menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Jaki obraz wybrać do sypialni?
11-29-2020 07:35 PM

Sypialnia to bez wątpienia najintymniejsze miejsce w całym domu, oaza sprzyjająca relaksowi i odpoczynkowi. Warto by stworzyć ją tak, by czuć się w niej jak najlepiej- według swojego gustu, jako odzwierciedlenie swoich marzeń o pięknym wnętrzu. Jednym ze sposobów na ciekawą aranżację sypialni jest dobór do niej ciekawego obrazu, a nawet całej ich galerii. Jakie obrazy są obecnie najmodniejsze?

Dekoracje do sypialni

Sypialnia jest aranżacyjną kontynuacją całego mieszkania, aczkolwiek jest to najintymniejsze nasze miejsce i dużo więcej pozwalamy sobie w tym przypadku ma indywidualizmu, chociażby w postaci dekoracji będących rodzinnymi pamiątkami. W sypialni ma być "po domowemu", zgodnie z trendami i elegancko, ale też tak, by dało się w tym wnętrzu zrelaksować i głęboko odprężyć.

Bardzo popularnym i korzystnym w takich wnętrzach jak sypialnie motywem, są wszelkie motywy roślinne. Dzięki żywym roślinom, a także ich printom na dodatkach stwarzamy w sypialni namiastkę oazy, rajskiego ogrodu, w którym miło jest posiedzieć, pomyśleć, poczytać, spać. Motywy florystyczne pojawiają się dziś dosłownie na wszystkim- na obrazach, plakatach, tapetach, pościeli, serwetkach, dywanach, kocach i narzutach, etc. Warto w sypialni stworzyć sobie taki nastrój, który wprowadza nas w uczucie błogiego spokoju- a można to osiągnąć otaczając się obrazami ze świata natury, a także barwami kojarzącymi się z naturą oraz naturalnymi materiałami. Warto więc wybierając dodatki do sypialni postawić na to, co nie jest sztuczne, a naturalnie dobre jakościowo i piękne- na wysokogatunkową bawełnę, len, jedwabie. Samo patrzenie i dotykanie naturalnych materiałów i rozkoszowanie się widokiem natury wprowadza nas w stan ukojenia i jest najbardziej komfortowym.

Myśląc o dodatkach do sypialni najczęściej mamy na myśli dekorowanie przestrzeni nad łóżkiem sypialnianym. Jeśli mamy sporą sypialnie, możemy tą przestrzeń wykorzystać jedynie na dekorowanie, jeśli zaś dysponujemy małą sypialnią, najlepiej, gdy przestrzeń ta jest i ozdobiona, ale i funkcjonalnie wykorzystana. Nad łóżkiem możemy więc powiesić np. półkę- będzie to świetne miejsce na książki czy czasopisma jak i miejsce na ustawienie kilku bibelotów lub ramek ze zdjęciami.

Jaki obraz do sypialni?

Wszystko znów zależy od tego, jaki motyw przewodni i styl aranżacyjny panuje w naszym sypialnianym wnętrzu. Jeśli nasze sypialniane wnętrze urządziliśmy zgodnie z zasadami feng shui, możemy spróbować poszukać obrazu odpowiadającego zasadom tego trendu w urządzaniu wnętrz. W takim przypadku warto jest sięgnąć po obrazy przedstawiające kwitnące krzewy lub drzewa, drzewka bonsai, ptaki siedzące na gałęzi, kamienie Zen lub płynącą wodę, na przykład rzekę lub wodospad.

Dzięki odpowiednio dobranemu obrazowi możemy całkowicie nadać sypialni charakteru. Jeśli więc nasza sypialnia urządzona jest w stylu boho, w stonowanych barwach i z wykorzystaniem naturalnych materiałów i dekoracji, warto dodać jej szczypty energii- np. w postaci obrazu o wyrazistych i intensywnych barwach.

Ciekawym rozwiązaniem będą obrazy, które wywołują emocje, wzbudzają u nas zachwyt bądź skłaniają do przemyśleń. Wówczas sypialnia nabierze niepowtarzalnego charakteru. Bardzo intymnym i oryginalnym pomysłem na sypialnianą ścianę są akty. Dodają one wnętrzu artyzmu i odrobiny pikanterii, a przecież o takiej emocje także chodzi w tej części domu.

Obraz na płótnie do sypialni

Obrazy na płótnie np. z oferty https://www.artlux.sklep.pl/ - dostępne w ramach lub bez - są jednym z najbardziej ciekawych pomysłów ozdobienia sypialnianej ściany. Obrazy takie dostępne są w każdym stylu, mogą być nowoczesne (najczęściej z motywami botanicznymi czy geometrycznymi), panoramiczne, a także mogą składać się z wielu części, jak choćby tryptyki czy obrazy 4-, 5-, 7-częściowe. Taki obraz z kilku elementów stanowić może prawdziwie elegancki dekor nad łóżkiem. Do najbardziej modnych motywów zaliczyć obecnie można rośliny, kwiaty, krajobrazy, portrety miast, zwierzęta, a także motywy związane z muzyką czy abstrakcje.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.