menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #174421  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 18:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Nawrocki rozmawiał z szefem MONu

Cytat:
"Głównym tematem rozmowy były kwestie bezpieczeństwa naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Prezydent wyraźnie podkreślił, że proces zwiększania obecności wojsk USA w Polsce należy wspierać i oczekuje w tej kwestii współpracy ze strony wszystkich ośrodków władzy" – relacjonował w serwisie X doradca Karola Nawrockiego z ramienia BBN, Bartosz Grodecki.


To po co pyta Kosiniaka skoro sam może zadzwonić do serdecznego i wspaniałego kumpla Trumpa i "własnoręcznie" zapytać błazna z Waszyngtonu co chce zrobić..
A przy okazji spytać kiedy odeśle wiceprezesa PiSu Ziobro do polskiej paki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174422  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 18:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Jak się wchodzi USmanom głęboko w pludry, to się zostaje z gołym zadem i.....
Brawo Błaszczak.

Cytat:
Dostarczony do Powidza samolot C-130H Hercules o numerze 1510 to ostatnia z pięciu maszyn tego typu.

Umowę dotyczącą przekazania tego sprzętu Polsce podpisano w kwietniu 2021 r., a samoloty – pochodzące z amerykańskich jednostek operacyjnych oraz składowiska AMARG w Tucson – zaczęły trafiać do kraju w roku 2022.

https://tech.wp.pl/wszystkie-samolot...6873940731936a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174423  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 17:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

To też polityka. Bez działań politycznych w parlamencie i bez podpisu Nawrockiego dalej ta codzienna makabra będzie trwać.

Cytat:
Do wypadku doszło 17 maja w Józefowie Starym w gminie Przedbórz. Okazało się, że kierowca był pijany i prowadził auto mimo sądowego zakazu.

W niedzielę, 17 maja, około godziny 17 w Józefowie Starym w gminie Przedbórz doszło do zdarzenia z udziałem osobowego volkswagena.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący pojazdem jadąc w kierunku Czermna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu doprowadzając do przewrócenia auta na bok.

Jak Nawrocki chce być superman, to mógłby razem ze swoimi błaznami napisać ustawę i to taką, która spowodowałaby razem z zakazem prowadzenia pojazdów automatyczny przepadek pojazdu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174424  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 17:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Ucieczka ZERA znaczy gangstera.... prawie jak z filmu.
Cytat:
Ziobro otrzymał pomoc od służb węgierskich, zanim jeszcze Péter Magyar został zaprzysiężony na nowego szefa rządu. "Droga do Ameryki prowadziła przez Serbię, a granicę miał przekroczyć w samochodzie oznaczonym jako rządowy, co sprawiło, że nie został odnotowany na granicy.

Wylot z Belgradu w dowolnym kierunku był już znacznie prostszy" – czytamy.

To czepianie się polskiej prokuratury i MS w takim przypadku to tylko tania propaganda.

Ale.....poczekajmy i zobaczmy co jeszcze się wywlecze w tej kwestii.
Bo już mamy całkiem niezłą paradę.....Węgry, Serbia, a i ktoś wspomniał Wenecję i w finale USA z Trumpem...
Nieźle....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174425  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 17:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

I już wiadomo kto zrobił ze Ziobry "dziennikarza".
Wydało się, że to zastępca sekretarza Rubio.
O dziwnym amerykańskim nazwisku...
A Rubio z Rosem /z Warszawy / zapewniali, że Ziobro zobaczy USA jak świnia niebo.
A wygląda na to że w amerykańskim burdelu każdy alfons na swój strój robi co chce...
Nie wiadomo tylko za ile...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174426  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 17:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Nawrocki z Cenckiewiczem i z Ankiem pseudonim świr Macierewiczem umyślili wyciągnąć ze śmietnika antkowy aneks, który utajnił jeszcze smoleński Lech.
I okazało sę, że.......

Cytat:

Zgodę musi wyrazić premier Donald Tusk

Zgodnie z prawem do odtajnienia dokumentu, oprócz decyzji prezydenta, potrzebne jest także zielone światło prezesa Rady Ministrów.

Gdy w 2007 r. prezydent Lech Kaczyński zdecydował się odtajnić aneks, wówczas pod dokumentem znalazła się kontrasygnata ówczesnego szefa rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Czyli znów Batyr wychodzi na palanta.
A wydawałoby się, że powinien znać porady starożytnych Chińczyków, żeby nie zaczynać wojen, których nie można wygrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174427  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 18:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

A tymczasem niejaki Kaczyński stwierdził:

Cytat:
- Prezes stwierdził, że

nie można mówić, że Ziobro ma stawić się przed sądem, jeśli nie ma szans na uczciwy proces.

Wyjaśnił, dlaczego nielegalne jest postępowanie Tuska, Żurka i prokuratury. Mówił, że Ziobro nie ma szans na uczciwy proces, bo gdyby były takie warunki, to powinien się zgłosić - można było usłyszeć.

