A To Polska Właśnie - Strona 5680 - Klub Senior Cafe
menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #113581  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 13:32
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 457
Domyślnie

A propos oddanego właśnie do użytku odcinka S3.Przypomnę co był rzekł klasy:nie ważne kto i jak zaczyna,ważne kto i jak kończy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113582  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 13:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 32 875
Domyślnie "Polska to ukryty klejnot"

Przekaz, który jest dużo cenniejszy niż koszmarnie drogie akcje promocyjne Polski za publiczne pieniądze.

Cytat:
"Bieda, zacofanie, rasizm, niebezpieczeństwo – nic z tych rzeczy, chyba byliśmy w innym kraju, a spędziliśmy tam trochę czasu. Jestem zachwycona Polską, jej kulturą i ludźmi, którzy tu żyją".

"Polska to ukryty klejnot, o tyle wspanialszy, że tu naprawdę nie trzeba mieć ze sobą wypchanego portfela żeby się dobrze bawić i odpocząć. Poza tym zachwyca połączenie nowoczesności i historii. I jeszcze jedno, wszystkie zarzuty o rasizm Polaków, można włożyć między bajki. Pod tym względem nie różnią się oni od innych nacji. To normalny, spokojny i tolerancyjny naród, a Polska to kraj, który warto odwiedzić."

https://niezlomni.com/sledzili-m-in-...-polsce-wideo/

Wielu cudzoziemcow mowi to samo o Polsce. W piatek bylam na otwaciu sezonu w Teatrze Wielkim - opera Nabucco. Moim sasiadem byl dziennikarz, Meksykanczyk z polnocnego Meksyku. Spedzil w Polsce miesiac. Byl zachwycony krajem. Kiedy go zapytalam co sadzi o polskiej demokracji a raczej jej lamaniu - dostal ataku smiechu.
Stwierdzil, ze wroci do Polski z grupa dziennikarzy Meksykanskich.

Jednym slowem nie jest ZLE jak nam to maluja po "knajacku" (slownik Hypatii ) nasi lewaccy uczestnicy watku.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113583  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 13:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 32 875
Domyślnie

Niestety, tak to juz jest. Dlatego nalezy sie zastanowic zanim.....zacznie sie "fiki miki".
https://nczas.com/2018/09/16/sad-nak...wencja-liroya/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113584  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 13:40
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 230
Super

"Potwierdzenie", "towarzyszko", "pyskówki" ?
Dobre. Naprawdę dobre.
Zalatuje Freudem, ale co tam, zdarza się.

A coś ad meritum jesteś w stanie, coś o obnażaniu faktów kreskowkami przez tvp ?
Bo tak gwoli ścisłości, to obnażanie, to raczej nie na kreskówkach. Te filmy inaczej się nazywają.

Ach ten Disney, ten to się naobnażał !
__________________

Kiedy draństwo spółkuje z głupotą,bękarty są wyjątkowo odrażające.

Kiedy rozum śpi, budzą się demony, F.Goya


Odpowiedź z Cytowaniem
  #113585  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 14:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 32 875
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
"Potwierdzenie", "towarzyszko", "pyskówki" ?
Dobre. Naprawdę dobre.
Zalatuje Freudem, ale co tam, zdarza się.

A coś ad meritum jesteś w stanie, coś o obnażaniu faktów kreskowkami przez tvp ?
Bo tak gwoli ścisłości, to obnażanie, to raczej nie na kreskówkach. Te filmy inaczej się nazywają.

Ach ten Disney, ten to się naobnażał !

Dobrze, ze chociaz masz ciut wiedzy o Freudzie

Ad meritum - az tak, zabolało opozycje???? O to chodzilo.
No i hipokryzja. Jak w "Uchu prezesa" kpią z PIS-u to OK, a jak ich się wyśmiewa, to wielkie oburzenie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113586  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 15:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 22 609
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu!
Mądrych doradców jest na tony. Co rusz to jakiś politlog, socjolog i inny polityk udziela mądrych rad.
A dziś rzecz sprowadza się nie do teoretyzowania 'na temat" a wlasnoręcznej odpowiedzi na pytanie czy chcesz dalszych rządów KACZYŃSKIEGO czy NIE.

