menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

"Umowa Biedronia" pojawiła się w sieci. Wyjaśniamy, czy tak będzie nazywać się nowa partia
Za trzy tygodnie Robert Biedroń ma ogłosić nazwę i logo swojej nowej partii. Tymczasem na Twitterze pojawił się profil "Umowa Biedronia". Część internautów zwróciła uwagę na to, że tak może nazywać się potencjalna partia polityka, która w skrócie będzie brzmieć... UB. Wirtualna Polska odkryła, co tak naprawdę kryje się za "Umową Biedronia"
.

Jak zwykle użytkownicy w " sieci " wiedzą wiele i są ekspertami od wszystkiego i lubią komentować w zależności od swoich preferencji politycznych. Mamy też specjalistów od teorii spiskowych , tych trochę starszych , co potrafią skojarzyć skrót " Umowa Biedronia " z zaszłością zdarzeń naszej historii.

Konwencja 3 lutego i tam Biedroń ogłosi nazwę swojej partii , jeżeli ktoś chce może w tym uczestniczyć . Wtedy dowie się pierwszy jaka nazwa się to ugrupowanie , będzie miał czas by napisać komentarz , ogłosić to światu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #402  
Nieprzeczytane 13-01-2019, 17:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

„Super Express” publikuje dwie wersje sondażu – z uwzględnieniem ugrupowań, które tak naprawdę dopiero mogą powstać, i bez nich. W badaniu zostały wzięte pod uwagę partia Roberta Biedronia i tzw. partia o. Rydzyka.

Przy takim podziale sceny politycznej nadal największym poparciem cieszy się PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego gotowych jest głosować 37 proc. badanych. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z wynikiem 25 proc. Zaskoczenie to trzecie miejsce, które przypadłoby partii Roberta Biedronia. Choć inicjatywa nie nabrała jeszcze konkretnych kształtów, 9 proc. Polaków jest gotowe ją poprzeć. Ponad progiem znalazłyby się ponadto: PSL i Kukiz'15 z wynikami po 7 proc. i SLD, na które chce głosować 5 proc. badanych.

Na miejsce w sejmowych ławach nie załapaliby się posłowie Nowoczesnej (3 proc.), Wolności (3 proc.), Partii Razem (2 proc.), partii Teraz! Ryszarda Petru (1 proc.) oraz partii związanej z o. Rydzykiem (1 proc.).

W wariancie badania, w którym nie brano pod uwagę niezarejestrowanych jeszcze partii, na trzecim miejscu podium znalazł się ruch Kukiz;15 z wynikiem 7 proc. Dalej PSL – 7 proc. i SLD – 6 proc.


Zobaczymy czy w lutym po konwencji partii Roberta Biedronia ponownie utrzyma trzecią pozycję.???????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #403  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 12:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

STYCZEN 14 Wiec Przeciwko Nienawiści i Przemocy
Publiczne · Organizatorzy: Radomir Szumełda

Dzisiaj o 18:00 – 19:00
ulica Długi Targ, 80-831 Gdańsk, Polska


Szczegółowe informacje
Spotkajmy się, żeby w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy, żeby okazać swoją solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem.
Bądźmy wszyscy, bez względu na poglądy.
W tej sprawie bądźmy razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #404  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 14:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Prezydent Adamowicz nie żyje
Jest nam po prostu smutno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #405  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 15:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Tak trudno pogodzić się z tym, co się stało. To tragedia dla rodziny i przyjaciół, ale także mieszkańców Gdańska i wielu z nas w całej Polsce.

Pawle, zapamiętamy Cię jako wyjątkowego prezydenta i dobrego człowieka, który całe życie poświęcił dla Gdańska. Byłeś niewyczerpanym źródłem inspiracji i pomysłów dla mnie i dla wielu samorządowców. Człowiekiem z niespotykaną polityczną odwagą, którą wykazywałeś nawet w najtrudniejszych czasach.