Dlatego sam zamiast na przesłuchanie wsprawie defraudacji szmalu za 2 wieże udał się na .....zasłużone chorobowe

Odpowiedź z Cytowaniem
  #174428  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 18:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

A Bembenek from PiS objawił światu:

Cytat:
Rafał Bochenek, rzecznik prasowy PiS, poinformował w poniedziałek we wpisie na platformie X, że "do długiej listy prowokacji obecnie rządzących, wykorzystujących służby wobec opozycji i niezależnych mediów, należy dopisać wczorajszą interwencję policji na posesji prezesa Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie".

To dobrze, że policja tam pojechała i mogła stwierdzić, że KACZYŃSKI nie wybuchł i nie ganiał po posesji na golasa.

Błaszczak i reszta gwiazd PiSuaru odetchnęła z ulgą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174429  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 18:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

I warto przywołać co były szef BBNu od Dudy powiedział co myśli o Nawrockim i przydupasach w kwestii wojskowych cyrków uprawianych wokół kontygentu z US...
Cytat:
W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o możliwych zmianach w obecności wojsk USA w Europie, co budzi emocje. Wśród nich wymienia się ograniczenie rotacyjnego stacjonowania w Polsce brygady pancernej liczącej ponad 4 tys. żołnierzy. Były szef BBN za prezydentury Andrzeja Dudy, Jacek Siewiera, wskazał na konieczność działań dyplomatycznych na najwyższym, prezydenckim szczeblu, oceniając, że obecnie ich brakuje.

Jak zaznaczył w TVN24 Siewiera, "tu potrzebna jest dyplomacja na poziomie prezydenckim, a ona na ten moment — z tego, co widzę — nie jest obecna". Dodał również, że "ma przekonanie, iż piłka jest jeszcze w grze".

A Siewiera to były autentyczny wojskowy i chyba jeden z niewielu myślących samodzielnie w otoczeniu Dudy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174430  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 19:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Caryca z Łodzi nie ma litości...jak wódz

Cytat:
Radosław Marzec i Krzysztof Stasiak zostali wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości decyzją partyjnego koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego

. Marzec w rozmowie z TVN24 powiedział, że jedynym wskazanym w uzasadnieniu powodem tej decyzji był brak współpracy z posłanką Agnieszką Wojciechowską van Heukelom.

to jest przejaw lokalnego zamordyzmu /chyba/ w końcu to Łódź a nie fabryka kapeluszy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174431  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 23:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Z aneksu Macierewicza nici.... Marszałkostwo olało dzieło i ....odesłało Nawrockiemu.

Cytat:
Przypomnijmy, 23 kwietnia rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz powiedział, że prezydent Nawrocki przeszedł do formalno-prawnego etapu "bezpośrednio zmierzającego do odtajnienia i podania do publicznej wiadomości Aneksu do Raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych" przekazując dokument do zaopiniowania marszałkom Sejmu i Senatu.
Cytat:
Marszałek Sejmu podkreślił, że jest to kwestia bezpieczeństwa i interes naszego kraju, polska racja stanu. — Dlatego nikt z nas, demokratów, nie dotknie się i nie zgadzamy się na upublicznienie nazwisk (ludzi) polskich służb — dodał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174432  
Nieprzeczytane 24-05-2026, 00:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

I szef MSZ o ucieczce Ziobry do US.

Cytat:
Radosław Sikorski dodał, że osobiście przekazał "wyrazy niezadowolenia" Polski wysokiemu rangą urzędnikowi amerykańskiemu.

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski powiedział w sobotę POLITICO w czasie forum GLOBSEC w Pradze, że
Warszawa postrzega przyznanie wizy amerykańskiej byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze jako ingerencję polityczną.

I tak się powinno robić.
Przecież pachołki Batyra o to nie spytają..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174433  
Nieprzeczytane 24-05-2026, 00:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Słodka chwila dla debila.
Czyli Przygłupski w akcji...

Cytat:
"Służby pod rządami premiera Donalda Tuska i ministra Marcina Kierwińskiego wyłamały drzwi w prywatnym domu Prezydenta RP po fałszywym alarmie. To najbardziej czytelny dowód totalnej kompromitacji rządzących po serii fałszywych zgłoszeń" — napisał w mediach społecznościowych szef KPRP Zbigniew Bogucki.

ciekawe co by bredził gdyby faktycznie w pustostanie należącym do Nawrockiego wybuchł pożar i służby nie dojechały...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174434  
Nieprzeczytane 25-05-2026, 19:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

A tymczasem min. Żurek czyści śmietnisko po Ziobrze..


Cytat:
Podstawą śledztwa w sprawie "stosowania groźby bezprawnej wobec funkcjonariuszy publicznych" są zeznania pokrzywdzonych i świadków. Prokuratorzy zabezpieczyli także notatki urzędowe, dokumentację procesową oraz nagrania i protokoły oględzin.

