menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1981  
Nieprzeczytane 09-04-2013, 12:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Tym razem znowu o emeryturach, nie jest to ciekawy temat dla seniorów bo jeszcze jesteśmy wypłacalni jako państwo i możemy emitować obligacje które wykupi następne pokolenie lub jak grecy ,zapłacą za głupotę rodziców. Polak potrafi- to hasło przeświecało tym co system kapitałowy wprowadzili bo chcieli się zapisać złotymi zgłoskami w historii.Teraz wszyscy narzekają nikt za nic nie odpowiada a jak Pan Premier Buzek w nagrodę zostaje Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.Następni Premierzy którzy też nic nie robili bo trudności obiektywne zwalają winę jeden na drugiego pewnie czekając na propozycję dostania się do Parlamentu Europejskiego.

Natomiast kto zapłaci za artykuł zwolenników i przeciwników systemu kapitałowego mamy różne poglądy redaktorów gazet , temat dalej leży i czeka by się sam załatwi. Natomiast sugerowanie się wpisami pod artykułem to domena PR za to się też półaci by były zgodne z poglądami zlecającego .
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,10650...alozenia_.html http://serwisy.gazetaprawna.pl/emery..._zarobily.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1982  
Nieprzeczytane 10-04-2013, 11:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Jako pierwsi - w trzecią rocznicę - podajemy pełną listę.
Klich: matka
10 kwietnia 2010 r., sobota, Smoleńsk. 8.56 – samolot ląduje na brzozie. W tym samym czasie w Krakowie przed ówczesnym ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem ląduje kubek zaparzonej kawy.
Nazwisko ministra widniało na piątym miejscu składu delegacji towarzyszącej prezydentowi. Oficjalna lista osób, które miały być na pokładzie, nie zgadza się z listą ofiar wypadku. Bajzel, który był przed wylotem, odpowiada temu, który trwał podczas lotu, lądowania i po wypadku. Klich w czwartek, 2 dni przed wylotem, zrezygnował z wyprawy. Powód? Operacja szczelinowego widzenia matki Klicha. Nie poleciał, bo chciał się z nią zobaczyć. Po operacji matka Klicha nie mogła patrzeć na syna – straciła wzrok i nie odzyskała go do końca życia. Resort obrony w Tu -154 reprezentował Stanisław Komorowski.
- Choroba mamy była dla mnie prawdziwą tragedią. Siedzi koło mnie tata, ciężko nam wspominać tamten czas – opowiada.

Gust: choroba dnia poprzedniego
Czterdziestym nazwiskiem towarzyszącym prezydentowi na liście obchodów była Zofia Kruszyńska–Gust, ówczesna dyrektor Zespołu Sekretariatu Prezydenta RP i zastępca szefa Gabinetu Prezydenta RP. Powinnam napisać „jest”, ale mimo ujścia z życiem pani Zofia po wypadku zapadła się pod ziemię. Nie wiadomo, gdzie się podziewa, odeszła ze świata polityki. Pani Zofia była jedyną osobą, która nie stawiła się na poranną odprawę Tu -154. Gdyby samolot wylądował, zapewne straciłaby za to pracę, którą i tak straciła, ale z innych powodów. Źli ludzie rozpowiadają, że tamtego dnia dopadła ją choroba dnia poprzedniego. Lepsi - że zwyczajna. Wielu dziennikarzy próbowało się skontaktować z panią dyrektor. Wiadomo tylko, że ma profil na Naszej Klasie; Facebooka nie używa.
Malina Błańska

To tekst z gazety NIE Ocalone ofiary z katastrofy smoleńskiej a w Polityce http://www.polityka.pl/kraj/1540507,...#ixzz2Q2rO4aNa Trzy msze PiS na trzecią rocznicę . Jutro będzie 11 kwiecień prawdopodobnie dzień bez rocznic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1983  
Nieprzeczytane 11-04-2013, 13:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

W czasie kryzysu urzędnicy zarabiają coraz więcej i bezkrytycznie oceniają swoją pracę. Ich pensje rosną, mimo że formalnie piąty rok z rzędu są zamrożone. Miało być taniej, a w 2012 r. płace w administracji wzrosły o 800 złotych.http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca...0_zlotych.html

