Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Humor, zabawa - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-humor-zabawa-watki-archiwalne-181.html)
-   -   Babskie pogaduchy cz.XXI (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/humor-zabawa-watki-archiwalne/t-babskie-pogaduchy-cz.xxi-5685-print.html/)

Nika 29-10-2009 10:26

Jolu,dzieki za ślicznego kiciusia z bratkami.

Pani Slowikowa 29-10-2009 10:30

Charcerstwo.. Moj Boze!!! Chyba najszlachetniejsza organizacja dla mlodych.. Teraz taka niemodna wszedzie. Wrecz w niektorych krajach smieja sie z niej:confused:

Jestem zdumiona tym handlowaniem harcerzy..jakos to mi do nich nie pasuje.. Tutaj tez handluja ciastkami.. Wlasciwie to tylko z tych ciastek mozna ich rozpoznac. Nie widze zadnych innych czynow. Nasuwa sie podejrzenie czyzby komus zalezalo na tym aby mlodzi nie mieli innych celow od pieniedzy???

Jolina 29-10-2009 10:35

WITAJ NIKO
Z OPÓŹNIENIEM NAWIĄZUJĘ DO # 17-NT.MIECHUNKI.
Niko, a czy wiesz, że w środku tego lampioniku , znajuje się taka ładna kuleczko-jagoda? Ja np.cżęść lampioników wykruszałam i zostawiałam tylko te śliczne czerwone albo żółte - w zależności w jakim kolorze był lampionik-
kuleczki na gałazkach.
Dodam jeszcze ,że te jagody są jadalne, i zrobione jako kapary, można używać do ozdoby potraw. Pozdrawiam:)

enia60 29-10-2009 11:08

witam Pogaduszki
 
1 Załącznik(ów)
dziękuję Nikusiu samopoczucie nieco lepsze,będzie dobrze

jeśli chodzi o dekorację grobów jestem minimalistką,tym najbliższym po 2-4 znicze i doniczka z żywymi kwiatami są to chryzantemy ,bardzo lubię też wrzosy w koszyczkach,do tego coś bardzo osobistego i malutkiego /serduszko,kamyczek ,zabawkę
znajomym i tym co oddali życie za naszą wolność symboliczna lampka


Załącznik 30789

Pani Slowikowa 29-10-2009 11:17

Eniu, a czy takie ladne znicze w doniczuszkach sa jeszcze w sprzedarzy?? Wszedzie widac tylko plastikowe..albo szklane w najlepszym wypadku..:confused: .
Szuczne kwiatki tez mi sie nie podobaja.. ( zasmiecanie swiata)

enia60 29-10-2009 11:25

Słowiczku prawda że te znicze są piękne ,czasami niestety coraz rzadziej w Krakowie można je nabyć ,na grobach bywają też sporadycznie

Nika 29-10-2009 11:50

Niestety,przeważa plastykowa tandeta,nadmierne zdobnictwo,pozłotki etc.Też lubię prostotę i skromność.Byłam dziś w hipermarkecie,trudno było znaleźć coś odpowiedniego.W czasach dzieciństwa,gdy większość grobów była z ziemi-wtykaliśmy proste białe świece.

Nika 29-10-2009 11:51

Jolitko,dziekuję za informacje na temat miechunki, nie miałam pojęcia o tych nasionkach.

Nika 29-10-2009 11:55

do Słowikowej
 
1 Załącznik(ów)
Asiu,jak przygotowania do haloween?/nie wiem, czy dobrze napisałam/.Opowiedz nam o tym.Załącznik 30790

Jadzia_G 29-10-2009 12:10

Witajcie - byłam w realu na zakupach bo jutro będzie szaleństwo - a nie lubie stać w kolejkach - nastałam się już dawnymi czasy.Pozdrawiam wszystkie babeczki - n a r a z i e !

Pani Slowikowa 29-10-2009 13:33

Nicko jak dzieci byly male to byly przebieranki:)

Moje ostatnie Haloween Party urzadzilam z 6 lat temu:)

Jedzenie bylo czaaaaarne a goscie obowiazkowo poprzebierani na bialo.. Ja bylam niegrzeczna dzidzia wampirkiem a S kapitanem zatonietego Tytanika..

Nawet nie wiecie ile jest wspanialego jedzenia w czarnym kolorze:)

Odkad umarli moi rodzice .. przestalam sie zajmowac takimi swietami jak Haloween:confused:

Nika 29-10-2009 14:13

Co to za czarne potrawy?Uchyl rąbka tajemnicy.

Pani Slowikowa 29-10-2009 16:01

Cytat:

Napisał nika
Co to za czarne potrawy?Uchyl rąbka tajemnicy.




Nicko jest ich wlasciwie dosc duzo.. teraz nie przypomne sobie wszystkich ale np: kawior, mule, sushi w czarnych algach , czarny ryz, czarny makaron, sliwki suszone, czarne suszone grzybki.. mak , cukierki z liquirycji itd itd..
Niektore nie sa zupelnie czarne np.. Baklazany ale tez moga pasowac do menu.:)

Nika 29-10-2009 16:19

No to dla mnie chyba suszone śliwki z makaronem-raz jadłam na Wigilię takie danie,ale makaron był biały...co kraj to obyczaj.Lubię wiedzieć co nieco o tradycjach innych narodów.Dzięki.

Pani Slowikowa 29-10-2009 16:44

Nicko to czarne jedzenie to nie jest zaden obyczaj tutejszy.. Ja sobie sama tak wykombinowalam na Haloween..zeby bylo smiesznie:)

Czarny ryz i czarny makaron



Kawior

Pani Slowikowa 29-10-2009 16:49

mule



tort makowy ( polski)

Pani Slowikowa 29-10-2009 17:13

A to jest bardzo dobry tzw pasztet z czarnych oliwek..



Zrobilam tez salatke z jezyn ale nie moglam znalezc zadnej ladnej fotki:)

Nika 29-10-2009 18:59

Pastę do smarowania chlebusia - z czarnych oraz zielonych oliwek przywiozłam sobie z Grecji.Mnie smakuje, domownikom nie.Widziałam w Almie małe słoiczki.Fajnie wygląda na małych ,okrągłych słonych krakersach,udekorowana oliwką z wierzchu.

Nika 29-10-2009 19:00

Fajny pomysł z tym czarnym menu!Na pewno goście byli zaskoczeni.

dziewiątka 29-10-2009 19:28

witajcie Miłe Pogaduszki - tematy w Babińcu, jak zawsze bardzo ciekawe..:)
Nie pogadam z Wami...jutro wybywam w moje rodzinne strony
Wam życzę dużo słonka na te najbliższe dni aby ŚWIĘTA ZMARŁYCH UPŁYNĘŁY W SPOKOJNEJ , PEŁNEJ ZADUMY ATMOSFERZE!..
POZDRAWIAM ...DO ZOBACZENIA po Zaduszkach:):)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.