menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Atrakcje w Jeleniej Górze
09-23-2012 02:16 PM

Atrakcje w Jeleniej Górze

Jelenia GóraW południowo-zachodniej części naszego kraju w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej nad rzeką Bóbr znajduje się Jelenia Góra. To urokliwe miasto, które jest siedzibą Karkonoskiego Parku Narodowego jest często odwiedzane przez tłumy turystów i kuracjuszy. Dzisiaj miasto to jest ośrodkiem przemysłowym oraz punktem wyjściowym tras turystycznych, które wiodą w Karkonosze.

W Jeleniej Górze znajduje się wiele zabytków w nienaruszonej formie, które zadziwiają wielu turystów przybyłych do tego miasta.

Na uwagę zasługuje z całą pewnością jeden z sześciu znajdujących się na Śląsku tak zwanych Kościołów Łaski – Kościół Świętego Krzyża, w którym odbywają się koncerty znanych osobowości świata muzycznego.

Goszcząc w Jeleniej Górze warto wybrać się na Rynek Jeleniogórski, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Znajdziemy tam kolorowe kamieniczki, które służyły jeleniogórskim kupcom. Obecnie znajdują się tam sklepy oraz kawiarenki. Pośrodku rynku zlokalizowany jest Ratusz w klasycystycznym stylu, który pochodzi z XVIII wieku. W jego podziemiach zobaczyć można podziwiać ślady wcześniejszych budowli gotyckiej i renesansowej. Obok Ratusza znajduje się posąg Neptuna, który był zarazem ozdobą dawnej studni miejskiej.

Wczasy w Jeleniej Górze można urozmaicić wycieczką do urokliwej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplic. Dzielnica ta słynie z uzdrowiska, które w XVI wieku przyciągało do siebie wielu kuracjuszy, wśród których byli królowa Marysieńka Sobieska czy też Hugo Kołłątaj. Noclegi w Jeleniej Górze
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.