menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #102521  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 00:27
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 9 625
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
No tak.
O poziomie, o kulturze mowa a nawet salonach i widelcach.
To jaka forma jest poprawna: "lubieli" czy "lubili"?
Pytam, bo "prezydent
z klasą " używa tej pierwszej.
A Ty z jakiej kasty?
Może nie godnam stawiać Ci takiego pytania?
Polu, daj spokój, ten przypadek, to syndrom Adeli, pokojówki przebranej za "panią", która ciągle musi podkreślać powierzchownym blichtrem, że jest kimś. Niektórzy się na to nabierają, a przecież ktoś, kto faktycznie ma klasę nie informuje o tym. To po prostu wszyscy widzą.

Polecam Ci gorąco świetną książkę, biografię Gombrowicza - "Gombrowicz. Ja, geniusz."
To Twoj ulubieniec, jak pamiętam.
__________________

Do prania najlepiej się nadają mózgi mocno zakurzone, bo rzadko używane.

Kiedy draństwo spółkuje z głupotą,bękarty są wyjątkowo odrażające.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #102522  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 00:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 31 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
z dr hab. Katarzyną Sierakowską.
Jest profesorem w Instytucie Historii PAN.
Specjalizuje się w historii społecznej XIX i XX wieku.
Oczywiście w GW, której niektórzy tak nie znoszą, choć nie czytają.
Fragmenty:

Cytat:
Zabory nie ułatwiły nam wielonarodowościowej integracji. Po odzyskaniu niepodległości szybko się okazało, że polityka federacyjna nie znajduje poparcia, z czasem nasilił się nacjonalizm. II wojna światowa jeszcze te postawy utrwaliła. Pewnie w jakimś stopniu nasz obecny stosunek do uchodźców – poczucie zagrożenia – jest konsekwencją wcześniejszych historycznych doświadczeń – także tych z okresu zaborów.

Przy okazji dzisiejszego święta warto przeczytać i pomyśleć.
To nie boli.

Byc moze, ale tylko w czesci. Nasz stosunek do uchodzcow z pewnoscia bylby lepszy, gdybysmy mogli wiedziec kim naprawde sa i z jakimi zamiarami "stukaja" w nasze drzwi.
To co widzimy w kolo, do czego sa zdolni...nie wzbudza zaufania. Naturalnie nie nalezy uogolniac ale zycie i historia nas nauczyly, ze dmuchamy na zimne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102523  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 00:58
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 519
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
To po co wyjesz ? Po prostu przestań !

A Ty???
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102524  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 01:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 22 215
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Pytania zawsze mozesz stawiać - pod warunkiem, ze sa inteligentne.

Wy, ludzie opozycji, musicie bardzo sie nudzic, ...zeby az tak Was uwieralo w odciski "lubieli" lub "lubili".
Jaka wypowiedź, takie pytanie.

Przypomnę: o klasie prezydenckiej mowa.
Klasa, ta wyższa, to także sfera używanego języka.
A co do opozycji.
Śnięte ryby płyną z prądem, a żywe- pod prąd.
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102525  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 01:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 22 215
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Polu, daj spokój, ...

Polecam Ci gorąco świetną książkę, biografię Gombrowicza - "Gombrowicz. Ja, geniusz."
To Twoj ulubieniec, jak pamiętam.
Daję.

Jestem po lekturze.
Czy lubię?
W wielu wątkach się z nim zgadzam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102526  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 01:49
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 22 215
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Byc moze, ale tylko w czesci. Nasz stosunek do uchodzcow z pewnoscia bylby lepszy, gdybysmy mogli wiedziec kim naprawde sa i z jakimi zamiarami "stukaja" w nasze drzwi.
To co widzimy w kolo, do czego sa zdolni...nie wzbudza zaufania. Naturalnie nie nalezy uogolniac ale zycie i historia nas nauczyly, ze dmuchamy na zimne.
Mowa także o Żydach i nie tylko.
Polecam, bo warto:
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,...-zone-jak.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102527  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 01:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 22 215
Domyślnie

Rząd pracuje nad reformą systemu prywatnego oszczędzania na emeryturę. Za rok każdy pracownik ma obowiązkowo odkładać na dodatkową emeryturę 2 proc. pensji.
Od stycznia 2019 r. pracownicy dużych firm, a od połowy 2020 r. już wszyscy, będą automatycznie zapisywani do nowego programu oszczędzania na emeryturę. To pracownicze plany kapitałowe, które będą prowadzone przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI).
Reszta tutaj: http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,...zedzac-na.html
...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102528  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 03:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 42 987
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
A co do opozycji.
Śnięte ryby płyną z prądem, a żywe- pod prąd.
.


