menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #421  
Nieprzeczytane 28-01-2019, 13:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 31 874
Domyślnie

MY . SYMPATYCY PREMIERA ROBERTA BIEDRONIA z zadowoleniem przyjęliśmy informację że po NASZYM zwycięstwie rozliczy Kaczyńskiego.
Jak Mandela tych co mu apartheit urządzili i wyśle go z koleżeństwem do jakiegoś
bandustanu.
BRAVO!!! Żadnego obłażania!
  #422  
Nieprzeczytane 28-01-2019, 13:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 31 874
Domyślnie

Cytat:

Były prezydent Słupska — który planuje powołanie w lutym własnej partii — został zapytany o to, z czego żyje. — Nie jest pan już prezydentem, nie jest pan posłem, nie jest pan radnym — zauważył prowadzący.

Biedroń odparł: — Mam fundację Instytut Myśli Demokratycznej, która działa od wielu lat. Wspiera idee, które są mi bliskie. Gdy przestałem być prezydentem Słupska, zacząłem w niej pracować – zdradził Biedroń. Niedawno Biedroń otworzył też sklep internetowy, w którym sprzedaje odzież i gadżety z bliskimi mu hasłami. — Sklep internetowy jest powiązany z fundacją i wspiera nasze działania — dodał były prezydent Słupska.


Nie chciał jednak ujawnić, ile zarabia w fundacji. Stwierdził, że nie ma takiego obowiązku, bo nie ma ona statusu organizacji pożytku publicznego
.[/b]


skoro nie musi, to nie musi, ale ..... ładnie byłoby zanim rzucą się na NASZEGO IDOLA całe stada drapieżców z konkurencji iCBA,CBŚ etc
Przecież to żaden wstyd jeśli wyzna, że jest na utrzymaniu małżonka
  #423  
Nieprzeczytane 29-01-2019, 13:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

GW opublikowała taśmy Kaczyńskiego gdzie pan prezes jest biznesmenem i kręci lody na rzecz spółki "Srebrna". PiS miał wprowadzić nowe standardy, odnowę moralną za wzór przedstawia siebie i prezesa a mamy podwojenie, podłość i cynizm, niekompetencję, kolesiostwo, arogancję. Poprzednicy oczywiście byli podli i przedstawiani są jako wzór podłości przez rzeczniczkę Mazurek. Kaczyński twierdzi, że do polityki nie idzie się po pieniądze, a biznesmeni dzwonią o poparcie bezpośrednio do prezesa, który jak widać wszystko może.

Właśnie z samego rana w TVP Info PiS-klakiernia pod wodzą Adriana Klarenbacha i Adriana Stankowskiego sprawę kaczora wyjaśniła. Nie ma żadnych problemów. Doniesienie GW to wielka lipa - nie ma żadnych podtekstów i niemoralne jest wykorzystywanie tekstów uzyskanych z podsłuchów.


Na dodatek poparcie sondażowe PiS-u spadło jedynie 4 procent, co daje radość wszystkim tym, którzy lubują się w matematycznych obliczeniach, lecz gamonie zapominają, że niczego to nie zmienia, a Polakom jakby wszystko było ganz egal jaki złodziej i cwaniak nimi rządzi.

Przybywa sympatyków projektu Biedronia. W niedzielę konwencja programowa ruchu.
  #424  
Nieprzeczytane 30-01-2019, 20:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Instytut Myśli Demokratycznej to powołana przez Roberta Biedronia fundacja - centrum badań i dialogu społecznego, służące rozwojowi kraju i budowie Polski demokratycznej, sprawiedliwej i praworządnej.
https://robertbiedron.pl/?fbclid=IwA...cAc3MaVoRxouJs



Na co idzie Twoje wsparcie?
- organizowanie spotkań otwartych - ogólnopolska „Burza Mózgów z Robertem Biedroniem“
- tworzenie “Scenariuszy dla Polski – profesjonalnej diagnozy
-prowadzenie monitoringu jakości procesu legislacyjnego – nasze ekspertki i eksperci na bieżąco badają i oceniają skutki działań parlamentu i rządu
-organizowanie kampanii społecznych na rzecz budowania demokratycznego państwa prawa, promocji praw człowieka i ochrony środowiska naturalnego
  #425  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 18:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 31 874
Domyślnie


A NASZ IDOL .... PREMIER BIEDROŃ po tym jak wymoczył jaja na HAWAJACH przejrzał na oczy i wyznał

Cytat:
"Nie jest mi blisko do Platformy Obywatelskiej, ale jeżeli miałbym tworzyć koalicję, to bliżej mi będzie do PO niż do PiS-u" - powiedział w czwartek b. prezydent Słupska Robert Biedroń. Według niego PiS to największe zagrożenie dla Polski po 1989 r.

bo jak nie z PO to z kim jak chłopstwu chce podnieść KRUS.

