|
|||||||
![]() |
| Narzędzia wątku | Przeszukaj ten wątek |
|
#1001
|
||||
|
||||
|
|
|
#1002
|
||||
|
||||
|
|
|
#1003
|
||||
|
||||
|
|
|
#1004
|
||||
|
||||
|
|
|
#1005
|
||||
|
||||
|
|
|
#1006
|
||||
|
||||
|
Ostatnio edytowane przez Gabi K. : 08-05-2013 o 18:55. |
|
#1007
|
||||
|
||||
|
Pogoda wybitnie mojej "blondynce" nie sprzyjała,
stąd zdjęcia nie są dobrej jakości. Zanosiło się na deszcz, burzę, raz świeciło słońce mocno w obiektyw, by za chwilę zachmurzyć się całkowicie ... Za to kolekcja krzyży tylko z jednej zaledwie ulicy ks.Roboty imponująca. Krzyż z 1893 r.obok wejścia na stary cmentarz(z lewej strony) obok starego probostwa fundator-Filip i Józefa Konieczny. Krzyż jest autorstwem słynnego kamieniarza z Katowic, Karola Pokornego ![]() ![]() |
|
#1008
|
||||
|
||||
|
Kolumna Niepokalanej w Pakości.
![]() Pozdrawiam. Ostatnio edytowane przez lorison : 09-05-2013 o 12:27. |
|
#1009
|
||||
|
||||
|
Cytat:
w inwazji postów, nie zauważyłam Twojego Rzeczywiście , kapliczkami Gierałtowice stoją, szkoda tylko, że nie mogę znaleźć szczegółowych informacji na ich temat w internecie. Bogusławie, byłam kiedyś w Pakości, ale wtedy nie zwracałam szczególnej uwagi na przydrożne krzyże czy kapliczki. Dobranoc. |
|
#1010
|
||||
|
||||
|
Zagolopowałem się.
Wątek dotyczy przydrożnych krzyży i kapliczek zostawiam więc z poprzedniego postu tylko kolumnę Niepokalanej, która stoi między kościołem i drogą i można ją z drogi oglądać również. Przy odrobinie tolerancji mieści się w formule wątku. Chciałem jeszcze pokazać Pietę i kapliczkę św.Józefa przy ostatnich stacjach ale nie widać ich z drogi więc sobie podaruję. Pozdrawiam. |
|
#1011
|
||||
|
||||
|
Lorison -
nie zakładałam tego wątku i jestem tutaj niedługo,ale wydaje mi się, jeżeli uwazasz ,że coś jest warte pokazania to nie ma znaczenia jaka droga tam prowadzi.Ja jeżdżę na rowerze,nie zawsze po utwardzonych drogach i utrwalam te stare i zaniedbane kapliczki i krzyże mając nadzieję,ze tym sposobem zwrócę na nie uwagę. Pozdrawiam. |
|
#1012
|
||||
|
||||
|
Cytat:
Potwierdzam Twoja opinię Helu. Dodam objaśnienie słów ECCE HOMO . OTO CZŁOWIEK. To napis utrwalony na jednej z fotografii od Gabi. Słowa ecce homo miał wypowiedzieć Piłat ukazujący Chrystusa ludowi żydowskiemu. Dziękuję za nowe zdjęcia. |
|
#1013
|
|||
|
|||
|
Ecce Homo to pochodzący też od tych słów jeden ze wspaniałych tematów sztuki. Kiedyś bardzo częsty w kapliczkach i w rzeźbie ludowej. http://kapliczki.org.pl/mediawiki-1....itle=Ecce_Homo
|
|
#1014
|
||||
|
||||
|
Witam.
Kolumna z figurą św.Wawrzyńca we wsi Dziećmiarki przy drodze Kłecko-Waliszewo (powiat gnieźnieński). ![]() Pozdrawiam. |
|
#1015
|
||||
|
||||
|
Witam!!!
Dzisiaj kapliczka na trasie Kamienna Góra - Lubawka w miejscowości Błażkowa. ![]() |
|
#1016
|
||||
|
||||
Tutaj brama wjazdowa do prywatnej posesji na trasie Kamienna Góra - Lubawka , w miejscowości Błazkowa - na drugim planie figurka Matki Boskiej umeszczona w lukarnie budynku mieszkalnego. Pozdrawiam serdecznie i jadę dalej. |
|
#1017
|
||||
|
||||
|
Witam.
Przydrożny krzyż z okolic Muszyny. ![]() Pozdrawiam. |
|
#1018
|
||||
|
||||
|
Bardzo ciekawe zdjęcia.
Brama wjazdowa niespotykana,krzyż z osłoną, stareńka kapliczka i wysooooko św.Wawrzyniec. "Pod tym imieniem kryje się 16 świętych i 4 błogosławionych. Najważniejszy z nich to diakon i męczennik Święty Wawrzyniec. Święty przedstawiany jest w stroju diakona o dość pucołowatej twarzy. Najczęściej trzyma kratę (ruszt), na której był męczony i gałązkę palmy, jako symbol swego męczeństwa. Może też występować z ewangelią i krzyżem, a także z torebką na pieniądze, z której rozdawał je ubogim." Zatem idealny ,jak z powyższego opisu. Jest patronem ubogich ,pomaga w dolegliwościach reumatycznych, przy gorączce, chorobach oczu i skóry. Ponoć w każdy piątek ten święty wchodzi do czyśćca i wyzwala jedna duszę. W Polsce ponad 100 kościołów jest pod jego wezwaniem. 10 sierpnia Wawrzyniec pokazuje, jak jesień następuje. Dziękuję Heli,Lorisonowi i Przemkowi. Pieknej pogody na trasie Helu! |
|
#1019
|
||||
|
||||
|
W województwie wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim - znalezione w necie:
Kapliczka w Plugawicach Pozdrawiam serdecznie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" |
|
#1020
|
||||
|
||||
|
Witam.
Figura św.Józefa w Pakości. ![]() |
![]() |
Podobne wątki
|
||||
| Wątek | Autor wątku | Senior Cafe | Odpowiedzi | Ostatni Post / Autor |
| zdjęcia zwierzaków | pozytywna | Wszystkie zwierzęta duże i małe | 297 | 30-06-2021 10:00 |
| Własne gry na forum senior | Onszula | Gry | 15 | 19-09-2016 06:28 |
| wypociny i dzieła własne :) | arczia | Książka, literatura, poezja | 454 | 16-10-2015 09:08 |
| Kapliczki przydrożne - zdjęcia własne | elizka | Fotografia | 22 | 03-08-2011 23:41 |
| A to ciekawe! (nasze własne historyjki z pobytu za granicą) | arczia | Podróże, turystyka | 17 | 21-06-2011 14:12 |
| Narzędzia wątku | Przeszukaj ten wątek |
|
|