menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika naplusnaplus
O mnie
Wiek
50
Płeć
Mężczyzna
Stan cywilny
Wolny(a)
Kraj
Polska
Województwo
małopolskie
Moje zainteresowania
turystyka
Album
Zdjęcie Szczegóły
Rozmiar: 95.31 KB
Data: 29-01-2012
Odsłon: 1682
Komentarze: 0
Rozmiar: 125.22 KB
Data: 29-01-2012
Odsłon: 1568
Komentarze: 0
Rozmiar: 138.65 KB
Data: 29-01-2012
Odsłon: 1676
Komentarze: 0
Rozmiar: 150.43 KB
Data: 08-01-2012
Odsłon: 1616
Komentarze: 0
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika naplus
 
Szybkie komentarze
Brak komentarzy.
Ostatnie wpisy do bloga
14-10-2013

Atrakcje w Czarnym Dunajcu

Czarny Dunajec

Czarny Dunajec jest wsią gminną położoną w powiecie nowotarskim. Warto wybrać się do tej położonej na uboczu Podhala wioski, która położona na terenie granicznym.
Czarny Dunajec posiada wyjątkowe zróżnicowanie pod względem rzeźby terenu. W miejscowości tej każdy znajdzie coś dla siebie. Miejscowość choć kojarzona jest z terenami leśnymi, w dużej części ma jednak charakter równinny, który tworzy Kotlina Orawsko-Nowotarska. W Białym Dunajcu dominują lasy świerkowe, których najwięcej znajduje się na północ od Czarnego Dunajca w paśmie Działów Orawskich.
Cechą specyficzną całego Podhala jest zespół zagród w starym podhalańskim stylu, co da się zaobserwować również w Białym Dunajcu. Warto wspomnieć o znajdującym się w tej okolicy Muzeum Powstania Chochołowskiego, które warto zwiedzić.
Miejscowość ta posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową w postaci prywatnych kwater i pensjonatów, dlatego z noclegiem w Czarnym Dunajcu nie powinno być problemu.

Z uwagi na fakt, że na terenie Białego Dunajca zlokalizowane jest przejście graniczne w Chochołowie, które jest doskonałym połączeniem ze słowacką częścią Tatr Zachodnich. Ten fakt dodaje atrakcyjności Białemu Dunajcowi.
Czarny Dunajec- widok na Tatry zachodnie
Godnym uwagi jest znajdujący się w Białym Dunajcu cmentarz żydowski, który powstał w XIX wieku. Jego lokalizacja to droga wylotowa na Rabkę. W wyniku dewastacji, na cmentarzu zachowała się tylko jedna macewa posiadająca inskrypcję hebrajską.
W białym Dunajcu organizowane są wycieczki rowerowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli Najczęściej wybieraną trasą jest: Czarny Dunajec - Wróblówka - Długopole - Dział - Pieniążkowice - Wróblówka - Czarny Dunajec.
Warto wybrać się do tej godnej uwagi wioski, która zachwyca turystów nieskażoną, naturalną i staropolską tradycją.

16-11-2012

Atrakcje w Krakowie


Kraków
Dla wielu, najcenniejszym miastem Małopolski jest legendarny Kraków. Założony przez księcia Kraka gród zasłynął z największej metropolii w Polsce.
Zwiedzanie tego miasta to wyjątkowa przyjemność, której poddaje się coraz więcej turystów. Wielu z nich powraca do Krakowa, by móc przeżyć wyjątkową przygodę po raz kolejny.
Obcowanie ze świadectwem najdawniejszej historii, największych osiągnięć dziejowych, artystycznych i kulturowych, powoduje, że do Krakowa powracamy nie tylko myślami.
Warto więc przyjrzeć się temu miastu.
Kraków jako miejsce kultury i nauki.
W obecnych czasach Kraków jest jednym z europejskich ośrodków kultury, nauki i turystyki. Znajdziemy w nim liczne muzea. Najstarszym z nim jest Muzeum Czartoryjskich z wyjątkową kolekcją malarstwa. Kraków posiada kilkanaście teatrów, wśród których na uwagę zasługuje jeden z najlepszych w naszym kraju Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. W mieście tym znajduje się kilkanaście szkół wyższych, filharmonia. Niezliczone galerie i kabarety. Warto tutaj wspomnieć i polecić bardzo popularną Piwnicę Pod Baranami, stworzoną przez Piotra Skrzyneckiego.
W mieście odbywa się mnóstwo międzynarodowych imprez kulturalnych i naukowych. Przykładem może być Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych czy też bardzo popularny Festiwal Kultury Żydowskiej.
Dla miłośników kultury i sztuki, miasto to jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek.
noclegi Kraków

