menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > podkarpackie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #58301  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 11:11
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29 195
Domyślnie Dzień dobry

Trzymam kciuki za Izę
Cytat:
Napisał bogda
Lulka, u mnie też wyszły, mają jeszcze malutkie liście, ale dwie padły, nie ma nic.
Zupełnie zapomniałam, że je późno kupowałam, ot skleroza.
Może też powiem córce, żeby zamówiła przez internet, chociaż lubię widzieć, co kupuję.
Gdybyś mogła podać link do tego sprawdzonego dostawcy, byłabym wdzięczna.
Bogda, proszę bardzo, tu jest link:
https://www.sklep.bylinowyraj.pl/

Zauważ, że po lewej stronie są dwa terminy wysyłki jeżówek - wiosną i po 15 lipca.
Miałam bardzo dobry kontakt z właścicielem, bo dobierałam w ostatniej chwili dla sąsiadki, bez problemu.
W zeszłym roku zamawiałam je późno, bo dopiero we wrześniu, takie przyszły kwitnące i ładnie zapakowane



a tak potem długo kwitły jesienią, aż do zimy


__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58302  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 13:52
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Lulka.
Dzięki za link
Zapisuje i dam córce, po południu tam zajrzymy, piękne kolory.
Chyba najlepiej kupować później, od razu widać jakie mają kolory, a tak to kupuje się w ciemno.
Wróciłam od "wampira", na dworze cieplutko, po drodze zrobiłam drobne zakupy, a po południu idę w ogródek.
Izo, kciuki trzymamy
Tarninko
Dobrego dnia Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58303  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 16:31
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 384
Domyślnie Dzień dobry!

Trzymam kciuki za Izę.
Może Iza napisze nam kiedy ta operacja, to mogę trzymać wszystkie palce

Piękna pogoda, nie za ciepło, lekki powiew.
Przyjechał wnuk, wykosiliśmy trawę w gratkowie, będzie spokój na dwa tygodnie.

Wczorajsze popołudnie spędziłam u przyjaciółki na stypie. Poznałam kilka osób
z dalszej rodziny jej zmarłego męża, którzy parają się ogrodnictwem
i z pasją opowiadali o tym zajęciu. Było o tunelach, odmianach pomidorów itp.
Mogliśmy więc nawiązać wartką rozmowę. Obiecywali dzielenie się nadmiarem
plonów, których jeszcze nie ma. .
Ich przepis na zdrowe pomidory to stosować pod sadzonki nawóz obornik
granulowany i pocięte świeże pokrzywy.

Cytat:
Miałam bardzo dobry kontakt z właścicielem, bo dobierałam w ostatniej chwili dla sąsiadki, bez problemu.
W zeszłym roku zamawiałam je późno, bo dopiero we wrześniu, takie przyszły kwitnące i ładnie zapakowane
Potwierdzam, dostałam z tego źródła dwie jeżówki
kwitnące, dobrze zapakowane,
bardzo ładne, jak te na zdjęciu Lulki. Lulko

U mnie dwie jeżówki mają ładne odrosty, a po następnych dwóch nie ma śladu.
Atakują mnie niezapominajki. Rosną na każdym wolnym skrawku ziemi.
Gratkowo jest teraz w kolorze niebieskim.
Pozdrawiam Was na niebiesko.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58304  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 21:03
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29 195
Domyślnie Dobry wieczór

Cytat:
Napisał gratka
Ich przepis na zdrowe pomidory to stosować pod sadzonki nawóz obornik
granulowany i pocięte świeże pokrzywy.

Potwierdzam, dostałam z tego źródła dwie jeżówki
kwitnące, dobrze zapakowane,
bardzo ładne, jak te na zdjęciu Lulki. Lulko
Też stosuję pod pomidory obornik granulowany, pocięte
pokrzywy to też dobry pomysł.
Gratko

Miałam dzisiaj kosić ale miałam inne zajęcia, przełożyłam
to na jutro.
Będę kosić w mozaikę, bo nie mogę jeszcze usunąć liści narcyzów, teraz budują cebulki.
U mnie też niebiesko od niezapominajek

Ostatnie tulipany lodowe, to zielone obok to odrastająca jeżówka (dwie mi też nie przeżyły zimy).



