menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

27-09-2018 12:50

Woda to najwartościowszy produkt po jaki sięgamy zarówno my jak również pozostałe stworzenia egzystujące na ziemi. Potrzebujemy jej aby przetrwać równie bardzo jak rośliny. Doskonałą wodę od razu da się rozpoznać. Kryształowo czysta, pozbawiona przykrego zapachu i smaku. Jak osiągnąć taką wodę oraz czemu warto ją posiadać?

W obecnym czasie dzbany filtrujące stały się szczególnie modne. Mnóstwo osób zaczęło je entuzjastycznie kupować i z nich korzystać. Dzbanki filtrujące mają sporo zalet oraz potrafią ułatwić nam powszednie aktywności z jakimi musimy się mierzyć. Należałoby dodać, że dzbany filtrujące są niezwykle poręczne, idealnie sprawdzają się w jakiejkolwiek kuchni, dodając jej rewolucyjnego wyglądu.

Posiadają wiele kolorów co pozwala nam na dopasowanie ich do otoczenia. Zmiana filtrów w dzbankach czyszczących jest praktyczne oraz stosunkowo niedrogie, przez co każdy może z nich korzystać. Jakość wody, która poprzez niego płynie jest zbliżona do jakości wód butelkowanych, a czasem nawet i zdrowsza. Dzbanek naszego wytwórcy Dafi ma wymienne wkłady o rozmaitych własnościach, dzięki czemu potrafimy prawidłowo dopasować filtr do jakości wody płynącej w naszych kranach.

Strona firmy: https://dafi.pl/

27-09-2018 11:52

Dzbanki filtrujące to atrakcyjna alternatywa dla wody butelkowanej. Dzięki nim potrafimy zdobyć krystaliczną, przefiltrowaną wodę, którą następnie z powodzeniem wykorzystamy zarówno do bezpośredniego skonsumowania, jak i gotowania czy przygotowywania herbaty bądź kawy. Dzbany tego rodzaju składają się przeważnie z trzech części, do jakich należą: zbiornik, do którego nalewamy wodę kranową, pojemnik, w którym znajdzie się przefiltrowana już woda i sam filtr.

W dzbankach wykorzystuje się także przeróżnego rodzaju powiadomienia mające na celu przypomnienie o potrzebie wymiany przestarzałego filtra na nowy. Może to być wskaźnik bądź lampka LED. Możliwości są tu różne. Sama zasada funkcjonowania takich dzbanków jest bardzo prosta. Po prostu nalewamy wodę do górnego pojemnika na wodę kranową. Pojemnik ten zaopatrzony jest w filtr, przez jaki woda płynie do dolnego pojemnika. Nie ma opcji zmieszania się z wodą nieprzefiltrowaną. Czas takiego przefiltrowania to jedynie parę sekund, po jakich możemy radować się czystą wodą w swym domu.

Sklep producenta: https://sklep.dafi.pl

27-09-2018 10:33

Artykuły Dafi przynoszą multum korzyści, spośród jakich najistotniejsze to energooszczędność, bezpieczeństwo i ekologia. Nasze podgrzewacze wody mają aż 3 lata gwarancji. Dzięki zastosowanemu systemowi ochrony jakości potrafimy proponować artykuł dokładnie przetestowany i wypróbowany przez naszych pracowników. Przepływowy ogrzewacz wody znakomicie nadaje się do instalacji w jakimkolwiek budynku. Pozwala zdecentralizować sposób nagrzewania wody użytkowej.

Głównymi czynnikami przemawiającymi za doborem elektrycznego podgrzewacza wody zamiast bojlera pojemnościowego jest jego metoda działania. Przepływowe podgrzewacze wody mają wyjątkowo prostą budowę, w szybkim tempie grzeją wodę, mają nieduże gabaryty i niewielkie straty gorąca. Ogromną zaletą naszych wyrobów jest to, że każdy podgrzewacz przepływowy Dafi realizowany jest w naszej wytwórni znajdującej się w Kielcach.

Kompletny proces realizacji – od planowania, poprzez realizację pojedynczych elementów, kończąc na montażu oraz pakowaniu – ma miejsce w Polsce. Używamy jedynie wypróbowane, wysokiej klasy tworzywa oraz materiałów. W naszej ofercie posiadamy ogrzewacze nadumywalkowe i ogrzewacze podumywalkowe. Wszystko po to, by sprostać potrzebom naszych kupujących. Ogrzewacz podumywalkowy idealnie nadaje się do instalacji pod umywalką bądź obok prysznica. Ogrzewacz tego typu może dostarczać ciepłą wodę użytkową do więcej niż jednego punktu. Ogrzewacze nadumywalkowe dobrze sprawdzą się w kuchni czy toalecie. Znajdują się tuż przy punkcie poboru wody poprzez co utraty ciepła są nieduże.

Kup ogrzewacze Dafi na stronie producenta - http://ogrzewacze.dafi.pl.

