menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Osuszacz powietrza do domu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
09-01-2021 04:38 PM

Całkowicie suche powietrze nie jest korzystne dla zdrowia, dlatego dobrze jest, gdy wilgotność powietrza w naszym domu czy mieszkaniu wynosi ok. 40 - 60%, nie więcej. Problem pojawia się wówczas, gdy wilgotność jest wyższa, co może mieć zły wpływ na nasze samopoczucie jak i na wnętrza. Co zrobić, gdy nie radzimy sobie z dużą wilgocią? Jaki osuszacz powietrza wybrać?

Pleśń i grzyb uwielbiają wilgoć – zainwestuj w osuszacz powietrza!

O zbyt dużej wilgotności w naszym domu mówimy wówczas, gdy sięga ona ponad 60 - 65%. Wtedy to możemy zauważać osadzającą się parę wodną na oknach, odczuwać zatęchły zapach powietrza, a po jakimś czasie zauważyć także bardziej nieestetyczne i szkodliwe dla zdrowia wykwity pleśni oraz grzybów. Wszystkie te objawy to znak, że warto zająć się problemem, ponieważ jego skutki tak dla domu jak i dla naszego zdrowia mogą być opłakane.

Jeden ze skutków nadmiernej wilgoci w domu to szkody jakie może ona wyrządzić ścianom, meblom, podłodze i wszelkim innym powierzchniom. Rozwijające się pleśń i grzyby zaczynają pokrywać coraz większe przestrzenie, wyglądają bardzo nieestetycznie, mogą prowadzić do odklejenia się tapet, a usunięcie ich w zaawansowanym stadium jest zarówno trudne, jak i kosztowne.

Zbyt duża wilgoć w powietrzu, którym oddycha się na co dzień ma także destrukcyjny wpływ na samopoczucie, to fizyczne jak i psychiczne. Co ciekawe, przez zbyt dużą wilgoć możemy błędnie odczuwać istniejącą w domu temperaturę - odbierać ją jako niższą lub wyższą niż jest w rzeczywistości. Ubrania jak i inne tekstylia, które przechowywane są w pomieszczeniach o zbyt dużej wilgotności z czasem nabierają nieprzyjemnego, stęchłego zapachu. W naszym organizmie raz po raz dochodzi do infekcji oddechowych, z czasem rozwinąć mogą się także choroby reumatyczne. Także alergie, np. podrażnienia skóry, mogą mieć podłoże związane ze zbyt dużą wilgotnością powietrza. Trzeba spróbować zwalczyć ten problem, a dobrym sposobem jest kupno domowego osuszacza powietrza.
Myślisz o zakupie osuszacza powietrza? Wejdź na https://meacopolska.pl/ i sprawdź naszą ofertę!

Osuszacz powietrza do domu - jaki powinien być?

Kupując jakiekolwiek urządzenia i sprzęty do domu najczęściej zależy nam na tym, by były one kompaktowe oraz by ich praca była cicha. To dwie cechy, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wybierając osuszacz. Na rynku znajdziemy także kilka rodzajów osuszaczy, w tym osuszacze kondensacyjne oraz adsorpcyjne. Jeśli zamierzamy zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu, lepiej wybrać model kondensacyjny, jeśli zaś chcemy osuszyć piwnicę lepszy będzie sprzęt adsorpcyjny.

Warto zwrócić uwagę na wydajność osuszacza - ta jest różna i najlepiej dobrać ją do poziomu wilgoci z jaką chcemy sobie poradzić. W tym celu najlepiej doradzić się fachowców z najlepszych firm oferujących tego typu sprzęt. Standardowo dobrym do mieszkania będzie osuszacz o wydajności 20l/ 24h.
Wybierając osuszacz do mieszkania, trzeba także sprawdzić takie parametry jak: zużycie prądu, przepływ powietrza przez osuszacz powietrza jak i zakres jego pracy. Jeśli zamierzamy używać urządzenia w niedużym mieszkaniu, zwłaszcza gdy mieszkamy z dziećmi, warto zwracać uwagę na głośność sprzętu - ta nie powinna przekraczać 40 decybeli.

Wygoda to także jedna z ważniejszych kwestii, dlatego dobrze jest, gdy domowy osuszacz można było łatwo sterować jednym dotknięciem palca - nawet gdy wyposażony jest w co najmniej kilka funkcji.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.