A wracając do Schetyny to możesz go nie lubić i się krzywić na niego, ale na dziś innego wodza PO nie ma i do wyborów nie będzie. ...
Nie wiem, czy aż tak dużo, ale odnoszę wrażenie, że wokół Grzecha ich nie ma. A może ich po prostu nie słucha przekonany o swojej politycznej nieomylności.
Jeśli chce się pokonać przeciwnika, trzeba mieć odpowiednie do tego narzędzia, a ja ich w opozycji nie widzę.

Nie chodzi o Twoje, czy moje poglądy, bo na pewno kaczyzm nam nie odpowiada.
O nasze poparcie opozycja zabiegać nie musi, ale co z resztą elektoratu?
Bieganiem od studia do studia i kłótniami z pisowcami wyborów się nie wygra.
Grzech powinien o tym wiedzieć i powinien zmienić taktykę, a tego nie robi. Dlaczego?

Ani Ty, ani ja nie mamy wpływu na to, kto jest "wodzem" opozycji, ale nie wierzę, że wśród nich nie ma kogoś, kto zmieniłby taktykę na skuteczniejszą.
A jeśli takiego nie ma, to znaczy, że opozycja będzie nią nie tylko 8 lat, ale pewno dłużej i nie brzmi to optymistycznie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113587  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 15:36
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 230
Super

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Dobrze, ze chociaz masz ciut wiedzy o Freudzie

Ad meritum - az tak, zabolało opozycje???? O to chodzilo.
No i hipokryzja. Jak w "Uchu prezesa" kpią z PIS-u to OK, a jak ich się wyśmiewa, to wielkie oburzenie.
Acha, to w twoim wydaniu jest ad meritum ?
No coż......

Widać nie rozumiesz na czym polega różnica pomiędzy prywatnym kanałem jakim jest Showmax na którym produkują się kabareciarze w Uchu prezesa, kpiący i szydzący z polityków, a czym innym telewizja publiczna tvp info i jej główny program informacyjny Minęła dwudziesta w którym się lży i pomawia część obywateli Polski i który zawiera ponadto wątki antysemickie - tą tv chcąc nie chcąc utrzymują z podatków wszyscy obywatele.
I żeby było już zupełnie dennie, to ty rechoczesz nazywasz to obnażaniem opozycji.

Zastanów się jeśli możesz, co ty tu nam nieustannie obnażasz ?
__________________

Kiedy draństwo spółkuje z głupotą,bękarty są wyjątkowo odrażające.

Kiedy rozum śpi, budzą się demony, F.Goya


Odpowiedź z Cytowaniem
  #113588  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 15:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 3 389
Domyślnie

Eliza Michalik (Fb)
Minister zdrowia powierzył służbę zdrowia Matce Boskiej. Rozumiem, że od dziś lekarze leczą za Bóg zapłać . :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113589  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 15:59
maja59.'s Avatar
maja59. maja59. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 1 512
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Eliza Michalik (Fb)
Minister zdrowia powierzył służbę zdrowia Matce Boskiej. Rozumiem, że od dziś lekarze leczą za Bóg zapłać . :-)
Nie, nie źle zrozumiałaś to minister zdrowia leczy za Bóg zapłać jest kardiologiem
__________________
Na starość nabieramy słodyczy arszeniku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113590  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 16:31
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
widać za mało cię przećwiczyli, bo przywołując przykład z USA wiedziałbyś że tam się to często kończy tak, że taki młodzian przynosił z domu kałacha i urządzał sobie w szkole strzelnicę.

A nauczyciel jest od tego żeby sobie radzić z uczniami ... jeśli jest mądrym belfrem.