Jak pisze prasa wszystko po staremu niedługo największym pracodawcom zostanie Państwo a ci co nie maja pracy przejdą na zasłużoną emeryturę. Wczoraj zaliczyliśmy miesięcznico-rocznicę a dla tych co lubią historię polecam J.Pietrzaka rok 1968 jak martwi się o naszych rodaków pracujących za granicą https://www.youtube.com/watch?featur...&v=fE97Dq5Tb5g Do roboty chłopcy i dziewczęta ale w kraju , http://www.youtube.com/watch?v=iTumG-8uyqc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1984  
Nieprzeczytane 13-04-2013, 11:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Wszyscy wzajemnie lubią się obrażać emocje rosną.... Jeżeli będziemy wyrażali sympatię dla bliźnich i wszelkich znajomych i nie znajomych-bez żadnego podkreślam powodu nie będziesz w szoku.... P.Tymochowicz napisał FB apelując o miesiąc uprzejmości . Do tego miesiąca dodam nasze wspomnienia z 13.04.1967 roku i co zarejestrowała słynna kronika filmowa pełniąca obecną rolę Faktów.http://www.polskieradio.pl/9/359/Art...en-to-zobaczyc Ciekawym czy ktoś z was na tym był koncercie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1985  
Nieprzeczytane 15-04-2013, 08:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Także Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, twierdzi kategorycznie: Jeżeli chodzi o obniżkę podatku VAT to mamy już pozamiatane. W tym roku można się spodziewać dziury spowodowanej niższymi wpływami w wysokości co najmniej 10 mld zł. W przyszłym roku też nie będzie lepiej. Zdaniem Jankowiaka rząd skazany jest na cięcie wydatków i na pewno nie zdecyduje się na obniżenie stawek podatkowych.

Prezes NBP Marek Belka powiedział, że szanse na obniżkę od przyszłego roku stawki podatku VAT są mizerne. Na konferencji prasowej 10 kwietnia ocenił, że sytuacja budżetu po marcu jest lepsza niż po lutym, ale w dalszym ciągu nie najlepsza.

Najbardziej kategoryczny w ocenach jest prof. Witold Modzelewski, były wiceminister finansów. Jego zdaniem przy obecnym dziurawym systemie podatkowym jesteśmy skazani na ciągły spadek wpływów. - Przez ostatnie pięć lat uciekło nam 160 mld zł, tylko z tytułu podatku VAT w ubiegłym roku zabrakło nam 12 mld zł - wylicza. Jak podkreśla - wpływy podatkowe od 2007 roku są za każdym razem niższe od planowanych poziomów. Jego zdaniem rząd nie tylko nie obniży głównej stawki podatku VAT, ale będzie zmuszony ją podwyższyć nawet do 25 proc.

Natomiast prof. Gomułka i Jankowiak zgodnie stwierdzają, że do podwyżki podatku raczej nie powinno dojść. Ich zdaniem rząd uratuje prezent od NBP w postaci wypłaty z zysku za 2012 rok. Do budżetu państwa wpłynie około 5,3 mld zł. - Do tego dochodzi znacząco niższa niż prognozowano rentowność polskich obligacji, a to wyraźnie obniży koszt obsługi długu, co nie będzie bez wpływu na finanse publiczne - dodaje prof. Gomułka. Jednak po buńczucznych obietnicach, nikt z rządu nie wspomina już o obniżeniu VAT w przyszłym roku.http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,1286924.html

Można czekać że się samo załatwi , ale jeszcze nikomu się takie podejście do sprawy nie udało, a liczenie na większe wpływy z VAT bo są w maju tez dni wolne i będą wzmożone zakupy to można się przeliczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1986  
Nieprzeczytane 25-04-2013, 21:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Zbliża się święto pikników 1 maj na facebooku zamieszczono wystąpienie naszej posłanki Malik żeczywiście jest to merytoryczna wypowiedz osoby której leży na sercu Polska i to co nas interesuje by zmniejszyć dystans do wiodących krajow w Unii Europejskiej.http://www.youtube.com/watch?v=tFYMs2HYFQA ,,,,,Inżynier metalurgii z klubu PiS wyjaśnia jak pośród wenerycznie chorych Rozalia Celakówna mistycznie złączyła się z Jezusem i co z tego wynika dla polskiej racji stanu. Więcej: www.racjonalista.pl/kk.php/s,8495,,,,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1987  
Nieprzeczytane 26-04-2013, 15:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Mundurowi na zwolnieniu lekarskim dostają 100 proc. pensji, a cały ten okres wlicza im się do stażu pracy. Rząd obiecał zmienić przepisy, ale wciąż tego nie zrobił.Nikomu w Polsce nie opłaca się chorować tak jak mundurowym: 240 tys. policjantom, żołnierzom, strażakom, celnikom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, Służby Więziennej, BOR, CBA i ABW. A jak się opłaca, to chorują. Tylko policjanci biorą co miesiąc 183 tys. zwolnień lekarskich.http://www.tocowazne.pl/v/chorowici-mundurowi

