menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz

 

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 01:01
zdkoski zdkoski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 10
Post Elektroniczny dom opieki - komentarze


Komentarz do artykułu: Elektroniczny dom opieki
--------------------
Pomysł znakomity!. W dobie powszechnego coraz bardziej Internetu (często bezprzewodowego-drogą radiową), instalacja monitorująca mieszkania osób starszych, lepiej: potrzebujących szybkiej pomocy w nagłych przypadkach ( ale nie ciągłej) wydaje się w nieskomplikowana i stosunkowo niekosztowna. Trzeba by tylko cały proceder takiej akcji tak opracować, co by uzyskać znaczące dofinansowanie na realizację urządzeń peryferyjnych i ośrodka dyspozycyjnego wraz z personelem interwencji. Wspaniale można by zagospodarować ludzkie potrzeby niesienia pomocy innym na zasadzie wolontariatu lub też jako forma "dorobienia sobie" do renty, emerytury lub zasiłku...Szczegóły do rozpracowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 12:31
zdkoski zdkoski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 10
Post

PROGRAM SENIORLINK
Help the Aged to organizacja istniejąca od 1961r. i starająca się poprawić jakość życia osób starszych w Wielkiej Brytanii. Cztery najważniejsze cele, które wytyczają kierunki podejmowanych działań, to: zwalczanie biedy, przeciwdziałanie samotności, przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek (ageizm) i zapewnienie osobom starszym dostępu do opieki wysokiej jakości. Pracując wspólnie z osobami starszymi, Help the Aged ciągle poszukuje praktycznych i skutecznych rozwiązań tych problemów.

Na szczególną uwagę zasługuje program SeniorLink realizowany od 1995 r. na terenie całego kraju, który umożliwia samotnym osobom starszym bezpieczne i samodzielne mieszkanie we własnym domu.

SENIORLINK - NATYCHMIASTOWA POMOC W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH

Osoby starsze, które mieszkają samotnie, bardzo często obawiają się sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia, zasłabnięcia. Szybkie wezwanie i uzyskanie pomocy w takich momentach może okazać się trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Help The Aged wyposaża mieszkania osób starszych w proste urządzenie z przyciskiem, którego naciśnięcie jest równoznaczne z natychmiastowym wezwaniem pomocy poprzez skontaktowanie się z centrum kontroli. Osoba starsza otrzymuje również opaskę z dodatkowym guzikiem, który działa w odległości do 25 m od głównego urządzenia znajdującego się w domu. Wielu osobom umożliwia to bezpieczne przebywanie nie tylko we wszystkich pomieszczeniach mieszkania, ale też w ogrodzie na świeżym powietrzu. W ciągu ostatnich 10 lat zainstalowano ponad 20 000 aparatów w całym kraju. Centrum kontroli, z którym senior łączy się poprzez wciśniecie guzika, działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok. Na terenie Wielkiej Brytanii funkcjonuje około 400 takich punktów. Po odebraniu sygnału personel kontaktuje się z osobą starszą przez głośnik zamontowany przy telefonie i w razie potrzeby może rozpocząć akcję ratunkową.

Badania wykazały, że co dziesiąta osoba skorzystała z pomocy SeniorLink będąc w niebezpieczeństwie. Natomiast 86% użytkowników twierdzi, że czuje się bezpieczniej, mając w domu zainstalowane takie urządzenie.

Aby skorzystać z tej usługi, osoba zainteresowana musi mieć ukończone 60 lat, a jej dochody nie powinny przekraczać określonej kwoty. Mieszkanie, w którym można zainstalować urządzenie tego typu, powinno być wyposażone w nowoczesną linię telefoniczną i gniazdko elektryczne. Korzystanie z SeniorLink wiąże się z niewielką regularną opłatą, którą najczęściej reguluje rodzina osoby starszej.

Serwis SeniorLink jest udostępniony całkowicie nieodpłatnie na okres do 6 tygodni osobom starszym wracającym do domu po pobycie w szpitalu (Home from Hospital Scheme). Usługa ta ma im ułatwić bezpieczny powrót do zdrowia.

Specjalna oferta skierowana jest do osób cierpiących na choroby terminalne i ich rodzin (Hospital and Hospice HomeCare Schemes). Aby ułatwić tym osobom jak najdłuższe pozostanie w domu, Help the Aged we współpracy z ośrodkami opieki paliatywnej i hospicjami zapewnia dostęp do usług SeniorLink bez jakichkolwiek opłat. Chory pozostaje w domu wśród bliskich, wiedząc, że w każdej chwili może wezwać pomoc medyczną.

Osoby, które już są podłączone do serwisu SeniorLink, mogą skorzystać z dodatkowej usługi chroniącej przed oszustami, którzy nachodzą osoby starsze w domach (SeniorLink Bogus Caller Scheme). Przy drzwiach wejściowych do mieszkania instalowany jest specjalny przycisk alarmowy. Gdy do domu dzwoni nieznajomy wzbudzający podejrzenia seniora, poprzez naciśniecie tego guzika osoba starsza łączy się ze specjalnym doradcą z centrum kontroli. Zadaniem takiej osoby jest wesprzeć osobę starszą w trakcie prowadzenia rozmowy z nieznajomym. Doradca sprawdza tożsamość osoby stojącej za drzwiami, dzwoniąc do firm, instytucji, na które te osoby się powołują, w razie potrzeby wzywa policję.

Ludzie w podeszłym wieku są częstymi ofiarami pożarów, które wybuchają w mieszkaniach, z tego względu Help The Aged postanowiła w 2001 roku uruchomić nową usługę dla seniorów (FireSefety Project). Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z lokalnymi oddziałami straży pożarnej i jednostkami ratowniczymi. SeniorLink instaluje w domach seniorów radiowy czujnik dymu podłączony do odpowiedniego centrum kontroli, które wraz z uaktywnieniem się alarmu rozpoczyna akcję pomocy.

SeniorLink w swej podstawowej formie dostępny jest na terenie całej Wielkiej Brytanii. Usługa montażu alarmu w drzwiach i czujników dymu realizowana jest tylko w niektórych częściach kraju. W tych społecznościach, gdzie są na to środki, dostępne są Home from Hospital i Hospice Homecare. Help the Aged planuje w najbliższym czasie rozszerzyć dostępność tych dwóch ostatnich usług.

KONTAKT
Help the Aged
207-221 Pentonville Road,
London, N1 9UZ
tel.: 020 7278 1114,
fax: 020 7278 1116
info@helptheaged.org.uk
www.helptheaged.org.uk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-07-2009, 19:07
SKrystyna SKrystyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 38
Domyślnie Inicjatywa godna poparcia

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam tę informację. Czy w Polsce jest już gdzieś taka forma opieki nad ludźmi starszymi w ich domach? Mieszkam w Warszawie i nie słyszałam o takich możliwościach monitoringu. Może za mało szukałam?Wdzięczna będę za informacje. Łączę najlepsze pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dom rodzinny czy dom opieki - komentarze Sunshine Ogólny 32 09-12-2013 14:01
Pierwszy rodziny dom opieki dla osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 44 10-08-2013 17:48
Dom opieki społecznej - co każdy powinien wiedzieć - komentarze misia Ogólny 2 23-09-2011 20:28
Dom opieki bez opieki? - komentarze Basia. Ogólny 19 20-07-2009 12:30
Dom opieki dla osoby starszej i niepełnosprawnej Ewunia Opieka 5 03-08-2007 13:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.