menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

04-11-2017 06:36

Smutno, brzydko, ponuro. Jedynie dom jest przyjazny - cieplutko. Dodatkowego ciepła dodaje mój przyniesiony z działki kotek. Nie ma jeszcze imienia, chodzi mi po głowie "Zbój" bo jest taki trochę zbójowaty, ale może i inne. Tymczasem mówię do niego "Ciciuś". Zastanawiam się skąd on wie, że kuweta to kuweta i służy do tego a nie innego. Niemalże od początku nie ma z tym kłopotu.
Moi koledzy z uniwersytetu wrócili ze Strasburga. Byli tam jako zwycięscy konkursu Żydzi nasi sąsiedzi, na zaproszenie europosła Wenty. Cieszę się z jednej strony że reprezentowali Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku, z drugiej, że był to już ostatni dzwonek bo jeszcze chwila i nikt o Żydach chęcińskich by nie wiedział. To ich nagranie na płycie jest piękne i autentyczne.

29-10-2017 17:39

Moje groby te ważniejsze są w Zagłębiu Dabrowskim a włąściwie w Sosnowcu. Ze względów organizacyjnych, że tak powiem, z moimi "przyszywanymi córkami" pojechałyśmy już wczoraj. O pogodzie lepiej nie pisać. Kończąc naszą eskapadę, zaproponowałam odwiedzić grób Edwarda Gierka na Cmentarzu w Zagórzu. Zrobiło mi się smutno gdy zobaczyłam zwyczajny grób, wśród innych, bogatych, które postawili zapewne nie biedni ludzie. Pomyślałam sobie, jak dobrze, że nie był chowany na Powązkach tylko wśród swoich zagłębiowskich rodaków, bo zapewne PIS już myślałby o jego usunięciu.

22-10-2017 07:04

Przygotowuje się do przeprowadzenia kotka z działki do domu. Kotek króluje tu od wczesnej wiosny i jest dotychczas niczyj chociaż 3 osoby systematycznie go dokarmiają. Od wnuczki z Warszawy przyszedł pełen ekwipunek dla niego, a od prawnuczki instrukcja jak opiekować się dzikim kotkiem.( ona chyba nie wie,że w dzieciństwie to ja byłam kocią matką).

Jutro w Chęcinach w moim miasteczku będzie kładziony kamień węgielny pod budowę wielkiego przedszkola i żłobka. Będę w tym uczestniczyć. To jedna z ostatnich inwestycji. Wiele już dokonano, wiele jest przed nami. Jaka to radość dla mnie,może i dla innych też.

21-10-2017 06:36

Jak dobrze pójdzie w grudniu ukończę pisanie ksiażki "Raj z tej ziemi". Dzisiaj zajrzałam do moich starych blogów szukając pewnej daty. I sama się wzruszyłam czytając swój blog z roku 2009 o pewnej skrzyneczce w której znajdują się listy od moich rodziców. Zapłakałam a czynie to niezwykle rzadko.

Postanowiłam, wrócić na blog. Czy mnie przyjmiecie, a może jeszcze ktoś mnie pamięta, Formika zapewne?

19-03-2017 17:54

Bardzo dawno tu nie zaglądałam, ale dzisiaj, nie wiem pod jakim wpływem otworzyłam i zobaczyłam znane nazwiska, Formiko, Mar Basia, Alodia i Brończyk. Zrobiło mi się miło na sercu. Witam Was moje Drogie Dziewczyny. Daje znać, że żyję i bardzo dużo pracuję i może to jest właśnie powód, że tu nie zaglądam.
Piszę coś na kształt książki o mojej drugiej połowie życia, ale właściwie ma to być moje spojrzenie na moje kochane Chęciny, w których mieszkam 46 lat.

Strona 1 z 64:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X