Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Opieka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-opieka-102.html)
-   -   opieka nad starszą, chorą osobą w domu, w szpitalu, w dps'ie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/opieka/t-opieka-nad-starsza-chora-osoba-w-domu-w-szpitalu-w-dpsie-1311-print.html/)

tadeusz50 09-12-2010 15:11

PiotrP
Nie mam nic przeciwko wszelkim nowinkom, ale opisałeś urządzenie jako panaceum na opiekę na niedołężnym seniorem.Tak nie jest i nie będzie. Inna sprawa kogo -emeryta - na to stać.

PiotrP 22-12-2010 15:40

Tu się zgodzę, większość emerytów nie stać na wiele więcej niż rzeczy niezbędne na co dzień. Ale są też tacy, którzy mogli by sobie na to pozwolić, tym bardzie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie.

Myślę że takie "wspomagacze" opieki jak ten, powinny być brane pod uwagę bardziej przez osoby opiekujące się chorą/starszą osobą. Mam tu na myśli głównie ich dzieci, albo inną rodzinę. Osobiście myślę że to dobrze, że powstają takie wynalazki ułatwiające opiekę i poprawiające samopoczucie obu stron.

Niestety często bywa tak, że rodzina nie okazuje zbyt dużego zainteresowania. Ale to już temat do osobnej dyskusji, poruszany zresztą już nie raz. Ja do takich jednak nie należę i najprawdopodobniej zaopatrzę się w ten Vision Help.

stokrotka22 27-12-2010 18:03

Przeciętnego emeryta nie stać na wiele, ale oprócz przeciętnych są jeszcze inni.
Moja mama jest chorą emerytka i od czasu do czasu ktoś z rodziny syn lub córka z jakieś tam okazji kupi jakiś gadget który ułatwi życie mamie i wcale nie jest to tanie ale mnie czy kogoś stać zeby raz-dwa razy do roku coś ułatwiającego życie kupić.

Helvetia Medicum 09-06-2011 15:34

Helvetia Medicum posiada bogata ofertę opiekunek i pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem i referencjami.
Wymiar czasu pracy jest ustalany zgodnie z potrzebami klienta.
Działamy na terenie całej Polski.
W trakcie trwania umowy klient ma prawo do jednej bezpłatnej wymiany opiekunki na inną.
Zapraszamy do współpracy!!!
Helvetia Medicum
ul. Złota 59
00-120 Warszawa
Tel: 22 222 46 16
www.helvetia-hr.ch

eledand 09-06-2011 17:32

Witaj .
 
Może zdradzisz Tajemnickę ile taka opieka miesięcznie kosztuje.W Raciborzu 2.5oo zł.
Która emerytka ma taką wysoką rentę a opiekuńcze zaledwie wynosi 180zł a kto pokryje resztę.

MyszkaDosia 02-07-2011 13:21

Praca
 
Mam na imię Dorota mam 37 lat.
Obecnie opiekuje się 80-cio letnia Panią w godz 12-18 w okolicach metra NATOLIN. Jestem gotowa podjąć się opieki rano i wieczorem czyli np: od 08 do 11:00 lub (jeśli blisko metra do) 11:30 oraz od 18:30 do 20:30 lub 19:00-21:00. Opiekuję się starszymi ludźmi już od ok 10 lat. Moi podopieczni byli chorzy na parkinsona, alzheimera, oraz inne choroby związane z wiekiem. Zmiana pieluchy, mycie w utrudnionych warunkach- osoba nie poruszająca się, spacery. Drobne zakupy, "pogawędki- ćwiczenie świadomości", lekka rehabilitacja, pilnowanie kroplówek, karmienie. Posiadam certyfikat, oraz referencje. Mój telefon 509 230 942

