menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dla kogo odpowiednie będą implanty bikortykalne
07-30-2018 07:48 PM

Implanty bikortykalne są wynalazkiem stworzonym przez włoskiego specjalistę Dino Garbaccio. Był on równocześnie pomysłodawcą oraz prekursorem bikortykalizmu – pomysłu na implantowanie opierającego się na zastosowaniu części zbitej kości (kortykalnej) do zabiegu zakładania implantów. Ta część kości ma inną strukturę od powierzchni gąbczastej. Dzięki temu śruba bikortykalna dopuszcza szansę zastosowania implantów natychmiastowych.

Wszczep wyposażony w śrubę Garbaccia uważany jest za bliski implantowi doskonałemu. Może być wykorzystywany w każdym przykładzie ubytku zębowego, przy czym wielokrotnie używany jest w protezowaniu przypadków ciężkich bądź tam, gdzie utrzymanie nietkniętych zębów graniczących z przerwą ma istotne znaczenie. Implanty ze śrubami bikortykalnymi wykorzystywane są m.in. u cierpiących na cukrzycę potrzebujących ponownego wszczepiania w miejscu wszczepu straconego w efekcie powikłań niekontrolowanej glikemii i u młodzieży.

Funkcja rekonstrukcyjna i profilaktyczna to dwie kluczowe korzyści tej nowoczesnej protezy: implant bikortykalny nie tylko uzupełnia szczelinę w łuku zębowym, a także przeciwdziała resorpcji kości przyzębia.

Implanty bikortykalne to wyjście innowacyjne i równocześnie zweryfikowane długoletnim doświadczeniem chirurgii stomatologicznej, które może wykonać każdy profesjonalny gabinet stomatologiczny. Krotki okres leczenia , bezinwazyjność przy równoczesnej wysokiej biokompatybilności stawiają implanty w 3 dni w ścisłej czołówce najlepszych rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnej implantologii stomatologicznej.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.