Miłego wieczoru.
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58305  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 21:44
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dobry wieczór.
Cytat:
Może Iza napisze nam kiedy ta operacja, to mogę trzymać wszystkie palce
Gratko, z tego co pamiętam, to Iza pisała, że jutro.
To już trzymajmy kciuki
Gratko, każda okazja do spotkania się z innymi, nawet nieznajomymi ludźmi, przynosi dobre efekty.
Szkoda tylko, że przy tak smutnej okazji.
Pewnie dużo się dowiedziałaś o uprawach ogrodniczych, ale nie uprawiasz pomidorów, tak jak ja.
Poza pokrzywami i nawozem, trzeba też koło tego chodzić, ja już nie mam siły, zresztą później przyszła zaraza ziemniaczana i wszystko padło.
A jak obiecali dzielić się nadmiarami, to tylko się cieszyć.
Lulka to ma rękę do warzyw i do kwiatów, wszystko jej pięknie rośnie, pamiętam fotki z tamtego roku.
Lulka, u mnie też jeszcze kwitną dwa tulipany, ale takie zwykłe.
A jeżówki też mam takiej wielkości jak u Ciebie.
Po południu popracowałam trochę w ogródku, ale kręgosłup się zbuntował i po robocie.
Jak rano odzyskam sprawność to pojadę do city.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki Wam życzę._
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58306  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 07:52
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 6 129
Domyślnie Dzień dobry wraz ze słoneczkiem

które pomału się rozkręca.Będzie ciepłotak jak wczoraj na samą bluzkę.

Izuniu - - życzę zdrówka i pomyślnego leczenia.Będzie dobrze.Wysyłam Ci dobre fluidy.

Boguniu - Gratko . Lulko - miłego dnia Wam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58307  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 08:44
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 384
Domyślnie Dzień dobry!

Hej Kamo, Witaj!

Nie wolno mi przebywać w słońcu, a muszę - to kupiłam sobie ładny kapelutek.

Cytat:
Pewnie dużo się dowiedziałaś o uprawach ogrodniczych, ale nie uprawiasz pomidorów, tak jak ja.
Poza pokrzywami i nawozem, trzeba też koło tego chodzić, ja już nie mam siły, zresztą później przyszła zaraza ziemniaczana i wszystko padło.
A jak obiecali dzielić się nadmiarami, to tylko się cieszyć.
Ja obiecywałam dowolną ilość pokrzyw
Bogusiu mnie też (poza zakazem schylania się) od uprawy pomidorów odrzuciły
te choroby powodujące gnicie dojrzewających, a nawet zielonych pomidorów.
Ale trzeba przyznać, że pomidory z własnej działki mają ten "pomidorowy zapach" .
Na wschód od Łańcuta, niedaleko istnieje dobrze prosperujące gospodarstwo rolne,
które specjalizuje się tylko w uprawie ogórków i pomidorów.
Mają sklep firmowy w Łańcucie, gdzie towar jest zawsze świeży, dorodny i dobrych cenach.
Tam się zaopatruję.

Kończę, bo trzeba trzymać palce dla Izy.
Izuniu
Miłego dnia!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58308  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 08:48
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 384
Domyślnie

Jak się Wam otworzy to poczytajcie https://www.newsweek.pl/polska/spole...1c07e0dd69c723
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58309  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 10:16
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 27 108
Domyślnie

Dzień dobry
Ja też trzymam kciuki za Izunię
TRZYMAJ SIĘ IZUNIU

Gratko,Bogusiu,Lulko,Kamo, Kobro..
Fajnego dnia Wam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58310  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 10:28
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Kamo i Gratko.
Kamo, u mnie słoneczka mało, zachmurzone, ale jest ciepło +17.
Gratko, ja mam 3 kapelusze na słońce i rzadko o nich pamiętam, muszę wyjąć na wierzch, wtedy odruchowo założę.
Cytat:
Ja obiecywałam dowolną ilość pokrzyw
I dobrze, coś za coś.
Smak i zapach własnych pomidorów jest nie do porównania z tymi z marketów, czy sklepów, chyba, że faktycznie rolnik sprzedaje swoje, ale to rzadkość.
U mnie też pewnie jest takie miejsce, ale nie wiem gdzie, a w zasadzie ostatnio pomidorów nie jadam, nie służą mi.
Otworzyłam link, ale nie do końca, nie mam wykupionego PREMIUM.
Te wszystkie prywatne uczelnie powinny zostać zamknięte, przecież tam nie mają odpowiedniej kadry, a teraz natworzyło się ich multum, wszystko dla kasy.
Płacisz i masz dyplom, to jakiś absurd.
Wybieram się do city.
Izo
Tarninko
Dobrego dnia Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58311  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 10:29
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Hej Tarninko.
Śmignęłaś mi nad głową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58312  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 20:24
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dobry wieczór.
Izy nie ma, to i na Podkarpaciu pusto...
Izo, wiesz, że trzymamy kciuki i czekamy na jakieś wieści.
Rano pojechałam do city, kupiłam sobie cichobiegi i nic więcej, nic nie wpadło mi w oko.
Po południu przyjechała kuzynka, posiedziałyśmy, pogadały, połaziły po ogródku, tak lubię.
Może jutro z córką pojedziemy do sklepu ogrodniczego.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58313  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 08:51
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 384
Domyślnie Dzień dobry!

