internecie, warto skorzystać z programów do kontroli rodzicielskiej blokujących dostęp do niecenzuralnych treści. Jednym z takich programów jest Opiekun Dziecka w Internecie – www.opiekun.pl . Można wtedy bez obaw pozwolić dziecku na odkrywanie Internetu.
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu


eśli Twoje dziecko korzysta z Internetu powinieneś zwrócić uwagę na zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas korzystania z Sieci. W Internecie bowiem oprócz gier i informacji szkolnych łatwo natknąć się na pornografię, przemoc, wulgaryzmy i inne szkodliwe dla dziecka treści.

Trudno w 100% zabezpieczyć przed nimi pociechę. Przestrzeganie jednak kilku zasad bezpiecznego korzystania z Internetu może ograniczyć ryzyko zetknięcia się z niewłaściwymi treściami przez dziecko.

Oto kilka zasad bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci:
Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu. Możecie je spisać i powiesić na ścianie w pokoju z komputerem. Rozmawiaj z dzieckiem o internetowych zagrożeniach. Nie ma sensu ich ukrywać, wytłumacz dlaczego powinno uważać na szkodliwe treści i unikać ich,
Ustaw komputer w ogólnodostępnym pokoju. Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad internetową aktywnością pociechy,
Uczul dziecko, by nie podawało w Internecie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu itp. Powinno też chronić swój adres email i nie podawać go bez powodu w formularzach na stronach WWW oraz obcym osobom. W szczególności dziecko nie powinno wpisywać nigdzie poufnych danych, jeśli korzysta z Internetu w kafejce internetowej i innych miejscach publicznego dostępu do Sieci.
Poznaj internetowych znajomych dziecka. Uświadom go, że nie zawsze ludzie w internecie są tymi, za których się podają. Rówieśnik może okazać się 40 letnim mężczyzną.. Jeśli będzie chciało się spotkać z kimś poznanym w Internecie, niech zrobi to za Twoją zgodą i w obecności kogoś dorosłego lub zajomych.
Ustal ramy czasowe, w których dziecko może korzystać z Sieci.
Nie wyręczaj się komputerem w opiece nad dzieckiem. Rodzice często traktują telewizor jak opiekunkę dziecka. Nie jest to dobre, aczkolwiek treści w telewizji są w pewien sposób kontrolowane, natomiast w Internecie dziecko ma dostęp do wszelkich bulwersujących treści.
Korzystaj z Internetu razem z dzieckiem. Poznasz jego zainteresowania i jednocześnie możesz je właściwie ukierunkować. To także dobra okazja do poszerzenia swojej wiedzy o komputerach i Internecie.
Jeśli zauważysz szczególnie niebezpieczne strony lub inne jakieś niepokojące zdarzenia w Internecie, zgłoś to organizacjom zajmującym się ich zwalczaniem. Zwróć dziecku uwagę, że Internet nie jest anonimowy. pamiętaj też, że dziecko może być nie tylko ofiarą ale również sprawcą cyberprzestępstwa (np. udostępniając innym piracką muzykę lub programy)
Zapewnij bezpieczeństwo dziecku instalując program kontrolujące wyświetlanie stron i czas dostępu do Internetu. Jednym z takich programów jest Opiekun Dziecka w Internecie. Znajdziesz go na stronie www.opiekun.pl.
Zasady zasadami, jednak przede wszystkim należy rozmawiać z dziećmi i uświadamiać je, jakie treści mogą znaleźć w Sieci. Dzieci muszą wiedzieć, że nie wszystkie informacje w Internecie są prawdziwe i powinny umieć je oceniać. Najlepszą profilaktyką zagrożeń internetowych jest dobry kontakt z dzieckiem i edukacja.


http://www.opiekun.pl/entry.php?go=home&idp=316"

Strona 1 z 5:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.