ologgg 06-10-2011 12:53

koszty opieki "domowej" na Śląsku
 
Ja myślę że koszty o których piszenie wczesniej nie są takie tragiczne. Osobiście załatwiłem mojej sąsiadce opiekunkę z 12-letnim stażem, bardzo sympatyczną, opiekuńczą i wogóle wspaniałą osobę. Kobieta zgodziła się zamieszkać z p. Marią w centrum Gliwic. Koszt - 1500 zł/miesięcznie.
Co prawda opiekunka nie była z żadnego forum, ani ogłoszenie prywatnego, tylko przez agencję pracy, ale koszty "rekrutacji" znikome, a pani dokładnie sprawdzona i dostosowana do naszych wymogów. Jeśli ktoś ma problem, naprawdę polecam: www.agencja-beniamin.pl i po kłopocie
Pozdrawiam wszystkich

delfina 06-10-2011 14:50

Witajcie w tym wątku! zaczyna się coraz częściej mówić o problemach w starości i związanej z nią opieką.W każdym województwie są różne osoby finansowo przygotowane na starość. Dlatego przydałoby się więcej domów opieki ogólnie dostępnej i wtedy nastąpiła by r6ywalizacja i konkurencja tych domów na danym terenie.Może dyskusja wyłoni pewne wnioski? Pozdrawiam serdecznie.

stokrotka22 08-10-2011 22:01

Masz racja konkurencja na rynku zawsze jest dobra jeśli oczywiście potencjalny "klient" ma w czym wybierać. Dobra wiadomość jest taka że z roku na rok przybywa domów opieki ( prawie same prywatne ) więc sytuacja się poprawia,ale należy też pamiętać że również ludzi starszych przybywa, wieć chyba wszytko się bilansuje. Kiedyś na tvn (program firma) był przedstawiony materiał o założeniu domu opieki i że można na tym całkiem nieźle zarobić (niestety trzeba dużo zainwestować). Domów napewno przybywa nie wiem tylko jak z osobami na które je stać :)
Pozdrawiam

delfina 11-10-2011 15:13

Witajcie ! zapoznałam się z zamieszczoną treścią w tym wątku i uważam, że agencja " beniamin" jest do przyjęcia. Może jednak była by możliwość utworzenia fundacji , jak np. "Nie jesteś sam"? a zatem i dodatkowe środki...

anna321 02-11-2011 08:33

witam poszukuję pracy jako opiekunka do osób starszych mój numer telefonu 785508462 .
jestem osobą uczciwą,punktualną i godną zaufania czekam na pozytywne oferty.

delfina 02-11-2011 10:57

Witaj Anno w tym wątku! Poruszyłaś zasadnicze walory: uczciwość i zaufanie. Na pewno znajdziesz dużo ofert tylko czy nie będzie trudności w zmianie zamieszkania - czasowego? ale miejmy nadzieję,że wszystko jest do pokonania, jeżeli chcemy.Pozdrawiam serdecznie.

Rozia 04-11-2011 11:21

Cytat:

Napisał anna321
witam poszukuję pracy jako opiekunka do osób starszych mój numer telefonu 785508462 .
jestem osobą uczciwą,punktualną i godną zaufania czekam na pozytywne oferty.


Czy znasz niemiecki?Byłabyś zdecydowana pracować w Niemczech?

stokrotka22 06-11-2011 23:54

Wyjazd do Niemiec to poważna decyzja

delfina 07-11-2011 11:29

Witajcie w tym wątku! Po zapoznaniu się z jego treścią, proponuję częste ogłaszanie się z ofertą - celem natrafienie na właściwego odbiorcę. Serdecznie pozdrawiam.

RENATA_IWONA 18-11-2011 15:16

Opieka
 
JESTEM OSOBĄ UCZCIWĄ I POSZUKUJĘ PRACY W FORMIE OPIEKUNA OSÓB STARSZYCH.
MIESZKAM OK 30KM OD LUBLINA W STRONE ŚWIDNIKA WOJ. LUBELSKIE.
PISZCIE NA E-MAIL.
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.
RENATA
agus0406@o2.pl

delfina 21-11-2011 15:21

Witajcie w tym wątku! Zapewniam ,że na dobrą pracę trzeba trochę poczekać i być potem zadowolonym.Ja mieszkam w Kielcach ale gdy się dowiem coś pozytywnego, postaram się natychmiast - napisać.Pozdrawiam serdecznie

ewaz 25-11-2011 15:27

małżeństwo zaopiekuje się seniorem
 
... Chciałabym polecić wszystkim poszukującym opiekę nad starszą osobą .... młode małżeństwo ...

Jesteśmy w trudnej sytuacji życiowej, nie mamy gdzie mieszkać -> POMÓŻCIE.

Jako młode małżeństwo zaopiekujemy się osobą starszą nawet na stałe,
za niewielkie wynagrodzenie przy opiece dobowej lub też na 1/2 etatu
i za udostępnienie pokoju .

Mam doświadczenie przy opiekowaniu się ciężko schorowanym ojcem.
Jesteśmy bardzo dusznymi, o dobrych sercach.

Od siebie oferujemy każdą pomoc np. wymagająca czynności fizycznej, przy pielęgnacji, podaniu leków, gotowaniu, itp.

Jesteśmy otwarci na każdą odpowiedź.

WARSZAWA - tel. kont.: 792 879 313 lub mail.: megi.she (at) gmail.com (w miejsce at wpisz małpę)

PILNE

gosia38 03-12-2011 19:03

zaopiekuje się w zamian za pokój
 
szanowni Państwo mam 38 lat , zaopiekuję się starszą osobą w zamian za wynajęcie pokoju w Poznaniu lub okolicy, jestem uczciwą i pracowitą kobietą. obecnie znajduję się w ośrodku dla kobiet z przemocą w rodzinie. nie mam gdzie się podziać, proszę kontaktować się ze znajomym który pomógł wyrwać sie z domowego piekła, on też udzieli wszelkich informacji, to jedyna osoba której moge zaufać.tel 512788921 lub e.mail rom1973@wp.pl

stokrotka22 10-12-2011 14:00

Robi sie tutaj festiwal ofert

Centrum.Opieki 28-12-2011 18:55

Nie zgadzam się że osoby starsze nie stać na prywatne domy opieki. Fakt koszty jakie są w województwie małopolskim na pewno przewyższają większość emerytur i rent, ale pamiętajmy o tym, że osoby starsze mają dzieci, które mają PRAWNY obowiązek alimentacyjny względem swoich rodziców.
Czy to do nas dociera czy nie polskie społeczeństwo się bogaci, młodzi ludzie zarabiają coraz więcej a co za tym idzie, coraz więcej z nich będzie stać żeby dołożyć kilkaset złotych do utrzymania osoby starszej w domu opieki.
Alternatywą dla tego typu placówek są prywatne firmy opiekuńcze

orkisz 29-03-2012 00:00

gdzie zostawić starszych rodzicow na czas naszego wyjazdu
 
Wiem z własnego doświadczenia ile samozaparcia potrzeba aby znaleźć przyjazne miejsce dla naszych rodziców na czas naszej nieobecności czy wyjazdu na wczasy. Taki aby oni byli zadowoleni a my spokojni o ich zdrowie. Przez wiele lat szukaliśmy takiego ośrodka typu wczasowego, ale żeby była w nim udzielana pomoc osobom starszym w czynnościach dnia codziennego. Żebyśmy mogli spokojnie wyjechać na wczasy i odpocząć. Po wielu trudach znaleźliśmy Ośrodek Wypoczynkowy "Krokus" w Kościelisku k/Zakopanego. Nie jest to ani zakład opiekuńczy dla obłożnie chorych, ani dom opieki. Są tam organizowane wczasowe turnusy specjalne dla osób starszych. Piszę o tym aby pomóc osobom poszukującym takich miejsc.

beata1967 30-08-2013 18:05

Chetnie sie zaopiekuje osoba starsza we wlasnym domu.Mam kilkuletnie doswiadczenie oraz certyfikat.Tel 609 150617.1300zl.za osobe w tym calodobowa opieka wyzywienie.

