menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Forum
Data dołączenia: 23-07-2009
Wszystkich postów: 601 (0.11 postów na dzień)
Liczba postów usuniętych przez moderatora/administrację: 3
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika zen /></div><div align= 
Szybkie komentarze
05-01-2023 09:54
Awatar użytkownika zen

Nie chce mi sie wierzyć, że to od Ciebie Basiu otrzymałam życzenia. Jeżeli to Ty ( ta z Warszawy, wcześniej z Hiszpanii) to odezwij się. Zenia
03-01-2023 18:35
Awatar użytkownika basia2002

Szczęśliwego Nowego Roku 2023.
Niech ten Nowy Rok przyniesie, radość, zdrowie,
pomyślności i spełnia wszystkie marzenia.

03-01-2020 20:49
Awatar użytkownika basia2002


W Nowym Roku 2020,
składam Ci życzenia. Dużo, dużo zdrowia
bo to jest najważniejsze, niech Ci się szczęści
w Nowym Roku. Serdeczne uściski
21-12-2019 17:06
Awatar użytkownika basia2002

Z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Przesyłam zdrowych, spokojnych i radosnych świąt .
Z pozdrowieniami dla Ciebie i Twoich bliskich.


17-04-2019 21:10
Awatar użytkownika basia2002Z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy
i Zmartwychwstania Pańskiego.
Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Radosnego Alleluja, smacznego jajka,
mokrego Dyngusa. Miłego spędzenia świąt
w gronie rodziny i znajomych.
Pozdrawiam serdecznie. Wesołych świąt.
31-12-2018 20:06
Awatar użytkownika basia2002

W Nowym Roku 2019 życzę dużo zdrowia
bo to najważniejsze, szczęścia i pomyślności
Niech przyniesie same dobre chwile.
Miłego Sylwestra. Serdecznie pozdrawiam.


17-12-2018 14:34
Awatar użytkownika basia2002

Pełnych ciepła, spokoju i radości
Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku.
Zdrowych, radosnych i pogodnych świąt.
07-07-2018 01:12
Awatar użytkownika basia2002

Serdecznie witam, miłego i pogodnego
Weekendu życzę. Dobrego wypoczynku.
Samych radosnych i szczęśliwych dni.
Udanego lata . Z miłymi pozdrowieniami.
Ostatnie wpisy do bloga
01-11-2018

[size="3"]Gdyby było normalnie, to już byłabym w samochodzie z kwiatami, zniczami i jechałybyśmy do cmentarz w Sosnowcu. Tam spoczywają moi rodzice i mąz Tadeusz. Jednak normalnie nie jest. Córka Mirunia po raz pierwszy będzie na grobie swojego męża Adama, którego pochowaliśmy na Powązkach 2 tygodnie temu. Ja powoli zbieram się aby pojechać i odwiedzić grób siostry, szwagra i siostrzeńca na Starym Cmentarzu w Kielcach. Zatrzymam się przy ścianie poświęconej przewodnikom świętokrzyskim, gdzie jest zamieszczone nazwisko mojego męża.
Myślę o tych wszystkich, których znałam, ceniłam, kochałam, którzy rozproszeni sa po różnych cmentarzach Polski. Tam jest ich więcej niż tutaj na ziemi.
Az dziw bierze, że jeszcze żyję!

Dla mnie 1 listopad przeniesiony zostanie na 4 listopad. Wtedy pokłonie się moim zmarłym na grobach cmentarzy sosnowieckich.

0 komentarzy
28-10-2018


Nieco wcześniej pisałam o swojej książce. Wreszcie jest. Podoba mi się okładka i wszystko inne też. Promocja odbyła się 4 października. Przybyło około 200 osób. Serce mi biło mocno podczas rozmowy z dziennikarką na temat książki. Wszyscy chcieli ja mieć. Niecały miesiąc od promocji spotykam się z miłymi słowami i uznaniem. Cieszy mnie to bo przecież pisałam ją dla ludzi zamieszkujących Ziemię Chęcińską i dla turystów, którzy naszą ziemię a szczególnie zamek odwiedzają. Niech wiedza jaki nasz region jest piękny i jak rozwija się.
Dzisiaj mija tydzień od wyborów. Burmistrz został ten sam a więc jest pewność, że nastąpi dalszy rozwój. Już niedługo rozpocznie się budowa Domu Seniora, w którym nasz uniwersytet będzie miał siedzibę.

0 komentarzy
23-09-2018

20 września 2018r. odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przegląd zespołów artystycznych z 4 najbliższych Kielc powiatów. Głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski. Na Festiwal z tego terenu przyjechało, wprost nie do wiary, 280 seniorów artystów. Śpiewali solo i w zespołach, tańczyli na różne sposoby, grali na różnych instrumentach, przedstawiali swoją poezję i prozę.

