menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #174441  
Nieprzeczytane 30-05-2026, 18:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

A tymczasem premier Tusk melduje...
Cytat:
Premier Donald Tusk na platformie X ogłosił – jak to określił – "meldunek z ostatniej chwili!".

"Sobota to 29 umów na 79 miliardów! Wszystko w polskich firmach. To jest właśnie SAFE. Mam nadzieję, że wreszcie dotarło do prezydenta i prezesa" – dodał szef rządu.

Ja mam wątpliwości czy dotarło..
Tyle miliardów dla polskich firm i nic dla trump-oidów?
I to wszystko pod niemieckim butem. Straszne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174442  
Nieprzeczytane 30-05-2026, 19:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

Takie sobie pokazówki i lizanie zadu Konfederastom w wykonaniu Czarnka.

Cytat:
. Kandydat PiS na premiera padł bowiem na kolana przed Konfederacją.

"W imieniu Prawa i Sprawiedliwości, jako wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości,
w uzgodnieniu z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim

i z panem Piotrem Milowańskim, sekretarzem generalnym naszych struktur, zwracam się do Krzysztofa i do Sławka. Do Krzysztofa Bosaka i do Sławka Mentzena".



"Zwracam się do Konfederacji, tak jak zwracam się już od wielu miesięcy, mówiąc 'pokój na prawicy'. Ja wiem, że mnie krytykują, kompletnie bez sensu, kompletnie na ślepo. Nie mam żalu. To jest polityka"



I chyba konfederaci każdej maści oleją alele Czarnka.
Braun już wystawił swojego zawodnika
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174443  
Nieprzeczytane 30-05-2026, 20:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

I taki odzew na umizgi Czarnka....


Cytat:

Spięcie Bosaka z Czarnkiem. "Lepka atmosfera hipokryzji i przewrotności"


Poseł PiS Przemysław Czarnek zaproponował Konfederacji wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta Krakowa.

Krzysztof Bosak odrzucił propozycję, zarzucając jej autorowi między innymi hipokryzję i brak szacunku.
/B]

Odpowiedź z Cytowaniem
  #174444  
Nieprzeczytane 31-05-2026, 16:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

I taki drobiazg medialny się niesie...

Cytat:
O zatrzymaniu 48-latka dzień wcześniej informował "Dziennik Gazeta Prawna". Według ustaleń śledczych fałszywie alarmował o planowanych zamachach na prezydenta Karola Nawrockiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Podejrzanym jest adwokat Maciej Z., powiązany rodzinnie z warszawskim politykiem PiS - przekazał nieoficjalnie dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski.

A dodatkowo na mieście wyliczają całą listę tych funkcjonariuszy PiSuaru których sprawy aresztowany "anonim" prowadził.
To całkiem cuchnie tym co uprawiał "sędzia" z PiSuaru Piebiak i ten jego towarzysz, który dziś jest rezydentem na Białorusi..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174445  
Nieprzeczytane 31-05-2026, 17:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

A senator Kwiatkowski jęki batyrowych pachołków w sprawie traktatu podpisanego z GB kwituje tak:

Cytat:
senator Kwiatkowski odniósł się do słów prezydenta. - Współpracownicy prezydenta, powiem ładnie, mijają się z prawdą, bo nie chcę mówić, że kłamią.

Sprawa traktatu była omawiana na Komitecie Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, w których przedstawiciel prezydenta uczestniczył - powiedział.

- Kolejny fake: "za późno się dowiedział". Na tym komitecie te informacje były od kilku miesięcy.

Trzeci fake: "za niska ranga: wiceminister nam to przekazał". Może prymas albo papież miał przywozić tę informację? - kontynuował Kwiatkowski. -

Czwarta informacja: "no zrobił to wiceminister, ale chyba nielegalnie, poza rządem". Wolne żarty. Robił to z upoważnienia ministra - dodał.

Nie chcem, ale muszem
zauważyć że złote "myśli" Nawrockiego przekazuje zazwyczaj niedouczone pacholstwo.
I chyba też twórcy tych "złotych" wytrysków intelektu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174446  
Nieprzeczytane 31-05-2026, 18:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

To jest dobre, "a nawet takie sobie"


Cytat:
Trump uderza w artystów, którzy odmówili udziału w koncercie z okazji 250. rocznicy powstania USA

"Rozumiem, że artyści dostają 'tremy' w związku ze swoim występem

(...), dlatego zastanawiam się nad sprowadzeniem Największej Atrakcji na świecie - człowieka, który przyciąga znacznie większą publiczność niż Elvis w szczytowym okresie swojej kariery, i robi to bez gitary; człowieka, który kocha nasz kraj bardziej niż ktokolwiek inny;


oraz człowieka, którego niektórzy uważają za najlepszego prezydenta w historii - DONALDA J. TRUMPA
, aby zastąpił tych wysoko opłacanych, trzeciorzędnych 'artystów' i wygłosił wielkie przemówienie, mobilizując kraj do dalszego działania, tak jak robiłem to przez cały okres mojej prezydentury!" - napisał Trump
w swoim serwisie społecznościowym Truth Social.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174447  
Nieprzeczytane 09-06-2026, 20:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

I znowu dygnitarzom zprokuratury Ziobry coś nie wyszło.
Nie udupili generała z czasów komuny...

