menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 02:00
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Post Ból, bóle głowy - komentarze


Komentarz do artykułu: Ból, bóle głowy
--------------------
ech, skąd ja to znam... migrena czyli samoisty ból lepetyny... da się żyć, jak sa leki, tylko niestety tanie nie są, ja za najtańszy z tych skutecznych Triptagram place 23 złote, ale cóz, apapem za 6 zlotych z byle kiosku to mozna grac w kulki, a nie migrenę leczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 14:39
X Barbara's Avatar
X Barbara X Barbara jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Między Szklarską Porębą a Gdynią...
Posty: 82
Post

Czasem pomaga Apap plus Ibuprom,ale trzeba wziąc jak tylko pojawią sie pierwsze objawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:08
rooster78 rooster78 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 12
Domyślnie

zapytaj o Apo NApro są dwie dawki 250 mg i 500 mg mi osobiście pomaga ta niższa daweczka...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 22:49
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Na ból głowy pomaga też Propanolol 40mg pół tabl,Dihydroergotamini 20 kropli,wyciąg z tataraku,podobno skuteczna jest również kawa z sokiem z cytryny,Cofedon,Cofecorn i inne preparaty z kofeiną.Mnie pomagał Venacorn,mojej mamie Cinnarizinum.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 23:23
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Mojemu meżowi nigdy żaden lek nie pomagał ani łykany, ani wstrzykiwany, ani kroplówka.....tylko masaż karku i głowy z uwzględnieniem konkretnych punktów i tylko na początku ataku jak się atak "rozbujał" trudno było już pomóc..czasem łagodny masaz stóp lekko łagodził ból...tak ratowaliśmy się pzrez ok 10 lat...od 7 lat mamy spokój....czasem jak go cos zaniepokoi w skroni, oko zaczyna łzawic zaraz zabieram się do masowania..za pare minut jest ok..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 23:28
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witam .... gorsza sprawa gdy te bóle dotyczą dziecka.
Moja wnuczka 11-letnia od dwóch lat ma takie bóle...przeszła wszystkie możliwe badania TK. Rtg i nic nie stwierdzono...zastanawiamy się czy dziecko może cierpieć na migreny w tak młodym wieku !!!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 23:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jadziu, niestety tak...ale to skomplikowany problem...powiązany ze środowiskiem rodzinnym, metodami wychowawczymi, srodowiskiem szkolnym, problemami dziecka....

Zaburzenia chorobowe leżące u podstaw migreny klasycznej mogą nie objawiać się u dzieci w sposób typowy. Mogą one przybierać klinicznie postacie, czasem zupełnie różne od migreny wieku dorosłego. Są to tzw. ekwiwalenty migreny u dzieci, czyli okresowe zespoły dziecięce, nazywane także prekursorami migreny. Są to zatem zaburzenia wieku dziecięcego, przekształcające się w 25% w pełnoobjawową migrenę w wieku dorosłym. W zależności od typu zaburzeń okresowe zespoły dziecięce mogą ujawniać się w wieku szkolnym lub nawet wcześniej.

Ekwiwalenty migreny u dzieci
Schorzeniami zaliczanymi przez Międzynarodowe Towarzystwo Bólów Głowy do ekwiwalentów migreny u dzieci są: cykliczne wymioty, migrena brzuszna i łagodne napadowe zawroty głowy wieku dziecięcego. Poniżej zostanie krótko omówiony każdy z tych zespołów.

Migrena u dzieci - zespół cyklicznych wymiotów
Zespół cyklicznych wymiotów jest stanem objawiającym się nawracającymi, często znacznie nasilonymi, atakami nudności i wymiotów. Zdarza się, że objawom tym mogą towarzyszyć bóle brzucha, głowy i typowa migrena, przyspieszone bicie serca, nadciśnienie tętnicze, gorączka, bladość skóry oraz wzrost poziomu białych ciałek krwi (leukocytów) w badaniu krwi. Cykliczne wymioty zazwyczaj występują od 1. do 7. roku życia u około 2% dzieci (z niemal równą częstością u chłopców i dziewczynek), choć nierzadko okres ten może wydłużyć się na wiek dojrzewania, a nawet życie dorosłe. U osób cierpiących na ten zespół mogą występować wymioty lub jedynie odruchy wymiotne od 6. do 12. razy w ciągu godziny. Pojedynczy atak może trwać od kilku godzin do kilku tygodni (rzadziej miesięcy). Chorzy wymiotują treścią żołądkową, żółcią, w cięższych przypadkach z domieszką krwi. W okresie między atakami objawy choroby najczęściej ustępują całkowicie, a w badaniu dziecka nie stwierdza się odchyleń od normy.