Dancia54 24-04-2017 22:04

Cytat:

Napisał Centrum.Opieki
Nie zgadzam się że osoby starsze nie stać na prywatne domy opieki. Fakt koszty jakie są w województwie małopolskim na pewno przewyższają większość emerytur i rent, ale pamiętajmy o tym, że osoby starsze mają dzieci, które mają PRAWNY obowiązek alimentacyjny względem swoich rodziców.
Czy to do nas dociera czy nie polskie społeczeństwo się bogaci, młodzi ludzie zarabiają coraz więcej a co za tym idzie, coraz więcej z nich będzie stać żeby dołożyć kilkaset złotych do utrzymania osoby starszej w domu opieki.
Alternatywą dla tego typu placówek są prywatne firmy opiekuńcze


Nie zgadzam się absolutnie ze stwierdzeniem , że nas-
seniorów stać jest na prywatne domy opieki ! :rolleyes:
Za małe renty czy emerytury aby móc sobie pozwolić na
tego typu ekstrawagancje . Poza tym nasze dzieci mają swoje dzieci a nasze wnuki , swoje własne i ważne wydatki
i nie zawsze ich stać na to aby jeszcze płacić za ,,luksusy''
matki czy ojca w takim ,,wspaniałym domu ''... :mad:
Poza tym - kto aż tak wiele zarabia w obecnych czasach ?
Wstyd , że ktoś wypisuje takie bzdury.... Jest milonerem ?
A gdzie uczucia względem najbliższych ?!
Przepraszam ale ....zagotowała się mi krew .

eledand 24-04-2017 22:21

Za małe renty czy emerytury aby móc sobie pozwolić na
tego typu ekstrawagancje . Poza tym nasze dzieci mają swoje dzieci a nasze wnuki , swoje własne i ważne wydatki
i nie zawsze ich stać na to aby jeszcze płacić za ,,luksusy''
matki czy ojca w takim ,,wspaniałym domu ''...

nie jest ich stać na opłacenie 3 tysięcy za marną opiekę..
Nie jeden raz,dostaną coś dodatkowo,,..... do Głowy,,,........


Nam tylko,powinien Żąt.......Rząd...przepisać u Radiwuelkiego Ministra...dla Emerytów i Rencistów ....

Korki, im na zlecenie w dooope -przepisać i przymusowo,włożyć......

.Minister miałby dodatkowo 20 Milionów na swoje i ICH WYDATKI....
{} 3:-) :headbang: 3:-) 3:-) :black:

Justyna DOM 25-04-2017 21:27

Niepubliczne Domy Opieki, tylko legalne placówki.
 
Szukasz prywatnej placówki? Zapraszamy wszystkich seniorów i ich rodziny do odwiedzenia naszej strony internetowej www.opieka-justynadom.pl 18 prywatnych placówek w czterech województwach. Wszystkie ośrodki posiadają wpis do rejestru wojewody, działają legalnie i ciesza się dobrymi opiniami.
Serdecznie zapraszamy.

Dancia54 26-04-2017 23:55

No nie..... :mad: ! Te reklamy do szału już mnie doprowadzają .........
Gdzie nie spojrzę to JUSTYNA DOM .
Taaa , najlepiej wciskać kit starszym osobom . Ładna mi
oferta - 3000 zł .....
Kobietko kochana , jeśli dostanę (a przedtem dożyję)
1500 zł emeryturki to i tak będzie dobrze .... choć w to wątpię :rolleyes: . Więc gdzie mi do takich ,,apartamentów '' ? Za co ?! :D :D :D

Justyna DOM 27-04-2017 11:02

Dancia54
 
Droga Pani,

Oferta naszych placówek nie jest skierowana do Pani, tylko do osób, które szukają legalnie działających ośrodków, posiadających wpis do rejestru wojewody, placówek prywatnych.

Pozdrawiamy;)

Dancia54 27-04-2017 23:11

Dziękuję bardzo za odpowiedź choć nadal uważam , że takich
ofert skorzystają jednostki :| .
Pozdrawiam również :) .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.