Cytat:
Były szef Urzędu Ochrony Państwa gen. Gromosław Czempiński wraz z sześcioma innymi mężczyznami został oskarżony o przestępstwa korupcyjne i pranie pieniędzy w związku z prywatyzacją spółek PLL LOT i Stoen jeszcze w grudniu 2019 roku. Wcześniej w tej sprawie od wielu lat toczyło się żmudne śledztwo.

Bez względu na wzgląd siedem lat to spory kawał czasu.
Bez wględu na podsądnego..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174448  
Nieprzeczytane 09-06-2026, 20:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

I taki miły i sympatyczne specjalista od mediów bliskich PiS dygnitarzy.

[quote]
Cytat:
Stanowski grzmi na urzędniczkę KAS: Przywiązać nagą do słupa na rynku

– Panie urzędniczki zjadły, a potem wystawiły mandat. Tak zupełnie szczerze, przecież to człowieka szlag trafia.

Ty babo głupia, wredna, babsko obrzydliwe. Czy ty myślisz, że my cię zatrudniliśmy w państwie polskim, żebyś chodziła i kminiła, jaką porąbaną pizzę zamówić, żeby stawka VATu nie była oczywista.

Żebyś normalnemu przedsiębiorcy dała mandat 2,5 tys. zł. Przecież ciebie to powinni trzymać na rynku, rozebraną do naga, przypiętą do jakiegoś słupa, żeby wszyscy widzieli, jak głupi potrafi być urzędnik – grzmiał twórca Kanału Zero.

I to jest przykład rozbestwionego ****.
Urzędniczka z IS od tego jest. Ma sprawdzać i karać błędy.
I to wszystko jedno czy błąd jest wart 5 złp czy 50.
Bilet autobusowy kosztuje niewielka kwotę, ale kara za brak jest w porównaniu z ceną biletu solidna.
Czy ten medialny bandzior te kobity co łapią gapowiczów tez rozbierałby je do goła i wiązać do słupa...?
Władze Skarbówki podały zdaje sie łobuza do sądu min za nawoływanie do samosądu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174449  
Nieprzeczytane 09-06-2026, 20:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

Następny zasłuzony zapuszkowany. I na dodatek odkrywaca tajemnic..


Cytat:
Sąd Rejonowy w Piasecznie właśnie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Leszka Kraskowskiego.

"Prokuratura zarzuciła mu posiadanie broni gazowej i 54 sztuk amunicji bez stosownego zezwolenia, a nadto kierowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej gróźb pozbawienia życia wobec komendanta powiatowego w Piasecznie"

- poinformował portal Niezależna.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...d2223b93&ei=19

To on chyba niezależnie od tego polnordu dzielnego odkrywcę zapuszkowano.
Stawiam na straszenie komendanta .... a reszta to dodatki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174450  
Nieprzeczytane 09-06-2026, 20:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

A tak wicepremier Sikorski ostrzega Nawrockiego przed łamaniem procedur i konstytucyjnych bo to się brzydko kończy...

Cytat:
Polityk odniósł się do tej kwestii, korzystając z konkretnego przykładu: – Był już taki prezydent, który uzurpował sobie prawo do podejmowania decyzji, które nie leżały w jego kompetencjach – zauważył szef MSZ podczas spotkania Council of the Baltic States.

– Prezydent jako pasażer samolotu rządowego nie decyduje o tym, jak pilotować ten samolot. Był już prezydent, którego proszono, mimo że nie miał takich kompetencji, o zgodę na wybranie lotniska zapasowego. I on tej decyzji na czas nie podjął. Wszyscy wiemy, jak to się skończyło.
I prosiłbym prezydenta Nawrockiego, aby nie szedł tą drogą – apelował wicepremier pod koniec maja.

Powinno dotrzeć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174451  
Nieprzeczytane 09-06-2026, 21:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

To wygląda całkiem fajnie..
A nawet bardzo...

Cytat:
Sasin przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że podstawowym celem stowarzyszenia jest wspieranie działań kandydata PiS na premiera, Przemysława Czarnka.

"Naszą misją jest wzmacnianie jedności naszej partii, aktywne wspieranie kampanii prof. Przemysława Czarnka oraz wypracowywanie rozwiązań programowych, które otworzą Polsce i Polakom drogę do bezpiecznej i pomyślnej przyszłości pod rządami Prawa i Sprawiedliwości" – napisał na portalu X były minister aktywów państwowych.

To chyba Morawiecki z "harcerzami" z letka oszaleje z radości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174452  
Nieprzeczytane 09-06-2026, 23:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

I taki kwiatek miszcza Antoniego.

Cytat:
Rzecznik prokuratury regionalnej, prok. Mateusz Martyniuk podał, że na posiedzeniu Sejmu 11 września 2025 r. Macierewicz znieważył Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Jarosława Stróżyka oraz jego zastępców: płk Krzysztofa Duszę i płk Artura Pluto nazywając ich "agentami rosyjskimi", a ponadto pomówił tych funkcjonariuszy publicznych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi.

Na miejscu generałów też bym się zdenerwował..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.