Izuniu trzymamy palce dla Ciebie.

Tarninko dobrze Cię widzieć, też pozdrawiam i proszę skrobnij przynajmniej
dwa razy w tygodniu. Paprocie olbrzymki już szumią jak las.

Muszę lecieć póki pogoda na bój z bluszczem, który koniecznie chce wyłazić
na dom po pionowej ścianie. Taternik się znalazł!


Mam w niedzielę urodziny bliźniaków, wczoraj szukałam prezentów, a jutro
poświęcę na zrobienie im deserów.
Deserki z galaretek są proste w robocie, ale bardzo czasochłonne.

Cytat:
Po południu przyjechała kuzynka, posiedziałyśmy, pogadały, połaziły po ogródku, tak lubię.
Też tak lubię, nawet bardzo!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58314  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 09:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Gratko.
Cytat:
Mam w niedzielę urodziny bliźniaków, wczoraj szukałam prezentów, a jutro
poświęcę na zrobienie im deserów.
Deserki z galaretek są proste w robocie, ale bardzo czasochłonne.
Gratko, najlepszości dla Bliźniaków, niech im się dobrze wiedzie
Ile już mają lat?
O bluszczu nawet nie wspominam, ostatnio w jednym miejscu zięć z nim walczył, a to i tak odrasta.
Najgorsze, że różne odmiany jego mam, ptaki rozsiewają nasionka, a jemu dużo nie potrzeba.
Zaraz jadę z córką do ogrodnika po supertunie, może będzie miał.
Izo
Tarninko
Dobrego dnia Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58315  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 11:17
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29 195
Domyślnie Dzień dobry

Dzisiaj krótko, bo trawa w dwóch ogrodach czeka na koszenie, a ja mam opóźnienie

Czekam na dobre wieści od Izy
pozdrawiam Tarninkę, Tobie również fajnego dnia
Gratko, Bogda, wszystkim życzę dobrego dzionka, bo pogoda sprzyja.

Trzymajcie się w zdrowiu

Zostawiam pierwszą w tym roku różę na tle azalii japońskiej




__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58316  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 14:16
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 6 129
Domyślnie Witam słonecznie.

W przyszłym tygodniu mają być upały.U nas jeszcze w sam raz.Nie znoszę upałów.Dla mnie opcjonalnie to 24 st.
Kapelutki na głowę mam ,ale jak jest wiatr to trzeba jakoś zabezpieczyć , by nie pofrunął w dal.

Dziś p. dr mailem przysłała mi wiadomość , ze może zrobic mi przed wyjazdem do sanat. blokade jakąś nową , żebym miała komfort pobytu.Wspaniały człowiek.

Na dzień matki córka zrobila mi niespodziankę.Kupiła bilety na koncert szopenowski przy świecach , bardzo nastrojowo ikameralnie.Będzie uczta dla ucha i wyciszenie wewn.Bardzo się cieszę.

Izuniu
- myślę , ze przy takim naszym wsparciu musi być bardzo dobrzr.Nasze myśli i serca są z Tobą.

Pozdrawiam , bywajcie w zdrowiu i dobrym nastroju.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #58317  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 21:36
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dobry wieczór.
Hej Lulka i Kamo.
Lulka piękną masz azalię.
A taka azalia rośnie u mojej sąsiadki, co rok się nią zachwycam.