"Materiał dowodowy dostatecznie uzasadnia podejrzenie popełnienia przez Macieja N. dwóch czynów zabronionych"
— poinformował rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174435  
Nieprzeczytane 25-05-2026, 19:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

I taki wylew z PiSuaru.
Cytat:

Dziennikarz wPolsce24 Szymon Szereda
usłyszał upomnienie od szefostwa po antenowej wypowiedzi o członkach KRS i sędziach TK. Jak opisuje portal Wirtualnemedia.pl, padły określenia: "bydło konstytucyjne" i "koczownicy". Prowadzący przeprosił za swoje słowa.

jest pytanie o to na jakiej podstawie taki wymiot jest nazywany dziennikarzem

W takim przypadku prokurator powinien wszcząc postępowanie z urzędu..
Takie menelstwo powinno być ścigane. Podobno istnieją jakieś związki dziennikarskie
w tym jakie SDP
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174436  
Nieprzeczytane 25-05-2026, 20:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Ranyboskie......Sie porobiło. Cenckiewicz kopie po nerach Batyra.
Cytat:
Karol Nawrocki zdecydował, że I prezesem Sądu Najwyższego będzie sędzia Zbigniew Kapiński. Decyzja prezydenta nie spodobała się jednemu z jego byłych bliskich współpracowników Sławomirowi Cenckiewiczowi, który stwierdził, że "Karol Nawrocki popełnił błąd".

Wcześniej tej kandydaturze ostro sprzeciwiał się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, zarzucając Kapińskiemu, że był w składzie sądu, który orzekł w 2000 r., że Lech Wałęsa nie był agentem Służby Bezpieczeństwa.

Zbigniew Kapiński nowym I Prezesem SN. Kim jest człowiek, który podpadł prezesowi PiS

"Po 26 latach, jakie dzielą nas od pseudoprocesu lustracyjnego Lecha Wałęsy [...] nie wyobrażam sobie, aby sędzia, który brał w tym udział, został I prezesem SN" — napisał w sobotę Jarosław Kaczyński.

No to teraz wszyscy oskarżeni z PiSuaru będa mieli kłopot, bo jak teraz podważać sędziowską niesprawiedliwość??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174437  
Nieprzeczytane 25-05-2026, 21:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

A w Krakowie zrobił się cyrk. Odwołano prezydenta.... Rada została.
I przy okazji wypełzły wszystkie mozliwe patologie ustroju samorządowego.

Cytat:
Kosiniak-Kamysz mówił, że teraz „najpoważniejszym zadaniem jest poważny prezydent dla Krakowa”. – Wierzę we współpracę różnych środowisk, szczególnie w ramach naszej koalicji, wierzę, że ta współpraca jest możliwa, ja do tego już dzisiaj zachęcam i chciałbym, by ta współpraca została tu w Krakowie pokazana – dodał.

I to jest przykład tej patologii.
Bo co jakakolwiek ogólnopolska partia ma do wyborów lokalnych?
Lokalnych samorządowców mieszkańcy powinni wybierać wyłącznie spośród tych którzy startują z własnych komitetów.
Finansowanie kandydatów przez ogólnopolskie partie powinno być zakazane.

I wtedy nie byłoby cyrków a'la Krakówek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174438  
Nieprzeczytane 25-05-2026, 21:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Kolejny paszkwilant i wredna menda opluwająca ludzi licząc na bezkarność.


Cytat:

Na biurko prezydenta Karola Nawrockiego wpłynął wniosek o ułaskawienie dziennikarza Tomasza Duklanowskiego.


W lutym Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, wydany na początku lipca 2025 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wymierzył wówczas Duklanowskiemu 12 tys. zł kary grzywny i zasądził 8 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

A to ta sama szuja przez którą zaszczuty chłopak popełnił samobójstwo.
Zobaczymy co zrobi z tym Nawrocki \zPrzygłupskim\
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174439  
Nieprzeczytane 30-05-2026, 17:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

A tymczasem szef MSZ-u przypomniał Nawrockiemu czym grozi pakowanie organu powonienia tam gdzie nie nie powinien, bo to się przykro kończy...

Cytat:
Był już taki prezydent, który uzurpował sobie prawo do podejmowania decyzji, które nie leżały w jego kompetencjach. Prezydent jako pasażer samolotu rządowego nie decyduje o tym, jak pilotować ten samolot.

Był już prezydent, którego proszono – mimo że nie miał takich kompetencji – o zgodę na wybranie lotniska zapasowego. I on tej decyzji na czas nie podjął.


Wszyscy wiemy, jak to się skończyło. I prosiłbym prezydenta Nawrockiego, aby nie szedł tą drogą – zaapelował wicepremier.

Wiemy i dlatego teraz ocalony cudownie jeden Kaczyński musi uprawiać comiesięczne spacery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174440  
Nieprzeczytane 30-05-2026, 17:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Co to znaczy siła przyzwyczajenia, która zawsze zwycięża.
Cytat:
Marcin Porzucek z PiS po przylocie na Lotnisko Chopina w Warszawie nie umiał samodzielnie opuścić samolotu i służby musiały mu pomóc.

Jak podawał "Fakt", polityk miał być wtedy pod wpływem alkoholu.
Poseł zaprzecza, wskazując na kłopoty ze zdrowiem.

Biedny! On nie maczał dzioba w alkoholu. Jego wykończyły opary z PiSuaru.
A żeby go trzymały aż od Rzeszowa do W-wy to musiały być mocne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.