menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Laweta na autostradzie a2 w niemczech - jak znaleźć pomoc?
07-01-2020 09:28 PM

Laweta to czasem jedyna deska ratunku, zwłaszcza w przypadku poważniejszych usterek i awarii, a także kolizji drogowych. Gdy problem taki spotyka nas u naszego zachodniego sąsiada- w Niemczech- nie panikujmy. Działa tam wiele polskich firm, które szybko mogą przyjechać na miejsce zdarzenia i zabrać nasze auto lawetą do warsztatu w Niemczech lub w Polsce.
Zasady bezpieczeństwa w trakcie awarii pojazdu na autostradzie
Jeśli auto zepsuje nam się na autostradzie, jesteśmy zobowiązani zachować szczególne zasady bezpieczeństwa. Wszak to rodzaj drogi, gdzie auta poruszają się z zawrotną prędkością, a na niemieckich autostradach nie ma limitu prędkości z jaką mogą jechać.

Jeśli więc zauważamy, że z naszym autem zaczyna się coś dziać, w miarę szybko zjechać należy na pas awaryjny autostrady i zatrzymać auto jak najbliżej barierek. Drugi krok to włączenie świateł awaryjnych i założenie kamizelek odblaskowych- obowiązkowo powinien założyć ją kierowca, ale warto by mieli takie kamizelki także wszyscy jego pasażerowie.

Za autem trzeba ustawić trójkąt ostrzegawczy. Na autostradach i drogach ekspresowych zaleca się, by ustawić go 130- 150 metrów za pojazdem, by rozpędzone auta miały odpowiednią ilość czasu, żeby go dostrzec i ewentualnie wyhamować. Nie podejmujmy prób naprawy auta na autostradzie samodzielnie- to ryzykowne i niebezpieczne. Kierowca oraz jego pasażerowie powinni wysiąść z auta i stanąć poza barierkami ochronnymi i tam czekać na pomoc drogową. Pomoc tą można wezwać z własnego telefonu, ale można także wykorzystać telefony alarmowe rozmieszczone co 2 kilometry na niemieckich autostradach. Pomoc drogowa https://pomoc-drogowa-slubice.com.pl działa przez całą dobę i siedem dni w tygodniu- nie trzeba więc panikować, a spokojnie czekać na jej przyjazd.

Autostrada A2- zamów polską lawetę

Niemiecka autostrada A2 to jedna z najważniejszych autostrad w tym kraju. Biegnie ona w północnej części Niemiec i przecina kraj na pół łącząc Berlin z Zagłębiem Ruhry. Ciekawostką jest, iż autostradę tę nazwano Aleją Warszawską (Warschauer Allee), a to dlatego, iż niemiecką A2 porusza się bardzo wielu Polaków, którzy jadą do Niemiec w celach zarobkowych lub dalej- do Holandii czy Belgii. Autostrada 2 jest fragmentem dwóch tras europejskich- E30 i E34.

Jako że po niemieckiej A2 porusza się wielu Polaków, bez problemu w razie awarii lub kolizji można na nią wezwać pomoc drogową z Polski. Zresztą nie dotyczy to jedynie tej autostrady. Wokół największych niemieckich miasta jak chociażby Berlin, Hannover, Monachium, Stuttgart czy Lipsk, działa wiele polskich firm oferujących takie usługi, jedną z nich jest https://laweta-berlin.com.pl/. Wezwanie do zdarzenia drogowego właśnie ich to spore udogodnienie, wszak nie musimy się martwić o barierę językową, która mogłaby się pojawić, gdy korzystalibyśmy z pomocy niemieckich fachowców. Bardzo ważnym jest, by pomoc drogowa dojechała do nas jak najszybciej- każdy wyłączony z ruchu pojazd, nawet ten stojący na pasie awaryjnym, to potencjalne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu na autostradzie. Będąc przezornym warto mieć w notesie lub w telefonie kilka kontaktów do polskich firm świadczących usługi zabierania auta na lawecie.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.