menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Balustrada na lata - z czego powinna być wykonana?
07-22-2021 10:14 AM

Balustrady to jeden z elementów wykończenia wnętrz i elewacji, który spełnia ważne funkcje praktyczne jak i dekoracyjne. To element wykończenia schodów, tarasów, balkonów, portfenetrów, loggi, etc. Balustrada zapewniać ma nam przede wszystkim bezpieczeństwo, zabezpieczać przed upadkami z wysokości, ale i zdobić wnętrze lub elewację czy okno, przy których jest zamontowana. Jakie balustrady są obecnie najmodniejsze i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej balustrady?

Po co nam balustrada? Jej zastosowanie i zalety

Jak już wspomniano, balustrada pełni dwie ważne funkcje- ma odgradzać i zabezpieczać, a także stanowić element dekoracyjny uzupełniający architekturę danego wnętrza wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ogólna budowa balustrady składa się z tzw. pochwytu oraz wypełnienia, a same balustrady mogą być zrobione z bardzo różnych materiałów- począwszy od stali nierdzewnej czy żeliwa, a kończąc na szkle.

Chociaż w wyborze balustrad mamy dość dużą dowolność, jednakże trzeba pamiętać, że przepisy prawa budowlanego regulują warunki techniczne dotyczące elementów konstrukcyjnych jakimi są balustrady. Tak więc przy projektowaniu, wykonywaniu jak i wyborze danej balustrady, trzeba brać takowe przepisy pod uwagę. Chcąc dokonać świadomego i dobrego wyboru, warto korzystać z rad i doświadczenia firm produkujących balustrady i zdać się na ich szeroką wiedzę.

Kilka kwestii dotyczących balustrad jest zdecydowanie bezspornych. Otóż żadna balustrada nie powinna mieć ostro zakończonych krawędzi, wysokość balustrady musi dobrze zabezpieczać przed upadkiem z wysokości, prześwity lub otwory w wypełnieniu balustrad muszą mieć z góry ustalone wymiary, a szklane balustrady muszą być wykonane ze szkła o podwyższonej wytrzymałości, odpornego na uderzenia i na kruszenie się.

Dlaczego warto wybrać szklaną balustradę?

Szklane balustrady są obecnie jednymi z modniejszych tego typu konstrukcji. Przede wszystkim dlatego, iż wyglądają bardzo nowocześnie i są ponadczasowe. Montowane są i w budynkach jednorodzinnych jak i w mieszkalnictwie wielorodzinnym oraz w budynkach użyteczności publicznej.

Wybierając szklaną balustradę trzeba brać pod uwagę rozwiązania najlepszej jakości, produkowane przez najlepsze w branży firmy. Balustrada ze szkła jest elegancka, ale to nie wystarczy. Musi być również odporna na warunki atmosferyczne jak i na uszkodzenia mechaniczne. Musi mieć odpowiednio mocne mocowania, a jednocześnie wyglądać stylowo i estetycznie.

Najlepsi producenci balustrad oferują wykonanie ich ze szkła, które są w 100% bezpieczne i śmiało można je montować nawet we wnętrzach, w których na co dzień mieszkamy z dziećmi. By być tego pewnym warto wybierać jedynie najlepszych, certyfikowanych producentów- wszak chodzi tu nie tylko o dekoracyjność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i spokój domowników.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.