Ale ten był 'gazeciarz klubowy" to wymagać od niego myślenia i metod pedagogicznych to jak od ciebie czytania konstytucji.
amen
Na jakiej podstawie twierdzisz,ze urządzane strzelnice to wina kar cielesnych?
Następny stan USA już szykuje się do wprowadzenia kar cielesnych. Czyli nie widzą związku kar ze strzelaniną.
Belfrów mamy takich jakich mamy. Efekt bezstresowego wychowania dzieci w szkołach.

"amen" to w tłumaczeniu na j.polski znaczy - "niech się stanie" albo "niech tak będzie". A więc zastosowałeś ten wyraz błędnie albo popierasz stosowanie kar cielesnych w szkołach.
Napisz jeśli jeszcze pamiętasz czy w twojej szkole podstawowej były stosowane kary cielesne? Ciebie nie posądzam, że po łapkach dostawałeś linijką ale tak w ogóle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113591  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 16:33
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
gdybyś ..... wiesz co
To wiedziałbyś, że sędzia sądzi na podstawie tego co mu zaprezentują policjanci i PROKURATOR.

I jeszcze, że oni wszyscy są organami PAŃSTWA i niczym innym.
I to PAŃSTWO za ich błędy i zaniechania płaci.

Wiesz ty, wiem ja ale mnie się to nie podoba., że sędzia za popełnione błędy nie ponosi odpowiedzialności. Taki np.kierowca, maszynista, lekarz, inżynier, minister, premier, prezydent ponoszą odpowiedzialność tylko sędzia nie. To trzeba zmienić czy to się UE podoba czy nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113592  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 16:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 29 890
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
A propos oddanego właśnie do użytku odcinka S3.Przypomnę co był rzekł klasy:nie ważne kto i jak zaczyna,ważne kto i jak kończy.

Wuju szanowny!
lewitujesz z prawdą jak Morawiecki ze stępką superpromu na szczecińskim nabrzeżu.

Inny klasy...k rzekł był, że kłamać i pić trza umić
czas bowiem jest, taki, że natychmiast wyłazi brudne szydło z worka

Jeszcze inny politykom radził: NIE KŁAM jeśli nie musisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113593  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 16:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 29 890
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Wiesz ty, wiem ja ale mnie się to nie podoba., że sędzia za popełnione błędy nie ponosi odpowiedzialności. Taki np.kierowca, maszynista, lekarz, inżynier, minister, premier, prezydent ponoszą odpowiedzialność tylko sędzia nie. To trzeba zmienić czy to się UE podoba czy nie.

Petrusie!
Chyba oszukujesz nieświadomie, bo o premedytacje nie podejrzewam cie.
Niejaka Przyłębska dziś jest z nominacji PiSu w TK i wcześniej zaliczyła dyscyplinarki za swoją zawodową i co?
Awans! Inny sędzia TK z tego samego nadania został awansowany mimo, że "na doktora" unikał wyroku za spowodowanie ciężkiego wypadku drogowego....


To co chcesz zmienić?
I UE nie ma nic do tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113594  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 45 550
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Zastanów się jeśli możesz, co ty tu nam nieustannie obnażasz ?

A co obnażacie wy?
Założyć szmatę z napisem 'konstytucja' na pomnik Zygmunta III Wazy
to już trzeba być baranem do kwadratu.

Zygmunt, fanatyczny katolik - 3 msze dziennie
wałczący z reformacją, torturujący straszliwie opozycję / Piekarski/
topiący w rzekach krwi demokrację na Ukrainie,
rechocze zza grobu widząc tych debili.
I ci wszyscy razem z nim, co choć trochę znają historię.

KODery to prawdziwe boty PiS, ostro pracujące na 50 proc. poparcia.
Matoły dające dowód na pilną potrzebę reformy edukacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113595  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 45 550
Domyślnie

Zgodę na zawieszenie ''konstytucji'' na jezuicie
oraz na wjazd ciężkiego sprzętu na Starówkę
wydała Bufetowa.



Patryk Jaki dostał wspaniały prezent przy niedzieli.


A prezes PiS modląc się o głupią opozycję,
stanowczo przesadził.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113596  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 29 890
Domyślnie

[quote=Petrus16]
Cytat:
Na jakiej podstawie twierdzisz,ze urządzane strzelnice to wina kar cielesnych?
Następny stan USA już szykuje się do wprowadzenia kar cielesnych. Czyli nie widzą związku kar ze strzelaniną.
Belfrów mamy takich jakich mamy. Efekt bezstresowego wychowania dzieci w szkołach.
na takiej że gdybym był na miejscu takiego delikwenta spranego w szkole i miał pod ręką kałacha to bym go odpalił w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego.
Mam w rodzinie czworo belfrów - w tym trzy kobity - i jakoś żadnemu z nich nie przyszło do głowy żeby dać w pysk uczniowi i obrzucić go rynsztokiem.

Cytat:
A więc zastosowałeś ten wyraz błędnie albo popierasz stosowanie kar cielesnych w szkołach.

Petrusie!
Nie kombinuj!
napisałem:
Cytat:
A nauczyciel jest od tego żeby sobie radzić z uczniami ... jeśli jest mądrym belfrem.

Ale ten był 'gazeciarz klubowy" to wymagać od niego myślenia i metod pedagogicznych to jak od ciebie czytania konstytucji.
amen
i do tego się'amen" odnosił

Cytat:
Napisz jeśli jeszcze pamiętasz czy w twojej szkole podstawowej były stosowane kary cielesne? Ciebie nie posądzam, że po łapkach dostawałeś linijką ale tak w ogóle.

I jeszcze pamiętam jak milicja wyprowadzała ochronnie nauczyciela bo go łobuzy chciały zlać
17-18 latki których niewłaściwie potraktował belfer bywają okrutni i on mógł się liczyć i z taką reakcją.
Takie byli czasy, że w 7 klasie i takie szatany szalały

No i ciekaw jestem twojej reakcji gdyby twój potomek zebrał po pysku i został karczemnie zelżony?
Zlałbyś potomka czy odpowiednio potraktował buca, któremu odwaliła partyjna fucha działacza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113597  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7 909
Domyślnie

opinie Polaków
https://youtu.be/MueBxlKTveQ


Idziemy ubierać Zygmunta cz. I
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...15&oe=5C14E8A0

https://www.facebook.com/KomitetObro...9828711786452/

https://www.facebook.com/gosiaszczyc...5270714318297/

https://www.facebook.com/KomitetObro...6068639521826/
__________________
Tak, idźcie na wybory, nie powiem wam na kogo głosować, ale oddajcie głos na coś, co będzie stanowić o waszym życiu.
Nikt nie ma prawa przywłaszczać historii –
Jerzy Owsiak
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113598  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 45 550
Domyślnie



Ha ha ha ha ha ha ha



Internet turla się ze śmiechu.

Najpierw powiesili na słomianych chochołach
teraz na jezuickim królu, prawie niewolniku Watykanu.

Jessssu....Boże, czy jest jakiś kres głupoty?

Une nie kcom religii w szkołach podobno.

Cytat:
Jest to pan największej gorliwości i pobożności.
Co dzień odprawia pacierze kapłańskie, jak gdyby był księdzem, co dzień słucha mszy czytanej, a potem śpiewanej i kazania.
Posty zachowuje świętobliwie, wstrzymuje się od łoża małżeńskiego co środa i piątek, tudzież na dwa dni przed spowiedzią i na dwa po spowiedzi.
Stara się wiarę katolicką ile może rozkrzewiać i gdyby od niego tylko zależało, nie byłoby w tym potężnym królestwie ni jednego schizmatyka, kalwina lub lutra.

...i ani jednego bezbożnego KODera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113599  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:43
maja59.'s Avatar
maja59. maja59. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 1 512
Domyślnie

Słowo na niedzielę, niech się historia schowa, zastępcza się pisze
"Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. My tu jesteśmy zwycięzcami i musimy napisać historię!"

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin...-jestesmy.html
__________________
Na starość nabieramy słodyczy arszeniku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113600  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 17:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 45 550
Domyślnie

Dokładnie.
Tak jak Ukraińcy piszą swoją historię we Lwowie.
Dysponuję zdjęciami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4