Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Humor, zabawa - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-humor-zabawa-watki-archiwalne-181.html)
-   -   Babskie pogaduchy cz.XXI (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/humor-zabawa-watki-archiwalne/t-babskie-pogaduchy-cz.xxi-5685-print.html/)

Mar-Basia 11-11-2009 12:30

Ciagle uwzam, ze roznice w zwiazku malzenskim sa potrzebne. Nie wyobrazam sobie abym ciagle przytakiwala we wszystkim mezowi. Dzieki Bogu, przetrwalismy ze soba ponad 33 lata. On, moj "twardziel" spod znaku Byka a ja Koziorozec - wyobrazacie sobie nasze "rogi". Jak to tej pory oboje zyjemy i to nawet bardzo dobrze. Nasze charaktery sa odmienne - ale upodobania bardzo podobne: kultura, muzyka, malarstwo, muzyka, ksiazki...i naturalnie podroze....no i wiele innych rzeczy. Najsmieszniejszy byl okres kiedy dzieci byly male....ja uchodzilam za dragona a "tatko" za dobra wrozke....i tak zostalo. No i na koniec, najwazniezjsza sprawa pomiedzy dwojgiem ludzmi, niekoniecznie w oficjalnym zwiazku - jest uczucie i respekt....obojetnie jakie sa roznice.;)

saba15 11-11-2009 12:41

Święto 11 listopada w Krakowie
 
.........................


saba15 11-11-2009 12:50

........


........ i lekcja śpiewania

Jolina 11-11-2009 12:55

mKOCHANE POGADUSZKI
spieszę do was z nowiną...........ZOSTALIŚMY PRADZIADKAMI,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D i TO W TAKI ŚWIĄTECZNY DZIEŃ.
Nareszcie, bo to najstarszy wnuk ( 26), a jako ostatni obdarował nas prawnukiem. Teraz mamy od trzech wnuczat ,,,,,,troje prawnuków.!!!!!!!:)

saba15 11-11-2009 12:57

11 listopada odbędą się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Świętowanie w Krakowie rozpocznie się na Wawelu.






Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 9:40 na dziedzińcu przed Katedrą na Wawelu. W tym miejscu tradycyjnie odbędzie się uhonorowanie sztandarów Wojska Polskiego, Policji, Szkoły Aspirantów Pożarnictwa PSP i Chorągwi Prezydenta Miasta Krakowa. O godz. 9:45 uczestnicy uroczystości złożą kwiaty na sarkofagu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krypcie Srebrnych Dzwonów. O godz. 10:00 w Katedrze Wawelskiej zostanie odprawiona Msza św. Po nabożeństwie na dziedzińcu przed Katedrą uformuje się patriotyczny pochód. W pochodzie wezmą udział m.in. formacje kawaleryjskie, orkiestra garnizonu Kraków, kompania honorowa Policji, kompania honorowa Szkoły Aspirantów Pożarnictwa PSP, kompania honorowa Straży Miejskiej, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, niepodległościowych oraz szkół krakowskich. Uczestnicy pochodu przejdą pod Krzyż Katyński na placu przed kościołem św. Idziego, gdzie o godz. 11:30 odbędzie się uroczystość złożenia wspólnego wieńca od społeczności Krakowa i Małopolski. W trakcie uroczystości plac św. Idziego otrzyma nazwę pl. Ojca Adama Studzińskiego. Następnie uczestnicy pochodu przejdą Drogą Królewską na pl. Matejki.

o godz. 12.30, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, odbędzie się uroczystość patriotyczna. W programie uroczystości przewidziano m.in. odegranie sygnału Wojska Polskiego, wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego, zmianę warty, apel poległych, złożenie wieńców, odegranie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Na zakończenie odbędzie się defilada orkiestry Garnizonu Kraków, kompanii honorowej 2. Korpusu Zmechanizowanego, 6. Brygady Desantowo – Szturmowej, 8. Bazy Lotniczej, kompanii honorowych Policji, Straży Miejskiej, Szkoły Aspirantów Pożarnictwa PSP i formacji kawaleryjskich.

O godz. 17:00 w Rynku Głównym odbędzie się 35. Lekcja Śpiewania „Radosna Niepodległości” z udziałem artystów Kabaretu Loch Camelot i mieszkańców Krakowa. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miasta Krakowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Polskiej Piosenki „Refren” i Biblioteka Polskiej Piosenki. Urząd Miasta Krakowa przygotował 4500 bezpłatnych śpiewników.

saba15 11-11-2009 13:02

Zdjęcia ,które załaczyłam wcześniej były z uroczystości z roku poprzedniego.
Pogoda była ładna ,więc śpiewanie cieszyło sie dużą frekwencją.
Ja wybieram sie do Rynku na godz 17 ale pogoda jest bardzo niezachęcajaca i trudno przewidzieć ile osób sie pojawi

saba15 11-11-2009 13:07

Jolino ,gratulacje za kolejnego prawnuka!!
Jesteś chyba jedna z nielicznych prababć na naszym forum


......................


dostaniesz kwiaty w tonacji świątecznej

saba15 11-11-2009 13:10

Niko musisz zrobić przerwę obiadową na zamknięcie wątku ,bo inaczej zrobi sie podwójny;)

Smacznego obiadowania dla wszystkich

krystynacz46 11-11-2009 14:21

Cytat:

Napisał Jolina
mKOCHANE POGADUSZKI
spieszę do was z nowiną...........ZOSTALIŚMY PRADZIADKAMI,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D i TO W TAKI ŚWIĄTECZNY DZIEŃ.
Nareszcie, bo to najstarszy wnuk ( 26), a jako ostatni obdarował nas prawnukiem. Teraz mamy od trzech wnuczat ,,,,,,troje prawnuków.!!!!!!!:)

Moje serdeczne gratulacje .

Nika 11-11-2009 14:25

Już otwieram nastepną część!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.