31-07-2018 10:52

Odczuwasz przeszywający ból, kiedy konsumujesz coś zimnego bądź szczotkujesz zęby? Nadwrażliwość zębów spotyka coraz liczniejszą grupę pacjentów. Zdarza się, że jest genetyczna bądź sami do niej prowadzimy, na przykład przez korzystanie zbyt inwazyjnych oraz nieodpowiednio dopasowanych past wybielających. Przedstawiamy jakie są jej przyczyny oraz sposoby leczenia. Lato już zaraz – jeżeli pragniesz sycić się smakiem lodów bądź zimnych, rześkich napojów, lub pachnącą kawą o świcie, rozpocznij już działać!

Czym jest nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów kojarzy się z dużym bólem podczas jedzenia, w trakcie szczotkowania zębów, a w zaawansowanych sytuacjach nawet w trakcie oddychania.

Wywołuje ją odkrycie zębiny, tkanki tworzącej ząb, która znajduje się pod szkliwem oraz tzw. cementem korzeniowym (zewnętrzną warstwą korzenia). Gdy zniszczeniu ulegają szkliwo bądź dziąsła stanowiące naturalną ochronę dla znajdującej się pod nimi zębiny, dochodzi do zwiększonego odczuwania impulsów w zębie. Zębina jest podatna na ból ze względu na swoją strukturę. To chropowata tkanka zbudowana z niewielkich kanalików napełnionych płynem oraz zakończeniami miazgi odpowiedzialnymi za czucie dyskomfortu.

To choroba, która nie pozwoli cieszyć się z drobnych przyjemności: rozkosznego deseru, chłodnej lemoniady, lub ciepłej herbatki. Nie można jej bagatelizować, ponieważ nieleczona może doprowadzać do zapalenia miazgi zębowej i leczenia kanałowego.

Najpopularniejsze przyczyny nadwrażliwości:
• Niepoprawne, zbyt mocne naciskanie na zęby podczas mycia
• Nieodpowiednio dopasowana, za twarda szczoteczka
• Częste używanie past wybielających i środków wybielających
• Bruksizm – zgrzytanie bądź ściskanie zębów
• Wady zgryzu
• Struktura anatomiczna zęba oraz tendencja do występowanie ubytków przyszyjkowych
• Zapalenie dziąseł
• Niewłaściwa dieta – obfita w cukry
• Dysfunkcje układu pokarmowego np. refluks, wymioty
Jak łagodzić wrażliwość zębów?

Każdy ból zęba należy skonsultować z dentystą. Stwierdzi on jego przyczyny oraz zasugeruje właściwe leczenie zębów. Myśl o tym, że wyłącznie szczegółowe badanie dentystyczne może stwierdzić nadwrażliwość oraz wyeliminuje pozostałe dolegliwości mogące wywoływać ból zęba. Specjalista stomatolog zaprezentuje Ci jak dobrze dbać o czystość jamy ustnej i jak szczotkować żeby. Dopasuje twardość szczoteczki i doradzi które produkty na okres leczenia należałoby wyeliminować z diety.

Świętuj każdą chwilę i spotkania z przyjaciółmi. Niech nadwrażliwość zębów nie powstrzymuje Cię przed wzniesieniem toastu z zimnego szampana, zjedzenia ulubionego tortu czy lodów. Żyj oraz kosztuj życie tak jak pragniesz – nic Cię nie blokuje!

30-07-2018 19:48

Implanty bikortykalne są wynalazkiem stworzonym przez włoskiego specjalistę Dino Garbaccio. Był on równocześnie pomysłodawcą oraz prekursorem bikortykalizmu – pomysłu na implantowanie opierającego się na zastosowaniu części zbitej kości (kortykalnej) do zabiegu zakładania implantów. Ta część kości ma inną strukturę od powierzchni gąbczastej. Dzięki temu śruba bikortykalna dopuszcza szansę zastosowania implantów natychmiastowych.

Wszczep wyposażony w śrubę Garbaccia uważany jest za bliski implantowi doskonałemu. Może być wykorzystywany w każdym przykładzie ubytku zębowego, przy czym wielokrotnie używany jest w protezowaniu przypadków ciężkich bądź tam, gdzie utrzymanie nietkniętych zębów graniczących z przerwą ma istotne znaczenie. Implanty ze śrubami bikortykalnymi wykorzystywane są m.in. u cierpiących na cukrzycę potrzebujących ponownego wszczepiania w miejscu wszczepu straconego w efekcie powikłań niekontrolowanej glikemii i u młodzieży.

Funkcja rekonstrukcyjna i profilaktyczna to dwie kluczowe korzyści tej nowoczesnej protezy: implant bikortykalny nie tylko uzupełnia szczelinę w łuku zębowym, a także przeciwdziała resorpcji kości przyzębia.

Implanty bikortykalne to wyjście innowacyjne i równocześnie zweryfikowane długoletnim doświadczeniem chirurgii stomatologicznej, które może wykonać każdy profesjonalny gabinet stomatologiczny. Krotki okres leczenia , bezinwazyjność przy równoczesnej wysokiej biokompatybilności stawiają implanty w 3 dni w ścisłej czołówce najlepszych rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnej implantologii stomatologicznej.

Strona 1 z 4:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X