0 komentarzy
23-09-2012

Atrakcje w Lądku Zdrój

Lądek Zdrój

Najstarszym sudeckim uzdrowiskiem jest niewątpliwie Lądek Zdój. To usytuowane w zacisznej dolinie Białej Lądeckiej, która oddziela Góry Złote od Śnieżnika, uzdrowisko przyciąga do siebie tłumy turystów i kuracjuszy, którzy chętnie powracają tu na wymarzony urlop. Z racji tego, że Lądek – Zdrój to świetne miejsce na wycieczki piesze, rowerowe i narciarskie w Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Góry Złote, uzdrowisko to odwiedza co roku ogromna liczba miłośników górskich wypraw. Goszcząc w Lądku- Zdroju warto poznać jego najatrakcyjniejsze miejsce, które cieszą oko niejednego wczasowicza. W mieście tym warto odwiedzić rynek, którego renesansowo-barkowy styl zadziwia wielu odwiedzających. Znajdziemy tam piękne zabytkowe kamienice wybudowane w tych właśnie stylach. Piękne jest samo centrum rynku, gdzie zlokalizowany jest ogromny neorenesansowy ratusz pochodzący z XIX wieku. Przed ratuszem znajdziemy średniowieczny pręgierz z XVI wieku, a tuż przed ratuszem – grupę wotywną dłuta Michała Klahra, który był mistrzem rzeźbiarskim. Godnym uwagi jest niewątpliwie kościół Narodzenia NMP, który posiada piękny ołtarz, w centrum którego, ponad tabernakulum umiejscowiona jest wysoka nisza z ustawioną w niej figurą Marii stojącej na kuli ziemskiej. Wchodząc do świątyni zobaczyć można halową nawę o długości 24m szerokości 12,5 m i wysokości 18 m, którą pokrywa sklepienie kolebkowe z lunetami barokowymi. Na uwagę zasługuje Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech, który znajduje się w centrum lądeckiego zdroju. Jest to miejsce zabiegów hydroterapii. Możemy skorzystać z różnorodnych kąpieli, natrysków oraz innych zabiegów wodnych. W ofercie Wojciecha znajdują się również zabiegi balneologiczne z wykorzystaniem borowiny oraz bardzo popularne wśród kuracjuszy masaże. Noclegi w Lądku Zdrój

23-09-2012

Atrakcje w Podgórzynie

Podgórzyn

Wyśmienite połączenie walorów naturalnych i historycznych sprawiło, że krajobraz Dolnego Śląska możemy zaliczyć do tych ciekawszych w naszym kraju.
Miłośników Karkonoszy zapraszamy do Podgórzyna, który jest gminą tam właśnie położoną. Dominuje tu klimat ostry i zmienny, co powoduje, że szczyty oraz porastająca je roślinność nabierają charakteru alpejskiego.
Atrakcji turystycznych w gminie tej nie ma zbyt wiele, dlatego do Podgórzyna najlepiej wybrać się na weekend. Chcąc nacieszyć się widokiem Karkonoszy warto zwiedzić Stawy Podgórzyńskie, które są najwyżej położonym kompleksem w tej części Europy. Wielu turystów korzysta z uroków tego miejsca i obcując z naturą smakuje pysznej ryby, dzięki znajdującym się tam doskonale prosperującym smażalniom ryb zlokalizowanych nad stawami. Północne szlaki Karkonoszy doskonale nadają się do uprawiania sportów zimowych. Goszcząc w Podgórzynie warto wybrać się w atrakcyjne okolice Podgórzyna i Zachełmia, gdzie znajduje się bardzo popularne w tym miejscu mini zoo z ptaszarnią. Znajdziemy je przy smażalni ryb zlokalizowanej na skrzyżowaniu szosy Podgórzyn - Sobieszów z szosą do Zachełmia. Z uwagi na fakt, że ogród zoologiczny zlokalizowany jest przy szlakach turystycznych, jest doskonałą okazją do zwiedzania go również przez wycieczki rowerowe i miłośników wędrówek górskich. Zoo odwiedzane jest często przez rodziców z dziećmi. W ptaszarni tej znajdziemy kaczki nilowe, bażanty, pawie, strusie oraz biegusy indyjskie. Nasi milusińscy najchętniej podziwiają spacerujące osiołki oraz kangury.
Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku. Niedaleko ogrodu zoologicznego znajduje się ogromny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla dzieci.
Godną uwagi atrakcją Podgórzyna jest niewątpliwie Tramwaj Pod Skałką, który jest obecnie zabytkowym wagonem tramwajowym. Noclegi w Podgórzynie

0 komentarzy
23-09-2012

Atrakcje w Jeleniej Górze

Jelenia GóraW południowo-zachodniej części naszego kraju w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej nad rzeką Bóbr znajduje się Jelenia Góra. To urokliwe miasto, które jest siedzibą Karkonoskiego Parku Narodowego jest często odwiedzane przez tłumy turystów i kuracjuszy. Dzisiaj miasto to jest ośrodkiem przemysłowym oraz punktem wyjściowym tras turystycznych, które wiodą w Karkonosze.

W Jeleniej Górze znajduje się wiele zabytków w nienaruszonej formie, które zadziwiają wielu turystów przybyłych do tego miasta.

Na uwagę zasługuje z całą pewnością jeden z sześciu znajdujących się na Śląsku tak zwanych Kościołów Łaski – Kościół Świętego Krzyża, w którym odbywają się koncerty znanych osobowości świata muzycznego.

Goszcząc w Jeleniej Górze warto wybrać się na Rynek Jeleniogórski, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Znajdziemy tam kolorowe kamieniczki, które służyły jeleniogórskim kupcom. Obecnie znajdują się tam sklepy oraz kawiarenki. Pośrodku rynku zlokalizowany jest Ratusz w klasycystycznym stylu, który pochodzi z XVIII wieku. W jego podziemiach zobaczyć można podziwiać ślady wcześniejszych budowli gotyckiej i renesansowej. Obok Ratusza znajduje się posąg Neptuna, który był zarazem ozdobą dawnej studni miejskiej.

Wczasy w Jeleniej Górze można urozmaicić wycieczką do urokliwej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplic. Dzielnica ta słynie z uzdrowiska, które w XVI wieku przyciągało do siebie wielu kuracjuszy, wśród których byli królowa Marysieńka Sobieska czy też Hugo Kołłątaj. Noclegi w Jeleniej Górze

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
rebex Sąsiadujące profile guzio


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.