menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

25-07-2016 17:55

Dawno nie widziałam takiej gali.

Przyjechali do nas seniorzy z całego województwa Świętokrzyskiego. W sobotą spotkaliśmy się w naszej, nowej, przepięknej hali sportowej. Po oficjalnych
przemówieniach były dwie prelekcje lekarzy- kardiologa i ortopedy. Słusznie wybrano temat "Aktywnie i zdrowo w jesieni życia", bo serce i nogi najbardziej doskwierają ludziom starszym. Jakby przedłużeniem tematu ortopedycznego były ćwiczenia rehabilitacyjne dla zebranych. Prowadził je nasz trener, który z grupą mieszkańców Chęcin, prowadzi zajęcia dwa razy w tygodniu. Mogłam porównać sposób wykonywania ćwiczeń przez naszą grupę i pozostałych. Właściwie porównywać nie ma co.

Następnie były warsztatowe zajęcia - Nordic Walking wokół zamku i choreoterapia (leczenie tańcem).

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem naszego królewskiego miasta.

Drugi dzień to wielka zabawa. Muzyka, śpiew i taniec na Rynku Głównym. Wszystko dopisało, piękna pogoda, doborowe orkiestry, wspaniały zespół śpiewaczy a na zakończenie koncert Andrzeja Rybińskiego.

Tańczyli niemal wszyscy,takiej zabawy, do której dołączyli holenderscy pielgrzymi, Chęciny jeszcze nie widziały.

I to była najprawdziwsza rehabilitacja.

22-07-2016 17:18

O dawnym święcie lipcowym, nawet pies z kulawą nogą nie wspomniał ani w radio ani w telewizji. Przecież to też jest historia Polski. Tyle tylko że tej gorszej.
Trudno, może temat kiedyś wróci.

Dzisiaj zadzwonił pan burmistrz i prosił mnie abym wzięła udział w nagraniu telewizyjnym. Wszystko ma dotyczyć seniorów. Jutro w naszym mieście będzie „senioriada”.
Rzeczywiście przyszli. Myślę, że najlepsze zdjęcia będą z gimnastyki. Fikołki i cuda jakie wyprawiamy z piłką zapewne spodobają się widzom.
Potem kilka osób rozmawiało z dziennikarką na temat naszego Uniwersytetu i jego planów na przyszłość. Przecież my dopiero zaczynamy.
Audycja ma być dzisiaj po 18-tej. Ciekawa jestem jak wypadło. Dawniej w takich sytuacjach denerwowałam się, dzisiaj ani, ani.

Dziwny zbieg okoliczności, wczoraj Mierunia miała nagranie w RadioTOK FM. Mówiła na temat swojej książki i Boya. Audycję prowadziła red. Solska z Polityki, trwała prawie godzinę. Mirunia była (wg.mnie, wg. mnie)przewspaniała. Jakie to moje dziecko mądre!!!

Po tych przyjemnościach telewizyjnych, załatwialiśmy konto CHUTW w banku. Konto jest a na nim 0 zł. Tymczasem. Będzie dobrze, musi być dobrze.

21-07-2016 09:14

Już w tą sobotę i niedzielę odbędzie się "Weekend Seniora w Chęcinach". Będziemy słuchać mądrych wykładów, ćwiczyć, chodzić z kijkami i tańczyć. Będziemy słuchać piosenek, oglądać zespoły folklorystyczne a pod wieczór w niedzielę uczestniczyć w koncercie zespołu BRATERS i Andrzeja Rybińskiego.
To wszystko dzięki naszej Gminie i naszemu niestrudzonemu Burmistrzowi.

20-07-2016 09:18

Tydzień zaczął się dobrze. Zosia moja „przyszywana córka” przywiozła pana masażystę, Ukraińca. Przed nim wielkie zadanie. Ma mi naprawić bolący bark, zobaczymy. Stawka w moich możliwościach – 40zł. Korzystają także Ela i Tereska. Przydałby się również Bogusi, ale te pieniądze, te pieniądze….

We wtorek dowiedziałam się, że nasz CHUTW ma nadany NIP i REGON. Będziemy zakładać konto. Tymczasem mamy 0 zł. Jestem pełna nadziei.

W poniedziałek spotkanie grupy, która chce uprawiać gimnastykę w basenie. Przyszło ponad 20 osób. Wszystko omówione, wybrany starosta, wpłacono pieniądze – 42zł. za m-c. Rozpoczynamy 1 sierpnia.

Myślę o organizowaniu grupy „Nauka komputera”.

A w domu jak o tej porze roku. Przetwory, ogórków w ogrodzie jest dużo. Ukisiłam 20 słoików. Sukcesywnie, w miarę jak ogórki rosną, będę robić konserwowe i sałatki z ogórkowe.

Po wielu miesiącach, pierwsze spotkanie z moimi dwoma dawnymi przyjaciółkami. Długo chorowały i to na ta samą chorobę sercową. Oj będą dyskusje. Polityka i religia to nasze pasje. Ciesze się.

08-07-2016 08:52

W minioną sobotę pojechałam do Warszawy. Mirunia moja miała promocję swojej książki „Poboywisko”, w której pisze o wielkim Polaku Boy Żeleńskim, który przez całe swoje życie walczył z ciemnotą i zacofaniem. Książka na czasie bo obecnie te same siły ciemnogrodu co w drugiej rzeczpospolitej, chcą wprowadzić całkowity zakaz aborcji.

Promocja odbyła się w kawiarni Tarabuk w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej. W panelu dyskusyjnym udział wzięła prof. Maria Szyszkowska, Barbara Labuda, przedstawicielka Partii Razem, moja córka Mirosława Dołęgowska Wysocka, a prowadził red. Krzysztof Sobczak.W niezwykle ciekawej dyskusji udział wzięło kilka osób.
Czułam się dobrze w tej społeczności, głosy ich wszystkich były bardzo zbieżne z moimi przemyśleniami na ten temat.
Wdzięczna jestem swojej córce, że podjęła ten temat, dzisiaj jak nigdy jest on potrzebny.

W dwa dni później miałam też miłe, chociaż zupełnie inne spotkanie. Pojechałam z córka do Sosnowca, głównie dlatego by odwiedzić grób moich Rodziców i Męża. Znajoma ”internetowa” Jola, zorganizowała spotkanie ze swoim prof. Bogusławem Sobierajem, który uczył ją fizyki w Lic. Pedagogicznym w tym samym liceum do którego i ja uczęszczałam w latach 1948-52. Łączyła nas wszystkich szkoła i pamięć o niektórych niestety już nieżyjących nauczycielach. Profesor podarował mi swoje książki i podziękował za moją w której jeden z rozdziałów poświęciłam swojej ukochanej szkole.
Dziękuje Ci Jolu, dziękuje Ci Profesorze.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.