O czym z radością zawiadamia grono SYMPATYKÓW PREMIERA BIEDRONIA
  #426  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

Media zdominowane aferą w strukturach PiS , Justyna Dobrosz-Oracz rozmawia z Krzysztofem Gawkowskim, szefem struktur ruchu Roberta Biedronia,który mówi : " - Już na zawsze "wieże Kaczyńskiego" staną się symbolem pazerności PiS-u. A Jarosław Kaczyński na tych nagraniach zachowywał się jak Don Vito Corleone, który rozkłada wszystkie karty, jest szefem zorganizowanej grupy przestępczej i wie doskonale, jak unikać konsekwencji prawnych. Nie przewidział tylko jednego, że w rodzinie Don Corleone znajdzie się jeden, który przeciwstawi się ojcu rodziny........" Całość art. Gazeta Wyborcza 29.01.2019 .

Drugi temat to Robert Biedroń i jego samodzielny udział w Wyborach do Parlamentu Europejskiego i od czasu do czasu odgrzewane kotlety naszych komentatorów których ich ograniczonych móżczkach nie mieści się że można samodzielnie w wyborach wystąpić .Wszyscy powtarzają ‎Ordynacja większościowa · ‎Metoda D'Hondta jest zła najlepsze JOW-y by pokazać się jaki to jest si ę nowoczesny powtarzając zasłyszane informacje plotących trzy po trzy polityków .Wszyscy starają się elektorat wcisnąć w popieranie istniejącego duopolu albo PO albo PiS i uczestniczyć wzajemnym opluwaniu by nikt nie miał czasu porozmawiać o programach które te dwie partie oferują mieszkańcom Polski.

Za jeden dzień dowiemy się w sobotę , jaki ostatecznie ma program nowa partia powołana przez Roberta Biedronia i poznamy jego najbliższych współpracowników .
  #427  
Nieprzeczytane 02-02-2019, 14:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Wojna z Kościołem w roku wyborczym to gol samobójczy.Eksponowanie sporu o Kościół w trakcie kampanii wyborczej jest nieroztropne i przeciwskuteczne, bo Polacy krytycznie oceniają klerykalizację życia publicznego, ale są przywiązani chrześcijańskiej tradycji.Twierdzi Jarosław Makowski : filozof, teolog, działacz miejski i lokalny polit PO.
GW 01.02.2019


Mamy dobre rady by politycy jak Katarzyna Lubnauer Barbara Nowacka czy Robert Biedroń przestali mówić o świeckim państwie bo wojny z kościołem nam nie potrzeba. A wojna polsko-polska dwóch ugrupowań PO - PiS jest nam potrzebna ??
Uważam że rozdział kościoła od państwa jest słuszny i nie ma co tego ukrywać przed elektoratem , by koniunkturalnie o tym milczeć oczekując , że kościół poprze dane ugrupowanie przez księdza na ambonie.

Swieckie państwo to państwo przyjazne dla wszystkich religii bez preferowania których z nich tylko dla tego że obecnie jest dużo wyznawców.Religie powstają i zanikają bo podlegają ewolucji i uzależnione są od ich wyznawców .


https://external.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...AI1cCvEC52ahfV Czy tak ma wyglądać szkoła co dziennie rano .?????

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 02-02-2019 o 14:38.
  #428  
Nieprzeczytane 03-02-2019, 12:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Dzisiaj jest ten dzień! Scena już stoi 🙂 Do zobaczenia o godzinie 14! 03.02.2019 (niedziela) o godz. 14:00 przełącz na TVN24 lub oglądaj na Facebooku .
https://www.facebook.com/RobertBiedr...0591860747937/