Będzie nam Ciebie bardzo brakować…Robert Biedroń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #406  
Nieprzeczytane 18-01-2019, 13:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 33 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Obejrzyjcie telewizję publiczną, przepraszam, partyjną, wsłuchajcie się w głos PiSowskich bohaterów: Cejrowskiego, Pawłowicz, Ogórek, Wolskiego, Sakiewicza, prezesa, .. poczytajcie wyroki sądów banalizujące akty nienawiści, puśćcie jeszcze raz taśmy z wizyt kiboli na Jasnej Górze, z wystąpień księży pisowców (imię ich jest milion), Międlara, szefów ONR, z sabatów na Krakowskim Przedmieściu organizowanych z okazji "miesięcznic smoleńskich"... to PiS szczyci się tym, że ma monopol na nienawiść. Wróg to postać znacznie bardziej twórcza dla tej partii nić bliźni. Niesie ją nienawiść, zawiść, pogarda. Przestańmy afiszować się z tym głupim sentymentalizmem, że najważniejsza jest wspólnota, brak podziałów i miłość która jednoczy. To fikcja. Ludzie muszą zrozumieć szkodliwość tej partii, jej aberracyjną działalność, jej nienawiść i kpinę z Jezusa, z tolerancji, z Polski...[url]]

uj! waciu!waciu!
W kwestii tolerancja, "nienawiść i kpina z Jezusa" nie trzeba szukać PiSu.
Wystarczy zajrzeć do wątku gdzie produkuje się jeden ateista w temacie wartości chrześcijańskich judaistycznych, islamskich i różnych związanych z religiami.

A nasz PREMIER BIEDROŃ ROBERT mówi że nie należy kalać wartości w które ludzie wierzą.
Nasz IDOL kiedy pełnił swą misję w Słupsku w imię tolerancji nie zlikwidował pomnika jednego świętego co go lud ustawił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #407  
Nieprzeczytane 18-01-2019, 14:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

Na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 30 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla „Gazety Wyborczej”. W porównaniu z innymi badaniami to wyraźny spadek o kilka procent.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk...eZzcURE91ZVWaI

Na trzecim miejscu nie zarejestrowane ugrupowanie Roberta Biedronia 8 %.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #408  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 13:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Z katastrofy robimy zamach.Z zamachu katastrofę. Stare wzorce... mam tylko wrażenie, że kiedyś robiono to mniej brutalnie, za to bardziej inteligentnie.
https://youtu.be/w5TDxxrHEHY Takie głosy w sieci.

TVP Info cenzuruje transmisję z mszy w Bazylice Mariackiej.
Oto nagrania tych samych fragmentów transmisji z TVN24 i z Telewizji publicznej - tu jak tylko w kadrze pojawia się Tusk jest cięcie i przebitka na kadr z ulicy przed Bazyliką.Czas na obu nagraniach 19.49-19.50 Możecie sobie sprawdzić.

I zmieniając temat Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli:

Przyszła właśnie do mnie mieszkanka miasta z żądaniem remontu mieszkania komunalnego (wymiana dwóch pieców i wszystkich okien). Okazało się, że zaległości w opłatach sięgają już 5000 zł, przy ok. 200 zł czynszu miesięcznego (po odjęciu dodatku mieszkaniowego wypłacanego przez miasto) za 70 m2 mieszkania, gdzie mieszka 9 osób, w tym 4 osoby dorosłe, z których żadna nie pracuje. Pani nie pracuje i ma trójkę dzieci. Dostaje 1500 zł z programu 500+ i inne zasiłki socjalne. Na pytanie co z pozostałymi dorosłymi osobami, usłyszałem, że mama (57 lat) jest chora. To spytałem, skoro chora, to dostaje zapewne rentę? Pani wyjaśniła, że jej matka nie dostaje renty, gdyż nigdy w życiu nie pracowała, a jeśli już, to na czarno. Córka żyje jak mama.

Rodzi się pytanie, jak będą żyły dzieci tej pani, wychowane w domu, w którym nikt nie pracuje, ale jakoś wszyscy sobie radzą. Czy nie jest tak, że nieprzemyślana, źle kierowana pomoc społeczna prowadzi do dziedziczenia patologii i biedy?

I co mam zrobić, wyremontować mieszkanie tej pani za publiczne pieniądze innych ludzi, którzy na swój chleb zarabiają ciężką pracą?

Kiedy słyszę, że np. będą podwyższane podatki dla „najbogatszych”, że wyższa kwota wolna od podatku będzie dotyczyła tylko tych, którzy zarabiają maksymalnie 500 zł miesięcznie (za bardzo się nie napracują), to muszę się uszczypnąć, żeby się przekonać, że nie śnię, że nie jestem w roku 1917, kiedy dokonywał się akt sprawiedliwości rewolucyjnej, kiedy ten co miał więcej od najbiedniejszego, był kułakiem i burżujem, a ciężko pracujący na swój dobrobyt- pasożytem. Kiedy to równano w dół, zamiast w górę.

Czy rządzący zapominają o tym, że ten, który więcej zarabia (oprócz kilku procent wyjątków) całe życie się uczył i ciężko pracuje, często po kilkanaście godzin na dobę, w odróżnieniu od tych biednych, często z własnej winy? Czy należy karać ludzi za pracowitość, zaradność i ambicje, za sukces? Już zapowiedziano równanie emerytur w dół. ZUS i nasze składki (czym ciężej pracujesz, więcej zarabiasz, więcej płacisz) już są karykaturalne, bo bez względu na wysokość wpłacanych składek, dostęp do służby zdrowia mamy taki sam.

Tyle mówiło się o tworzeniu w Polsce klasy średniej, która jest motorem napędowym rozwoju, a dziś tworzy się klasę socjalną. Dzieci tej pani z historii powyżej, jak dorosną, jak będą żyły, widząc jak żyła ich babcia, jak żyje ich mama? Żyją i będą żyć w przeświadczeniu, że im się należy, nie zastanawiając się nad tym, skąd się biorą te rozdawane w ramach socjalu pieniądze! Dziwny jest ten kraj.???????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #409  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 14:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 33 244
Domyślnie

waciunasza rozedrgana we wierze
ty nam SYMPATYKOM PREMIERA ROBERTA BIEDRNIA NIE KLEP byle liberalnych i kapitalistycznych banialuków z korporacyjnych międzynarodowych zestawów bzdur,

TYLKO powiedz nam co NASZ IDOL i przyszły PREMIER RP BIEDROŃ ROBERT z tym zrobi?

wyremontuje biednej kobiecie to mieszkanie, czy ją oleje i dalej będzie moczyć JAJA na HAWAJACH za gruby szmal?
Zamiast pomóc kobietom i dzieciom żyjących w slumsach
?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #410  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 15:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

Cytat:
Pluto napisał -TYLKO powiedz nam co NASZ IDOL i przyszły PREMIER RP BIEDROŃ ROBERT z tym zrobi?
Dowiesz się jak zdobędzie władzę , teraz nie zamierza uczyć matołectwo z PO-PiS. Jak cię ta sprawa interesuje wybierz się na spotkanie z posłem z Platformy Obywatelskiej to się dowiesz co oni proponują

Wczoraj oglądaliśmy Schetynę na pogrzebie Prezydenta Adamowicza jak roni łzy , wcześniej Schetyna wystawił w wyborach na Prezydenta Miasta Gdańska z ramienia Platformy Obywatelskiej Jarosława Wałęsę który z bezpartyjnym Pawłem Adamowiczem i Kacprem Płażyńskim z PiS przegrał sromotnie. Śniła się Schetynie władza w Gdańsku i stanowiska dla swoich klakierów.
)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #411  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 19:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 33 244
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
[size="3"] Dowiesz się jak zdobędzie władzę , teraz nie zamierza uczyć matołectwo z PO-PiS. Jak cię ta sprawa interesuje wybierz się na spotkanie z posłem z Platformy Obywatelskiej to się dowiesz co oni proponują

wciuunaszauchachana we wierze!
Tera ACHTUNG!!!! WNIMANIE!!!

Nie po to MY wierni SYMPATYCY PREMIERA BIEDRONIA ROBERTA podejmujemy trud, żeby z NIM sympatyzować i żeby - NIE jak ty ganiać za każdym jajnikiem i innym organem CO CI SIĘ NA OCZY NAPATOCZY.
Jak będziemy SYMPATYKAMI POPISU to ci powiemy.

Cytat:
Śniła się Schetynie władza w Gdańsku i stanowiska dla swoich klakierów.
nie wiemy o czym śnił Schetyna ale skoro już o snach to chętnie dowiemy się o czym śni nasz IDOL mocząc JAJA na HAWAJACH zamiast myśleć o bidnych ludziach z marginesu żyjących w poniemieckich slumsach.
przecież po to idzie do .....polityki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #412  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 10:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Myślę że do tego nie dojdzie bo poza Polskim Kościołem Rzymskokatolickim w USA I Niemczech ma Franciszek poparcie. W Polsce organizacje pozarządowe wzięły sprawy w swoje ręce bo Państwo Polskie zamiast pomagać obywatelom sprawy zamiatało pod dywan.

Myśl o powstaniu Fundacji „Nie lękajcie się” http://nielekajciesie.org.pl/ narodziła się podczas pierwszego spotkania Ofiar księży pedofilów w Polsce. Zrozumieliśmy wtedy, że nie mamy siły przebicia, że naszego wołania o sprawiedliwość nie słychać. Zrozumieliśmy także, że chcemy by naszym głosem była Fundacja. Uczestnictwo w Światowej Konferencji SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests – Międzynarodowa Sieć Ofiar Molestowania przez Księży) w Irlandii w 2013 r. oraz wsparcie i zrozumienie, jakiego tam doznaliśmy, umocniły naszą determinację do założenia Fundacji.

Znaleźliśmy wspólny cel, połączyła nas jedna myśl. Chcemy uwolnić się od lęku przed sprawcami i opinią publiczną. To nie my skrzywdziliśmy, to nas skrzywdzono.

Teraz dużo polityków widzi problem który istniał wcześniej a po transformacji w 1989 poszczególne ekipy rządzących sprawy łamania prawa , kościół - obywatel zamiatało pod dywan.O temacie jest głośno w mediach stąd wielu polityków stało się aktywnych bo zbliża się okres wyborów i chcą się załapać na następną kadencję w Sejmie i Senacie.Świeckie Państwo to element programu wyborczego .Nowoczesna Razem , Inicjatywa Polska i zapowiedz R.Biedronia że będzie elementem programu wyborczego powoływanej przez niego partii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #413  
Nieprzeczytane 22-01-2019, 13:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Dzisiaj trochę nietypowo bo o Mediach Obywatelskich i dla czego Sympatycy Roberta Biedronia powstanie nowych inicjatyw na rynku medialnym wspierają finansowo i do sponsoringu namawiają.

Istotą mediów Obywatelskich jest krytyczne myślenie a kiedy może ono być ? Kiedy zatrudnieni dziennikarze są tylko zależni od patronów a nie od reklamodawców czy partii politycznych wykupujących czas antenowy.W kapitalizmie płacisz i wymagasz , stąd nie można liczyć na bezstronność mediów opłacanych z budżetu czy żyjących z zleceń reklamodawców .Istotą obecnych mediów jest oczekiwanie przez odbiorców prostej zasady ilość krwi/przez ilość łeż wtedy jest największa oglądalność i wejść na fora internetowe.Im więcej chamstwa tym większe zainteresowanie warto to niedowiarkom prześledzić na FC /polityka ,religia/ analizując liczniki wejść . Taka prawda i każdy rozsądny człowiek to powinien zrozumieć.


Kuba Wątły TV odc.178 0 naszej mowie https://www.youtube.com/watch?v=IvNVdo3Cgt0 Fundacja Obywatelska realizuje działalność jedynie z prywatnych środków. Szczegóły nt naszych aktualnych działań: https://patronite.pl/fundacjaobywatelska Pomóż budować przestrzeń Wolnego Słowa!Rozliczenie miesięcznej zbiórki i informacja o darczyńcach. Kto chce może dołączyć do tej inicjatywy.

W mediach obywatelskich jeżeli coś robią nasi Guru z prawa , lewa i ze środka , mogą spotkać się z negatywnymi ocenami zatrudnionych przez nas komentatorami.Musi być dostęp do tego co jest przedstawiane on line dla słuchaczy w postaci postu lub informacji słowne i tak musi na co dzień działać.

Wojciech Orliński
20 stycznia 2019
Orliński: Najgorsza zniewaga czy zniesławienie nie jest mową nienawiści. Zdziwieni? https://oko.press/orlinski-najgorsza...wa-nienawisci/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #414  
Nieprzeczytane 22-01-2019, 13:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 33 244
Domyślnie

MY ....SYMPATYCY PREMIERA BIEDRONIA ROBERTA

Stanowczo sprzeciwiamy się medialnym krętaczom usiłującym wpuścić NASZEGO IDOLA w brudne koleiny wytyczone przez spółkę URBAN - KURSKI JACEK.
Szczęśliwie znalazły się ZDROWE siły i udaremniły wredny medialny spisek skierowany przeciw NADZIEI narodu na lepsze
JUTRO.
Cytat:
Jak informuje portal Wirtualne Media, dziennikarz prowadzący program, Jakub Bierzyński, od zeszłego roku współpracuje z Biedroniem i doradza mu w kreowaniu strategii wizerunkowej.