żywcem i na chama zerżnięte ze mnie,
bo ja to pisałam wiele razy przez 8 lat.

Jak to miło, że kaganek oświaty oświetlił dróżkę tym co mienili się Jasnogrodem,
a w rzeczywistości byli ciemną masą sterowaną przez polskojęzycznych totumfackich mediów
o handlowej proweniencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102529  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 07:39
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7 027
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jaka wypowiedź, takie pytanie.

Przypomnę: o klasie prezydenckiej mowa.
Klasa, ta wyższa, to także sfera używanego języka.
A co do opozycji.
"Śnięte ryby płyną z prądem", a żywe- pod prąd.
.

Chris Bradford sparafrazował ten cytat ściągnięty z KSC jakieś osiem lat temu
Młody Samuraj: Krąg Wody (ang. 2011

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/166892/krag-wody
__________________
Jarosław Kaczyński: Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli
http://bi.gazeta.pl/im/45/76/12/z19359557O.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102530  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 09:50
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 263
Domyślnie

Polu- obie formy sa poprawne-lubieć i lubić- niestety...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102531  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 09:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 31 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Polu, daj spokój, ten przypadek, to syndrom Adeli, pokojówki przebranej za "panią", która ciągle musi podkreślać powierzchownym blichtrem, że jest kimś. Niektórzy się na to nabierają, a przecież ktoś, kto faktycznie ma klasę nie informuje o tym. To po prostu wszyscy widzą.

Polecam Ci gorąco świetną książkę, biografię Gombrowicza - "Gombrowicz. Ja, geniusz."
To Twoj ulubieniec, jak pamiętam.

Mam cos lepszego dla ciebie...
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,...zie-kurwy.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102532  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 11:33
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 1 983
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Polu- obie formy sa poprawne-lubieć i lubić- niestety...
Radziłbym sprawdzić raz jeszcze. Chyba, że koniecznie chce się polubieć rażące błędy językowe zależnie od tego, kto je popełnia.
__________________
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102533  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 11:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 42 987
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
No tak.
O poziomie, o kulturze mowa a nawet salonach i widelcach.
To jaka forma jest poprawna: "lubieli" czy "lubili"?
Pytam, bo "prezydent
z klasą " używa tej pierwszej.
A Ty z jakiej kasty?
Może nie godnam stawiać Ci takiego pytania?


memento


Przypominam, że wczoraj zostały usunięte posty po gorączkowym klikaniu fraucymeru
dywagujące nad poprawnością leksemu zagwostka

Mnie się nie nie chce ruszać trójkąta Matki
ale popełnia to samo przestępstwo
dyskutując nad poprawnością języka.
Fraucymerowi pewnie paluszki wysiadły....czas najwyższy.
albo oślepł? .hmmmm.....oślepnął? kurde....ekhm?

ps sorki mam ubaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102534  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 13:11
drzazga drzazga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 319
Domyślnie

Zapewniam Polę (#102516),że czytają,czytają.Mam na myśli brukowca pod szumną nazwą Wyborcza.Tyle,że "niektórzy" z nich przekazane treści mają zwyczaj konfrontować z otaczającą rzeczywistością i wyciągać stąd wnioski.
Wracając do tekstu j.w.Ponieważ p.dr hab.K.Sierakowska (z tych Sierakowskich?) jak i prowadzący z nią wywiad nie czynią tego,proszę Polę by objaśniła mnie/nam,jak w konkretnej polskiej sytuacji należy odbierać pojęcia takie jak;"populizm","populistyczne hasła"?
Pytam,bo mam wrażenie,że z tymi terminami jest tak jak z Yeti.Nikt go nie widział,a wszyscy o nim mówią.
I drugie pytanie.Robotnicy z Cegielskiego, Poznaniacy, którym wpojono,że tylko "uczciwą pracą ludzie się bogacą",
kiedy w 56 wyszli na ulice,żądając od zrujnowanego, będącego w odbudowie biednego państwa,poprawy warunków bytowych,byli populistami,czy też mieli rację?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102535  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 16:17
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 607
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

A jak tam wypadł rudy?

...na końcu w 4 rzędzie, TVN24 wyje, że PAD go oficjalnie nie powitał.
Na koniec go wygwizdali. Brakowało tylko zgnilych jaj jako pocisków dziękczynienia.
Mam negatywne zdanie o gwizdach zwłaszcza przy takich okazjach ale zasłużył sobie przez swoje zachowanie w stosunku do tego rządu, należało się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102536  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 18:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 31 404
Domyślnie

[quote=Mar-Basia]W uzupelnieniu:

http://www.klub.senior.pl/showpost.p... count=102520

proponuje przeczytać i pomyśleć...i wyciagnac wnioski, jezeli mozliwe Nie powinno zajac duzo czasu!

Bp Chber odwiedził Polskę na zaproszenie Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", by wziąć udział w 9. Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który Kościół katolicki obchodzi w niedzielę.

Cytat:
Bp Chber: Złoszczę się, kiedy słyszę ludzi mówiących, żeby przyjmować uchodźców do Europy. Moim zdaniem to bardzo zły pomysł. Spotkałem wielu z nich, w wielu europejskich krajach, i wszyscy oni byli nieszczęśliwi, wystraszeni, nie mogli się odnaleźć w nowej kulturze, byli daleko od swoich rodzin, mieli problemy z nauką języka. Trzeba zrozumieć, że przybyszom z Bliskiego Wschodu trudno jest zaadaptować się do życia w zachodnim społeczeństwie. Dlaczego wyrywać ludzi z ich ziemi, kiedy można pomóc im odbudować ich kraj? To znacznie lepsze pomagać im na miejscu, także lepsze z punktu widzenia rachunku ekonomicznego, ponieważ za taką samą sumę pieniędzy można pomóc dziesięć razy większej liczbie osób na miejscu, niż sprowadzając ich do Europy.
Co można zrobić, żeby pomóc ofiarom wojny w Syrii?
Najważniejsze dla nas to odbudować w Syrii system edukacji. Wszystkich proszę: pomóżcie nam odbudować zbombardowane szkoły. Pieniądze na ten cel można przekazać za pośrednictwem organizacji takich jak Caritas Polska czy Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Jeśli to możliwe, pomóżcie nam także odbudować szpitale. Większość Syryjczyków nie może pokryć podstawowych wydatków takich jak czynsz i jedzenie, nie stać ich na opiekę medyczną. Przy tej okazji chciałbym podziękować polskiemu rządowi, który przekazał 1,5 mln euro na syryjskie szpitale. Dzięki temu programowi, wielu Syryjczyków rannych wskutek działań wojennych, których nie było stać na zabiegi konieczne dla ratowania życia i zdrowia, mogli podjąć leczenie i poddać się operacjom, na które czekali często kilka lat.
https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...hodzcow-Lepiej


Dokladnie to co od dawna proponuje Polska unijnym "magikom". A magicy z Merkel na czele do znudzenia chca zmusic kraje EU żeby przyjmować uchodźców do Europy.
Pytanie: kiedy sie "magicy" obudza, przestana nas straszyc karami, cofnieciem dotacji unijnych....?

Mam jeszcze jedna zagwostke...co maja z tym balaganem Zydzi, ktorych tu usilowano postawic w pierwszym rzedzie ? Jestem pewna, ze szanowna Pola nam wyjasni jej teorie spiskowa przeciwko Zydom.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102537  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 22:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 42 987
Domyślnie syryjska sierotka

Cytat:
W niemieckim zoo w Görlitzer Park doszło do nietypowego dla personelu zdarzenia. Okazało się, że młody imigrant postanowił zaspokoić swoje seksualne potrzeby na kucyku.