Temat ważny by wreszcie rządzący przeprowadzili debatę parlamentarną i wreszcie ten problem załatwili. Nie może być tak by ci co pracują w prywatnych przedsiębiorstwach byli inaczej traktowani od garstki świętych krów systemu i jeszcze ich utrzymywali.
Pod rozwagę posłance Malik i jej podobnych złotoustych w Sejmie. Ważna jest poza sercem wątroba śledziona czy nerki dobrze ze mamy 2, można o tym debatować ale po załatwieniu spraw które od lat leżą .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1988  
Nieprzeczytane 01-05-2013, 08:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Wszystko z czasem ulega zmianom obchodzenie 1-Maja też, dużo słońca i udanego weekendu życzę.
http://socjalizmteraz.pl/archives/2986
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,1052...d_woj na.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1989  
Nieprzeczytane 01-05-2013, 10:59
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie

po 21 latach pracy w resorcie budzetowym rozpoczelam prace w resorcie budowlanym, przez caly czas bralam udzial w pochodach 1-majowych, tak i w nowym resorcie tez wzielam udzial w pochodzie 1-majowym, potem w luznej rozmowie z pracownikiem technicznym uslyszalam
- a po co pani poszla na ten pochod, przeciez pani i tak nie awansuje
[mialam stanowisko pracy jednoosobowe]
do konca zycia bede to pamietac,
a nastepne pochody odbyly sie beze mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1990  
Nieprzeczytane 02-05-2013, 10:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Z okazji 20. rocznicy powstania sejmowej kaplicy wierni z warszawskich parafii będą się modlić o zbawienie parlamentarzystów. Każdy z nich wylosuje nazwisko konkretnego posła, którego następnie "duchowo adoptuje".
http://natemat.pl/59899,warszawscy-w...ruchu-palikota

Doskonały pomysł warty upamiętnienia w Księdze rekordów Guinnessa, wierzącym seniorom proponuje modły dodatkowo za ateistów wystarczy sobie wylosować z listy ateistów i agnostyków na portalu Racjonalista

Szacunek dla flagi w naszym wykonaniu https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 02-05-2013 o 19:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1991  
Nieprzeczytane 06-05-2013, 07:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 209
Domyślnie

Zapraszamy do Sejmu na kolejne spotkanie Parlamentarnego Zespołu Zrównoważonego Rozwoju Społecznego - "Społeczeństwo FAIR".
Spotkanie odbędzie się 9 maja o godzinie 19.00 na terenie Sejmu RP.
Tym razem porozmawiamy o prawie do pracy jako elemencie praw człowieka.

Źródłem ubóstwa i wykluczenia społecznego jest bezrobocie lub złe warunki pracy, w tym wyzysk. Tymczasem prawo do pracy oraz do prawo godnych warunków pracy uznawane jest w Europie za jeden z fundamentów praw człowieka. Czas skończyć z mitem przedsiębiorcy jako tego, kto daje pracę, a zatem powinien być szczególnie faworyzowany przez państwo. To pracownicy dają swoją pracę i to oni wypracowują zysk przedsiębiorstwa, często pracując w skrajnie złych warunkach, często padając ofiarą nieuczciwości zatrudniających ich przedsiębiorców. Co oznacza pojęcie prawa do pracy i godne warunki pracy? Czy pomiędzy przedsiębiorcami a pracownikami pracy najemnej istnieje nieusuwalny konflikt klasowy? Jak walczyć w Polsce o respektowanie prawa do pracy?

W spotkaniu wezmą udział:
posłanka Anna Grodzka - tym razem w roli współpanelistki,
dr hab. Jacek Kochanowski, wykładowca Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW,
Patryk Kosela oraz Łukasz Ługowski z Wolnego Związku Zawodowego Sierpień'80,
Bartosz Mendyk - prawnik, doktorant prof. Jaskierni na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, działacz Ruchu Palikota w Mińsku Mazowiecki.

ZGŁOSZENIA;
Aby wziąć udział w spotkaniu należy przysłać swoje imię i nazwisko na adres spoleczenstwofair@gmail.com.
W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo wszelkie informacje dotyczące spotkania.
Uwaga: zgłoszenia tylko do 8 maja!

P.S.
Na stronie sejmowej dostępna będzie transmisja!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1992  
Nieprzeczytane 28-04-2019, 21:37
georgie's Avatar
georgie georgie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 9
Domyślnie Cudak z Biłgoraja

No i co z tym Palikotem???

Żyje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oszukał staruszka, trafił w ręce Policji - komentarze Lila Ogólny 4 28-06-2010 14:25
Myj ręce, unikniesz grypy - komentarze Wieslaw_ww Ogólny 0 23-09-2009 21:11
Ręce precz od Radia Maryja Konto usunięte Społeczeństwo - wątki archiwalne 446 14-08-2009 18:56
Eutanazja - ręce precz od naszych babć - komentarze czort Ogólny 0 13-03-2007 18:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.