menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

01-01-2018 11:10

Było wszystko umówione. Jak co roku przychodzą do mnie "przyszywane córki" ze swoimi panami. Nie mówimy co która upiecze, usmaży, przygotuje. Wszystko odbywało się bez zbędnych słów, zawsze było jak należy i tym razem tak być miało. Miało. Okazuje się, że do zakamarków mego ciała wdarła się jakaś niesprecyzowana choroba. Może niestrawność może coś innego, jednym słowem boli i nie ma co myśleć o nocy sylwestrowej. Źle się czułam nie tylko ze względu na swój stan, ale dlatego, że zawiodłam a przecież nie zawodzę nigdy.

Moje dziewczynki tak jak zawsze stanęły na wysokości zadania. Przyszły, a więc były życzenia był (dla zdrowych) szampan. Ten nadchodzący Nowy Rok przekonuje mnie, że mimo upływu czasu, w naszych przyjacielskich stosunkach nic się nie zmienia, jest tak jak mówił mój nieżyjący mąż "jak przed wojną" tzn. dobrze. Niech tak będzie przez cały 2018r.

Napływały życzenia - telefoniczne, SMS od bliskich, znajomych a przede wszystkim od najbardziej kochanych córki, wnuczki i prawnuczki.

Późnym wieczorem byłam sama, ale niezupełnie, obok mnie leżała Polityka i Przegląd oraz książki Pana Jana Nowickiego "Biały walc", "Mężczyzna i one" ( to dla nas, jak pisze Formika, staruszek), oraz moja ukochana książka "Kapuściński: nie ogarniam świata" ( ja nie ogarniam również).

A ten Nowy Rok niech będzie taki jak sam chce. Zgadzam się, nie protestuję.

25-11-2017 06:12

Istniejemy drugi rok. Udało się wiele a przed nami jeszcze więcej. Nie napiszę nic odkrywczego, ale to że Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku tak działa to tylko dzięki dobrej organizacji i stworzeniu dość dużego zespołu ludzi którzy sa niezawodni.

Listopad wypełniony był zajęciami po brzegi, wykłady, komputery, basen, wycieczka, fotografia i dwa a właściwie trzy duże spotkania związane z dniem seniora. Byliśmy w Wojewódzkim Domu Kultury , w Centrum Leonarda da Vinci w Podzamczu i na naukowej konferencji w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej na temat Nasi sąsiedzi Żydzi, a dzisiaj czeka nas Bal Andrzejkowy

Podziwiam swoich kolegów a czasem i siebie , że nam tak się chce.

21-11-2017 15:43

Może wreszcie będę miała więcej czasu. Zakończyłam pisanie książki "Raj z tej ziemi" i oddałam. Ulżyło mi. Zastanawiałam się wielokrotnie po co i dlaczego z takim wysiłkiem i determinacją siadałam do pisania. Czy chciałam napisać o sobie, czy chciałam ukazać czas i klimat w jakim przyszło mi żyć przez ostatnie prawie 50 lat, czy ukazać ludzi, którzy zasługują na pamięć? Czy też chciałam ukazać moją małą Ojczyznę Ziemię Chęcińską w czasie największego rozwoju i rozkwitu. Chyba jedno i drugie.
Do wydania jeszcze dość długa droga, ale zapewne będzie.

04-11-2017 05:36

Smutno, brzydko, ponuro. Jedynie dom jest przyjazny - cieplutko. Dodatkowego ciepła dodaje mój przyniesiony z działki kotek. Nie ma jeszcze imienia, chodzi mi po głowie "Zbój" bo jest taki trochę zbójowaty, ale może i inne. Tymczasem mówię do niego "Ciciuś". Zastanawiam się skąd on wie, że kuweta to kuweta i służy do tego a nie innego. Niemalże od początku nie ma z tym kłopotu.
Moi koledzy z uniwersytetu wrócili ze Strasburga. Byli tam jako zwycięscy konkursu Żydzi nasi sąsiedzi, na zaproszenie europosła Wenty. Cieszę się z jednej strony że reprezentowali Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku, z drugiej, że był to już ostatni dzwonek bo jeszcze chwila i nikt o Żydach chęcińskich by nie wiedział. To ich nagranie na płycie jest piękne i autentyczne.

29-10-2017 16:39

Moje groby te ważniejsze są w Zagłębiu Dabrowskim a włąściwie w Sosnowcu. Ze względów organizacyjnych, że tak powiem, z moimi "przyszywanymi córkami" pojechałyśmy już wczoraj. O pogodzie lepiej nie pisać. Kończąc naszą eskapadę, zaproponowałam odwiedzić grób Edwarda Gierka na Cmentarzu w Zagórzu. Zrobiło mi się smutno gdy zobaczyłam zwyczajny grób, wśród innych, bogatych, które postawili zapewne nie biedni ludzie. Pomyślałam sobie, jak dobrze, że nie był chowany na Powązkach tylko wśród swoich zagłębiowskich rodaków, bo zapewne PIS już myślałby o jego usunięciu.

Strona 1 z 65:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X