"Uznano, że rozmowa w takiej formule byłaby niekomfortowa" – cytuje rzecznika Grupy Serwis ustalił, że w poniedziałek wieczorem redakcja Wirtualnej Polski zdecydowała o zdjęciu emisji rozmowy Bierzyński – Biedroń.WP Michała Siegiedę portal.

O tym, że prowadzący program w Wirtualnej Polsce i jednocześnie współpracownik Biedronia ma z nim wystąpić w jednym odcinku, informował na Twitterze dziennikarz Marcin Dobski.

"Doradca Biedronia będzie grillował Biedronia. Ciekawa formuła" – napisał.

widać nie minęła epoka dywersji i kryptodestrukcji stosowanej przez ukrytą opcję i wrogów NASZEGO IDOLA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #415  
Nieprzeczytane 23-01-2019, 20:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 47 966
Domyślnie

Co ja słyszę?
Robert Biedroń nie przyłącza się do bojkotu TVP?
Zdaje się, ma dużo więcej rozumu niż Schetyna,
który niedługo dowie się, że nieobecni racji nie mają.
A TVP bojkotować PO nie będzie, wręcz przeciwnie, będzie dużo o niej mówić.
R.Biedroń nie wskakując do żadnego okopu, staje się coraz bardziej wiarygodnym politykiem. Wie dobrze, że nie ma żadnej zaprzyjaźnionej telewizji
i sam musi pracować na swój ewentualny sukces.

Ci co oglądają TVP a nie oglądają TVN, już się cieszą na normalne dyskusje w studiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #416  
Nieprzeczytane 24-01-2019, 13:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-R.Biedroń nie wskakując do żadnego okopu, staje się coraz bardziej wiarygodnym politykiem. Wie dobrze, że nie ma żadnej zaprzyjaźnionej telewizji
i sam musi pracować na swój ewentualny sukces.
Lilu nie tylko Biedroń ale i też Lubnauer z .Nowoczesna , która powiedziała : "Lubnauer- Nie uważam, żeby bojkot TVP był skuteczny w wygrywaniu wyborów "

Czółonkowie .Nowoczesnej którzy mieli opłacone składki na ten temat się wypowiadali. Napisałem " teatralny gest pod publiczkę z okresu kiedy "politruk" miał dużo do gadania .Przeżyłem zakaz słuchania Wolnej Europy ,a wszyscy słuchali nawet z tymi co o mówili by nie słuchać .Co mają zrobić ludzie którzy tylko mogą oglądać TVP.Jak ma do nich dotrzeć z przekazem .Nowoczesna .W trakcie wyborów czas antenowy jaki ma do dyspozycji partia nie wymaga angażowania środków za występ w Telewizji publicznej ,jest z friko. Nie należy tego pomysłu Schetyny popierać jeżeli nie chce się być wyautowanym.

[url]https://www.facebook.com/ewa.jezak.3/videos/2264874220211242/[/url] Spotkanie z sympatykami Roberta Biedronia w Głogów .https://konwencja.robertbiedron.pl/ Przyszłość jest w nas. Spotkajmy się w Warszawie! 3 lutego | 13:00 | hala Torwar
Odpowiedź z Cytowaniem
  #417  
Nieprzeczytane 25-01-2019, 14:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej
Biedroń: Może jestem naiwny i głupi, ale w sondażach mam 9 proc. poparcia [WYWIAD] https://forsal.pl/artykuly/1394278,r...Z6R1dpkkmkU60k
Powołam Komisję Prawdy i Pojednania na wzór tej, która działała w RPA po zniesieniu apartheidu. Chciałbym, by zostały wyjaśnione wszystkie przypadki złamania konstytucji przez PiS - z Robertem Biedroniem rozmawia Magdalena Rigamonti.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #418  
Nieprzeczytane 26-01-2019, 11:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Na początku stycznia ujawniono, że Adam Glapiński, szef polskiego banku centralnego – długoletni przyjaciel i sojusznik polityczny szefa PiS, Jarosława Kaczyńskiego – płacił swoim doradcom (z których część nie miała nawet kwalifikacji na te stanowiska) ponad 15 tysięcy euro miesięcznie. To suma trzynastokrotnie większa od polskiej średniej krajowej (wyższa nawet od wynagrodzenia prezydenta). Skandal zaszkodził staraniom rządu, który chce być postrzegany jako stojący po stronie “zwykłych Polaków”.

Biedroń widzi tą patologię która od kilku lat jest codziennością wśród ludzi sprawujących władzę i gdy ją zdobędzie skończy z tym procederem wprowadzając jasne zasady awansu i obsady stanowisk w administracji gdzie będzie obowiązywał podstawowy warunek : wiedza i kompetencje a nie przynależność partyjna.Za tydzień konwencja nowej partii i i program https://www.facebook.com/wtvpl/videos/2309237999312257/

PiS w środę złożyło w Sejmie projekt ustawy dot. jawności wysokości wynagrodzeń w NBP od 1995 roku./zawsze trzeba rozwodnić i bić pianę o poprzednikach/ .Szef klubu PiS Ryszard Terlecki dopytywany, kiedy odbędzie się pierwsze czytanie tego projektu, odpowiedział: "trudno powiedzieć; to zależy od harmonogramu posiedzeń Sejmu". Jest reakcja władzy

Jedno jest pewne by państwo dobrze funkcjonowało potrzebne są obywatelskie media które by opinie opierały na dyskusjach ekspertów a nie polityków.Możliwości internetu umożliwiają uczestniczenie słuchaczy "na żywo" .Media takie powinny być finansowane przez słuchaczy a nie przez korporacje ,państwo czy partie polityczne by uniknąć ingerencji w przekaz.Próbuje to zrobić Kuba Wątły
https://www.youtube.com/channel/UCYJPxh7mgthNkJLnMxaXzc A warto to poprzeć .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #419  
Nieprzeczytane 27-01-2019, 10:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Konwencja „Kobieta, Europa, Polska”: PO i IP deklarują walkę o prawa kobiet i odbudowę wspólnoty [NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY] Była mowa m.in. o równouprawnieniu płacowym, a także równych szansach dla kobiet w życiu publicznym i dostępie do kariery zawodowej, potrzebie wprowadzenia edukacji seksualnej, przywrócenia refundacji zabiegów in vitro z budżetu państwa, zapewnienia Polkom wysokich standardów okołoporodowych. Na koniec konwencji przyjęta została Deklaracja Styczniowa z postulatami dotyczącymi m.in. refundacji antykoncepcji oraz wprowadzenia w szkołach nauczania na temat praw osób LGBT.

Refundacja antykoncepcji ma zastąpić liberalizację ustawy antyaborcyjnej. A nauczanie o prawach LGBT ma zastąpić związki partnerskie. Ani słowa o choćby jednym postulacie świeckiego państwa...I to ma przyciągnąć elektorat progresywny/lewicowy i stanowić jakąkolwiek konkurencje dla Biedronia... Smutne jest to, że Barbara Nowacka firmuje to swoim nazwiskiem i bierze udział w tej farsie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #420  
Nieprzeczytane 28-01-2019, 10:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 878
Domyślnie

Henryk Ćwiacz udostępnił link.

Moja opinia i tak nic nie znaczy, ale, jeżeli jest to prawda- chociaż na końcu artykułu są dwa zdania "To jest ASZdziennik. Sąd na Mazowszu naprawdę skazał 9-latkę na katechezę." - to całej tej sytuacji nie można nazwać tylko skandalem, lecz pogwałceniem prawa przez sąd, w tymże "demokratycznym państwie prawnym i świeckim".

Jest to coś porażającego, aby w formalnie demokratycznym państwie prawnym i świeckim nawet sąd, na poparcie swojego orzeczenia, używał argumentacji...
"Sąd uznał, że dziewczynka została przecież ochrzczona w Kościele rzymskokatolickim... i stwierdził, że lekcje religii pomogą jej w nawiązaniu kontaktów z rówieśnikami (bo relacje nawiązywane w stresie i pod przymusem są tym, czego zdaniem sądu z Mazowsza dzieci potrzebują najbardziej)". 👹👹👹

Rozdział państwa od kościoła To co powinno być wprowadzone a tego typu sprawy nie powinny być przedmiotem rozstrzygnięć przez sąd III RP .Spory pomiędzy rodzicami o preferencje religijne ich dzieci to kompletny absurd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.