menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

19-03-2017 16:54

Bardzo dawno tu nie zaglądałam, ale dzisiaj, nie wiem pod jakim wpływem otworzyłam i zobaczyłam znane nazwiska, Formiko, Mar Basia, Alodia i Brończyk. Zrobiło mi się miło na sercu. Witam Was moje Drogie Dziewczyny. Daje znać, że żyję i bardzo dużo pracuję i może to jest właśnie powód, że tu nie zaglądam.
Piszę coś na kształt książki o mojej drugiej połowie życia, ale właściwie ma to być moje spojrzenie na moje kochane Chęciny, w których mieszkam 46 lat.

12-09-2016 09:11

Czas biegnie jak szalony. Był poniedziałek i znowu jest poniedziałek. W międzyczasie, powiedziałoby się „Robota, robota, robota i…….jeszcze ostatni pawilon”. Pawilon mi nie grozi, ale o Waryńskim myślę często , a to z tego powodu, ze PIS likwiduje wszystkie „nieprawe” nazwy ulic i placów. Waryński na pierwszym miejscu do wyrzucenia, jakby nie wiedzieli (a może nie wiedza, choć historyków w PIS dużo), że to rewolucjonista i działacz robotniczy z czasów carskich.

Mój Uniwersytet jest prawie bez przerwy w moich myślach, bywa, że i w nocy. Układam programy, pisze informator, ustalam wykładowców, organizuje wycieczki i zastanawiam się jak włączyć największą ilość osób do wspólnego działania. Chciałabym i to bardzo, aby ten uniwersytet był naszym uniwersytetem a nie tylko burmistrza i moim.
Jutro zebranie zarządu, przygotowujemy inaugurację roku akademickiego 2016/17.

06-09-2016 04:38

Jeszcze niedawno nie przyszłoby mi do głowy, że zostanę poproszona do czytania Ouo vadis w ramach ogólnokrajowej akcji.
Impreza odbyła się 3 września w sobotę w zabytkowych wnętrzach Niemczówki. Czytał burmistrz i jego zastępca, dyrektorzy szkół, dwóch zakonników i ja też, jako prezes Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie powiem, że ludu było dużo, zgromadzili się głównie nauczyciele, bibliotekarze i miejscowe elity. Czy uda się przełamać tą znaną w całym kraju niechęć do czytania? Chciałabym bardzo.
Córka, która brała udział w tym wydarzeniu, pochwaliła mnie za czytanie. Zrobiła to tak jak ja niegdyś robiłam, gdy Mirunia była mała.
Oj czasie, czasie!!!

28-08-2016 17:36

Pojechałam z Zosią i Ela, moimi "przyszywanymi" córkami do Solca Zdroju. Solca prawie nie poznałam, a byłam tam kilka razy zawożąc Tadzia do sanatorium. Solec nie ten sam, a wszystko zmieniło się dzięki basenom mineralnym. Ludzie ciągną do siarki. Już teraz nie tylko sanatorium, ale kwatery prywatne, agroturystyka, pensjonaty i hotele w różnej cenie. Noclegi od 30 zł. do 300zł.
Pluskałyśmy się w basenie mineralnym a siedziały grzecznie w basenie siarkowo-solankowym. Baseny nie tanie, ale przynajmniej zdrowe.
Byłoby bardzo pięknie gdyby nie smutna wiadomość o chęci odwołania naszego wspaniałego burmistrza i zgubienia przeze mnie okularów leczniczych. Nowy kłopot, nowy wydatek.

16-08-2016 09:24

Nie mam chwili wolnej, pracy po brzegi. Uzupełniam album, chce by był gotowy do przyjazdu Miruni.

W ogródku zbiory i praca pielęgnacyjna. Kończą się ogórki, dojrzały pomidory, niezwykle obrodziły jeżyny (2-3cm owoce), dojrzewają jesienne maliny. Nic się nie zmarnuje Słoiki, słoiczki na przetwory, buteleczki na soki, balon mały i duży na wino, słój na kiszenie buraków. Czy tak muszę? „ nie” jeszcze raz „nie”, ale widocznie „muszę”. Przyzwyczajenie, chyba tak. Ręce bolą niemiłosiernie a przestać nie mogę.

Październik powoli zbliża się a więc pracy związanej z rozpoczęciem roku akademickiego na naszym tzn. Chęcińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, mam wiele. Zebrania zarządu, spotkania z członkami Grupy Turystycznej, rozmowy indywidualne – wykłady, seminaria, warsztaty itd. Itd. Wszystkie plany układam podczas bezsennych nocy, aby rano zacząć wprowadzać w czyn. Czasami zastanawiam się czy dam radę , czy starczy mi sił, przecież jestem stara po prostu stara.

Wiem, że to moje ostatnie wezwanie a więc trzeba wykonać i co najmniej dobrze.

Strona 1 z 64:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X