Znalazłam się tutaj gdyż wcześniej zgłosiłam do eliminacji nasz chór działający 1,5 roku przy Chęcinskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z chórem jestem związana niezwykle silnie, dotychczas przecież w nim spiewałam, ale trzeba było podjąć ostateczną decyzję. Nie ten wiek i nie ten głos. Czekałam na występ moich koleżanek i kolegów z bijącym sercem. Prezentowali się ładnie, powiem nawet dostojnie. Przyszedł ich czas, byli 27 zespołem. Poszło dobrze. Czekam z niecierpliwością na wynik, jeszcze bardziej niecierpliwa jest Tereska, chórzystka, która przybiega i pyta czy już wiem. Wyniki miały ukazać sie na stronie Urzędu. Może czekają aż wszystkie powiaty zakończą swoje eliminacje. Może.

Pisze o tym, bo dzięki temu przeglądowi utwierdziłam się w przekonaniu, że w seniorach drzemie ogromna siła, ilez oni mieli pomysłów repertuarowych, jakie stworzyli melodie do słów własnych piosenek, jakież mieli piękne i ciekawe stroje. Twarze a szczególnie oczy wyrażały niezwykłą chęć zwycięstwa. Ile trzeba było poświęcić godzin pracy, wszelkich prób aby móc wystąpić przez 10 minut. Ja to wiem.

W międzyczasie myślałam patrząc np. na występy taneczne ze Skarżyska, że u nas też by się taki zespół przydał.

0 komentarzy
18-09-2018

Tak zatytułowałabym trzecia książkę gdybym miała napisac. Pisać nie będę bo to już nie te lata i nie to zdrowie. Po tej drugiej odetchnęłam.
Wczoraj dowiedziałam się, że moja ksiażka, której dałam tytuł "Raj na tej ziemi" jest w drukarni. Za tydzień zapewne przyjedzie z dalekiego Torunia do Chęcin. Ostatnie półtora roku było dla mnie niezwykle pracowite. Myślałam nieustannie w dzień ale i po nocach. Zmieniałam poprawiałam, jeszcze raz poprawiałam i zmieniałam. I kiedy wydawało mi się, że już wszystko jest w należytym porządku, znowu pojawiał się jakiś nowy błąd. A potem te wszystkie poprawki, korekty, pierwsza, druga a nawet trzecia. Zdjęcia, te nie te, a może takie a może inne. Wkładka pierwsza, druga, trzecia, czwarta. Okładka, kto zrobi, czy zrobi dobrze, czy uchwyci moje przesłanie?
O mało co a minie 2 lata gdy podjęłam decyzję. Nie uwierzycie, decyzja została podjęta w dziwnym miejscu bo w słonej wodzie basenów Solca Zdroju a bezpośrednią przyczyną stała się wiadomość, że naszego burmistrza maja odwołać ze stanowiska. Jakiż to może mieć związek z książką. Otóż nasze miasteczko i gmina przez ostatnie 12 lat rozwija się bardzo dynamicznie. Odnowione zostały zabytki (Chęciny mają 700 lat), buduje się drogi, wodociągi, nowe oświetlenia i setki innych większych i mniejszych inwestycji. Wtedy postanowiłam o tym wszystkim napisać, aby nie zaginęła pamięć o ludziach, którzy przyczynili się do tych zmian.
A dlaczego taki tytuł? Otóż na Ziemi Chęcińskiej znajduje się Jaskinia Raj w której pracował mój, niestety już nie żyjący mąż. A więc jest o Jaskini, o mojej Czerwonej Górze, o mojej pracy, działalności społecznej a przede wszystkim o Chęcinach, ich zabytkach i planach na przyszłość.

Promocja książki odbędzie się 4 października 2018r.w dniu Inauguracji Roku Akademickiego Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zacznie się trzecia część i ostatnia ( już nie książki ale życia)

0 komentarzy
01-01-2018

Było wszystko umówione. Jak co roku przychodzą do mnie "przyszywane córki" ze swoimi panami. Nie mówimy co która upiecze, usmaży, przygotuje. Wszystko odbywało się bez zbędnych słów, zawsze było jak należy i tym razem tak być miało. Miało. Okazuje się, że do zakamarków mego ciała wdarła się jakaś niesprecyzowana choroba. Może niestrawność może coś innego, jednym słowem boli i nie ma co myśleć o nocy sylwestrowej. Źle się czułam nie tylko ze względu na swój stan, ale dlatego, że zawiodłam a przecież nie zawodzę nigdy.

Moje dziewczynki tak jak zawsze stanęły na wysokości zadania. Przyszły, a więc były życzenia był (dla zdrowych) szampan. Ten nadchodzący Nowy Rok przekonuje mnie, że mimo upływu czasu, w naszych przyjacielskich stosunkach nic się nie zmienia, jest tak jak mówił mój nieżyjący mąż "jak przed wojną" tzn. dobrze. Niech tak będzie przez cały 2018r.

Napływały życzenia - telefoniczne, SMS od bliskich, znajomych a przede wszystkim od najbardziej kochanych córki, wnuczki i prawnuczki.

Późnym wieczorem byłam sama, ale niezupełnie, obok mnie leżała Polityka i Przegląd oraz książki Pana Jana Nowickiego "Biały walc", "Mężczyzna i one" ( to dla nas, jak pisze Formika, staruszek), oraz moja ukochana książka "Kapuściński: nie ogarniam świata" ( ja nie ogarniam również).

A ten Nowy Rok niech będzie taki jak sam chce. Zgadzam się, nie protestuję.

Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
pawellek Sąsiadujące profile stemp2l


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.