Wydarzenie jest tym bardziej niesmaczne, gdyż wybieg z kucykami był chętnie odwiedzany przez dzieci. Personel o nieprzyjemnym incydencie poinformowała niania, która odwiedziła zoo z małym chłopcem.

Pracownicy zoo zareagowali od razu. 23-letni imigrant został zabrany przez policję. Teraz Syryjczykowi grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Ja tam nie wiem, ale może Niemki są tak brzydkie
że biedak się pomylił?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102538  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 23:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 31 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja tam nie wiem, ale może Niemki są tak brzydkie
że biedak się pomylił?

Powinny zorganizowac manifestacje z protestem, ze Merkel je oszukala! A babinki tak liczyly, ze ......
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102539  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 23:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 31 404
Domyślnie

Po warunkiem, ze nie jest to fake news!


Po 31 latach został ujawniony list napisany przez księcia Karola.

Cytat:
Brytyjski książę stwierdził w nim, że europejscy Żydzi, podchodzący także z Polski są problemem i przyczynili się do rosnących napięć na Bliskim Wschodzie.
List, o którym mowa książę Karol napisał 24 listopada 1986 roku. Korespondencja była skierowana do afrykańskiego podróżnika Laurensa van der Posta. Brytyjski książę opisał, co myśli na temat rosnących napięć na Bliskim Wschodzie. Autor listu wyraził przekonanie, że napływ obcych, europejskich Żydów jest jednym z problemów. Książę Karol podkreślił, że ma na myśli zwłaszcza Żydów pochodzących z Polski. W dalszej części książę wyraził nadzieję, że prezydent USA znajdzie odwagę, by przeciwstawić się amerykańskiemu „lobby żydowskiemu”.
Antysemicki zwrot w liście księcia Karola
Określenie „lobby żydowskie” jest przez wielu uważane za antysemityzm. Ma bowiem sugerować, że bogaci Żydzi w USA działają za kulisami, aby wywierać niepożądany wpływ na politykę rządu. Stephen Pollard z „The Jewish Chronicle” przyznał, że dla niego użycie wspomnianego terminu, jest najbardziej zadziwiającym elementem listu księcia. – To jedno z antysemickich określeń, które przetrwało wieki. Mit głosi, że bardzo potężni Żydzi kontrolują politykę zagraniczną, media, banki.

https://www.wprost.pl/historia/10085...ign=2017-11-12
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102540  
Nieprzeczytane 13-11-2017, 10:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 31 404
Domyślnie

W najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" ukazał się wywiad z ambasadorem Niemiec w Polsce Rolfem Nikelem.
Cytat:
Pytany o kwestie odrzucenia przez rząd niemiecki żądań polskiego rządu w sprawie reparacji wojennych, Nikel mówi: "Nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce podczas II wojny światowej. I celowo mówię tu o Niemcach, a nie o nazistach, ponieważ za tymi zbrodniami stali niemieccy żołnierze, którzy zabijali w imieniu Niemiec. To coś, co przyznajemy i co będziemy przyznawać w przyszłości. Trzeba o tym pamiętać i mówić prawdę o tym, co się wydarzyło, o sprawcach i o ofiarach, a także o patriotycznych czynach wielu Polaków. Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały".
https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...wnie-zamknieta

Zbrodnie tak - przyznajemy sie do niej, moralna odpowiedzialnosc - tak. Odszkodowanie NIET!

Andrzej Duda: sprawa reparacji wojennych formalnie nie została załatwiona.
Cytat:
Jeżeli dokonano zbrodni, jeżeli wyrządzono ludziom szkodę, to należy się za tę szkodę odszkodowanie. To chyba jest normalne i nie ma w tym nic nadzwyczajnego - powiedział prezydent.
Duda przyznał, że "otrzymaliśmy wiele dobra ze strony niemieckiej w okresie od drugiej wojny światowej". - Niemcy pomagali, przysyłali wiele darów, traktowali nas życzliwie w czasach, które były dla nas trudne, w okresie komunizmu, wspierali. Dary otrzymywaliśmy z serca ludzkiego, bezinteresownie. To także trzeba brać pod uwagę - podkreślił.
https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...ala-zalatwiona
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 




Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4