Dzisiaj byłyśmy w ogrodniczym, kwiatowy zawrót głowy, gdyby nie córka straciłabym dużo kasy, ciągle mnie stopowała.
Ale jeszcze tam pojedziemy i kupię chociaż dwie azalie, wywalę hortensje ogrodowe, co rok mróz je ścina, niby od korzenia odbijają, ale kwiatków na pewno nie będzie.
Przesadzę je w inne miejsce, w tyle ogrodu, nie będą mnie wkurzać.
Kamo, trzeba do kapelusza przywiązać troczki, też mam ten sam problem.
Cytat:
Dziś p. dr mailem przysłała mi wiadomość , ze może zrobic mi przed wyjazdem do sanat. blokade jakąś nową , żebym miała komfort pobytu.Wspaniały człowiek.
Faktycznie, trafiłaś na świetną dr.
Piękny prezent masz od córki na Dzień Matki, a ja dostałam fotel ogrodowy.
Izuniu
Tarninko skrobnij coś czasem.
Jutro będziemy sadzić kwiatki, a dzisiaj odmalowałam mój żółty rower.



Miłego wieczoru i spokojnej nocki Wam życzę.

Ostatnio edytowane przez bogda : 22-05-2026 o 21:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58318  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 09:49
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Zapowiada się pięknie, słońce na przemian z chmurami i +19.
Zaraz wywalam pranie na dwór, wypijam kawę i biorę się za sadzenie kupionych kwiatków.
Właściwie to nie wiem gdzie powsadzam, bratki jeszcze pięknie się trzymają, szkoda wywalić, muszę je gdzieś poupychać.
A jeszcze ma podjechać kuzynka i odebrać swoje sadzonki supertuni, które też wczoraj jej kupiłam, dzień będę mieć pełen roboty, a rączki już od wczoraj się buntują.
Izo
Tarninko
Fajnego dnia Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58319  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 09:51
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 384
Domyślnie Dzień dobry!

Cytat:
Napisał Lulka
Czekam na dobre wieści od Izy
pozdrawiam Tarninkę, Tobie również fajnego dnia
Gratko, Bogda, wszystkim życzę dobrego dzionka, bo pogoda sprzyja.
Dziękuję za życzenia i fotki.
Mam dobry wieści od Izuni.
Dzwoniła wczoraj , ale byłam na wernisażu, dogadałyśmy się dopiero dziś.
Już Iza jest po operacji, którą przeprowadzano laparoskopowo.
Czuje się jak to po operacji, nie najlepiej, ale mogło być gorzej.
Pozdrawia wszystkich z wątku, uspokaja, że rokowania są dobre.
Dziękuje za trzymanie palców i zdalne asystowanie, które na pewno miało znaczenie.


Bogdo piękna ta azalia. Podobną dostałam od Tarninki, właśnie umarzła tej zimy.
Nie wiem czy pisałam, że moje drzewo szczęścia paulownia też umarzło.
Nigdy nie byłam przesądna, szczęścia muszę poszukiwać dalej, ale drzewa i azalii szkoda.
Cytat:
Na dzień matki córka zrobila mi niespodziankę.Kupiła bilety na koncert szopenowski przy świecach , bardzo nastrojowo ikameralnie.Będzie uczta dla ucha i wyciszenie wewn.Bardzo się cieszę.

Piękny prezent, godny, aby go pozazdrościć.

Mam zakaz przebywania na słońcu tego lata, nie mogę się do tego dostosować.
Zapominam, ale staram się przebywać w cieniu gdy słońce jest najsilniejsze.

Dziś mam dzień kulinarny. Przesyłam pozdrowienia znad garów.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58320  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 11:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Hej Gratko.
Dzięki za dobrą wiadomość od Izy.
Cieszę się, że już jest po operacji, laparoskopowo nie jest bardzo inwazyjna, ale i tak bardzo osłabia.
Izo, cały czas myślami jesteśmy z Tobą
Nie wiem jaką odmianę azalii ma sąsiadka, ona nie pamięta, a ja się nie znam.
Jakoś jej nie zmarzła, a hortensja ogrodowa, co rośnie blisko azalii zmarzła, swoje ogrodowe powywalam, co rok nic z nich nie ma.
Też staram się chować przed słońcem, ale nie zawsze się udaje.
Cytat:
Nie wiem czy pisałam, że moje drzewo szczęścia paulownia też umarzło.
Nigdy nie byłam przesądna, szczęścia muszę poszukiwać dalej, ale drzewa i azalii szkoda.
Drzewko to drzewko, nie oznacza utraty szczęścia i tego się trzymaj.
Idę do roboty, a też muszę mieszać w garach, córka "ożeniła" mnie dziś z obiadem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.