Niebezpieczne związki obecnej władzy.
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialy...bX5Cly4Gees1wc
Historia pewnej znajomości - długiej i bardzo zażyłej. Znajomości obecnych szefów służb specjalnych z jednym z głównych podejrzanych w sprawie dzikiej reprywatyzacji. Choć ministrowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wypierają się tego, brat Jakuba R. pokazuje nam zdjęcia i opowiada o przyjaźni z lat szkolnych i o rodzinnych spotkaniach. Wreszcie o tym, jak ta znajomość miała doprowadzić to tego, że Jakub R. zajął się w stołecznym ratuszu właśnie reprywatyzacją. (http://www.tvn24.pl)
  #429  
Nieprzeczytane 03-02-2019, 21:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 46 989
Domyślnie

Ja tam nic nie rozumiem.
Nawalacie w PiS jak Kopacz kamieniami w mojego dinozaura,
POKO powinno się cieszyć,
a tu słyszę, że im złośliwie wyborców odbieracie.

A co piszą o źródłach finansowania Biedronia,
nawet nie śmiem powtórzyć.
Aha i nazywają go słowem na P.
PĘDZEL.

Czas umierać. Na moje oko powinni go poprzeć
a nie zwalczać.

...
  #430  
Nieprzeczytane 04-02-2019, 14:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Lilu władza jest narkotykiem można ją używać ale przesadne jej używanie nie zawsze wpływa dobrze na niektóre osobniki.Media dobrze że są , w każdym kraju gdy są niezależne , temperują niektóre zachowania i są przestrogą przed nadużywaniem władzy do własnych biznesów. Własny biznes jest prowadzony w gronie rodzinnym niczym Vito Corleone .SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE - O politycznych developerach i nie tylko.https://www.facebook.com/Sekielski/

Źródła finansowania partii Wiosna w pierwszej fazie związanej z jej powołaniem ?? to :Instytut Myśli Demokratycznej na które konto wpływały wpłaty tych ludzi którzy ten projekt popierali.Zgodnie z systemem finansowym w Polsce powinny być upubliczniony bilans roku 2018 to zobaczymy jak środki darczyńców zostały zagospodarowane. Myślę że też Biedroń zainwestował tantiemy z opublikowanych książek jak i wpływy z sklepu internetowego gadżetów związanych z jego działalnością polityczną i społeczną. Gdy partia zostanie zarejestrowana może starać się o kredyt bankowy. Nie widzę tu żadnych afer i sensacji bo tak obecnie się działa przy powoływaniu partii czy organizacji pożytku publicznego.

Co do jak R.Biedronia nazywają to darujmy sobie dyskusję na ten temat bo o tym jak nazywają Jarosława Kaczyńskiego nie napiszę to by ten post byłby usunięty z uwagi na użyte niecenzuralne słowa.

Co do konwencji którą oglądałem w Internecie uważam że była przeprowadzona profesjonalnie i mogła się podobać bo pokazywała emocje ludzi tam zgromadzonych .Pokazał ludziom przyszłość .Wyrazie zaznaczył Biedroń granice w światopoglądzie pomiędzy Wiosną a Platformą Obywatelską stąd mogą być słuszne obawy Schetyny o elektorat . Natomiast PiS z swoimi socjalnymi hasłami też ma przeciwnika w socjalnym rozdawnictwie.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 04-02-2019 o 14:18.
  #431  
Nieprzeczytane 05-02-2019, 00:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 46 989
Domyślnie

Musiał już Lis coś pisać niepochlebnego,
bo go Biedroń zablokował.

https://pbs.twimg.com/media/DyjIQAVXgAA7Hik.jpg

Chyba Newsweek nic nie napisze o partii ''Wiosna''.
  #432  
Nieprzeczytane 05-02-2019, 11:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Lilu nie znam sprawy tego ostatniego postu na tweeterze ale Tomasz Lis nie przepada za Biedroniem stąd decyzja słuszna po co czytać czyjeś epitety i odpowiadać na uszczypliwe uwagi myślę że każdy by tak postąpił kiedy na głowie ma spotkania w dużych miastach w Polsce

Wpolityce Karnowskich znowu broni Roberta Biedronia. Lubią go, to widać, ale nie muszą go bronić. Wcale nie jestem wściekły z powodu jego postawy. Raczej bardzo smutny. Sądziłem, że spróbuje walczyć z cynizmem w polityce, a nie, że zafunduje nam turbocynizm. 24.01

Bez PO Ruch Biedronia nie zrealizuje absolutnie żadnego postulatu, pytanie brzmi więc tak - czy naprawdę chce on na przykład związków partnerskich czy tylko związku partnerskiego z PiS- em, legalnej aborcji czy aborcji realnej opozycji. To pytanie fundamentalne. 26.01

