menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Przedłużanie włosów metodą keratynową - na czym polega?
11-29-2020 07:31 PM

Długie, lśniące, zdrowe i piękne włosy to jeden z największych atrybutów kobiety i chyba nie ma pani, która nie marzyłaby o takich właśnie gęstych i zadbanych włosach. Na szczęście dziś nie jesteśmy skazani jedynie na geny i matkę naturę, a swoje zewnętrze piękno możemy wydobyć za pomocą wielu fryzjerskich trików- chociażby dzięki keratynowemu przedłużaniu włosów. To szybki i efektowny sposób na długie i zniewalające piękne włosy- świetna alternatywa dla żmudnego ich zapuszczania. Na czym polega metoda keratynowego przedłużania włosów i komu jest ona dedykowana?

Przedłużanie włosów na keratynę - dla kogo?

Na początek wyjaśnijmy czym jest keratyna. Otóż keratyna to białko stanowiące główny budulec włosa. Keratyna jest elementem podporowym włosa, niejako jego szkieletem i stanowi aż 65-90% objętości włosa. Im mniej we włoskie keratyny, tym bardziej jest on zniszczony, a wpływ na te niedobory mogą mieć: czynniki atmosferyczne (zbytnie nasłonecznienie lub mróz), zbyt częste prostowanie włosów prostownicą, wpływ chemii fryzjerskiej, suszenie suszarką czy niewłaściwa pielęgnacja włosów.

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest chyba najpopularniejszym sposobem przedłużania włosów. Polega ona na uzupełnianie włosów naturalnych wkładem keratynowym przy pomocy ciepła- jest to robione zgrzewarką lub pistoletem. Metoda ta jest bardzo trwała, niewidoczna i daje maksymalnie dobry efekt wizualny. Metoda keratynowa jest dedykowana zwłaszcza kobietom, których naturalne włosy są cienkie, łamliwe, mają mało blasku. Działanie keratyny jest nieocenione i w zaledwie kilka godzin kobieta, która wchodzi do salonu z niezbyt długimi i matowymi włosami, może się cieszyć gęstymi i maksymalnie błyszczącymi włosami.

Czy przedłużanie włosów metodą keratynową niszczy włosy?

Mimo tego, że podczas zabiegu keratynowego przedłużania włosów używa się wysokiej temperatury, nie niszczy ona włosów. Temperatura wykorzystywana podczas doczepiania pasemek włosów tą metodą jest często niższa niż ta, jaką panie na co dzień używają do prostowania włosów prostownicą. Ponadto keratyna jest naturalnym budulcem łodygi włosa. By włosów nie niszczyć, zawsze warto wybierać najwyższej klasy salony i pracownie fryzjerskie, które dysponują ogromem wiedzy i doświadczenia, a także najnowszymi i najlepszymi technologiami.

Pamiętać jednak trzeba, iż włosy przedłużane metodą keratynową wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do mycia włosów przedłużanych tą metodą zaleca się stosowanie delikatnych szamponów nawilżających. Zdecydowanie zakazane jest pocieranie mokrych włosów i głowy ręcznikiem- choć tyczy się to nie tylko włosów przedłużanych. Włosy warto kilka razy przeczesywać szczotką przeznaczoną do włosów przedłużanych, a na noc zaplatać je w warkocz, który ograniczy ryzyko splatania pasm.

Cena przedłużania włosów metodą keratynową

Cena zależy od tego jakie włosy wybierzemy. Jeśli mówimy o dziewiczych, czyli nie farbowanych włosach najwyższej jakości, za keratynowe przedłużanie zapłacimy od 1000 do 3000 zł - zależnie od wybranej długości włosów. Stosowane w naszym salonie włosy to włosy zdrowe, pozbawione jakichkolwiek zabiegów chemicznych.

Chcesz przedłużyć włosy metodą keratynową? Skontaktuj się z salonem https://rstylehair.pl/ !
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.