menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

24-05-2017 14:23

Trądzik różowaty to uciążliwa choroba, sprawiająca choremu duży dyskomfort i nierzadko trudna do zwalczenia z powodu tendencji do nawrotów. Na jedne ze szczególnie uciążliwych objawów narzekają te osoby, u których pojawił się trądzik różowaty na plecach, gdzie nietrudno o stałe podrażnienia skóry przez ubranie, plecaki i torebki, czy nawet pościel w trakcie snu.

Przede wszystkim jeśli odczuwamy dyskomfort i swędzenie pleców, które mogą sugerować pojawienie się trądziku w tym miejscu, powinniśmy zadbać o maksymalną ochronę skóry. Nie podrażniać jej przy myciu gąbkami ani tym bardziej popularnymi szczotkami do pleców. Warto pamiętać, że nie tylko podrażniają one chorobowo zmienione miejsca, ale przy zbyt rzadkim zmienianiu są także siedliskiem bakterii, których obecność może tylko pogorszyć stan skóry.

Powinno się również zrezygnować z noszenia ubrań wełnianych oraz z innych gryzących materiałów, oraz zrezygnować z tych, które nie umożliwiają oddychania skóry. Najbardziej odpowiednia jest czysta bawełna, która jest miękka i delikatna, a przy tym w pełni przepuszczająca powietrze (więcej o tym tutaj: AcneRose).

Ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza dermatologa. Zwykle w przypadku wystąpienia trądziku różowatego na plecach zaleca się stosowanie maści z antybiotykiem. Można także wspomagać się preparatami domowymi, takimi jak okłady z wywaru zielonej herbaty, która ma właściwości antyseptyczne, czy na przykład wcierki z oleju lnianego lub maseczki ze zmielonych płatków owsianych z wodą, które wykazują właściwości łagodzące podrażnienia.

W zależności od stopnia nasilenia problemu, lekarz może zlecić skorzystanie z zabiegów takich jak peelingi chemiczne lub mikrodermabrazja. Należy jednak pamiętać, że powinny one być wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ponieważ mają za zasadnie delikatne złuszczenie obumarłych komórek, a nie dodatkowe drażnienie zmienionych miejsc.

Wyjściem ostatecznym jest laseroterapia, która chociaż bardziej kosztowna od innych zabiegów, ma tę niewątpliwą przewagę, że pozwala na pozbycie się problemu raz na zawsze, ponieważ nie odnotowuje się w tym przypadku nawrotów choroby.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.