Zespół cyklicznych wymiotów - ataki
Ataki są u każdego chorego bardzo charakterystyczne pod względem czasu trwania, częstości i ciężkości ich przebiegu. Mogą się pojawiać raz na kilka dni lub kilka miesięcy. Zdarza się, że u chorych przed atakami występują objawy prodromalne (zwiastunowe), informujące o zbliżających się wymiotach, w postaci bladości powłok skórnych, zwiększonej wrażliwości na światło, zapach, dźwięk czy temperaturę, bólu mięśni, łatwej męczliwości. W większości przypadków możliwa jest identyfikacja czynnika spustowego (wywołującego) napady. Są to najczęściej różne produkty pokarmowe, infekcje (nawet zwykłe „przeziębienie”), menstruacja, znaczny wysiłek fizyczny, brak snu czy też nadmiar emocji. Chory w trakcie ataku cyklicznych wymiotów, podobnie jak w trakcie trwania migreny, może wykazywać nadwrażliwość na światło, dźwięk, rzadziej na inne wrażenia zmysłowe. Nie istnieje leczenie specyficzne dla zespołu cyklicznych wymiotów. Próbuje się stosowania leków sedatywnych (usypiających) pacjenta w celu zmniejszenia stresu związanego z napadem, przeciwwymiotnych, przeciwbólowych (w przypadku współistnienia bólów brzucha) oraz uzupełnianie niedoboru płynów i elektrolitów. Ponadto zaleca się, w miarę możliwości unikanie czynników stresowych dla organizmu.

Migrena brzuszna u dzieci
Migrena brzuszna jest jednym z rodzajów migreny, które polega na nagłym pojawieniu się silnego bólu brzucha, głównie w przedniej linii środkowej ciała (okolica pępka). Występuje najczęściej w wieku 5-7 lat, podobnie jak w poprzednim zaburzeniu u około 2% dzieci (dziewczynki chorują dwukrotnie częściej niż chłopcy). Migrena brzuszna u części chorych może utrzymywać się do wieku dorosłego. Podobnie jak w przypadku cyklicznych wymiotów przyczyna omawianych zaburzeń nie jest dokładnie poznana, przypuszcza się jednak, że napady wywołuje nieprawidłowa czynność elektryczna w obrębie struktur mózgu lub też zaburzeniami w przepływie krwi w ich obrębie.

Migrena brzuszna - napady bólu
Ból brzucha w trakcie napadu migreny brzusznej trwa zazwyczaj od około 2. godzin do kilku dni, a mogą mu towarzyszyć wymioty, bladość skóry, przyspieszony rytm serca oraz wstręt do przyjmowania pokarmów. Napad, który pojawia się najczęściej w nocy lub nad ranem, poprzedzać może zmiana zachowania się dziecka i jego aktywności ruchowej, senność, bóle głowy oraz zwiększona wrażliwość na bodźce z zewnątrz (światło, dźwięk i inne). W okresach międzynapadowych chorzy nie zgłaszają dolegliwości, a w badaniach nie stwierdza się nieprawidłowości. Jako, że objawy migreny brzusznej wykazują nieraz znaczne podobieństwo do innych chorób (trzustki, dróg żółciowych, okresowego zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego czy chorób metabolicznych), ostateczne rozpoznanie stawia się na podstawie pozytywnej odpowiedzi na leki przeciwmigrenowe.

Łagodne napadowe zawroty głowy
Łagodne napadowe zawroty głowy obserwowane z równą częstością u obu płci, występują między 1. a 3. rokiem życia. Pojawiają się nagle, bez obecności wywołujących je czynników, trwają od kilku minut do kilku godzin, mogą wielokrotnie nawracać, najczęściej ustępują po ukończeniu przez dziecko 3 roku życia. Atakom zawrotów głowy towarzyszyć mogą znaczny niepokój, wzmożona potliwość skóry, oczopląs, bladość skóry oraz nudności i wymioty. Przestraszone dziecko nie może zachować równowagi, nie jest w stanie samodzielnie ustać czy usiedzieć, szuka więc schronienia u rodziców i skarży się na uczucie wirowania podłoża, chwyta się najbliższych przedmiotów i osób próbując uzyskać stabilną pozycję ciała. W okresach między napadami (jak w powyżej omawianych zaburzeniach) dzieci nie zgłaszają dolegliwości, a badania lekarskie nie wykazują nieprawidłowości. Rozpoznanie napadowych zawrotów głowy stawia się poprzez wykluczenie innych zaburzeń, głównie zapalenia nerwu przedsionkowego, guza mózgu i padaczki (badaniami pomocniczymi są m.in. elektroencefalografia, badanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 23:49
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Malwinko - jak zwykle można liczyć na Twoje rady....bardzo dziękuję.
Problemów szkolnych ani w domu ona nie ma .....nawet się śmiejemy z niej bo twierdzi że dzień bez szkoły, to dzień stracony. Bardzo lubi się uczyć ...chociaż starszy wnuczek mówi że to jej przejdzie i z biegiem lat przestanie lubić szkołę.
Pozdrawiam Cię serdecznie
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-03-2011, 00:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie pamietam , któras z pan pisala o propranololu i DHE- prosze nie łączyc tych dwu leków.

Jeszcze jedno- migrenowe bole glowy rozpoznajemy dopiero po wykluczeniu bólow objawowych>a najczestszy bol to naczynioruchowy ból glowy- leczenie trudne, ale sa leki - na szczescie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 15:17
~gość: 178.36.177.xxx's Avatar
~gość: 178.36.177.xxx
 
Posty: n/a
Post

ja na swoje bóle migrenowe dostałam od córki trion:Z http://trionz.pl/Category/2-naszyjnik-single-loop.aspx polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-06-2012, 11:01
Marianna0304 Marianna0304 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 1
Post

zdarzają mi się napięciowe bóle głowy. Wtedy rzeczywiście pomaga ciepła kąpiel. Ale często muszę posiłkować się tabletką. Zwykle wybieram ibupar lub ibupar forte (zawieraja ibuprofen), kiedy czuję, że ból jest silniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.