No i ustawka
Biedroń robi "One Man Show" i gra na siebie. Nie obchodzi go Polska. Schetyna ma Plan dot. naprawy Polski i konsekwentnie go realizuje. Kto rok temu pomyślałby, że @barbaraanowacka będzie na wspólnej konwencji z @Platforma_org ?
13 odpowiedzi 2 podane dalej 12 polubionych

To rze Newsweek Polska może napisać coś nie pochlebnego o Biedroniu bo walczy o czytelnika nie znaczy że partia wiosna nie została zauważona przez media europejskie :
Francuskie "Le Monde" pisze: "Wiosna, nowa partia byłego Prezydenta Słupska, chce być bardziej społeczna i ekologiczna niż PiS i PO. Czy w samej katolickiej P...https://www.lemonde.fr/international...Oq3Bh7j_d0EiME

Robert Biedroń jest młody, liberalny i antyklerykalny. Jego nowa partia jest wstrząsem dla systemu politycznego Polski – ocenia niemiecki dziennik „Welt am Sonntag”.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/prasa/news-...mpaign=firefox

Każda uwaga jest cenna , ale konstruktywna
  #433  
Nieprzeczytane 05-02-2019, 14:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Robert Biedroń Lódz : https://www.facebook.com/groups/183062398811858/ To spotkanie zaraz po przyjeździe do Lodzi z ekipą Biedronia. Nie ma aranżacji wszystko jest spontaniczne i rozmowy o przyziemnych sprawach które interesują ludzi.Dziennikarze z różnych opcji , każdy może zadać pytanie.

Tłumy na spotkaniu z Robertem Biedroniem w Łodzi.https://wiosnabiedronia.pl/program<b...skiej.</b></b>

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-02-2019 o 17:34.
  #434  
Nieprzeczytane 05-02-2019, 17:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Robert Biedroń Lódz :https://wiosnabiedronia.pl/program To spotkanie zaraz po przyjeździe do Lodzi z ekipą Biedronia. Nie ma aranżacji wszystko jest spontaniczne i rozmowy o przyziemnych sprawach które interesują ludzi.Dziennikarze z różnych opcji , każdy może zadać pytanie.

Tłumy na spotkaniu z Robertem Biedroniem w Łodzi. https://www.facebook.com/wiosnabiedr...TY4MT Q4NzEx/ Idz na spotkanie udzieli ci się pozytywna energia.

Jednym z tematów na konwencji Wiosny w Lodzi była służba publiczna i propozycje jakie ma Wiosna by poprawić funkcjonowanie urzędów publicznych i Spółek Skarbu Państwa.By takie sytuacje jakie opisuje https://www.money.pl/gospodarka/tasm...1QLY_zsCyEbdFY nie zachodziły.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-02-2019 o 19:06.
  #435  
Nieprzeczytane 07-02-2019, 16:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 46 989
Domyślnie

Wacławie, nie ukrywam iż RB to nie moja bajka,
choć uważam, że jest sympatycznym człowiekiem i to bardzo.
Ponieważ mnie samej uśmiech przychodzi z łatwością,
lubię ludzi podobnych pod tym względem,
a w tym przypadku ciekawi mnie polityczna ekwilibrystyka.

Gołym okiem widać rozpoczynającą się wojnę Schetyna vs
Robert Biedroń
i jestem przekonana, że za tym stoi rudy fałszywiec. Potrzebne mu są tępe marionetki.
Śmierdzi to nim z daleka.

Schetyny mi nie żal of course.
  #436  
Nieprzeczytane 07-02-2019, 18:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 8 683
Domyślnie

Lilu została powołana Partia Wiosna 4 lutego 2019 roku kto chciał mógł uczestniczyć w konwencji partii wystarczyło się wcześniej zarejestrować. Zakończyłem działalność na Sympatycy Roberta Biedronia na SC i pozostaję na Face Booku bo zasięg większy i lepsze procedury pozbywania się troli czy osób niezrównoważonych.Jestem na forach zamkniętych jak i otwartych.Zapraszam na FB ,Copernicus College , Uniwersytet Otwarty AGH ,Skype . Wszystko kiedyś się kończy ,miło było , do zobaczenia w nowych miejscach w sieci.
Jeszcze okazjonalnie będę na Ateista To Brzmi Dumnie ..
  #437  
Nieprzeczytane 13-02-2019, 15:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec