menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 11:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

"Umowa Biedronia" pojawiła się w sieci. Wyjaśniamy, czy tak będzie nazywać się nowa partia
Za trzy tygodnie Robert Biedroń ma ogłosić nazwę i logo swojej nowej partii. Tymczasem na Twitterze pojawił się profil "Umowa Biedronia". Część internautów zwróciła uwagę na to, że tak może nazywać się potencjalna partia polityka, która w skrócie będzie brzmieć... UB. Wirtualna Polska odkryła, co tak naprawdę kryje się za "Umową Biedronia"
.

Jak zwykle użytkownicy w " sieci " wiedzą wiele i są ekspertami od wszystkiego i lubią komentować w zależności od swoich preferencji politycznych. Mamy też specjalistów od teorii spiskowych , tych trochę starszych , co potrafią skojarzyć skrót " Umowa Biedronia " z zaszłością zdarzeń naszej historii.

Konwencja 3 lutego i tam Biedroń ogłosi nazwę swojej partii , jeżeli ktoś chce może w tym uczestniczyć . Wtedy dowie się pierwszy jaka nazwa się to ugrupowanie , będzie miał czas by napisać komentarz , ogłosić to światu .
  #402  
Nieprzeczytane 13-01-2019, 18:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

„Super Express” publikuje dwie wersje sondażu – z uwzględnieniem ugrupowań, które tak naprawdę dopiero mogą powstać, i bez nich. W badaniu zostały wzięte pod uwagę partia Roberta Biedronia i tzw. partia o. Rydzyka.

Przy takim podziale sceny politycznej nadal największym poparciem cieszy się PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego gotowych jest głosować 37 proc. badanych. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z wynikiem 25 proc. Zaskoczenie to trzecie miejsce, które przypadłoby partii Roberta Biedronia. Choć inicjatywa nie nabrała jeszcze konkretnych kształtów, 9 proc. Polaków jest gotowe ją poprzeć. Ponad progiem znalazłyby się ponadto: PSL i Kukiz'15 z wynikami po 7 proc. i SLD, na które chce głosować 5 proc. badanych.

Na miejsce w sejmowych ławach nie załapaliby się posłowie Nowoczesnej (3 proc.), Wolności (3 proc.), Partii Razem (2 proc.), partii Teraz! Ryszarda Petru (1 proc.) oraz partii związanej z o. Rydzykiem (1 proc.).

W wariancie badania, w którym nie brano pod uwagę niezarejestrowanych jeszcze partii, na trzecim miejscu podium znalazł się ruch Kukiz;15 z wynikiem 7 proc. Dalej PSL – 7 proc. i SLD – 6 proc.


Zobaczymy czy w lutym po konwencji partii Roberta Biedronia ponownie utrzyma trzecią pozycję.???????????
  #403  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 13:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

STYCZEN 14 Wiec Przeciwko Nienawiści i Przemocy
Publiczne · Organizatorzy: Radomir Szumełda

Dzisiaj o 18:00 – 19:00
ulica Długi Targ, 80-831 Gdańsk, Polska


Szczegółowe informacje
Spotkajmy się, żeby w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy, żeby okazać swoją solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem.
Bądźmy wszyscy, bez względu na poglądy.
W tej sprawie bądźmy razem.
  #404  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 15:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

Prezydent Adamowicz nie żyje
Jest nam po prostu smutno.
  #405  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 16:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

Tak trudno pogodzić się z tym, co się stało. To tragedia dla rodziny i przyjaciół, ale także mieszkańców Gdańska i wielu z nas w całej Polsce.

Pawle, zapamiętamy Cię jako wyjątkowego prezydenta i dobrego człowieka, który całe życie poświęcił dla Gdańska. Byłeś niewyczerpanym źródłem inspiracji i pomysłów dla mnie i dla wielu samorządowców. Człowiekiem z niespotykaną polityczną odwagą, którą wykazywałeś nawet w najtrudniejszych czasach.

Będzie nam Ciebie bardzo brakować…Robert Biedroń
  #406  
Nieprzeczytane 15-01-2019, 23:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

���� Norweski Komitet Noblowski przyjął wniosek o nominację Jurek Owsiak do Pokojowa Nagroda Nobla !

�� W 2017 roku podobne wioski złożyli ekonomista prof Adam Grzegorczyk, członek Rady Programowej Fundacji Obywatelskiej oraz posłanka Joanna Schmidt. Oba wnioski zostały zaakceptowane.A świat widzi, że taplamy się w nienawiści. I jest jedynie coraz gorzej...

#Pytanie: czy w razie otrzymania Nagrody Nobla przez Jerzego, rząd #PiS zachowa się tak jak komuniści, gdy tę nagrodę otrzymał Lech Wałęsa?


Wszyscy się z tego cieszymy.

Wiadomość została usunięta przez: admin Powód: brak związku z tematem wątku
Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze
- globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.
Sympatycy Roberta Biedronia.Co słowo sympatyk znaczy:sympatyk Ťosoba okazująca swoją sympatię i przychylność komuś lub czemuśť


Szanowni moderatorzy cenzurując tekst należy emka46, ostatek, Chiropterus, przynajmniej mądrzejsze uzasadnienia wymyślać.Wszyscy żyjemy w Polsce i w ostatnich dniach byliśmy świadkami prawdopodobnie zamachu terrorystycznego na polityku Prezydencie Gdańska.Biedroń od lat zajmuje się polityką tworzy nową partię ponad podziałami , trzeciego lutego konwencja .Wypowiada się we wszystkich sprawach związanych z życiem polityczno społecznym w Polsce. Biedroń jest zwolennikiem wolnych mediów bez cenzury, stąd idea ta jest na tym wątku propagowana .
Napiszcie co może być tematem wątku Sympatycy Roberta Biedronia byśmy mogli się odnieś czy warto tu pisać.Szanujmy swój własny czas piszących i moderatorów.
  #407  
Nieprzeczytane 16-01-2019, 14:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

Na forach zamkniętych na FB oraz mediów społecznościowych dominującym tematem jest jest Gdańsk i wszyscy zastanawiają się co doprowadziło do takiej sytuacji której byliśmy świadkami siedząc w ciepełku przed telewizorem.Daliśmy wyraz uczestnicząc w spontanicznych spotkaniach dając wyraz naszego sprzeciwu, do siania nienawiści i podtrzymywania wojny polsko-polskiej pod potrzeby bieżącej polityki.

16.01.2019 Były premier Leszek Miller powiedział : Zabiegi obozu rządzącego, żeby odsunąć od siebie tragedię prezydenta Adamowicza są tyle zdumiewające, co żenujące. „Odrzućmy podziały polityczne”, wznieśmy się ponad podziały – słyszymy. Jednocześnie rzecznicy policji odpychają od władzy odpowiedzialność jak tylko mogą. Powtarzają, że to była impreza zamknięta, zabezpieczana przez firmę ochroniarską i policji, czyli państwu, nic do niej. Jeszcze trochę i oskarżą Owsiaka o to, że źle zabezpieczył swoje gdańskie „Światełko do Nieba”...........
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/...7GA5UK8-SOLR3M
A Owsiak w swoim wystąpieniu powiedział " Obudźcie się wreszcie Polacy" ,ja bym dodał i zacznijcie samodzielnie myśleć.

Świat nie czeka na nas kiedy się obudzimy i rozwiążemy sami swoje sprawy własnymi siłami.............To było historyczne głosowanie i wielka porażka rządu Theresy May. Brytyjscy posłowie odrzucili we wtorek wieczorem umowę dotyczącą warunków wyjścia z UE, którą wynegocjowała z Brukselą premier May. Lider opozycji złożył już wniosek o wotum nieufności dla rządu. Co dalej z brexitem? Szef Rady Europejskiej Donald Tusk sugeruje na Twitterze, aby rozważyć w ogóle rezygnację z rozwodu. Powinno do niego dojść za 73 dni.
Historyczne głosowanie Premier Wielkiej Brytanii nie miała poparcia nawet w swojej partii, czyli wśród Konserwatystów. Za umową w sprawie brexitu głosowało 202 posłów, przeciw było aż 423. Rząd Theresy May przegrał historyczne głosowanie zaledwie na 10 tygodni przed terminem wyjścia z UE.......


Anglicy to nie Polacy którzy wierzą w mity i myślą że rozwiązanie własnych spraw spadnie im z nieba bo Rząd zaproponował im modlitwę .Dla tych ok 2 milionów Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii i ich bliskich w Polsce to dobra wiadomość , bo są oni zdani na siebie i na Unię Europejską , bo na nasz Rząd liczyć nie mogą.
  #408  
Nieprzeczytane 16-01-2019, 19:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

https://www.facebook.com/wyborcza/vi...9738881091874/
Protest przed siedzibą TVP. Gazeta Wyborcza transmituje na żywo.

Kompas 5 godz. Warto nad słowami Magdaleny Srody się zastanowić.
Magdalena Środa. Mam dość symetryzmu: że to i my i oni wzbudzają nienawiść. Że języki wszystkich walczą nienawiścią. Nie wszystkich!!. Jedni atakują,drudzy się bronią. Kaczyński, Terlecki i Mazurek opuścili sejm gdy trwała minuta ciszy poświęcona Adamowiczowi. Czy siedzieli w tym czasie w kaplicy ubolewając nad cierpieniem Jezusa (co wielu prawicowców uważa za jedyny przejaw miłości bliźniego)? Nie. Oddanie hołdu dla prezydenta Gdańska, by ich upokorzyło, to przecież żaden z nich. Wyszli by zademonstrować, że należą do innej opcji. Nie współczują, są siewcami nienawiści. Obejrzyjcie telewizję publiczną, przepraszam, partyjną, wsłuchajcie się w głos PiSowskich bohaterów: Cejrowskiego, Pawłowicz, Ogórek, Wolskiego, Sakiewicza, prezesa, .. poczytajcie wyroki sądów banalizujące akty nienawiści, puśćcie jeszcze raz taśmy z wizyt kiboli na Jasnej Górze, z wystąpień księży pisowców (imię ich jest milion), Międlara, szefów ONR, z sabatów na Krakowskim Przedmieściu organizowanych z okazji "miesięcznic smoleńskich"... to PiS szczyci się tym, że ma monopol na nienawiść. Wróg to postać znacznie bardziej twórcza dla tej partii nić bliźni. Niesie ją nienawiść, zawiść, pogarda. Przestańmy afiszować się z tym głupim sentymentalizmem, że najważniejsza jest wspólnota, brak podziałów i miłość która jednoczy. To fikcja. Ludzie muszą zrozumieć szkodliwość tej partii, jej aberracyjną działalność, jej nienawiść i kpinę z Jezusa, z tolerancji, z Polski...https://www.facebook.com/gdanskhisto...4946490551504/

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 16-01-2019 o 21:42.
  #409  
Nieprzeczytane 17-01-2019, 12:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 639
Domyślnie

Wiele osób się zastanawia nad Tym jak można to co się stało w niedzielę po południo się stało w Gdańsku wytłumaczyć w sposób logiczny jednym z nich jest Marek Czyż https://www.facebook.com/marek.czyz....5757204646117/ . Każda tego typu śmierć ma teorie spiskowe ale kiedy nie ma wolnych mediów a do TVP mamy wiele uwag co do rzetelności materiału dziennikarskiego wszystko teoretycznie jest możliwe.
Nasza Koleżanka Anna mieszkanka Gdańska umieściła film https://www.facebook.com/13667087706...2773801430193/ i napisała Nasz Prezydent!
I takiego Go zapamiętamy - MY mieszkańcy Gdańska, MY mieszkańcy Pomorza!

Wszyscy Anno w Polsce i poza nią jesteśmy wstrząśnięci tym co się stało i solidaryzujemy się z mieszkańcami Gdańska i mówimy dość przemocy.

https://www.facebook.com/bogdan.lore...2255373234734/ Nie wiem czemu ta piosenka Wodeckiego przeszła tak niezauważona? Posłuchajcie i oceńcie sami. Tak trafnie nikt nas jeszcze nie scharakteryzował. Autorem tekstu jest Pan Jan Wołek - chylę czoła.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 17-01-2019 o 12:17.
  #410  
Nieprzeczytane Wczoraj, 14:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec